trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
ODPOWIEDZ
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Już tyle czasu jesteśmy w tej rzeczywistości wirusowej że powoli ona staje się normalna. Czy będziemy umieć żyć tzw normalnie i czym ta normalność jest. O to jest pytanie. Jeszcze nie tak dawno zbudowanie czego kolwiek w rozsądnych pieniążkach nie było aż tak trudno. Nie mogę mieć traiki ze względu na przepisy pomyślałem zrobić sobie motocykl na bazie k750 z koszem i co patrzę przed tym co teraz mamy kupić złom ramy było łatwo i w dobrej cenie. Niestety a może stety że względu na sposób mego poruszania musiał bym ciut ramę zmodyfikować to tak sobie pomyślałem znając jakoś wykonania oryginału lepiej od podstaw zrobić pozadna niż tzw g...łatać. Ale nie ma to trudno. Zrobię bicyk trike bo te co tzw fabryczne dla inwalidów brzydkie, albo w cenie tak dużej że nawet jak bym miał kasę to i tak bym nie kupił bo 3/4ceny to atesty. A wiem co mówię bo np kupując dętkę do wózka dedykowaną muszę dać około 100 zeta. A za sto zeta to mogę mieć około 20 rowerowych fakt na nich się ciężej jeździ, ale wytrzymują więcej, a jak się przebije to nie latam dziur bo się nie opłaca. Oryginalną dętkę do wózka aż 10 atmosfer musiałem pompować, ale wtedy robił się tzw stożek a to plus letkie pochylenie kół powodowało że opona mniejszą powieszchnia się z podłożem stykała i był mniejszy opór toczenia. Ale miała masę atestów. To tak samo jak buty dla dzieci atesty mają są mniejsze niż dla dorosłych, a cena większa
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
rożek
Member
Member
Posty: 3259
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: rożek »

No, jak nie jak tak.
Czarek-trike
Posty: 9309
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: Czarek-trike »

volpe pisze: 18 kwie 2021, 13:09 (..)Nie mogę mieć traiki ze względu na przepisy pomyślałem zrobić sobie motocykl na bazie k750 z koszem(..)
Skoro śmigasz na wózku to chyba ostatnią ''rzeczą'', która jest ci potrzebna to awaryjny motocykl odpalany z wyskoku. Jak już chcesz zaprzeg to... czasami się trafia okazja typu japonia+ velorex za kilka tysięcy wg mnie najlepsza opcja dla kogoś na wózku, najmniej ingerencji w gotowy już pojazd, najmniejsze ryzyko awarii itp.
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: adaśko »

Czaron co ty piszesz, qwa Japonia z koszem? To zbyt proste, qwa bez koła od gillery? W tym temacie nie ma prostych rozwiązań.
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: winda »

Czarek ma niepokojącą tendencję do prostych rozwiązań.
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: fidel »

No to teraz zacznie się ,co zrobić żeby k 750 zapalał od zapalniczki. :wink:
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: mazda »

Cześć.
Mówicie Japonia do wózka ? Yamaha FJ1200 się nada :mrgreen: Mam takie dwie sztunie.
Czarna będzie na sprzedaż, kompletna czeka na polskie papiery. Biało fioletowa jest z abs, idzie na warsztat customowy będzie dzik.
Pojemność 1200 robi na drodze. Piec generuje 130KM i jest chłodzony wiatrem oraz olejem. Przy 240km/h łeb chce urwać a krew z mózgu spływa do du...y :lol:
Do FJty występują wózki boczne, poszukaj na mobile.de
Yamaha FJ 1100-1200 ma jeszcze jedną zaletę - rama jest stalowa i łatwiej ciąć i spawać.

PS. Nie robię rezerwacji, nie sprzedaje na raty, nie zamieniam za inne pojazdy za wyjątkiem BRDM-2 :mrgreen:

Jawa 350 TS też występuje z koszem. Kosza nie mam ale mam Jawe cafejke... Taka smukła czeszka niestety bez fajnych balonów. Do zrobienia tylko kominy, oryginalne psują wygląd. Zarejestrowana, opłacona, nowe opony, elektryka, lakier, siedzenie. Po kapitalnym remoncie silnika. Nic tylko wsiadać i jechać. Odpalana z kopyta. Sprzęgło półautomat.

Co do K-750 to fajny sprzęt a żeby odpalał z przycisku to trzeba mu zmienić silnik, najlepiej taki pancerny olejak z FJ1200, XJ 900, GSX-r...

Zdrówka dla wszystkich
GM
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Kasia to tylko marzenienie ładnego śpiewu dolnego zaworu. Jak uruchamiać widziałem na własne oczy jak facet bez nogi zrobił sobie uruchamianie na linkę coś jak w kosiarce było to opisane chyba na ruskim forum, ale cyrulicy nie znam tłumacz Google nie pomógł nie było mi potrzebne to strony nie zapisałem. Pozatym budowa trajki pochłonęła kasy ciut dużo. To motocykl muszę odłożyć znów na półkę marzeń. Tak apropo koła od gilery dawno nie mam poszło za 🆓 do kogoś kto bardziej potrzebował a go od dawna na forum brak
Ale jak już powiedziałem to na później jest marzenienie. Teraz skupiam się znaleźć dobrać łożyska do główki ramy bo z braku innych możliwości tricykla chcę zrobić. A że przód i tył zaplanowałem zrobić amortyzowany i długością itp itd nie pasuje mi główka rowerowa to musi być zrobiona inna. A miałem sytuację że potrzebowałem do wózka ♿ podkładkę redukcję to tatko zrobił mi rysunek techniczny to żaden z tzw pełniących funkcje tokarza nie potrafił mi jej zrobić. Dopiero jak jeden z właścicieli pozwolił ojczulkowi zrobić to miałem element w piec minut zrobiony. To ten tzw tokarz był zdziwiony że tak szybko i wogule na podstawie kartki można zrobić. Z racji że pedałować będę rękami to napęd rowerowy będzie na przód a z tyłu dam tzw silnik rowerowy. Częściej będę na rowerowym jeździć to raz dwa że wtedy rejestracja odpqda
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
rożek
Member
Member
Posty: 3259
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: rożek »

Kto pytam, kurwa kto, wziął legendarne koło od gilery ? I to za darmo? Świat schodzi na psy.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: yunkers »

Odkupię albo za kota i worek pszenicy zamienię.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: adaśko »

Nawet nie zaczął, a już kombinuje z główką ramy ;) tu gotowy hand bike, trochę po czyścić, pomalować w jedyny słuszny kolor, wygodniejszy fotel i jazda
https://www.olx.pl/oferta/rower-reczny- ... IVifW.html

https://www.olx.pl/oferta/rower-inwalid ... JftgX.html
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2093
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: franky »

yunkers pisze: 22 kwie 2021, 20:11 Odkupię albo za kota i worek pszenicy zamienię.
Panie, pszenica nie taka tania.
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: fidel »

Oil pomyśl o zakupie sprzętów które pokazał adaśko , bo nic bardziej sensownego nie wymyślisz tym bardziej nie zrobisz.Pozdrawiam i życzę sukcesów w budowie trajki , a nie kobinowaniu jak tu coś zrobić żeby nic z tego nie wyszło.
rożek
Member
Member
Posty: 3259
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: rożek »

Ale dlaczego uważasz że nic nie wyszło? Wyszło i to całkiem sporo.
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: fidel »

No tak masz rację
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

adaśko pisze: 22 kwie 2021, 23:02 Nawet nie zaczął, a już kombinuje z główką ramy ;) tu gotowy hand bike, trochę po czyścić, pomalować w jedyny słuszny kolor, wygodniejszy fotel i jazda
https://www.olx.pl/oferta/rower-reczny- ... IVifW.html

https://www.olx.pl/oferta/rower-inwalid ... JftgX.html
Dzięki adasko jest to wyjście nawet fajne. Musiał bym trochę zmodyfikować tzn zrobić amortyzację przodu i tyłu bo mam taką wadę że kawałek po tych dziś modnych kostkach brukowych przejadę ♿ i muszę 🚾 szukać bo nie wytrzymam i muszę sikać no i że względu na to że moje miasto na 7 wzgórzach jak Rzym jest nie dam rady bez przeżytek pod górę podjechać i chciałbym żeby z tyłu był bagażnik na ♿ zakupy. Żebym mógł do sklepu podjechać i wsiąść na ♿ zrobić zakupy a tricykl pod sklepem zostawić, ale to akurat mała przeróbka dostosowanie. Będę szukać u siebie coś takiego, albo pójdę na łatwiznę i na złomie poszukam ramy rowerowej i ten co tył zrobiłem na amortyzację domontuje do niej. Poznałem Ciebie osobiście i wiem że masz dobre pomysły. Muszę wymyślić jak przy amortyzowanym przodzie zrobić przerzutki tzn napinanie łańcucha w czasie pracy zawiasu z przodu. Terotycznie to i ♿ podjadę pod górkę, ale później z bólu wyje kilka dni 💊 niby silne mam, ale nie współpracują wtedy. Wiem bo próbowałem parę razy jak nie miałem auta. A tak apropo jeszcze raz dzięki za auto pokazaliście mi że mogę sam prowadzić a że nie jest to co kupiliście to nic złego. Bardzo mi wasza odgórna pomoc pomogła. Ja tylko wspomniałem o marzeniu a wy sami z siebie daliście ile kkto mógł. Co jak co, ale w tym względzie jesteście super. Dziękuję bardzo mocno
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

https://m.olx.pl/oferta/trajka-skuter-e ... on=ip%7Ccf tu też fajne rozwiązanie tylko szkoda że elektryk on Ci. Nie chciał bym by tricykl jak wózek inwalidzki wyglądał wolał bym coś jak castomowe tricykl coś jak bageer duże wąskie Koło z przodu a z tyłu mniejsze szersze i tak myślę czy np 16cali tak do 100mm szerokości opony koło z motocykla (50cm np) nie za duże opory toczenia będzie miało
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
Szefciu
Member
Member
Posty: 1062
Rejestracja: 26 kwie 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: Szefciu »

Kurwa Oil, przy czytaniu tego chipsy mi sie skonczyly. Budujesz, zeby zbudowac, czy żeby budowac? Znow pierdolisz jakies glupoty z dziwnymi kombinacjami. Po co ci amortyzacja przodu jak dupe usadzisz na tylnych kołach. Ramy chcesz spawac? Pamietam ostatnią z listewek miales. Nie, nie chce mi sie wiecej pisac
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: fidel »

Szefciu przecież wyraznie pisze - trajka Oil - tylko dla czytelników o mocnych nerwach
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

O to się mylisz ostatnia jest metalowa w 90 procentach skończona brak papierka do niej spowodował brak motywacji do kończenia. Akurat mam pomysł rozwiązanie żeby nie spawać ram podpatrzone gotowe rozwiązanie. Po co mi amortyzacja a po to że bez tego uderzenia spowodowanego dziurami w chodniku już mam silne bóle. Zadałeś pytanie widocznie nie doczytałeś albo nie zrozumiałeś postu. Nie chciałem się skarżyć narzekać, ale widocznie muszę to napisać człowieku ja mam często tak silne bóle kręgosłupa że już nie czuję normalnie bólu, albo łzy same zaczynają mi lecieć albo dostaje takich potów że uwierz mi na słowo wygląda to jakbyś kran ciurkiem otworzył itp itd ale o tych innych nie powiem. Wydawać się może że człowiek na wózku już bólu nie czuję a tu jednak zonk (jak spadł Ci na nogę tak z kilowy ciężar to pomóż ten ból razy 100 a często i więcej). To może wtedy zrozumiesz po co. A po co ludzie wymyślili amortyzację w motocyklach jak prościej było bez i też jeździli??????? Chyba k.... ma... trzeba do producentów aut motocykli wystąpić żeby nie było w nich montowanie amortyzacji wszak ku.. nie potrzebna tylko cena z tego powodu rośnie. Jak ci walna amory w aucie to zamontuj na sztywno rurki kawałek będzie lepiej szybciej taniej. Wszak konfort nie potrzebny. Koniec basta milczę 🤐 🤫 straciłem.......
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: fidel »

Oil spokojnie jak możesz to wstaw zdjęcia tej ramy ciekawy jestem jak ci wyszła .
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Jak byś chciał by w dzień bolały na maksa wszystkie żeby to życzę powodzenia. Ja taki ból kręgosłupa a do tego doszły barki porównalny jak nie większy mam w dzień w dzień. Czasami mam przerwę ale po przerwiesz nie bywa lepiej itp itd. Jak zdrówko pozwoli i będzie do niej dostęp to nie ma sprawy. Winda kiedyś widział foto
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
rożek
Member
Member
Posty: 3259
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: rożek »

Współczuję ci Oil, ból potrafi zniszczyć radość życia. Mam pomysł, by Cię nie kłopotać ktoś może podskoczy, kto ma blisko i zrobi te zdjęcie którego niewierny Fidel się domaga.
volpe
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:44
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: volpe »

Nie jest to problem obiecuje część ramy sfotografuje. Niech się trmperatura pogoda ustabilizuje bo najgorsze są dla mnie deszczowe dni wtedy to nawet parę dni wcześniej czuje ze będzie deszcz. Widzisz jak mam dobrze pogody nie muszę słuchać hi hi ha ha ha 😂 😂 😂. Przynajmniej nikt mnie nie oszuka z pogoda. Przód na pewno sfotografuje bo jest na wieszchu tył schowany bo koncepcja była żeby tylnie móc zdemontować by jak nie miał garażu to łatwiej do piwnicy chować tzn demontuje odkręcam tył a z tyłu trajki te koła co miały zapobiegać zbyt dużemu opadaniu tyłu jak by przód przy ruszaniu podniosło opuszczam niżej i wtedy robią jako koła podporowe, nadal by miała trzy koła tylko była by węższa i mógł bym do piwnicy wstawić oczywiście z czyjaś pomocą. Można by nią po schodach zjechać a nie wnosić mniej szarpania było
Kiedyś Oil dziś z łaciny Volpe
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: trajka OIL - tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Post autor: fidel »

Przepraszam Oil poproszę Windę to mi opowie jak rama wygłąda nie rób sobie kłopotu, życzę dużo zdrowia pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 0 gości