Wymagania do rejestracji.

Wskazówki prawne dotyczące trajek.
Awatar użytkownika
murzyn
Posty: 15
Rejestracja: 17 cze 2011, 12:22
Lokalizacja: Münster - Niemcy
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: murzyn »

Luk masz racje prawda jest brutalna ale logicznie rzecz biorac jezeli jezdzisz na motocyklu to potrzebujesz prawka kat. A a jak autem to B i zapewne nikomu tu nic nie da sie przetlumaczyc a w szczegolnosci smerfom pozdrawiam szerokosci
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: Luksky »

murzyn pisze:Luk masz racje prawda jest brutalna ale logicznie rzecz biorac jezeli jezdzisz na motocyklu to potrzebujesz prawka kat. A a jak autem to B i zapewne nikomu tu nic nie da sie przetlumaczyc a w szczegolnosci smerfom pozdrawiam szerokosci

Przerabialismy temat setki razy. Glina twierdzi, ze jak jest wpis motocykl (niewazne co jest dalej) to A i koniec. Nic nie zrobisz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: mały »

Luksky pisze:
murzyn pisze:Luk masz racje prawda jest brutalna ale logicznie rzecz biorac jezeli jezdzisz na motocyklu to potrzebujesz prawka kat. A a jak autem to B i zapewne nikomu tu nic nie da sie przetlumaczyc a w szczegolnosci smerfom pozdrawiam szerokosci

Przerabialismy temat setki razy. Glina twierdzi, ze jak jest wpis motocykl (niewazne co jest dalej) to A i koniec. Nic nie zrobisz.
Możemy to oprzeć na faktach z niedawnego wyjazdu jednego z naszych Memberów.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: winda »

ja podczas kontroli dałem dowód rejestracyjny bez prawka.Pan w dowodzie wyczytał " sam motocykl" i poprosił mnie o prawko " B" .więc mu dałem bo akurat takie miałem.

żadna trajka nie jest motocyklem! polecam definicje motocykla w przepisach.
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: Luksky »

winda pisze:ja podczas kontroli dałem dowód rejestracyjny bez prawka.Pan w dowodzie wyczytał " sam motocykl" i poprosił mnie o prawko " B" .więc mu dałem bo akurat takie miałem.

żadna trajka nie jest motocyklem! polecam definicje motocykla w przepisach.

jak masz wpis w dowodzie MOTOCYKL, to wg pana wladzy jest motocyklem :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
buszowanie
Posty: 253
Rejestracja: 25 paź 2011, 17:58
Krótki opis: Sergiusz
Lokalizacja: północna opolszczyzna
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: buszowanie »

Przed kupnem trajki zasięgnołem języka u Pana z drogówki (nie posiadam prawka kat. A). Poinformował mnie, że dla niego jest ważne, co jest wpisane w dowodzie rejestracyjnym. Motocykl inny- kat A, samochód inny-kat.B.
Dlatego szukałem i nabyłem trójkołowca zarejestrowanego jako samochód inny.
Awatar użytkownika
murzyn
Posty: 15
Rejestracja: 17 cze 2011, 12:22
Lokalizacja: Münster - Niemcy
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: murzyn »

winda pisze:ja podczas kontroli dałem dowód rejestracyjny bez prawka.Pan w dowodzie wyczytał " sam motocykl" i poprosił mnie o prawko " B" .więc mu dałem bo akurat takie miałem.

żadna trajka nie jest motocyklem! polecam definicje motocykla w przepisach.
my to wiemy ze motocykl to motocykl a traja to traja niestety Ci co powinni tez to wiedziec tego nie wiedza bo pewnie im komendant nie zrobil szkolenia , a swoja droga ciekawe jagby sie skonczyla sprawa przed sadem hi hi
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: Luksky »

zakonczyla by sie przegraną Twoją. Wpis w dowodzie jako MOTOCYKL - i pozamiatane.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
murzyn
Posty: 15
Rejestracja: 17 cze 2011, 12:22
Lokalizacja: Münster - Niemcy
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: murzyn »

popytalem troche ostatnio jak niemcy to rozwiazali a jest to tak ze traja jest rejestrowana jako leicht personal wagen czyli lekki pojazd osobowy (bodajze do 550kg) jezdzi sie na prawku kat. B a ubezpieczenia sa tez tansze jako osobny pojazd trojkolowy czyli mozna jak sie chce pozdrawiam milego dnia
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7511
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: pawlikTrike »

pewnie już było ale jeszcze raz wg dziennika urzędowego UE w sprawie praw jazdy :

Podkategoria A1
— lekkie motocykle o pojemności silnika nieprzekraczającej
125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW;
Podkategoria B1
motocykle trójkolowe i czterokolowe

3. Do celów niniejszego artykulu:
— „pojazd o napędzie silnikowym” oznacza pojazd samobieżny
poruszający się po drodze wlasnym napędem, niebędący
pojazdem szynowym,
— „motocykl trójkolowy” i „motocykl czterokolowy” oznaczają
odpowiednio każdy trój- lub czterokolowy pojazd
kategorii B o najwyższej prędkości konstrukcyjnej powyżej
50 km/h, albo napędzany przez silnik spalinowy z zaplonem
iskrowym o pojemności większej niż 50 cm3 lub jakikolwiek
inny silnik o równoważnej mocy. Masa pojazdu
bez ladunku nie może przekraczać 550 kilogramów. Do
masy pojazdu bez ladunku o napędzie elektrycznym nie
zalicza się masy akumulatorów.

— „motocykl” oznacza dwukolowy pojazd o maksymalnej
prędkości konstrukcyjnej większej niż 50 km/h albo, jeżeli
jest on napędzany przez silnik spalinowy o pojemności
większej niż 50 cm3, motocykl z koszem należy traktować
tak samo jak motocykl,

a tutaj jest całość jak komuś chce się poczytać:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 439:PL:PDF

Jeżeli te przepisy obowiazują również u nas, a powinny, to można mieć w dowodzie wpis motocykl trójkołowy i kategorię prawa jazdy B
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: winda »

teoretycznie dyrektywy unijne nas obowiązują.znaczy jeżdze zgodnie z prawem!
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: Luksky »

i jak to sie ma do tego co mowił glina na Kongresie?
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: mały »

Świetny artykuł ale czy nie zmieniło się coś od 1991 roku?
Jestem za tym żeby zrobić listę kto jest za,a kto przeciw.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: Luksky »

mały pisze:Świetny artykuł ale czy nie zmieniło się coś od 1991 roku?
Jestem za tym żeby zrobić listę kto jest za,a kto przeciw.

Najpierw lista kto przeczytal a kto nie..............
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: mały »

Ja mam już zapisane do wydruku.
Awatar użytkownika
MŁODSZY
Posty: 133
Rejestracja: 19 kwie 2011, 01:33
Lokalizacja: Sieroszowice / Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: MŁODSZY »

Panowie ile ma się znajdować cyfr na ramie trajki , ja mam 9 a diagnosta wczoraj mi powiedział że 12 . Kopara :x mi opadła .
rob_bull
Posty: 816
Rejestracja: 07 sty 2010, 12:34
Lokalizacja: Osięciny
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: rob_bull »

A kiedy ją rejestrowałeś?
Jak dobrze pamiętam to przed 2002 rokiem obowiązywało 9 cyfr, a po nim 12 cyfr.
Zasada nr 1: nie ma kurwa zasady!

Rob_Bull ;)
Awatar użytkownika
skaz76
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:43
Lokalizacja: Pszczyna/śląskie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: skaz76 »

Panowie ... a więc i ja (z racji tego, że na codzień jestem glinarzem choć nie z drogówki) postaram się Wam naświetlić aspekty prawne obowiązujące na dzień dzisiejszy.
po 1) Pawlik ma rację - istnieje dyrektywa UE, którą przytoczył powyżej ale ... jak zawsze w Polsce prawo u nas jest lepsze niż w UE ...
Poniżej przytaczam komentarz do art 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym :

Kod: Zaznacz cały

Autor: Wojciech Kotowski 
Tytuł: Komentarz do art.2 ustawy - Prawo o ruchu drogowym 
Stan prawny: 2011.05.01 


Motocykl jest pojazdem silnikowym, którego konstrukcja opiera się na dwóch kołach jezdnych i umożliwia rozwinięcie prędkości powyżej 25 km/h. Pojęcie to obejmuje również pojazdy trzykołowe. Przykładem są motocykle z bocznym wózkiem lub kabiną przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych. Ciężar takiego pojazdu bez kierującego nie może przekroczyć 400 kg. Motocykl może (art. 20 p.r.d.) rozwijać następujące prędkości: 50 km/h i 60 km/h (art. 20 ust. 1 i 1a p.r.d.) - na terenie zabudowanym, 20 km/h - w strefie zamieszkania, 140 km/h - na autostradzie, 120 km/h - na drodze ekspresowej dwujezdniowej, 100 km/h - na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz drodze dwujezdniowej o co najmniej dwóch pasach ruchu dla każdego kierunku, 90 km/h - na pozostałych drogach.
Tak więc niestety ... pomimo największych chęci gliniarze, którzy Wam starali wyjaśnić jaka kategoria na trajkę obowiązuje mieli rację :(
Po drugie ... w chwili obecnej są już gotowe nowelizacje Prawa o ruchu drogowym, które wejdą w życie w dniu 19 stycznia 2013. Jakie ?? Proszę o to kolejny wyciąg z przepisów :

Kod: Zaznacz cały

42b) (20) czterokołowiec - pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza:
a)  w przypadku przewozu rzeczy 550 kg,
b)  w przypadku przewozu osób 400 kg;
42c) (21) czterokołowiec lekki - czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

45)  (23) motocykl - pojazd samochodowy jednośladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej przekraczającej 50 cm3, dwukołowy lub z bocznym wózkiem - wielośladowy; określenie to obejmuje również pojazd trójkołowy o symetrycznym rozmieszczeniu kół;

(20) art 2 pkt 42b dodany przez art 125 pkt 3 lit. d) ustawy z dnia 5 stycznia 2011 o kierujących pojazdami (Dz.U.2011.30.151) z dniem 19 stycznia 2013
(21) art 2 pkt 42c dodany przez art 125 pkt 3 lit. d) ustawy z dnia 5 stycznia 2011 o kierujących pojazdami (Dz.U.2011.30.151) z dniem 19 stycznia 2013
(23) art 2 pkt 45 dodany przez art 125 pkt 3 lit. e) ustawy z dnia 5 stycznia 2011 o kierujących pojazdami (Dz.U.2011.30.151) z dniem 19 stycznia 2013
Tak więc niestety tak jak widać - jeśli traja jako motocykl - wtedy tylko kat A - i na tym kończę sprawę kat. prawka.
A teraz zajmiemy się samą rejestracją trajki. Jak czytałem większość z Was zaczyna rejestrację od rzeczoznawcy - i takowych też poszukujecie ... jednakże w żadnym rozporządzeniu nie ma konieczności udawać się z trajką do rzeczoznawcy ... przerabiałem to z kolegą w zeszłym roku kiedy rejestrowałem jego trajkę ... Na 3 Stacjach diagnostycznych nas odbili do rzeczoznawcy - na 4 zarejestrowali bez opinii rzeczoznawcy :) A dlaczego ??
I tutaj także posłużę się cytatami ;)

Kod: Zaznacz cały

 ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 22 lipca 2002 r.
w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów)

10. W przypadku zgłoszenia do pierwszej rejestracji pojazdu, którego markę określa się jako "SAM", właściciel pojazdu dołącza do wniosku o rejestrację:
  1)   (uchylony);
  2)   oświadczenie, że jest właścicielem zespołów i części służących do zbudowania tego pojazdu;
  3)   (uchylony);
  4)   (17) zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi, o którym mowa w art. 68 ust. 18 ustawy, oraz dokument identyfikacyjny badanego pojazdu marki "SAM".
Przepisy ust. 4 i 12 oraz § 3 ust. 1 i § 4 ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.
11. W przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu przed ponownym zarejestrowaniem pojazdu właściciel pojazdu dołącza do wniosku o rejestrację zaświadczenie, o którym mowa w art. 72 ust. 4 ustawy, wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji pojazdu.
11. (18) (uchylony).
12. W przypadku zgłoszenia do rejestracji pojazdu, który nie posiada nadanych i umieszczonych fabrycznie przez producenta lub w trybie określonym przepisami odrębnymi cech identyfikacyjnych lub nie posiada tabliczki znamionowej, właściciel pojazdu do wniosku o rejestrację dołącza zaświadczenie, o którym mowa w § 28 ust. 1 lub § 29 ust. 2, potwierdzające nadanie i umieszczenie cech identyfikacyjnych lub wykonanie tabliczki znamionowej zastępczej
i

Kod: Zaznacz cały

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 22 października 2004 r.
w sprawie badań zgodności pojazdów zabytkowych i pojazdów marki "SAM" z warunkami technicznymi

§ 3. 1. Badanie zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi polega na sprawdzeniu:
  1)   prawidłowości konstrukcji i montażu pojazdu;
  2)   czy pojazd odpowiada warunkom technicznym;
  3)   czy stan faktyczny pojazdu odpowiada warunkom technicznym zgłoszonym przez właściciela pojazdu we wniosku o przeprowadzenie badania zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi, którego wzór określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.
2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, składa się w jednostce upoważnionej do przeprowadzenia badania zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi, która przechowuje wnioski przez okres 5 lat.
3. Badanie, o którym mowa w ust. 1, przeprowadza się zgodnie z przepisami o badaniach technicznych pojazdów.
4. Jednostka upoważniona do przeprowadzenia badań zgodności pojazdów marki "SAM" z warunkami technicznymi prowadzi rejestr przeprowadzonych badań pojazdów marki "SAM" według wzoru i na zasadach określonych w przepisach o badaniach technicznych pojazdów.
5. Jednostka upoważniona do przeprowadzania badań zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi wydaje:
  1)   dokument identyfikacyjny badanego pojazdu marki "SAM" - z wyłączeniem przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony według wzoru określonego w załączniku nr 5 do rozporządzenia;
  2)   dokument identyfikacyjny badanego pojazdu marki "SAM" - dla przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony według wzoru określonego w załączniku nr 6 do rozporządzenia;
  3)   zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi według wzoru określonego w załączniku nr 7 do rozporządzenia.

§ 4 ....
2. Jednostkami upoważnionymi do przeprowadzania badania zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi są:
  1)   stacje kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy, które są uprawnione do wykonywania badań zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi;
  2)   stacje kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 pkt 2 ustawy;
  3)   Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie;
  4)   Przemysłowy Instytut Motoryzacji w Warszawie;
  5)   Ośrodek Badawczo-Rozwojowy "BOSMAL" w Bielsku-Białej;
  6)   Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych w Kobyłce k. Warszawy - wyłącznie dla samochodów ciężarowych, specjalnych i przyczep;
  7)   Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie, Oddział w Kłudzienku - wyłącznie dla ciągników rolniczych i przyczep przeznaczonych do łączenia z nimi;
  8)   Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku.
Tak więc jak widać - wystarczy znaleźć Stację Diagnostyczną, która jest uprawniona do wykonywania badań zgodności pojazdu marki "SAM"

Mam nadzieję, że tym przydługim postem nie włożyłem kija w mrowisko, lecz pomogłem Wam to wszystko trochę ogarnąć i wszystko stało się (prawie) jasne.
Gdyby jakieś pytania się komuś nasunęły - proszę pytać - postaram się udzielić odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Easy Rider - tak Cię zwą ... "Hetman-Easy Rider"
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7511
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: pawlikTrike »

skaz76 pisze:
Motocykl jest pojazdem silnikowym, którego konstrukcja opiera się na dwóch kołach jezdnych i umożliwia rozwinięcie prędkości powyżej 25 km/h. Pojęcie to obejmuje również pojazdy trzykołowe. Przykładem są motocykle z bocznym wózkiem lub kabiną przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych. Ciężar takiego pojazdu bez kierującego nie może przekroczyć 400 kg.
Trajki w wiekszości ważą ponad 400 kg niektóre grubo powyżej 400 kg więc opierając się na tym co napisałeś powyżej nie można jej zarejestrować jako motocykl, wiec jak ??? :wink:

Nasze prawo jest niespójne i przez to rodzi wiele niejasności i powoduje różne możliwości interpretacji przepisów, myślę że na razie nie ma jasnej wykładni jak rejestrowac trajki, niektóre przepisy się wręcz wykluczaja nawzajem, przykład masz powyzej - trajki rejestrować jako motocykle, ale motocykl nie może ważyc więcej niż 400 kg, a co jak waży 500kg ?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, 12:49 przez pawlikTrike, łącznie zmieniany 1 raz.
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
skaz76
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:43
Lokalizacja: Pszczyna/śląskie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: skaz76 »

pawlikTrike pisze:
Trajki w wiekszości ważą ponad 400 kg niektóre grubo powyżej 400 kg więc opierając się na tym co napisałeś powyżej nie można jej zarejestrować jako motocykl, wiec jak ??? :wink:

Nasze prawo jest niespójne i przez to rodzi wiele niejasności i powoduje różne możliwości interpretacji przepisów, myślę że na razie nie ma jasnej wykładni jak rejestrowac trajki, niektóre przepisy się wręcz wykluczaja nawzajem, przykład masz powyzej - trajki rejestrować jako motocykle, ale motocykl nie może ważyc więcej niż 400 kg, a co jak waży 500kg ?
Ależ Pawlik ja się z Tobą w 100% zgadzam - prawo mamy takie jakie mamy - niestety na to wpływu nie mam ... Starałem się tylko tym postem pomóc w interpretacji aktualnych przepisów :)
Tak sobie myślę, że może to właśnie te pow. 350 kg winny być rejestrowane jako "samochodowy inny" ?? Ale to są tylko moje wywody i na chwilę obecną nie poparte przepisami :mrgreen:
Tylko w Polsce (niestety) istnieje taka możliwość żeby np Rozporządzeniu (akt niższej rangi) była niespójność z Ustawą (akt wyższej rangi) ... pomijam już fakt, że polskie prawo nie jest prawie wogóle dostosowane do UE ;)
Easy Rider - tak Cię zwą ... "Hetman-Easy Rider"
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: winda »

pomocne te cytaty ale potwierdzaja tylko niespójność i wykluczanie się przepisów.

przykład z ostatnich dni.
trajka zarejestrowana na motocykl trzykołowy.
trajce radiowóz wjechał w dupę.
pan prokurator podpierając sie swym autorytetem stwierdził ze potrzebne na trajke w tym wypadku jest prawko B. kierownik trajki akurat takowe posiadał
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: Czarek-trike »

pawlikTrike pisze: trajki rejestrować jako motocykle, ale motocykl nie może ważyc więcej niż 400 kg, a co jak waży 500kg ?

no właśnie 400 kg to zdecydowanie za mała waga, motocykle seryjne ważą prawie tyle gold wing 1800 ponad 360 kg na sucho, electra też gdzieś tyle. Ciekawe jak ludzie w polsce porejestrowali Boss Hoss'y, jak tam waga śmiało przekracza 500 kg :D
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
skaz76
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:43
Lokalizacja: Pszczyna/śląskie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: skaz76 »

winda pisze:pomocne te cytaty ale potwierdzaja tylko niespójność i wykluczanie się przepisów.

przykład z ostatnich dni.
trajka zarejestrowana na motocykl trzykołowy.
trajce radiowóz wjechał w dupę.
pan prokurator podpierając sie swym autorytetem stwierdził ze potrzebne na trajke w tym wypadku jest prawko B. kierownik trajki akurat takowe posiadał
Heh winda .... a powiem Ci dlaczego stało się tak a nie inaczej ... gdyż pan prokurator oparł się na art 88 ust 2 pkt 4 stoi wyraźnie napisane
kategorii B1 — trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;
Pozatym ... pan prokurator jest szkolony w prawie - więc nie mnie oceniać czy miał rację czy nie - na miejscu takiego zdarzenia to gliniarze muszą wykonywać jego polecenia a nie odwrotnie :) Swoją drogą - ciekaw jestem, czy p. prorok miał w swoich rękach dowód rejestracyjny czy też doszedł do takiego wniosku po oględzinach trajki ...
Ale podczas kontroli drogowej nie ma proroka ... A jak sam widzisz - różne przepisy - różna interpretacja, itp ...
Easy Rider - tak Cię zwą ... "Hetman-Easy Rider"
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: winda »

masz racje. co kontrola to inne prawko chcą ode mnie.
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
skaz76
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:43
Lokalizacja: Pszczyna/śląskie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: skaz76 »

Na temat potrzebnej na trajkę kategorii prawa jazdy napisałem zapytanie o opinię prawną do Biura Prawnego Komendanta Głównego Policji. Opinia - jeśli ją otrzymam - będzie wiążąca dla policjantów. Tyle mogłem jeszcze zrobić w tym temacie :)
Easy Rider - tak Cię zwą ... "Hetman-Easy Rider"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości