trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: krobia »

Szefciu pisze: 25 kwie 2021, 15:01


Fidel po co Ci skóra z lopatki?? Siodło bedziesz obszywać?
smalcu natopi :mrgreen:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: franky »

krobia pisze: 25 kwie 2021, 16:17
Szefciu pisze: 25 kwie 2021, 15:01


Fidel po co Ci skóra z lopatki?? Siodło bedziesz obszywać?
smalcu natopi :mrgreen:

Będzie koszerny? 😉
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: fidel »

No patrzcie mooda na dietę bezglutenową robi furorę a co dopiero beztłuszczowy koszerny smalec z kradzionej skóry z łopatki istny hicior.Ale przypominam że nie jest to forum kulinarne wracamy do tematu .
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: yunkers »

franky pisze: 23 kwie 2021, 04:49
yunkers pisze: 22 kwie 2021, 20:11 Odkupię albo za kota i worek pszenicy zamienię.
Panie, pszenica nie taka tania.
Mam dobrego dilera 😀
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: Czarek-trike »

z dziwnych rozwiazan jest jeszcze na OLX np simson DUO do remontu za ok 3000 PLN...ale to chyba jest...... za proste
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: Baran »

fidel pisze: 25 kwie 2021, 13:12 Oil kolego sympatyczny piszesz że ubóstwiasz ludzi co czytają tylko to co im się podoba to pokaż mi gdzie napisałem o makiecie z drewna.Nie pisałem również o tym że ci nie wierzę, jak tak dalej będziesz czytał to się okaże że zapierdzieliłem Rożkowi skórę z łopatki.
Rożek nie daj ... :lol: :lol: :lol:

Chłopaki, przecież Oil uprawia naszym kosztem sadomasochizm...
Ja wiem, że pocisnąć kogoś dobra rzecz, ale litości, ile można...
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: andrzejqs »

Witam , OIL cieszę się że jesteś ponownie .
Swoją osobą wznoaisz to forum na wyższy poziom techniczny.
Wziąłeś pod uwagę że do twojej trajki rowerowej z silnikiem spalinowym dalej jest potrzebna rejestracja.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Tak wiem akurat się zmieniły przepisy teraz tylko z silnikiem elektrycznym i tylko dla osób które mogą jako tako chodzić. Dlatego trzeba napęd ręczny zostawić a jak to to uzbieram kasę i będę szukać takiej jak adasko polecał i ciut przerobić dostosować wygląd i komfort podemnie. A co do simsonka też o nim myślałem, chwilowo pułap cenowy nie ten. No i większość tak z 90% zarejestrowanych na zabytek. A to podraża koszty remontu 3 tys zakupu z 2 tys transport. Co z tego że to dwusow i tańszy w remoncie w teorii. To nie był pojazd na masową skalę robiony więc dostępność części znikoma więc cena wysoka. Po co bym miał ładować kasę w remont starego dwusówa jak taniej bym kupił silnik wspoczesny od atv np 50 cm a jak by się dało w urzędzie załatwić to nawet 125cm z wstecznym biegiem. Ale już pisałem rejestracja na zabytek to uniemożliwi. Dobra daje foty com fidelowi obiecał. Sorki że tak późno i mało czytelne, ale rama zawalona co mogłem zrobiłem, pewno spawy też się wam nie spodobają, ale każdy spawa czym ma możliwość (a pomysł z dokręcanymi zawieszeniem tył im nie jest mój podpatrzyłem w programie o budowie maszyn kopalnianych co ze względu na szerokość nie mieszczą się na lawecie a przewieść je trzeba)
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Obietnica to obietnica
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Miała być z rur trafił mi się profil konstrukcyjny to z niego robiłem
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: fidel »

volpe pisze: 02 maja 2021, 16:58 Obietnica to obietnica
Dzięki Oil pozdrawiam powodzenia.
Awatar użytkownika
maciey
Posty: 1441
Rejestracja: 11 lip 2010, 16:26
Krótki opis: Narzędziem pracy artystów jest...DŁUTO!!!
Lokalizacja: Zadupie koło Chełmna
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: maciey »

Za proste Bandit.
Nie odzywam się ale będzie kociołek z betonem.
Coś wypierdooli.....
Z Trajką jest jak z babą...jak się raz za nią zabierzesz to do końca życia będziesz się pierdolił!
Niekoniecznie z tą samą...
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Dzięki uzbieram kasę i wtedy szukam. Może się wtedy trafi Simson a może jakiś współczesny motocykl z koszem, albo inne rozwiązanie. Pierw trzeba mieć conajmiej z 3 tyski jak nie więcej. Powolutku nic na siłę. A tak z innej bajki jak to dziś jest z wymianą silnika tzn według mnie jeśli silnik według przepisów jest traktowany jako część zamienna to np do Hondy można dać silnik np od Kawasaki. A jak to jest teraz bo kiedyś można było wsadzić do motocykla silnik samochodowy, a czy teraz przepisywania na to pozwalają. Np mam motocykl o pojemności np 1200 cm i wsadzam silnik od auta 800 cm. Zarejestruje się to 🙋 ❔ 🙋 ❔ Odrazu zaznaczam nic nie kombinuję ❕ ❕ Poprostu widziałem motocykl z koszem w bardzo dobrej cenie z koszem z silnikiem po tzw wybuchu i tak mnie zastanawia czy jest to jakaś inna obcia silnikowo remontowa
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

maciey pisze: 03 maja 2021, 08:54 Za proste Bandit.
Nie odzywam się ale będzie kociołek z betonem.
Coś wypierdooli.....
Dobre rozwiązanie tylko już pisałem narazie aż tyle gotówki nie uzbierałem. Mam jaką mam rentę chwalić ani narzekać nie będę. Miałbym kasę już bym kupował nie mam poczekam uzbieram poszukam. Tak bywa z okazjami że zdążają się nie wtedy gdy trzeba.
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: bandit »

Ten motocykl z koszem w bdb cenie to jaki , proszę o konkrety.
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Był znajomy z niemieckiej policji przywiózł cena była o połowę tańsza niż solówka to poszedł od ręki. Takie okazje to szybko schodzą on nawet nie zdążył wystawić na aukcji go. Fajny był bo to była wersia taka że pochylales motocykl tak jak w solówce więc nie wpływał kosz na jazdę motocykla. Jak by szło na ogłoszenie to dawno już bym wstawił tu link do niego. Tylko nie pytaj mnie jaki dokładnie model bo nie pamiętam wiem tylko że z tych ostatnich 2 zaworowych głowic z powiększoną pojemnością silnika zrobiony pod policję silnik z papierów wynikało z tego co znajommy czytał że to już policyjni mechanicy robili, a ile w tym prawdy trzeba by silnik rozbierać porównać z oryginałem. W papierach była wpisana większa pojemność.
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: bandit »

I kosztował mniej niż Duo Simson z ogłoszenia?
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

bandit pisze: 03 maja 2021, 12:48 I kosztował mniej niż Duo Simson z ogłoszenia?
Tego nie powiedziałem. Ja tylko napisałem że miałem możliwość kupna a było to przed tym jak simsonka mi pokazałeś. Tylko jak bym miał się zadłużyć by kupić simsonka to wolał bym raczej bmw. Bmw poszło tanio bo lepek kupił go dla paru części taniej mu wyszedł niż by miał kupować kufry koła szprychowe owiewki itp itd. On ma bmw tylko wersie tzw gołą podstawowa i zamazylo mu się go doposażyć tuningu custumizacje zrobić. A części do bmw drogie i te co chciał ciężko dostępne. A że mój rejon zamieszkania blisko Niemiec to zrobił w ten sposób że kupił sobie na aukcji cały, akurat był z koszem to taki wźioł. Teraz przez koronawirusa mniejsze zainteresowanie aukcjami to raz dwa że ludzie wolą kupić z połamanymi a nawet bez owiewek motocykle ( tym bardziej że w papierach miał zmiany w silniku poza pojemnością nie do końca wiadome) niż z uszkodzonym silnikiem. Simson fajny i ma fajne zmiany i wymaga widać na zdjęciach nie dużych zmian stylistycznych, i to takich nie na już. Tylko ja nie dostanę kredytu itp itd a pożyczać od kogo chwilowo brak i nie chcę po ludziach być zadłużony. Sam budowałeś - budujesz trajke to wiesz że to skarbonka. Więc pierw po niej wyrównam poziom kasowy w śwince skarbonce jednocześnie tworząc drugą na motocykl np simsonka. Jak teraz są ogłoszenia to będą kiedyś 🆕. Trzeba na czymś oszczędzić by coś kupić. Powoli dopnę swego celu
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: bandit »

Bajkopisarstwo uprawiasz i tyle.
Podsumuje wcześniejsze Twoje wypowiedzi, potwierdzające moją tezę:
1. Gotowe rozwiązanie typu Simson duo nie -bo nie ma funduszy.
2. BMW a to tak (mimo że ceny tych sprzętów kosmos). Drugą sprawa to już widzę jak osoba na wózku wsiada na zaprzęg z wychylnym motocyklem... Na normalnym sztywnym zaprzęgu już byłby problem z uwagi na wysoki środek ciężkości.
3. Kupno K-750 o którym pisałeś. Kaśka do remontu to koszt Simsona Duo. Remont kaski to skarbonka bez dna. A gdzie mamy tu mówić o odpalaniu. Patent z linka wogóle do mnie nie przemawia, tym bardziej że mam urala z koszem i wiem jak to odpala.
4. Trajka rowerowa z silnikiem czy jak. Na to też jest kasa potrzebna l, o rejestracji nie wspomnę.

Chcesz jeździć czy chcesz pisać o jeżdżeniu??

Mam wrażenie że bawisz się z nami na tym forum bo sprawia Ci to frajdę i na tym koniec.

Masz w ogłoszeniu Simsona Duo ( nawet lepszy silnik niż oryginał) , zacznij odkładać kasę , sprzedaj co masz ( z tego co masz i tak nic nie zrobisz bo rejestracji nie przeskoczysz) i ciesz się jazdą.
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Przecież zbieram kasę tej co mam nie robię. Simson jest fajny i będzie celowanie w niego. O bmw nie marzę rozeznałem się co i jak i na 90 procent idę w simsonka i tyle w temacie
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

TEMAT ZAMKNIĘTY 🔒
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Żegnam szanowne grono
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: Arek »

I tak Bandit obraził Oila, czy El Kopyto, czy jeszcze nie wiadomo jak... Czasami nie najlepiej mówić komuś, co myśli, jak pisze, czy dokąd zmierza taką, czy inną drogą. Może faktycznie warto temat zwyczajnie zamknąć ? Z tej mąki chleba nie będzie.
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Obrazić się może dziecko a nim nie jestem
Poprostu nawet biedny ma swą godność, a jeśli coś piszę dokładnie a większość wmawia mi coś czego nie powiedziałem. Trudno było miło ale się skończyło. Życie. Nie potrzebnie się cieszyłem że mogłem tu powrócić. A simsonka będę miał kiedyś nie zamierzam głodować by już kupować bo akurat pojawiło się coś ciekawe do kupna. Nie będę się napalać i już biegł kupować.



POWIEDZIAŁEM ŻEGNAM TEMAT ZAMKNIĘTY PROSZĘ ADMISTRATORA O ZAMKNIĘCIE ZLIKWIDOWANIA TEMATU I MNIE TEŻ
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości