bobber trike 2

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1345
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: Baran »

U mnie hamulec z przodu to tylko atrapa, "coby na badaniach się nie czepiały" :)
I tak używam hamulca tylnego, mi wystarcza
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

Szefciu pisze:Cześć.
Jak rozwiązałeś blokowanie kół, żeby sie nie rozjeżdżały po wywaleniu ukł kierowniczego?
witam
jako ze wykorzystałem przednią kołyske z una do której przykrecana jest przekładnia kierownicza , rozebrałem ją i przykręciłem do kołyski samą listwe dzięki czemu moge wykorzystać oryginalne drążki kierownicze z una i geometria jest bez zmian
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

Lamm pisze:U mnie hamulec z przodu to tylko atrapa, "coby na badaniach się nie czepiały" :)
I tak używam hamulca tylnego, mi wystarcza
umnie już działa i to ta wydumka skoda + virago o której pisałem , poprostu blokada samoregulacji sie zardzewiała i po rozjechaniu szczęk ich nie podstawiała tylko wyjeżdzala ( skoda ma blokade samoregulacji w postaci trójkątnej blaszki z ząbkowanymi krawedziami , ząbki zeżarła rdza i cie nie mogły zablokować ) dostało nową i hamulcuje
Szefciu
Member
Member
Posty: 1061
Rejestracja: 26 kwie 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: Szefciu »

bobber pisze:
Szefciu pisze:Cześć.
Jak rozwiązałeś blokowanie kół, żeby sie nie rozjeżdżały po wywaleniu ukł kierowniczego?
witam
jako ze wykorzystałem przednią kołyske z una do której przykrecana jest przekładnia kierownicza , rozebrałem ją i przykręciłem do kołyski samą listwe dzięki czemu moge wykorzystać oryginalne drążki kierownicze z una i geometria jest bez zmian
Możesz zrobić zdjęcie z mniejszej odległości jak to wygląda? Niezły patent swoją drogą, ja póki co mam cały układ kierowniczy i kombinuje jak to rozwiązać, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo.
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

w tygodniu zrobie to wkleje, u mnie przyspawałem uchwyty do listwy i już , spawy sprawdzałem na 10 ton obciążenia siłownikiem do naciagania samochodów i wytrzymało wiedz chyba bedzie
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: adaśko »

Spoko to zdaje egzamin , mam tak w swojej Trajce ale trochę sie nażeźbiłem, Najprościej zostawić maglownicę orginalnie na wózku ,do czasu próbnych jazd sostawić wałek kierowniczy , a jak już prosto będzie jechała i pomierzysz zbieżność ,to blokujesz go i sprawa skończona. Ja teraz bym tak zrobił,ale jak budowałem trajke jeszcze na to nie wpadłem :)
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: Wiktor »

bobber pisze: spawy sprawdzałem na 10 ton obciążenia siłownikiem do naciagania samochodów i wytrzymało
czyli z atestem :mrgreen:
idą zmiany
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

Wiktor pisze:
bobber pisze: spawy sprawdzałem na 10 ton obciążenia siłownikiem do naciagania samochodów i wytrzymało
czyli z atestem :mrgreen:
hmmm chyba można tak powiedzieć :mrgreen:
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

kolego Szefciu ja mam to tak rozwiązane
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szefciu
Member
Member
Posty: 1061
Rejestracja: 26 kwie 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: Szefciu »

Sprytnie, nie przyszło mi to do głowy. Jeśli uda mi sie pomieścić wszystko, to zostawię cały układ wywalę jedynie siłownik wspomagania. Jeżeli będzie za ciasno to zrobię po Twojemu:) Dzięki
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

witam ponownie
no trajka w 99,9% gotowa do przeglądu
jutro zaczynam batalie u urzędzie ( o kurwa mać....) trzymajcie kciuki
a oto foty
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: Luksky »

no fajny monster, uderzaj do biurwy jutro i nawijaj jak poszło
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

Luksky pisze:no fajny monster, uderzaj do biurwy jutro i nawijaj jak poszło
ok jutro dam znać czym zaskoczyła mnie biurokurwacja
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

noi kurcze niewiele zdziałałem poza złożeniem podania o decyzje o nadaniu numeru ramy ,no bo ten urząd jest kurwa nienormalny, w głównym holu napis WYDZIAŁ KOMUNIKACJI I TRANSPORTU i dwa pokoje , jeden rejestracja poj. a drugi wyrejestrowanie i wydawanie dowodów , noto łepek podpowiada mi ze chyba skoro biore sie za rejestracje to bedzie to pokój z napisem REJESTRACJA POJAZDÓW .Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? jużpo dwóch godzinach czekania dowiedziałem sie ze ???????????? błąd popełniłem i zemusze z tym co chciałem załatwić iść do pokoju WYREJESTROWANIE POJAZDÓW i już po niecałej godzinie i opłacie 10 zyli mogłem sobie złożyć prośbe o decyzje o nadanie numera , decyzja bedzie w piątek , ale teraz mam inne żeczy na głowie bo dzisiaj sanepid zapowiedział mi sie na kontrole w warsztacie i trwa pośpieszne uzupełnienie naklejek, instrukcji p.poż , apteczek , segregacja odpadów i SPRZĄTANIE W WARSZTACIE, szok , oby tylko jutro niewpadli , pojutrze już mogą
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14823
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: winda »

znaczy taka oczekiwana niezapowiedziana wizyta?
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: mechanior »

bobber pisze:noi kurcze niewiele zdziałałem poza złożeniem podania o decyzje o nadaniu numeru ramy ,no bo ten urząd jest kurwa nienormalny, w głównym holu napis WYDZIAŁ KOMUNIKACJI I TRANSPORTU i dwa pokoje , jeden rejestracja poj. a drugi wyrejestrowanie i wydawanie dowodów , noto łepek podpowiada mi ze chyba skoro biore sie za rejestracje to bedzie to pokój z napisem REJESTRACJA POJAZDÓW .Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? jużpo dwóch godzinach czekania dowiedziałem sie ze ???????????? błąd popełniłem i zemusze z tym co chciałem załatwić iść do pokoju WYREJESTROWANIE POJAZDÓW i już po niecałej godzinie i opłacie 10 zyli mogłem sobie złożyć prośbe o decyzje o nadanie numera , decyzja bedzie w piątek , ale teraz mam inne żeczy na głowie bo dzisiaj sanepid zapowiedział mi sie na kontrole w warsztacie i trwa pośpieszne uzupełnienie naklejek, instrukcji p.poż , apteczek , segregacja odpadów i SPRZĄTANIE W WARSZTACIE, szok , oby tylko jutro niewpadli , pojutrze już mogą
Dlatego ja pojechałem z rejestracją do Tychów, mieszkam teraz w rudzie ale w tychach jestem zameldowany. W tyskim urzędzie kobitka z uśmiechem na twarzy wydała mi decyzję , próbną tablicę i dowód od reki, miała kilka zająknięć bo pierwszy raz pewnie miała taki przypadek, ale po może godzinie wszystko było ok, rzadko to się zdarza ale każdy mój kontakt z tym urzędem jest pozytywny.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

winda pisze:znaczy taka oczekiwana niezapowiedziana wizyta?
nie nie nie pełna kultura ,dostałem pismo z zakresem kontroli ,w ciągu 14 dni od wysłania pisma , wiesz państwo kasy szuka bo już od kilku osób słyszałem ze dostali takie coś i sieim kontrole szykują
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

mechanior pisze:
bobber pisze:noi kurcze niewiele zdziałałem poza złożeniem podania o decyzje o nadaniu numeru ramy ,no bo ten urząd jest kurwa nienormalny, w głównym holu napis WYDZIAŁ KOMUNIKACJI I TRANSPORTU i dwa pokoje , jeden rejestracja poj. a drugi wyrejestrowanie i wydawanie dowodów , noto łepek podpowiada mi ze chyba skoro biore sie za rejestracje to bedzie to pokój z napisem REJESTRACJA POJAZDÓW .Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? jużpo dwóch godzinach czekania dowiedziałem sie ze ???????????? błąd popełniłem i zemusze z tym co chciałem załatwić iść do pokoju WYREJESTROWANIE POJAZDÓW i już po niecałej godzinie i opłacie 10 zyli mogłem sobie złożyć prośbe o decyzje o nadanie numera , decyzja bedzie w piątek , ale teraz mam inne żeczy na głowie bo dzisiaj sanepid zapowiedział mi sie na kontrole w warsztacie i trwa pośpieszne uzupełnienie naklejek, instrukcji p.poż , apteczek , segregacja odpadów i SPRZĄTANIE W WARSZTACIE, szok , oby tylko jutro niewpadli , pojutrze już mogą
Dlatego ja pojechałem z rejestracją do Tychów, mieszkam teraz w rudzie ale w tychach jestem zameldowany. W tyskim urzędzie kobitka z uśmiechem na twarzy wydała mi decyzję , próbną tablicę i dowód od reki, miała kilka zająknięć bo pierwszy raz pewnie miała taki przypadek, ale po może godzinie wszystko było ok, rzadko to się zdarza ale każdy mój kontakt z tym urzędem jest pozytywny.
wiesz ja poprzednią rejestrowałem w Krośnie ale po ślubie sie przeprowadziłem poza Krosno i teraz rejestruje w Starostwie . W krośnie też problemu niebyło aż sie zdziwiłem a tutaj druki do samów majągotoweale tylko na przyczepki i musiełem ręcznie wniosek pisac , 19 wiek
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: bobber »

no dzisiaj wybrałem prubne i Pany kurde pierwsza jazda - orgazm
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: mechanior »

Gratulacje, i radości z jazdy.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14823
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: winda »

gratulacje!!!
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7985
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: custom »

Ja gratuluje orgazmu :D
Omne Trinum Perfectum.
rożek
Member
Member
Posty: 3252
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: rożek »

bobber pisze:no dzisiaj wybrałem prubne i Pany kurde pierwsza jazda - orgazm
co na to żona? zadowolona, że w końcu dałeś jej spokój czy zazdrosna?
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10878
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: Rob_trike »

pierwsze jazdy sa niezapomniane
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: bobber trike 2

Post autor: dark »

Gratuluję jazdy pierwszej !!!
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości