Wymagania do rejestracji.

Wskazówki prawne dotyczące trajek.
ODPOWIEDZ
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Ja pierdole, moja traja nie ma prawa jezdzic w PL. Wyglada na to, że z traji zarejestrowanej jako moto mozna odme wywalić w atmosfere a jako samochodowy inny juz nie :)

u mnie była tylko rozmowa, że jak jest wsteczny wynikajacy z konstrukcji skrzyni to musi byc lampa cofania.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2009, 14:27 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

muisle ze sprawa latwiejsza niz szukanie skrzyni ze wstecznym szczegolnie ze to ni dniepr a HD
idą zmiany
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: wisnia »

Rejestracja u mnie zakończona, więc się pochwalę.
- Urząd Komunikacji - skierowanie na nabicie numerów i tabliczki -10 zł
- Stacja Okręgowa - wykonanie tabliczki zastępczej - 36 zł
- Stacja Okręgowa - nabicie numerów ramy - 49 zł
- Stacja Okręgowa - przegląd zerowy - 62 zł
- Biuro Rzeczoz. - opinia rzeczoznawcy - 309,88
- Urząd Komunikacji - tablice rejestracyjne i dowód - 121,50
SUMA: 588,38
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: mały »

300 pisze:Ciekawe swoją drogą dlaczego nie naliczono Ci opłaty recyklingowej...
bo nie zostało sprowadzone z Niemiec na przykład :wink:
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Wodzu »

300 pisze:Ciekawe swoją drogą dlaczego nie naliczono Ci opłaty recyklingowej...
Motocykle i ciagniki rolnicze sa np zwolnione z takiej oplaty :)
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: kaski »

Wodzu pisze:
300 pisze:Ciekawe swoją drogą dlaczego nie naliczono Ci opłaty recyklingowej...
Motocykle i ciagniki rolnicze sa np zwolnione z takiej oplaty :)
A przy rejestracji na Samochodowy Inny ??
Luki - płaciłeś ??
do Admina - profil do usunięcia
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: wisnia »

Zastanawia mnie fakt Karty Pojazdu. czy macie????
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: andrew1985 »

wisnia pisze:Zastanawia mnie fakt Karty Pojazdu. czy macie????
Nie przypominaj mi, że to gówno mam. W 2005 roku jak rejestrowałem to koszty miałem podobne do twoich + sama karta pojazdu 600zł !!! Dosłownie złodziejstwo w biały dzień. A po paru miesiącach od rejestracji zniesiono taką opłatę za kartę pojazdu i płacono chyba 70zł.
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: wisnia »

andrew1985 pisze:
wisnia pisze:Zastanawia mnie fakt Karty Pojazdu. czy macie????
Nie przypominaj mi, że to gówno mam. W 2005 roku jak rejestrowałem to koszty miałem podobne do twoich + sama karta pojazdu 600zł !!! Dosłownie złodziejstwo w biały dzień. A po paru miesiącach od rejestracji zniesiono taką opłatę za kartę pojazdu i płacono chyba 70zł.
Aktualnie 75, ale ja się wykłóciłem i nie mam..
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10882
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Rob_trike »

no ja mam karte - kiedys pisali co niektórzy - nawet był wzór pisma - o zwrot za karte .....
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: mały »

a ja nic nie płaciłem za pierwszą kartę jak i za drugą ale kurna zapomniałem odebrać twardego dowodu dzisiaj i lecę na miękkim
Devil
Posty: 2704
Rejestracja: 15 sie 2009, 22:35
Krótki opis: *TRAJKERS*
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Devil »

Ja za vectre dostalem zwrot za karte bo kuzwa placilem 5 setek
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Luksky »

kaski pisze:
Wodzu pisze:
300 pisze:Ciekawe swoją drogą dlaczego nie naliczono Ci opłaty recyklingowej...
Motocykle i ciagniki rolnicze sa np zwolnione z takiej oplaty :)
A przy rejestracji na Samochodowy Inny ??
Luki - płaciłeś ??

NIE PŁACIŁEM na samochodowy inny - bo to SAM.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Luksky »

wisnia pisze:Zastanawia mnie fakt Karty Pojazdu. czy macie????

Mamy, nie wiem dokładnie za ile, bo za całość u urzędasa płaciłem 195zł.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7519
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

No kurwa, ale się wku...łem, byłem przed chwilą swojej okręgówce, niestety nie było diagnosty z którym rozmawiałem ze dwa razy w sprawie rejestracji na samochodowy inny, ale walę jak w dym, a tu inny pan diagnosta mówi samochodowy inny ok, ale gdzie mam pasy?, że mam założyć pasy, wymienić przednie siedzenie na wysokie, dorobić zagłówki na siedzeniach :shock: i wrócić :twisted: i jeszcze powiedział że musi sprawdzić czy kierownica nie powinna być... okrągła :shock: , to nie żart,
jak mu powiedziałem że quady są rejestrowane na samochodowy inny i pasów nie każą w nich montować i kierownicy zmieniac też nie, to powiedział, że tak w ogóle to musi się wczytać w przepisy bo nie wie, bo nie rejestrował, że najlepiej jak bym zmienił w starostwie i we wniosku i w opinii na motocykl trójkołowy, albo może niech przyjadę po 16.00 jak bedzie kolega z którym rozmawiałem, bo on rejestrował takie pojazdzy i będzie wiedział :twisted: normalnie myślałem że będzie bułka z masłem a tu taki zonk :twisted:
Chciałem żeby mi nabił numery (bo ich stacje wskazałem w starostwie) i chciałem jechać gdzie indziej, ale powiedział że najpierw musi przejść przegląd a później numery, a ja głupi myślałem że jest na odwrót :twisted:
Jadę po 16 jeszcze raz i jak ten drugi będzie kazał mi zamontować te wszystkie bzdury to mnie chyba wyniosą :?
Jak ich przekonać ? zostało mi jeszcze 2 dni próbnej rejestracji, wszystko na ostatnia chwilę, jak zwykle
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: kaski »

Powodzenia u 2 diagnosty.

Napisz jak poszło
do Admina - profil do usunięcia
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: mały »

jak zwykle opowiadają ci bzdury żadne pasy żadna okrągła kiera a numery ma nabić zanim zrobi przegląd techniczny co on chce przeglądać powietrze muszą być pierw numerki.co napisze w badaniu technicznym że co przeglądał ale zawszę mogę się mylić bo rejstrowałem tylko 2 trajki i może to być za mało żeby moja wiedza była na poziomie :mrgreen: poproś 300 to walnie ci artykułem poczytasz sobie wydrukujesz i przedstawisz to na przeglądzie żeby wiedzieli jak to ma wyglądać.POWODZENIA
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7519
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

No i dupa :twisted: Pojechałem w deszczu po raz drugi na stację uzbrojony w taki tekst na wypadek wmawiania mi konieczności montażu pasów:

Określenie rodzaju pojazdu w dowodzie rejestracyjnym stanowi wyznacznik obowiązków kierującego, jeżeli chodzi o m.in. konieczność korzystania z hełmu ochronnego, pasów bezpieczeństwa, czy też wyposażenia pojazdu w gaśnicę i trójkąt. W przypadku zakwalifikowania pojazdu jako motocykl lub motorower - art. 40 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005, Nr 108, poz. 908, z późn. zm)nakłada na kierującego oraz osobę przewożoną takim pojazdem obowiązek używania w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym. Natomiast kwestię korzystania z pasów bezpieczeństwa reguluje art. 39 cytowanej ustawy, określając, że kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z wyjątkami wymienionymi w tej ustawie. Z kolei obowiązek montażu pasów bezpieczeństwa i odstępstwa od niego określa rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U z 2003, Nr 32, poz. 262, z późn. zm.).
W § 11 ust. 1 pkt 8 lit a – c rozporządzenie to określa, iż pojazd samochodowy wyposaża się
w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do:
a) przednich siedzeń w samochodach osobowych, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu:
§ 30 czerwca 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 1.400 cm3,
§ 31 grudnia 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej od 1.000 cm3 do 1.400 cm3,
§ 30 czerwca 1972 r. - pozostałych,
b) siedzeń innych niż przednie - w samochodach osobowych zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1993 r.,
c) siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa - zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r.;

przepisów lit. a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym.

Jak już uprzednio określono quady (czterokołowe) zalicza się wg kategorii homologacji, do tzw. innych pojazdów samochodowych /kategoria L6e i L7e/, które niewątpliwie mają nadwozie typu otwartego. W przypadku, gdy w dowodzie rejestracyjnym figurował będzie wpis, iż jest to inny pojazd samochodowy – biorąc pod uwagę powyższe – kierując quadem nie ma obowiązku korzystania zarówno z pasów bezpieczeństwa - bowiem w pojeździe tego typu pasów bezpieczeństwa nie montuje się, jak też z hełmu ochronnego.

ale niestety nie było tego "mojego" diagnosty a ten który był stwierdził że na samach się nie zna :roll: i mam przyjechać jutro rano, no cóż, zobaczę co powie jutro ten trzeci :twisted:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7519
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

Dziś moja trajeczka, przeszła wreszcie przegląd i została zarejestrowana w wydziale komunikacji jako samochodowy inny :D,
ale po tym co przeszedłem i naczytałem się na forumach norcom.com.pl i piskp.pl nie wiem czy się do końca cieszyć :?
Luk znalazłem na jednym z nich twoje pytanie i odpowiedzi na nie :? czytałeś ostatnią ???
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7519
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

Na pierwszej stacji, tej teoretycznie mojej, gdzie do czasu jak się pojawiłem nie było problemu z rejestracja SAMa, na samochodowy ,na motocykl, pełna dowolność panowie diagności się zmówili i doszło do tego że nie chcieli zrobić przeglądu SAMa w żadnej konfiguracji , byłem tam cztery razy ciągle mnie zwodzili, na koniec mieli mnie już tak dość, że nie chcieli nawet nabić numerów, (mimo że ich stację wskazałem w wydziale komunikacji) tłumacząc się, że mają wyszczerbione numeratory :shock: i zaproponowali abym sobie poszukał innej stacji :twisted:
Pojechałem na inna okręgówkę, mniejszą, na uboczu, tam miły pan diagnosta stwierdził, jemu pasuje samochodowy inny, że na tamtej stacji numeratory to tylko pretekst, że nikt nie chce brać odpowiedzialności za SAMy i wszyscy to olewają, a on jest miłośnikiem takich pojazdów które tworzą ludzie i podziwia takie konstrukcje, wie ile pracy ,czasu i pieniędzy kosztowały, bo sam kiedyś bawił się w budowę ruraków i podobnych konstrukcji :D , wie że przepisy są naginane, ale jeżeli człowiek wykonał coś takiego i widać że jest to solidna konstrukcja, poprawnie wykonana, a wykonawca jest poważny i widać, że ma pojęcie na temat tego co zrobił, to dlaczego na koniec mu rzucać kłody pod nogi :D Powiedział że powinna być w przepisach specjalna kategoria, z różnymi podkategoriami na takie pojazdy, to nie było by problemu z naginaniem do jakiej kategorii zakwalifikować rejestrowany pojazd. Bo tak naprawdę z przepisów jasno nie wynika też, że może to być motocykl trójkołowy, nie wgłębiałem się dlaczego, a na koniec zapytałem czy samochodowy inny musi mieć 4 koła, powiedział że nie :shock: powiedział że są 3 podkategorie samochodowego innego, czerokołowiec lekki, czerokołowiec ciężki i inny, gdzie tu jest mowa o 4 kołach ?
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7519
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

Aaa, jeszcze mi się przypomniała ciekawa interpretacja pań z wydziału komunikacji, niejako potwierdzająca to co wcześniej napisałem, otóż podczas rejestrowania pani przegląda papiery i mówi: samochodowy inny? a on ma moc 18Kw, a jest ograniczenie do 15 Kw, nie może być i idzie do kierowniczki, pomyślałem no to DUPA jestem ugotowany, :twisted:
a kierowniczka czyta i mówi : masz podkategorie inny, a diagnosta w uwagach napisał, że jest to trójkołowiec a nie czterkolołowiec ,więc nie pasuje do dwóch pierwszych kategorii, a trzeciej ograniczenie mocy nie obowiazuje, :shock: :D pani pokiwała głową mówiąc : o rzeczywiście, to OK, i wypisała resztę papierów , zabrała czerwone numery i wydała czarne i dowód:D
Teraz mam się zgłosić za dwa tygodnie po twardy dowód i kartę pojazdu i dopiero wtedy będę mógł odetchnąć
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7519
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

Luk może przenieś te trzy posty, jest taki temat samochodowy inny tam będzie chyba lepiej :wink:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7519
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

300 pisze:
pawlikTrike pisze:...
a kierowniczka czyta i mówi : masz podkategorie inny, a diagnosta w uwagach napisał, że jest to trójkołowiec a nie czterkolołowiec ,więc nie pasuje do dwóch pierwszych kategorii, a trzeciej ograniczenie mocy nie obowiazuje, :shock: :D pani pokiwała głową mówiąc : o rzeczywiście, to OK...
Było zapytać gdzie to zapisane jest (ustawa?? rozporzadzenie??)... ja tego właśnie szukam!! tak pewnie jak wszyscy!!
wolałem nie pytać jeszcze by się rozmyśliły :? , może po prostu nic o tej podkategorii nie jest napisane i tak akurat w tym wydziale tą podkategorie interpretują ?
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: mały »

brawo gratulacje to teraz tylko ci życzyć pięknej pogody :mrgreen: :mrgreen:
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: kaski »

do Admina - profil do usunięcia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości