Intruder 1800 Trike Ultimate

Pochwal się
Regulamin forum
Tutaj zamieszczamy zdjęcia i opis swojej trajki.
Napisz jak budowałeś swoją maszynę, jakie wykorzystałeś podzespoły, jakie napotkałeś trudności, czy i kto Ci pomagał, co planujesz jeszcze zmienić itp. Mile widziany link do galerii zdjęć i filmów.
OPISY TYLKO JEŻÐŻĄCYCH TRAJEK
Wszelkie inne posty będą usuwane.
karmazyn
Posty: 6
Rejestracja: 06 kwie 2011, 10:04
Kontakt:

Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: karmazyn »

Witam na tym forum po raz pierwszy. Niestety jestem od tygodnia właścicielem tkzw "świnki morskiej" czyli trajki produkcji niemieckiej firmy www.Boom-Trikes.com na bazie Suzuki Intruder i pod takim adresem znajdziecie wszystkie szczegóły budowy tudzież zdjęcia. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko podać że w mojej kondycji fizycznej i psychicznej mogę już tylko jeździć na trajce ale jej nie budować. Pewne doswiadczenie w budowie mam gdyż pół wieku przeszło temu budowałem na bazie Młodego Technika motorower, choć ostatecznie go nie ukończyłem. Może to wystarczy do prawa bycia na tym forum ? Do motocykli wróciłem po pół wieku ale niestety zaliczam co trochę glebę, na szczęście tylko przy manewrowaniu a nie w trakcie jazdy. Doradzono mi w rodzinie bym się przesiadł na trójkołowca i to zrobiłem, choć jak na razie to francowacie mi się tym jeździ. Uczę się skrętów no i na nierównościach szarpie kierownicą. Moze się przyzwyczaję. Plany wyjazdowe mam bogate.

Teraz z innej beczki. Bardzo pouczajaca była lektura forum w zakresie rejestracji trajki a jeszcze w swietle prawa do ciągnięcia przyczepy lekkiej tym bardziej. Po przestudiowaniu częsci przepisów i dyskusji z panami w ITS, napisałem do Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury wniosek o zmianę przepisów. Nie jest to całkiem bez szans bo aktualnie projekt zmian jest w fazie uzgodnień społecznych i być może by się udało. Jezeli więc Szanowne Kolezeństwo uznałoby zasadność mego wniosku - proszę o gremialne pisanie do Departamentu - może coś z tego by się udało. Oto mój tekst :

Widzę, po przeglądnięciu tekstu projektu ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego (prowadząca Pani Agnieszka Machowska), że w pewnym zakresie konserwuje ona dotychczasowe anomalia w zakresie typologii pojazdów. Chodzi mi mianowicie o motocykle trójkołowe symetryczne (kat. L5e). Zaliczenie ich do tej kategorii bez żadnych dodatkowych uregulowań implikuje nie tylko warunki techniczne jakie musi spełniać ale także obowiązywanie „motocyklowych” przepisów co nie zawsze jest słuszne. Chodzi mi w szczególności o kategorię prawa jazdy jaka uprawnia do prowadzenia takiego pojazdu oraz warunki do ciągnięcia przyczepy.

W zakresie prawa jazdy, ponieważ jak wspomniałem trójkołowce zostały zaliczone do motocykli to wymagane jest prawo jazdy motocyklowe. Otóż dla praktyków wiadomym jest iż prowadzenie motocykla dwukołowego a prowadzenie trójkołowca symetrycznego to dwie różne sprawy. Bardziej technika prowadzenia zbliżona jest do prowadzenia samochodu typu kabriolet niż motocykla. W innych krajach UE wymagane jest na trójkołowiec właśnie prawo jazdy samochodowe a nie motocyklowe.



Druga sprawa to warunki ciągnięcia przyczepy. Znowu przydzielenia trójkołowca do kategorii motocykli powoduje iż nie może on mieć „wbitego „ haka holowniczego do dowodu rejestracyjnego, tak jak motocykle. Nadto zgodnie z obowiązującymi przepisami może ciągnąć przyczepę do 100 kg DMC a zestaw nie może przekroczyć długości całkowitej 4 m. Stawia to nas Polaków w gorszej sytuacji niż obywateli innych krajów Unii (Niemcy, Anglia) gdzie trójkołowce wyposażane są w haki holownicze homologowane a w sprzedaży znajdują się przyczepy lekkie które z powodzeniem można holować bez ujemnych skutków dla bezpieczeństwa.



Wniosek: proponuję by w opisie kategorii L5e dodać, iż

1/ do tych pojazdów wymagane jest prawo jazdy samochodowe, a

2/ w przypadku posiadania przez motocykl trójkołowy hamulca ręcznego i biegu wstecznego – w zakresie warunków do holowania przyczep stosuje się warunki jak dla samochodów.



Zabieg legislacyjny nie byłby zbyt skomplikowany a z drugiej strony zostałby uregulowany problem który i tak istnieje tyle tylko że celowo nie zauważany przez kontrolujących. Podniosłoby to także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: Sulkyrider »

Witaj.
Proponujesz żebyśmy kopiowali i wysyłali twój tekst, czy jak to widzisz?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: yunkers »

Sulkyrider pisze:Witaj.
Proponujesz żebyśmy kopiowali i wysyłali twój tekst, czy jak to widzisz?
może po prostu zbiorowo napisać pismo, podeprzeć się istniejącym klubem, wystarczy imię nazwisko i pesel, każdy wyśle dane z własnoręcznym podpisem i oświadczenie do ...i tu trzeba by wskazać osobę...i to podepnie się do dokumentu głównego
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: dark »

Z urzędem walczysz ilością im wiecej smiecia ma urzednik do przełorzenia tym skuteczniej ,albo przez telewizje.
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: winda »

jesli kolega pozwoli skopiowac swój tekst to możemy to wysłac oficjalnie jako Klub , oraz drugie oficjalne jako forum
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
karmazyn
Posty: 6
Rejestracja: 06 kwie 2011, 10:04
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: karmazyn »

Ja właśnie miałem to na myśli by wykorzystać mój tekst (jezeli znajdzie on u Was uznanie) i wysłać podobne lub identyczne do Departamentu. Oczywiście gdyby wysłał to Klub jako taki byłoby jeszcze lepiej. Pewnie nie wszyscy z Was sa zainteresowani ciagnieciem przyczepki ale jeżeli już to mnie wychodzi na to że w obecnym stanie prawnym możemy ciagnąć tylko przyczepki motocyklowe (do 100kg DMC i zespół max. 4m) a już lekkiego cavaraningu nie bo nie mieści się w tych normach. Natomiast w Angli produkują Sleepery własnie do trajek (www.teardropcaravan.org) ale one ważą ok 150 kg i są długie na 2,8m z dyszlem. Poza tym w Niemczech wpisuje się do trajek haki holownicze a u nas że to są "motocykle" nikt nie chce. Wiecej o projekcie zmian przepisów można się dowiedzieć na stronie Ministerstwa Infrastruktury.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: winda »

chętnie wykorzystamy twój tekst.dzieki
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3675
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: bandit »

Co do tego wbijania haka w dowód, to tak nie do końca. Kumpel miał traję na silniku scorpio długość jakieś 3.5 m, zarejestrowana na motocykl , hak wbity w dowód i targał kemping niewadowa z hamulcem najazdowym.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: winda »

jak przy rejestrowaniu trajki masz hak to jest prościej bo przejdzie w tłoku.ale pózniej jak chcesz dołozyć to może byc ciężko
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: Luksky »

Witaj, nareszcie ktoś kto doskonale się czuje w gąszczu ustaw i widzimisie urzędników.

Zadziałać trzeba od razu z tym pismem, póki jest szansa cokolwiek ugrać, a jest sie o co bić. Doradź wobec tego, czy robić jedno pismo zbiorcze i na zasadzie emaila z danymi (nazwisko, imię, pesel) wysyłać, czy bardziej przemawia do rozsądku forma papierowa wysłana przez każdego z osobna na adres danego ministerstwa, itp?
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
karmazyn
Posty: 6
Rejestracja: 06 kwie 2011, 10:04
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: karmazyn »

Moim zdaniem nalezałoby iść dwutorowo, czyli jeżeli jest zarejestrowane stowarzyszenie to oczywiście dobrze byłoby wysłać przez Zarząd z powołaniem się na KRS, adres, podpisy listownie. Natomiast jak byliby chetni indywidualnie to też napisać nawet e-mail do Departamentu Transportu drogowego z wnioskiem.
Tu nie chodzi o to jak komu udało się zarejestrować czy wbić hak, bo pewnie zawsze Polak potrafi, ale po co te kombinacje jak jestesmy w Unii a w innych krajach to rozwiazali to my mamy być gorsi ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: mechanior »

nie wiem czy dobrze wszystko zrozumiałem ale jeśli traje podciągna pod auta to nie dopieprzą ubezpieczenia jak za auto, jeśli tak to traje z większymi pojemnościami będą drogie w opłatach.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: mały »

Witaj.Niby jesteśmy w UNII ale jakoś anglika bez przekładki ciężko zarejestrować.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: Luksky »

mały pisze:Witaj.Niby jesteśmy w UNII ale jakoś anglika bez przekładki ciężko zarejestrować.
ale to akurat mi sie wydaje słuszne. Nie dość że nie mamy dróg to jeszcze gość próbuje wyprzedzić z kierownicą po pomylonej stronie :) No jak to tak :)


KARMAZYN -> nie jestesmy stowarzyszeniem, nie mamy KRS. Działamy na zasadzie Klubów Motocyklowych ogólnie przyjetej na świecie, wiec chyba indywidualnie wiecej wskóramy. Lecz nie zaszkodzi napisac pisemka jako klub. Cos do tego co podałeś dodac jeszcze?
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
karmazyn
Posty: 6
Rejestracja: 06 kwie 2011, 10:04
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: karmazyn »

Cześć Luk, jak mi powiedzieli w ITS to pojedyncze głosy też się dla urzedników liczą, ważna dla nich jest motywacja by przepisy u nas nie były gorsze niż w Unii, więc doradzali by ta kwestię punktować szczególnie. Ja wiecej argumentów nie bardzo widzę niż w mojej propozycji. Chyba jeszcze to że gdyby odpowiedzialny urzędnik przeczytał wszystkie wpisy na tym forum odnosnie rejestracji i praw jazdy - to powinien złapać się za głowę, ale chyba lepiej by nie c zytał bo jeszcze by się zemscił w jakiś sposób.
pozdrawiam
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: Luksky »

Oj tak, jakby jakis urzędas tutaj poczytał, to by trzeba było go zabrac do lasu o północy i porozmawiać. Jako, że "kocham" wszelakich urzędników, zgłaszam sie na ochotnika :) Wobec tego opracuję Twoje pismo jako dokument DOC i wstawie tutaj na forum aby każdy pobrał, wpisał swoje dane, zainwestował w znaczek i puścił gdzie trzeba. A właśnie to konkretnie gdzie słać?
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
maciey
Posty: 1441
Rejestracja: 11 lip 2010, 16:26
Krótki opis: Narzędziem pracy artystów jest...DŁUTO!!!
Lokalizacja: Zadupie koło Chełmna
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: maciey »

mały pisze:Witaj.Niby jesteśmy w UNII ale jakoś anglika bez przekładki ciężko zarejestrować.
Można angola zarejestrować z kierownicą po poj...ej stronie bez problemu :D
ale musi mieć min 25 lat :mrgreen:
Mam sąsiada,bawi się starymi terenówkami.
Z Trajką jest jak z babą...jak się raz za nią zabierzesz to do końca życia będziesz się pierdolił!
Niekoniecznie z tą samą...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: Luksky »

Panowie, wiem że macie rację, po części. UE to UE. Przepisy to przepisy. Ale na polskich drogach gośc w aucie po drugiej stronie to gość, ktory stwarza kurewskie niebezpieczenstwo z naszymi umiejetnosciami jazdy. WIem, że nie przysporze sobie tym zwolenników, ale mam to w czarnej dupie. Jestem zdania, że mandaty za prędkość w PL sa za niskie o jakieś 800%. w dupie mam czy pan X czy Y zdązy na spotkanie w biurze, czy zerżnięcie laski w agenturze za 300zł+Vat. Jeżeli wyrządzi krzywdę jakiemukolwiek dziecku na wiosce czy mieście - to powinien zostac od razu przez Policję zostać odstrzelony! Prawo w PL to fikcja. Może i byłbym za autami z kierownica po drugiej stronie, ale jak widze polaczków w tych autach to dostaje syndromu MAD MAX'a - Wybacz Mały, bo wiem, że takim autem jezdziłeś i robiłes to dobrze. Wiem, generalizuję........
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: yunkers »

jak dla mnie sprawa z angolami sprowadza się do tego że jeżdżą nimi po Polsce ludzie, których nie stać na takowy model europejski - też mam na nie alergię, szczególnie na te większe, którymi niedoszli biznesmeni wrócili z wyspy
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: Luksky »

junkers pisze:jak dla mnie sprawa z angolami sprowadza się do tego że jeżdżą nimi po Polsce ludzie, których nie stać na takowy model europejski - też mam na nie alergię, szczególnie na te większe, którymi niedoszli biznesmeni wrócili z wyspy

Mam tak samo.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
karmazyn
Posty: 6
Rejestracja: 06 kwie 2011, 10:04
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: karmazyn »

Witaj Luk, trochę się dyskusja skomplikowała poprzez ten dodatkow watek angoli ale trudno.
Odpowiadam na post wsprawie korespondencji. Propozycję wysyłki tekstu (jest wyżej w pierwszym moim poście) widzę następujące:
Adresatem powinien być Ministerstwo Infrastruktury, Departament Transportu Drogowego, Pani Agnieszka Machowska
1/ pocztą: ul. Chałubińskiego 4/6 00-928 Warszawa
2/ faxem: 22-6285365
3/ mail: info@mi.gov.pl - innego adresu na stronie www.mi.gov.pl nie podali a przynajmniej ja nie zauwazyłem,
pozdrawiam
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: yunkers »

kwestie angoli raczej wyczerpaliśmy, można dodać tylko że większość to pedryle, ale to podobno wynika z genów, na marginesie to forum tak ma że każdy temat jest wielowątkowy :) reasumując wiemy co napisać, gdzie wysłać, trzeba tylko zmobilizować jak największą liczbę ludzi z forum, może rozesłać maila ze wskazaniem tematu do zarejestrowanych
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: Wiktor »

Jak wywalczycie prawko na B to i stawki ubezpieczeniowe samochodowe
ja w to nie wchodze
a przyczepe trzeba zaczepic i nie pierdolic sie.
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: Luksky »

Wiktor pisze:Jak wywalczycie prawko na B to i stawki ubezpieczeniowe samochodowe
ja w to nie wchodze
a przyczepe trzeba zaczepic i nie pierdolic sie.
Wiktorze, szerzysz nieprawdę i zamęt :)

- trajka zarejestrowana jako motocykl - płacę rocznie OC 140zł (ryfelek)
- trajka zarejestrowana jako pojazd samochodowy inny - płacę rocznie OC 55zł!
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3675
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Intruder 1800 Trike Ultimate

Post autor: bandit »

Ta cena OC za motocykl to przy pełnych zniżkach?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości