sekuwawa traja II

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: GREGOR »

sekuwawa pisze:
GREGOR pisze:Seku , czy dobrze widzę :?: Dolny wahacz przedniego zawiasu jest dłuższy od górnego :?: :?: :?:
Jeśli tak, to czy zawias dobrze działa :?:
Jest dłuższy, przód działa super i jest to wytestowane w 2 trajkach.
możesz zrobić fotki z profilu bocznego , sam zawias ,górna część mnie interesuje , proszę :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: kowall »

Jeszcze raz seku gratulki fajnie wyszła ale te sterylne warunki wokół niej w garażu to dla mnie jakaś inność :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: sekuwawa »

kowall pisze:Jeszcze raz seku gratulki fajnie wyszła ale te sterylne warunki wokół niej w garażu to dla mnie jakaś inność :mrgreen: :mrgreen:
To nie garaż, to miejsce postojowe pod blokiem, ale w garażu też lubię mieć czysto.
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: sekuwawa »

GREGOR pisze:
sekuwawa pisze:
GREGOR pisze:Seku , czy dobrze widzę :?: Dolny wahacz przedniego zawiasu jest dłuższy od górnego :?: :?: :?:
Jeśli tak, to czy zawias dobrze działa :?:
Jest dłuższy, przód działa super i jest to wytestowane w 2 trajkach.
możesz zrobić fotki z profilu bocznego , sam zawias ,górna część mnie interesuje , proszę :D
Ależ proszę
20150502_125724.jpg
20150502_125641.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: GREGOR »

sekuwawa pisze:
GREGOR pisze:
sekuwawa pisze:
GREGOR pisze:Seku , czy dobrze widzę :?: Dolny wahacz przedniego zawiasu jest dłuższy od górnego :?: :?: :?:
Jeśli tak, to czy zawias dobrze działa :?:
Jest dłuższy, przód działa super i jest to wytestowane w 2 trajkach.
możesz zrobić fotki z profilu bocznego , sam zawias ,górna część mnie interesuje , proszę :D
Ależ proszę
20150502_125724.jpg
20150502_125641.jpg
Dzięki , zaspokoiłem swoją ciekawość .
Myślę że na żywo też będzie okazja :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: sekuwawa »

Żeby uszczelnić mokre półosie garbowe na końcach to muszę kupić sobie to :arrow:

http://garbusy.pl/index.php?route=produ ... ct_id=1752

Opłaca się, czy kupić tylko te pierścienie po których chodzi simmering, a uszczelnienia kupić w swoim sklepie. Łożyska są standardowe, można je kupić w sklepie z łożyskami ? Ma może ktoś schemat jak to powinno być prawidłowo złożone wewnątrz?
Jak ktoś ćwiczył temat to proszę o pomoc bo mi się na tarcze leje, a te pierścienie i łożyska miałem słabe więc pokuszę się o zrobienie tego przed Babkami.
lukasz
Posty: 464
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:12
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: lukasz »

http://e-trike.pl/forum/viewtopic.php?f=46&t=4124 zobacz tutaj , lozysko standard, simering tez standardowy, ja kupiłem u siebie w sk;lepie i to i to, jest tam jeszcze oring tez dobrałem bez problemu, masz pw
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: Lipa »

sekuwawa pisze:Żeby uszczelnić mokre półosie garbowe na końcach to muszę kupić sobie to :arrow:

http://garbusy.pl/index.php?route=produ ... ct_id=1752

Opłaca się, czy kupić tylko te pierścienie po których chodzi simmering, a uszczelnienia kupić w swoim sklepie. Łożyska są standardowe, można je kupić w sklepie z łożyskami ? Ma może ktoś schemat jak to powinno być prawidłowo złożone wewnątrz?
Jak ktoś ćwiczył temat to proszę o pomoc bo mi się na tarcze leje, a te pierścienie i łożyska miałem słabe więc pokuszę się o zrobienie tego przed Babkami.
Seku ja kupuje simmeringi w normalnym sklepie. Łożyska są standardowe - kupisz je za 15pln i za 100 pln - na duże buty lepiej wziąć trochę lepsze.

Wszystkie "pokrywki" zakrywające łożysko przykręcam na papierowa uszczelkę i silikon - inaczej zawsze leciało.... teraz tego nie zrobiłem i kurwa leci :mrgreen:
co do schematu to zdaje się Jockey to wklejał
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: winda »

ja taki zestaw z garbowego montowałem na wiosnę. wszystko ok. uszczelka oczywiscie na silikon no i w końcu założyłem zawleczki bo były w zestawie. wydaje mi się ze płaciłem taniej. duzo taniej
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: sekuwawa »

Kupiłem tulejki na garbusowy.pl i nie polecam bo to szajs i musiałem je poprawiać. Dajcie tokarzowi i dorobi lepsze za połowę ceny. Łożyska i simmeringi kupiłem standardowe choć były wątpliwości co do simmeringów. Tulejki mają średnicę zewnętrzną 44,5mm więc kupiłem simmery 44x62x10 choć niektórzy mieli powkładane simmery 42x62x10. Kto ma rację wyjdzie w jeździe. Łożyska to 6306 a oringi dałem 27x2,5 i 70x2,5

Zakupiłem gazowe amortyzatory od fiata pandy, ale już wiem że amorki bez sprężyn są do dupy więc poszły na przeróbkę i będę do nich montował sprężyny od amorków MZ.

Ale najważniejsze. Jak wykasować luz na przegubie półosi w skrzyni biegów? Tam się wyrabiają te plastikowe panewki, dużo roboty przy wymianie, trzeba wyjmować skrzynię?
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: GREGOR »

sekuwawa pisze:Kupiłem tulejki na garbusowy.pl i nie polecam bo to szajs i musiałem je poprawiać. Dajcie tokarzowi i dorobi lepsze za połowę ceny. Łożyska i simmeringi kupiłem standardowe choć były wątpliwości co do simmeringów. Tulejki mają średnicę zewnętrzną 44,5mm więc kupiłem simmery 44x62x10 choć niektórzy mieli powkładane simmery 42x62x10. Kto ma rację wyjdzie w jeździe. Łożyska to 6306 a oringi dałem 27x2,5 i 70x2,5

Zakupiłem gazowe amortyzatory od fiata pandy, ale już wiem że amorki bez sprężyn są do dupy więc poszły na przeróbkę i będę do nich montował sprężyny od amorków MZ.

Ale najważniejsze. Jak wykasować luz na przegubie półosi w skrzyni biegów? Tam się wyrabiają te plastikowe panewki, dużo roboty przy wymianie, trzeba wyjmować skrzynię?
Seku , dlaczego chcesz jeszcze dodawać sprężynę do amorków ?
Jak te amorki od pandy pasują ? Potrzebne są jakieś przeróbki ? Na jakich śrubach są montowane 12mm czy 10mm ?
Pozdrawiam :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: sekuwawa »

Na samych drążkach nigdy tego dobrze nie wypoziomujesz. Jak miałem amorki z MZ ze sprężynami to sobie je podkręcałem i trajka stała jak chciałem. Jak je wywaliłem i założyłem od Pandy (model po 2003r, trzeba rozwiercić górne mocowanie na 12 bo jest 10) to traja opadła, a gdybym przestawił na drążku to już by było za twardo. Sprężyna na amorku daje Ci możliwość doregulowania jak chcesz.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: GREGOR »

sekuwawa pisze:Na samych drążkach nigdy tego dobrze nie wypoziomujesz. Jak miałem amorki z MZ ze sprężynami to sobie je podkręcałem i trajka stała jak chciałem. Jak je wywaliłem i założyłem od Pandy (model po 2003r, trzeba rozwiercić górne mocowanie na 12 bo jest 10) to traja opadła, a gdybym przestawił na drążku to już by było za twardo. Sprężyna na amorku daje Ci możliwość doregulowania jak chcesz.
ja mam te ze sprężyną od garba i nigdy z nich nie byłem zadowolony , bo było za bardzo sprężyście i odbijało w dolne ograniczenie szabli , oczywiście mam na suchych półosiach i to zawieszenie trochę inaczej działa jak na mokrych , więc wyjąłem sprężynę i jeżdżę na gołym amorku , ale też do końca nie jestem zadowolony , dlatego pytam o te gazowe od pandy , na pewno ja mam lżejszy silnik więc tutaj też jest różnica w pracy . Muszę to jakoś opanować :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: sekuwawa »

Małe poprawki przed sezonem, tym razem kółko prawie w zero. Nie ma to jak duża tokara i Seta jako operator :D
20160326_120450.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: GREGOR »

No i gitara, a co ty wymieniasz koło na inne :?:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: sekuwawa »

GREGOR pisze:No i gitara, a co ty wymieniasz koło na inne :?:
Wymieniam wszystkie, ale nie na inne tylko na proste :lol: Sam mi mówiłeś, że mi telepie to temat postanowiłem wyprostować.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: winda »

o kurwa!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Gdzie włosy :?: :?: :?: :?: :?:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: mazda »

Mnie zastanawia ten zawias przedni. Jak to jest że przy prostej ladze w trapezie dałeś różnej długości wahaczyki i piszesz że działa bez zarzutu. Przecież jak ten zawias pracuje to koło podjeżdża pod traje i tym samym zmienia się wyprzedzenie koła.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: GREGOR »

winda pisze:o kurwa!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Gdzie włosy :?: :?: :?: :?: :?:
Winda, Seta zawsze miał krótkie :mrgreen:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: seta »

A no raczej krutkie mam :mrgreen:
Zobaczymy jak bedzie sie to kołko zachowywać przy Vmax traji ale po pomierach jestem zadowolony z operacji :wink:
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: custom »

seta pisze:A no raczej krutkie mam :mrgreen:
Zobaczymy jak bedzie sie to kołko zachowywać przy Vmax traji ale po pomierach jestem zadowolony z operacji :wink:
To co konkretnie było robione ?
Poszerzanie , prostowanie , toczenie ,spawanie , szlifowanie , wyrażanie ,polerowanie,malowanie,picie pifka ? :D
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: seta »

Seku zrobil sobie nowe kolko. Piasty skręcił ze środkiem a ja do tego dospawałem obręcz.
Wiem Marku w porownaniu do twojej szkoły to my jestesmy przedszkole :mrgreen: ale rozwijamy się :wink:
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: custom »

seta pisze:Seku zrobil sobie nowe kolko. Piasty skręcił ze środkiem a ja do tego dospawałem obręcz.
Wiem Marku w porownaniu do twojej szkoły to my jestesmy przedszkole :mrgreen: ale rozwijamy się :wink:
Nie doceniacie się chłopaki , więcej wiary i do przodu. Niektórych rzeczy trzeba spróbować, by przekonać się , że potrafisz.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: sekuwawa »

mazda pisze:Mnie zastanawia ten zawias przedni. Jak to jest że przy prostej ladze w trapezie dałeś różnej długości wahaczyki i piszesz że działa bez zarzutu. Przecież jak ten zawias pracuje to koło podjeżdża pod traje i tym samym zmienia się wyprzedzenie koła.
I cóż z tego, zmienia się w zakresie niezauważalnym dla trakcji. Zbuduj sobie model w miniaturze to się przekonasz. Jak hamujesz zwykłym motocyklem to wyprzedzenie też się zmienia.
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: sekuwawa traja II

Post autor: seta »

Przecie mowię, że sie rozwijamy :mrgreen:
A i lubie robic coś nowego gdzie sam siebie potrafie zaskoczyć że to potrafie :shock: :wink:

Takie koło spawałem pierwszy raz i nie było wiadomo czy będzie ściagało i w która strone ale wyszlo miodzio. :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości