poczatki budowy

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
Awatar użytkownika
pasek36
Posty: 194
Rejestracja: 19 kwie 2011, 23:05
Krótki opis: obecnie dłubie
Lokalizacja: piła obecnie irlandia
Kontakt:

poczatki budowy

Post autor: pasek36 »

Witam wszystkich kolegów .Chciałbym poznać wasza opinie na temat czy takie coś nada się na traje tzn
subaru vivio? Zanabylem ten samochód jakiś czas temu i był dawca dla mojej zony samochodu . Z najważniejszych podzespołów pozostał silnik i skrzynia . Szkoda go na złom oddać za paczkę fajek . Niestety jest to przednionapedowiec i tak sobie myślę czy skrzynia może pozostać ta sama czy muszę coś dobrać. W założeniu mam budowę strajki z silnikiem z przodu , niska i nie za szeroka oraz dość krótką , taka dość zwarta.Proszę o podpowiedzi i wasze opinie
A i jeszcze jedna prośba - jak wrzucacie foty bo mi ni jak nie chce wskoczyć.Pasek
Awatar użytkownika
krzysiek1105
Posty: 511
Rejestracja: 28 lip 2010, 14:19
Krótki opis: Mówią mi BAYRON :)
Lokalizacja: Wójcice woj.Opole
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: krzysiek1105 »

Kolego każdy silnik jest dobry, ale skrzynia to juz inna bajka, jak masz z przednionapędowca to ją sprzedaj na zlomik i zakup z jakiejs bmki lub z merca i połącz na flanszy
Idę własną drogą ,bo tylko taką znam.
... _ _ _ ...
Awatar użytkownika
krzysiek1105
Posty: 511
Rejestracja: 28 lip 2010, 14:19
Krótki opis: Mówią mi BAYRON :)
Lokalizacja: Wójcice woj.Opole
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: krzysiek1105 »

Co do fotek, to jak masz na kompie, to poprostu w odpowiedzi dodajesz załącznik, otwiera ci sie jakis folder i zaznaczasz tą fotke którą chcesz i dajesz wyślij. I wszyscy widzą
Idę własną drogą ,bo tylko taką znam.
... _ _ _ ...
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: winda »

popatrz na nową trajkę Wiktora.silnik, skrzynia od przednionapędowca
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10883
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: Rob_trike »

tu masz jak dodawac foty

http://e-trike.pl/forum/post81992.html? ... nik#p81992

witam i pozdr Rob
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: yunkers »

silnik pewnie fajny, ale model z jakiego pochodzi to taka prawie egzotyka na naszym rynku, nie wiem jak z częściami do tego, może lepszym rozwiązaniem jest silnik z popularniejszej bryki, a to czy przednio cz tylnonapędowiec to Winda słusznie zauważył że i jedne i drugie się nadają, ale gdybyś chciał ten piec łączyć z inną skrzynią to odsyłam do tematu kolegi Oila :D
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
krzysiek1105
Posty: 511
Rejestracja: 28 lip 2010, 14:19
Krótki opis: Mówią mi BAYRON :)
Lokalizacja: Wójcice woj.Opole
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: krzysiek1105 »

junkers pisze:silnik pewnie fajny, ale model z jakiego pochodzi to taka prawie egzotyka na naszym rynku, nie wiem jak z częściami do tego, może lepszym rozwiązaniem jest silnik z popularniejszej bryki, a to czy przednio cz tylnonapędowiec to Winda słusznie zauważył że i jedne i drugie się nadają, ale gdybyś chciał ten piec łączyć z inną skrzynią to odsyłam do tematu kolegi Oila :D
:D No lekturka spora,ale i skarbnica wiedzy :)
Idę własną drogą ,bo tylko taką znam.
... _ _ _ ...
Awatar użytkownika
pasek36
Posty: 194
Rejestracja: 19 kwie 2011, 23:05
Krótki opis: obecnie dłubie
Lokalizacja: piła obecnie irlandia
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: pasek36 »

junkers pisze:silnik pewnie fajny, ale model z jakiego pochodzi to taka prawie egzotyka na naszym rynku, nie wiem jak z częściami do tego, może lepszym rozwiązaniem jest silnik z popularniejszej bryki, a to czy przednio cz tylnonapędowiec to Winda słusznie zauważył że i jedne i drugie się nadają, ale gdybyś chciał ten piec łączyć z inną skrzynią to odsyłam do tematu kolegi Oila :D
Silniczek malutki niecałe 700cc ,coś około 45 koników ale na szprycy wiec wkręca się na obroty jak z motocykla.Co do egzotyki to w Polsce nie za wiele tego lata, wiem bo chciałem nawiązać kontakt z właścicielami takich samochodów. Jako ciekawostka wychodziły w wersji 4X4 i z doładowaniem. Niestety mój taki nie jest . Zona od 4 lat jeździ takim i tylko olej i wachę leje i co jakiś czas klocki hamulcowe i to wsio z obsługi .Raz na autostradzie leciałem 150 jeszcze troszkę zapasu było tak ze myślę ze wystarczy do pociągnięcia trajki( maluszki maja mniej i dają rade).Z częściami nie ma problemu tylko nieraz taniej jest kupić całego na części jak to zrobiłem.A co do połączenia z inna skrzynia to wielkie dzięki za podpowiedz . Myślę ze na takim połączeniu tylko zyska bo oryginalnie biegi są króciutkie . NIe pamiętam kiedy ruszałem z jedynki.
Awatar użytkownika
El Kopyto
Posty: 1013
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: poczatki budowy

Post autor: El Kopyto »

widzę ze założenia mamy podobne wiec podeśle podpowiedz tam sa silniki850 cm http://www.google.pl/search?q=reliant+t ... 24&bih=625 jeśli sztywne zawieszenie pasuje to możne skrzynia Poldka z mostem?albo możne skrzynia Poldka z zawieszeniem tylnym od bmw e30-e32 seri300 tylko jak skrzynia Poldka to możne od wersi1,4 albo tak jak ja mam poszukać skrzyni od kadeta c wersji z tylnym napędem jak się poszuka to i znajdzie się automat zaleta jej ze jest krotka i mala i bez elektryki jeśli automat
Amatorzy zbudowali arke a zawodowcy tytanic
Awatar użytkownika
El Kopyto
Posty: 1013
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: poczatki budowy

Post autor: El Kopyto »

Amatorzy zbudowali arke a zawodowcy tytanic
Awatar użytkownika
budyn
Posty: 777
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:46
Krótki opis: Maczeta !
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: budyn »

Oil pisze:widzę ze założenia mamy podobne wiec podeśle podpowiedz tam sa silniki850 cm http://www.google.pl/search?q=reliant+t ... 24&bih=625 jeśli sztywne zawieszenie pasuje to możne skrzynia Poldka z mostem?albo możne skrzynia Poldka z zawieszeniem tylnym od bmw e30-e32 seri300 tylko jak skrzynia Poldka to możne od wersi1,4 albo tak jak ja mam poszukać skrzyni od kadeta c wersji z tylnym napędem jak się poszuka to i znajdzie się automat zaleta jej ze jest krotka i mala i bez elektryki jeśli automat
To i ja mam cos z tego klimatu do sprzedania za 1 flaszke najlepiej Vistuli ale tej flachy pewnie nikt niema a szkoda :!: niech będzie inna flacha :?: ,za orginalną niezgnitą nieporysowaną ale bez szyby oraz brakuje jednej literki w napisie polonez niepamiętam ktorej to ale sprawdze ,jest to klapa do poldka kombi wersja rarytas :mrgreen:
Bay
Awatar użytkownika
pasek36
Posty: 194
Rejestracja: 19 kwie 2011, 23:05
Krótki opis: obecnie dłubie
Lokalizacja: piła obecnie irlandia
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: pasek36 »

Oil pisze:widzę ze założenia mamy podobne wiec podeśle podpowiedz tam sa silniki850 cm http://www.google.pl/search?q=reliant+t ... 24&bih=625 jeśli sztywne zawieszenie pasuje to możne skrzynia Poldka z mostem?albo możne skrzynia Poldka z zawieszeniem tylnym od bmw e30-e32 seri300 tylko jak skrzynia Poldka to możne od wersi1,4 albo tak jak ja mam poszukać skrzyni od kadeta c wersji z tylnym napędem jak się poszuka to i znajdzie się automat zaleta jej ze jest krotka i mala i bez elektryki jeśli automat
Faktyczni założenia mamy zbliżone do siebie , tylko z ta skrzynia od poldka to wielki problem bo przez 6 lat jak tu mieszkam to nie widziałem poldka , raz trabanta i wartburga jako ciekawostki . A CO DO KADETA SERII C to tutaj traktowane są jako zabytki i ceny części po byku . Tylni most planowałem może od jakiejś terenówki , tylko ze skrzynia to mogę mieć problem chodzi mi o połączenie bo ten silnik to jest dość malutki .
Awatar użytkownika
El Kopyto
Posty: 1013
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: poczatki budowy

Post autor: El Kopyto »

pasek36 pisze:
Oil pisze:widzę ze założenia mamy podobne wiec podeśle podpowiedz tam sa silniki850 cm http://www.google.pl/search?q=reliant+t ... 24&bih=625 jeśli sztywne zawieszenie pasuje to możne skrzynia Poldka z mostem?albo możne skrzynia Poldka z zawieszeniem tylnym od bmw e30-e32 seri300 tylko jak skrzynia Poldka to możne od wersi1,4 albo tak jak ja mam poszukać skrzyni od kadeta c wersji z tylnym napędem jak się poszuka to i znajdzie się automat zaleta jej ze jest krotka i mala i bez elektryki jeśli automat
Faktyczni założenia mamy zbliżone do siebie , tylko z ta skrzynia od poldka to wielki problem bo przez 6 lat jak tu mieszkam to nie widziałem poldka , raz trabanta i wartburga jako ciekawostki . A CO DO KADETA SERII C to tutaj traktowane są jako zabytki i ceny części po byku . Tylni most planowałem może od jakiejś terenówki , tylko ze skrzynia to mogę mieć problem chodzi mi o połączenie bo ten silnik to jest dość malutki .
to proponuje skrzynie od rejenta robinia Irlandia Anglia blisko wszak a one tanie jak barszcz one są pod silnik 850cm to i z twoim dadzą rade most od terenówki nie za bardzo to widzę z względu na przełożenia dyra jak weźmiesz szkynie rejenta to możesz i most brać sor
Amatorzy zbudowali arke a zawodowcy tytanic
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: Wiktor »

pasek36 pisze: tak ze myślę ze wystarczy do pociągnięcia trajki( maluszki maja mniej i dają rade).
ta jasne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
idą zmiany
Awatar użytkownika
pasek36
Posty: 194
Rejestracja: 19 kwie 2011, 23:05
Krótki opis: obecnie dłubie
Lokalizacja: piła obecnie irlandia
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: pasek36 »

Wiktor pisze:
pasek36 pisze: tak ze myślę ze wystarczy do pociągnięcia trajki( maluszki maja mniej i dają rade).
ta jasne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mam pytanko Wiktor jak połączyć silnik z nieoryginalna skrzynia od innego sprzeta. Gdzieś na forum wyczytałem ze jesteś spec od tych spraw . Napisz czy dużo z tym roboty , jak to wygląda, może jakieś zdjątka :D
Awatar użytkownika
El Kopyto
Posty: 1013
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: poczatki budowy

Post autor: El Kopyto »

wpisz szwab silnika w maluchu w goglach i masz jako taki pogląd
Amatorzy zbudowali arke a zawodowcy tytanic
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: Wiktor »

nie polecam swapowania
lepiej okreslic jaki silnik chcesz i znalezc taki od tylnego napedu
nie sugeruj sie tym swoim subaru bo diz scena silnika jest smieszna wiec.....
idą zmiany
Awatar użytkownika
El Kopyto
Posty: 1013
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: poczatki budowy

Post autor: El Kopyto »

Wiktor pisze:nie polecam swapowania
lepiej okreslic jaki silnik chcesz i znalezc taki od tylnego napedu
nie sugeruj sie tym swoim subaru bo diz scena silnika jest smieszna wiec.....
tez tak myślę czyż nie mógłby zamienić go np na silnik Rejtana z skrzynia?
Amatorzy zbudowali arke a zawodowcy tytanic
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: Wiktor »

mam silnik IFY 5 litrow w3 cylindrach
idą zmiany
Awatar użytkownika
El Kopyto
Posty: 1013
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: poczatki budowy

Post autor: El Kopyto »

i teraz mi to mówisz !nie brał bym opla!hi-hi
Amatorzy zbudowali arke a zawodowcy tytanic
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: Wiktor »

no to ci powiem ze mam takie 2 :mrgreen: :mrgreen:
idą zmiany
Awatar użytkownika
pasek36
Posty: 194
Rejestracja: 19 kwie 2011, 23:05
Krótki opis: obecnie dłubie
Lokalizacja: piła obecnie irlandia
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: pasek36 »

Wiktor pisze:nie polecam swapowania
lepiej okreslic jaki silnik chcesz i znalezc taki od tylnego napedu
nie sugeruj sie tym swoim subaru bo diz scena silnika jest smieszna wiec.....
sugerujesz żeby olać silnik od subaru i poszukać silnika od tylnionapedowca ze skrzynia i dać sobie siana z połączeniami z inna skrzynia ???. jesli tak to moze wiesz ktore by sie nadawaly tylko chodzi mi o cos o malej pojemnosci tak do max 1.2 litra
Awatar użytkownika
El Kopyto
Posty: 1013
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: poczatki budowy

Post autor: El Kopyto »

już ci mowie kolego kadett c a co byś powiedział na silnik rejlata Robina pojemność 850cm taki jak w tym linku co ci dałem i możesz most od niego tylni brać na angielskiej stronie widziałem za okolo100-200 funta cały wóz i na tej stronie masz rozwiązanie ramy itp jeszcze jeszcze masz suzuki samuraj jimmy wywalasz reduktor i masz
Amatorzy zbudowali arke a zawodowcy tytanic
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: winda »

Wiktor sugeruje tylko aby na siłę nic nie łączyć bo to koszty.
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: poczatki budowy

Post autor: Wiktor »

oil daj juz spokoj z tymi rejtlantami
sam kupiles polecony przeze mnie zajebisty silnik a komus gowno wciskasz??

kolego czemu ograniczasz pojemnosc silnika do 1200ccm??
idą zmiany
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot] i 3 gości