Wymagania do rejestracji.

Wskazówki prawne dotyczące trajek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

może faktycznie to jest jakaś wykładnia?

Objaśnienia:
Inny */ inna * - pojazd, który na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji lub żaświadczenia z badania technicznego zakwalifikowano do danego podrodzaju lub przeznaczenia nie określonego w zasadniczym podziale.


przedstawiamy zaświadczenie z badania technicznego o zakwalifikowaniu do inny ponieważ nie określono akurat takiego typu w zasadniczym podziale, a jak nie określono to można tam zakwalifikować wszystko czego nie ma w tym podziale, trajka lub trójkołowiec jest ? nie ma , więc?
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: dark »

BRAVO ,BRAVO ,pawlik ,BRAVO...
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Luksky »

no dobra a kat prawa jazdy? tez inna powina jakas byc :)

na norcom "elyta" dosłownie śmietanka panów diagnostów, ktorzy dziwnie maja sie za Bogów i niesamowicie brandzluja sie nad przepisami ale w swoja strone tylko, interpretuja je jak im pasuje. Odpisalem i dorzuciłem zagwozdkę, niech sie głowia i martwią :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: kaski »

Luksky pisze:no dobra a kat prawa jazdy? tez inna powina jakas byc :)

na norcom "elyta" dosłownie śmietanka panów diagnostów, ktorzy dziwnie maja sie za Bogów i niesamowicie brandzluja sie nad przepisami ale w swoja strone tylko, interpretuja je jak im pasuje. Odpisalem i dorzuciłem zagwozdkę, niech sie głowia i martwią :)
linka proszę
do Admina - profil do usunięcia
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

kaski pisze:
Luksky pisze:no dobra a kat prawa jazdy? tez inna powina jakas byc :)

na norcom "elyta" dosłownie śmietanka panów diagnostów, ktorzy dziwnie maja sie za Bogów i niesamowicie brandzluja sie nad przepisami ale w swoja strone tylko, interpretuja je jak im pasuje. Odpisalem i dorzuciłem zagwozdkę, niech sie głowia i martwią :)
linka proszę
Luk się chyba nie obrazi :oops:
http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.ph ... 6e73ba0678
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: mały »

falna lektura :mrgreen: :mrgreen:
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Luksky »

nie chcialem pisac całej nazwy bo google to odnajdzie teraz, ale skoro juz daliście to trudno. Powiem wprost, że nie maja pojecia zbytnio, ale lubia straszyć :) tylko, że straszyc to sobie moga babcie prądem :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

Luksky pisze:nie chcialem pisac całej nazwy bo google to odnajdzie teraz, ale skoro juz daliście to trudno. Powiem wprost, że nie maja pojecia zbytnio, ale lubia straszyć :) tylko, że straszyc to sobie moga babcie prądem :)
nie można wywalić teraz? :oops: sorry nie pomyślałem
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Luksky »

a pies ich dymał :)

traja zarejestrowana, wiec swoje mądrości moga sobie wsadzic w gacie :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: kaski »

Luk zapytaj z jakiej stacji jest "danielg539"
żebym wiedział którą omijać
do Admina - profil do usunięcia
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Luksky »

Wszystkie nalezy omijac, gdzie maja specjalistow z tamtego foruma.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: kaski »

Racja
Ale w Lublinie mam do wyboru 5 stacji okręgowych
A gość pracuje tylko w jednej, nie chciałbym przypadkiem na niego trafić
do Admina - profil do usunięcia
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Luksky »

znając zycie to akurat trafisz na takiego. Ja na poczatku tez trafiałem na palantów. Nie, na mało inteligetnych tylko na palantów, bo palant to taki co sie boi - bo sie nie zna. Mozna sie nie znać, ale od tego sa te ich pierdolone grube książki, aby wziął swoja czarna dupę, ruszył, otworzyl ksiązke i doczytał. Natomiast jak widzę, że mnie sie spuszcza na drzewo za detale o ktorych sie nie ma pojęcia to jest sie palantem. I tyle.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

Luksky pisze:znając zycie to akurat trafisz na takiego. Ja na poczatku tez trafiałem na palantów. Nie, na mało inteligetnych tylko na palantów, bo palant to taki co sie boi - bo sie nie zna. Mozna sie nie znać, ale od tego sa te ich pierdolone grube książki, aby wziął swoja czarna dupę, ruszył, otworzyl ksiązke i doczytał. Natomiast jak widzę, że mnie sie spuszcza na drzewo za detale o ktorych sie nie ma pojęcia to jest sie palantem. I tyle.
dokładnie tak miałem na pierwszej stacji, cztery razy głupi jeździłem, a miałem odpuścić za pierwszym razem, jak chcieli przednie siedzenie z wysokim oparciem, pasy na wszystkich siedzeniach, zagłówki i okragłą :shock: kierownicę :lol:
boja się, nie wiedzą, olewają takie przypadki, jak się wyczuje taki klimat to od razu: w tył zwrot i na inną stację
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: yunkers »

pawlik gratulki za finał budowy i rejestracje, rzuciłeś trochę światła z tymi podtypami w samochodowy inny
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: yunkers »

może taki...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Luksky »

motocykl trojkolowy to L5e był, motocykl czterokołowy to niby L7e. Powiem szczerze, że te przepisy sa tak popierdolone, że nie dziwie sie że burdel jest. A burdel jest bo barany to ustanawiają, a barany to ustanawiaja bo naród na nich głosuje. Kurwa nie zabieram wiecej głosu bo mnie szlag trafia...
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: winda »

im wiecej czytam tym mniej wiem
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

ciekawe, że nie ma w klasyfikacji nadwozia lift-back , a jest ich na drogach dość sporo,
czyli jak ktoś ma takie nadwozie to ma wips w dowodzie: samochód osobowy, rodzaj nadwozia - inny :lol:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

a gdzie jest motocykl trójkołowy ? przecież był, może to nieaktualne jest ?
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji

Post autor: Luksky »

teoretycznie masz rację 300, jednak zawsze pozostaje policyjny beton, ktory widzi wpis MOTOCYKL.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
murzyn
Posty: 15
Rejestracja: 17 cze 2011, 12:22
Lokalizacja: Münster - Niemcy
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: murzyn »

Posluchajcie koledzy tego pradoxu :

Mieszkam w Niemczech i sie wlasnie przymierzam do kupienia Trajki w Polsce (lepsze i tansze) ale chcem zarejestrowac w Niemczech by nie miec problemow z polizei ("bulle"-byki u nas a nie psy) ze mieszkam tu a jezdze na polskich numerach (kara do 5000€) , lecz niedawno dowiedzialem sie ze w Polsce od 2011 roku wszystkie Trike sa rejestrowane jako motocykl czyli obowiazuje prawojazdy kat. A (mam nadzieje ze dobrze to rozumiem ) w niemczech natomiast na trajki starcza prawko kat . B wiec kurde mysle saobie jak to bedzie postanowilem wiec zadzwonic do wydzialu ruchu drogowego czy jakos tak i pytam czy jak trajka jest zarejestrowana w Polsce na moto czy moge ja w DE przerejestrowac na samochod , zaczeli mnie przelaczac po fachowcach i dopiero trzeci z nich odpowiedzial mi ze jak jest zarejestrowana jako moto to to jest moto i chu... nie da sie tego zmienic , nie dalem za wygrana zadzwonilem do znajomego Bulla i pytam go jak to jest w swietle prawa on mi odpowiada ze zaden gliniarznie nie wlepi mi mandatu za jazde na trajce jesli posiadam prawko kat. B bo takie jest potrzebne i wystarczajace ALE w razie kolizji drogowej ubezpieczalnia nic nie pokryje bo jechalem w tym czasie na motocyklu bez uprawnien :roll: :roll: i badz tu czlowieku madry bede ten temat jeszcze drazyl jak bede mial nowe info to dam znac
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: winda »

może tak mówi prawo.tylko że połowa trajek jest rejestrowana na " samochodowy inny".
musisz kupić taką trajkę i po problemie
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Krzychoz997
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2011, 19:44
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: Krzychoz997 »

jako dobry duszek trzech kół... wykładnia biura KGP może komuś pomogę...


Z chwilą pojawienia się na rynku popularnych ,,quadów”, wobec braku odpowiednich przepisów homologacyjnych, pojawiły się problemy interpretacyjne, związane z przyporządkowaniem ich do określonego rodzaju pojazdu.
W praktyce spowodowało to znaczne różnice w rejestracji. Część quadów, w tym m.in. pierwsze tego typu pojazdy należące do Straży Granicznej, były rejestrowane jako ciągniki rolnicze, część - jako motocykle lub nawet motorowery, a część - jako pojazdy samochodowe inne. W związku z tym rodzaj uprawnienia do kierowania tymi pojazdami był determinowany wpisem określającym typ pojazdu w dowodzie rejestracyjnym.
Obecnie obowiązujące przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2005 r. w sprawie homologacji typu niektórych pojazdów samochodowych mających dwa lub trzy koła, niektórych pojazdów samochodowych mających cztery koła oraz motorowerów (Dz. U. Nr 162, poz. 1360 ze zm.) uporządkowały zagadnienia związane „czterokołowcami", które są obecnie rejestrowane jako pojazdy samochodowe lekkie (kategoria homologacyjna L6e) lub pojazdy samochodowe inne (kategoria homologacyjna Le7.
W kontekście powyższego należy podkreślić, iż w myśl obowiązujących przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 ze zm.) kierujący przedmiotowym pojazdem samochodowym podczas ruchu na drodze publicznej, podlega kontroli drogowej na ogólnych zasadach. A więc pojazd ten powinien być zarejestrowany, spełniać odpowiednie wymagania techniczne a kierujący powinien posiadać przy sobie prawo jazdy kat. B lub B1 oraz dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia OC.
Należy zauważyć, iż zgodnie z treścią art. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym jej przepisy stosuje się w odniesieniu do uczestników ruchu odbywającego się na drogach publicznych, strefach zamieszkania lub strefach ruchu, jak również na drogach wewnętrznych nie leżących w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, ale tylko w przypadku kiedy jest to konieczne dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób lub wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.

Zgodnie z art. 88 ust. 2 pkt 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym, prawo jazdy kat. B1 uprawnia do kierowania trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla.
Tym samym należy stwierdzić, że osoba która nie posiada prawa jazdy kat. B, B1 nie będzie mogła kierować po drogach publicznych pojazdem zarejestrowanym jako „pojazd samochodowy inny".
Na marginesie należy podkreślić, że stosownie do art. 87 ust. 3 pkt 1 ustawy, nie wymaga się uprawnienia do kierowania rowerem, motorowerem lub pojazdem zaprzęgowym od osoby, która ukończyła 18 lat.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Wymagania do rejestracji.

Post autor: Luksky »

Cały ten wywód mozna sobie w dupe wsadzić (wybaczcie Bracie za brutalność)

============================================================================
******jeżeli w dowodzie rejestracyjnym masz wpis MOTOCYKL to musisz miec A******
****** ******
******jeżeli masz SAMOCHODOWY INNY to musisz miec B ******
============================================================================

to tyle. Jak Cie zatrzymają niebiescy to tylko na to patrzą. Tak mowi prawo i tego sie trzymają. Takie wywody nie robia wrażenia na panach psach i wypisuja mandacik na 300zł, lub jak masz pecha na 500zł. to tyle jeżeli chodzi o Polskę i prawo w niej obowiązujące. Mówię ci prawdę jak jest, nie jak chciałbys Ty, ja i wielu innych słyszeć.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości