Przybliżony czas rejestracji trajki.

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
boguslaw12
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2008, 19:04
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Przybliżony czas rejestracji trajki.

Post autor: boguslaw12 »

Witam , czy ktoś kto rejestrował trajke może mi napisac w przybliżeniu czas jaki potrzebował na zarejestrowanie . Bo mam taki problem . Zaliczkowałem trajke w Częstochowie (zaliczka miała byc na rzeczoznawcę , przegląd i ewętualne inne wydatki ) .Jednak właściciel trajki juz trzy miesiące twierdzi że zalatwia sprawę i nie widac efektów .
Pozdrawiam wszystkich trajkowiczów.
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

Ja swoja zarejestrowałem w kilka dni ale zanim ją wykończyłem koleś z okręgowej stacji kontroli pojazdów orientował się jak to zrobić w ogóle. Było to w 2005 roku i nie wiem jakie są przepisy teraz.
kowal

Post autor: kowal »

Witaj.

Zapytaj LUKSKY. Niedawno rejestrował. Ale wg. mnie nie ja się sprężysz to tydzień wystarczy.

Pozdrawiam
boguslaw12
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2008, 19:04
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Post autor: boguslaw12 »

Witam , dzięki za wszystkie odpowiedzi . Dzisiaj sie dowiedziałem od wlaściciela trajki że nie można ja zarejesrtowac . Trudno nie ta to może się trafi inna . Tylko żeby zaliczke oddał !!!!
Pozdrawiam wszystkich trajkowiczów .
kowal

Post autor: kowal »

Wszystko da się zarejestrować!!!
Może po prostu nie chce Ci jej sprzedać.

Ale zachęcam do zbudowania trajki samodzielnie. Buduję ramy, więc mogę pomóc. Jeśli zechcesz zbuduję Ci całą trajkę od podstaw według Twojego pomysłu.

Pozdrawiam
Bartek
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Wszystko można zarejestrować, nawet deskorolkę jako kłada można. Kwestia tego czy sie chce czy nie :) W Polsce jeżeli chodzi o rejestrację takich wynalazków jest pięknie, całośc można opękać w 1 dzien jakby ustawic wszystko.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

Pod warunkiem, że jest się zorientowanym w temacie i urzędnicy również. A w praktyce wygląda to tak, że idzie się do wydziału komunikacji czy jedzie do stacji diagnostycznej i gówno widzą jak to zrobić po czym trzeba im dać czasu na poszukanie odpowiednich dzienników ustaw i dowiedzeniu się co i jak.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Urzędnicy nie sprawiają KOMPLETNIE ŻADNYCH PROBLEMÓW jeżeli opinia rzeczoznawcy jest zrobiona solidnie. Potem szukasz stacji ktora ma pojecie o SAMach, w moim przypadku byla to trzecia albo czwarta.

Generalnie jeżeli rzeczoznawca ma jaja to powie co i jak, a jak coś pojdzie nie tak to powie co zrobić żeby było tak.

mi np zrobił taki myk - że mam tak wpisane że moja trajka nie musi posiadać wogole błotników - i niebiescy nic nie zrobią.

tyle że rzeczoznawca ktory mi robił opinię to faktycznie specjalista w Polsce i Niemczech, ma wszelkie mozliwe uprawnienia ADAC, szkoli policję i diagnostów, facet naprawdę jest obryty i może dlatego tak łatwo poszło, może z innymi jak sa głąbami jest gorzej albo im sie nie chce po prostu poszukać.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

czyli potwierdzasz to co napisałem wcześniej: że trzeba trafić na takich urzędasów, stację diagnostyczną, rzeczoznawcze że faktycznie wiedzą jak to się robi. Jak nie widzą to trzeba szukać dalej albo dać czas tym pierwszym na do edukowanie się.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Polskiego tępego urzędnika nie dasz rady wyedukować ale mozna mu zamknąc jego parszywego ryja - doskonale zrobioną opinią. to tylko kwestia DOBREGO RZECZOZNAWCY, nic innego. Jak masz w opinii wszystko napisane, to wystarczy przeczytać i potem zamiatać biurwy w urzędzie. Mi osobiście nikt nie fiknął nawet słowem, bo miałem wszystkie akty prawne i ustawy wypisane w opinii. I tak moim zdaniem jest najlepiej. Poza tym rzeczoznawca sie narobił przy tym a skasował mnie dosłownie na piwo.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

DOKŁADNIE, rejestracja to pikuś pod warunkiem że ma się dobrego rzeczoznawcę, ktory robi porządnie opinię. Tutaj nie można iść na łatwiznę. Opinia ma być taka że jak urzędas otworzy to go zaskoczy :) W opinii musimy mieć zawarte paragrafy i przepisy na nasz pojazd. Wtedy urzędas nie skoczy wyżej ptaka i od razu na wstępie zostaje wdeptany w ziemię - gwarantuje że nie zada żadnego pytania.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
mateo
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2009, 00:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: mateo »

A u mnie sprawa PRZEREJESTROWANIA trajki (kupiłem zarejestrowaną w innym województwie)wygląda na dzień dzisiejszy tak:urzędasy zarzyczyły sobie:
1.opinię rzeczoznawcy,że pojazd spełnia kryteria L5E
2.Zaświadczenie od diagnosty,(na podst opinii rzeczoznawcy) o ustaleniu warunków technicznych pojazdu i dopuszczeniu do ruchu.
Dopiero wtedy będę miał w dowodzie rej.:motocykl trójkołowy m-ki SAM i wdrukowaną L5E.1 i 2 to razem 110zł+opłaty urzędowe.Urzędasom trzeba by wszystko wbijać młotkiem do łbów więc dla świętego spokoju doniosę im te kwity i niech cieszą się że ich tam nie podusiłem :) .Bo skoro pojazd jest już zarejestrowany,to po cholerę dublować dokumenty?Ale pies ich trącał,suka marsza grała.Niech mają ,bo wiosna (teoretycznie)nastała!
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

W tym kraju 75% urzędasów powinno iśc na bruk, od razu byśmy gospodarczo sie podnieśli, a tak niestety, każda biurwa sama sobie interpretuje przepisy i jest bezkarna, mam nadzieje ze dożyję dnia kiedy urzędas będzie odpowiadał karnie za to co spierd*.* W zasadzie możesz im zadać pytanie na jaką podstawe prawna sie powołują że nakazuja drugi raz wyważać otwarte drzwi? Skoro pojazd zarejestrowany jest jako XYZ to po kiego wafla drugi raz sporządzać opinię że to pojazd XYZ???
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
mateo
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2009, 00:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: mateo »

Masz rację,mógłbym tak zrobić,ale postanowiłem się z pedalstwem nie szarpać.W starym dowodzie rej.nie było rubryczki na kat.homologacji.W nowych 3-częściowych jest i chodzi im o to,żeby jak będą składać zamówienie na dowód tam gdzie on jest drukowany,od razu można było w odpowiednią rubrykę wdrukować L5E,a nie wbijać później w "adnotacje urzędowe".Niech im będzie,zobaczymy co z tego wyniknie.Zadymę zawsze zdążę zrobić nie :D .
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

aaa to w takim przypadku obawiam sie że mogą miec rację. Wprowadzono celowo dowory rejestracyjne z dodatkowymi pierdołami, żeby okradać ludzi z kasy za dodatkowe badania i opłaty. W tym złodziejskim miejscu to standard.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
mateo
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2009, 00:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: mateo »

Gdyby jeszcze za wprowadzeniem tych wszelkiej maści nowinek szło myślenie i odrobina życzliwości,to pies trącał te dodatkowych parę złotych.A tak-mamy co mamy :wink:
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: Czarek-trike »

Ja w tamtym roku kupowałem, to nie było żadnych mykóws. Normalna procedura jak przy kupnie motocykla...
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
mateo
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2009, 00:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: mateo »

Na jakim dowodzie kupowałeś?Starego,czy nowego wzoru?Jeśli na nowego to w której rubryce miałeś L5E?W"j",czy w "adnotacjach"?Ciekawi mnie to,bo teoretycznie Alpy przeszedłem,ale Himalaje jeszcze przede mną :)
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Panowie, ja zaraz zeskanuje mój dowod i wstawie tutaj.

Jeszcze mamy uprzejma prośbe MATEO do Ciebie, wypełnij swój profil, chcemy wiedzieć skąd wszyscy jesteśmy bo fajne z nas chłopaki i jak gdzies dalej jedziemy to lubimy po drodze się nawalić :) z kolegami :) i nie tylko
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
izik223
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2009, 19:29
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: izik223 »

Witaj. Jestem zainteresowany budową trajki, ale chciałbym zrobić ją sam. Z ciekawości zapytam ile by kosztowała taka zrobiona przez Ciebie ( mam na myśli robociznę). Ewentualnie czy pomożesz radą jakie żeczy są ważne przy budowie i jakich zasad przestrzegać przy budowie żeby nie było problemu z zarejestrowaniem. Ja mieszkam w okolicy Kołobrzegu. Może się spikniemy w celu pogadania. Czekam na odpowiedż. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

Sio do powitalni :)
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

spiknac sie chce
kto chetny??
idą zmiany
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Post autor: Sulkyrider »

izik223, przeczytaj najpierw to: http://e-trike.pl/forum/viewtopic.php?t=719
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

Wiktor,wrogu zaporozca Ty masz blisko :)
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

ja do kolobrzegu???
blisko??
idą zmiany
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości