Bogdan 7 trike

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
Awatar użytkownika
Woma
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2010, 12:31
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Woma »

Nie zimno jej w dupę?
Awatar użytkownika
Bogdan7
Posty: 92
Rejestracja: 04 lut 2010, 19:47
Lokalizacja: Pomorskie -Koszwały
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Bogdan7 »

Woma pisze:Nie zimno jej w dupę?
Jej chyba nie bo widać że ta kobita ma gorąc w sobie :mrgreen: ale ja już trochę marznę trzeba ogrzewanie postawić nareszcie górna część ramy z grubsza zrobiona :) jak się wam podoba?pozdro :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dzięki Bogu za edycję ludzie uważali by mnie za karła :-) :-) ;-)
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: yunkers »

nie wiem jaka tam ci wyszła proporcja i pole widzenia, ale jakby się dało to te rury nad skrzynią niżej i trochę ciaśniej bym poprowadził
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Bogdan7
Posty: 92
Rejestracja: 04 lut 2010, 19:47
Lokalizacja: Pomorskie -Koszwały
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Bogdan7 »

junkers pisze:nie wiem jaka tam ci wyszła proporcja i pole widzenia, ale jakby się dało to te rury nad skrzynią niżej i trochę ciaśniej bym poprowadził
HEJA! chciałbym ale póżniej skrzyni ni w huj nie wyjmę (testowane) koło dwumasowe ma z dociskiem ok. 17 cm rozstaw rurek 35 cm nie chcę zawężać bo póżniej będę kombinować z mocowaniami na fotel operatora :) a i póżniej jak bym zakładał automat chyba że manual mi się spodoba to będzie jeszcze ciaśniej bo obudowa koła zamachowego w automacie jest jeszcze grubsza dzięki za opinie poproszę o jeszcze :) :)
Dzięki Bogu za edycję ludzie uważali by mnie za karła :-) :-) ;-)
Awatar użytkownika
Bogdan7
Posty: 92
Rejestracja: 04 lut 2010, 19:47
Lokalizacja: Pomorskie -Koszwały
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Bogdan7 »

ronon pisze:
Bogdan7 pisze:
Woma pisze:Nie zimno jej w dupę?
Jej chyba nie bo widać że ta kobita ma gorąc w sobie :mrgreen: ale ja już trochę marznę trzeba ogrzewanie postawić
ja miałem wczoraj zamarznięte okna w garazu :mrgreen:
grzać już pora grzać azjatki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dzięki Bogu za edycję ludzie uważali by mnie za karła :-) :-) ;-)
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: wisnia »

Niezwalniaj tempa chłopie, dobrze Ci idzie. Masz już konkretną wizję całości??Jakiś sprzęt na którym wzorujesz prace??
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Wiktor »

luzno opasany silnik - wielka rama
i troche za szeroko pod tylkiem.
bedzie problem z wygodnym trzymaniem nog
idą zmiany
Awatar użytkownika
Bogdan7
Posty: 92
Rejestracja: 04 lut 2010, 19:47
Lokalizacja: Pomorskie -Koszwały
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Bogdan7 »

witam rury pod siedzeniem operatora faktycznie zawęzić muszę jest to tylko zczepione -no problem ale z ramą nic nie da się zrobić bo nie wyjmę silnika chyba że wyjmował bym najpierw misę oleju pompę itp. -przejebane zrobię od górnej rury ramy w dół do silnika ładne blachy z kwasówki żeby to wypełnić i poproszę Wiktora to zrobi na nich jakiś ładny wzorek :evil: :evil: :evil: :evil: ,a i kurwa znowu mi rury zabrakło :evil:
już 24 metry zużyłem a ile jeszcze?? :mrgreen: a tak to jaki rozstaw Wiktor proponujesz tych rur pod siedzenie? bo jak siedziałem to wporzo ja mam 120 cm wzrostu o żesz kurwa jebnołem się nie 120 a 220 cm ale jaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak że zgłupiałem bo siedzi się wygodnie i nic nie przeszkadza :shock: :shock: pozdro
Ostatnio zmieniony 22 paź 2010, 19:23 przez Bogdan7, łącznie zmieniany 3 razy.
Dzięki Bogu za edycję ludzie uważali by mnie za karła :-) :-) ;-)
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Wiktor »

w poniedzialek oblukam moja i powiem Ci
mysle ze powinienes dązyc do malego rozstawu zeby sie wygodnie siedzialo.
idą zmiany
Awatar użytkownika
Bogdan7
Posty: 92
Rejestracja: 04 lut 2010, 19:47
Lokalizacja: Pomorskie -Koszwały
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Bogdan7 »

myślę że 25 cm to będzie si choć trza przymierzyć mam trochę czasu to jeszcze dżiś przerobię
Dzięki Bogu za edycję ludzie uważali by mnie za karła :-) :-) ;-)
Awatar użytkownika
Bogdan7
Posty: 92
Rejestracja: 04 lut 2010, 19:47
Lokalizacja: Pomorskie -Koszwały
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Bogdan7 »

wisnia pisze:Niezwalniaj tempa chłopie, dobrze Ci idzie. Masz już konkretną wizję całości??Jakiś sprzęt na którym wzorujesz prace??
na papierze nie wszystko w głowie a reszta podczas pracy :D sama wychodzi reszta z oglądania różnych zdjęć trajek zobaczymy co z tego wyjdzie jeszcze jestem daleko a już by się pojeżdziło to chyba dobrze bo jest motywacja :D
Dzięki Bogu za edycję ludzie uważali by mnie za karła :-) :-) ;-)
Awatar użytkownika
Bogdan7
Posty: 92
Rejestracja: 04 lut 2010, 19:47
Lokalizacja: Pomorskie -Koszwały
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Bogdan7 »

qwerty pisze:
Bogdan7 pisze:... zrobię od górnej rury ramy w dół do silnika ładne blachy z kwasówki żeby to wypełnić ...
Szkoda zasłaniać motorek - ładnie wygląda... :mrgreen: może wystarczy tylko przykryć górne rury i zrobić blat na barek...???
to będzie miejsce na które tapicer zrobi podusię dla azjatki resztę wyobrażcie sobie sami :mrgreen: (zdjęcie poglądowe) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dzięki Bogu za edycję ludzie uważali by mnie za karła :-) :-) ;-)
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: adaśko »

Byłem i podziwiałem kawał potwora Bogdan szykuje
Pięknie panie..... :D
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: adaśko »

Bogdan jak na tył pneumatyka to czemu nie na przodek cos takiego tylko ta cena zaporowa....
http://moto.allegro.pl/harley-pneumatyc ... 31188.html
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: wisnia »

adamnor pisze:Bogdan jak na tył pneumatyka to czemu nie na przodek cos takiego tylko ta cena zaporowa....
http://moto.allegro.pl/harley-pneumatyc ... 31188.html
Po co szkoda kasy, ,lepiej z poduszki od kabiny, dwa zawory poziomujce i jest git....
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: yunkers »

wisnia pisze:
adamnor pisze:Bogdan jak na tył pneumatyka to czemu nie na przodek cos takiego tylko ta cena zaporowa....
http://moto.allegro.pl/harley-pneumatyc ... 31188.html
Po co szkoda kasy, ,lepiej z poduszki od kabiny, dwa zawory poziomujce i jest git....
z tego co wiem to te kabinowe poduszki nie mają regulacji wysokości
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: wisnia »

junkers pisze:
wisnia pisze:
adamnor pisze:Bogdan jak na tył pneumatyka to czemu nie na przodek cos takiego tylko ta cena zaporowa....
http://moto.allegro.pl/harley-pneumatyc ... 31188.html
Po co szkoda kasy, ,lepiej z poduszki od kabiny, dwa zawory poziomujce i jest git....
z tego co wiem to te kabinowe poduszki nie mają regulacji wysokości
Co rozumiesz pod pojęciem regulacji wysokości?? Z mojej wiedzy jest zawór poziomujący który sam ustawiasz i on odpowiada za utrzymywanie odpowiedniej ilości powietrza w miechach.
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Devil
Posty: 2704
Rejestracja: 15 sie 2009, 22:35
Krótki opis: *TRAJKERS*
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Devil »

Byłem widziałem i zbaraniałem a ta V12 mnie rozjebala co stala obok
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: yunkers »

wisnia pisze:
junkers pisze:
wisnia pisze:
adamnor pisze:Bogdan jak na tył pneumatyka to czemu nie na przodek cos takiego tylko ta cena zaporowa....
http://moto.allegro.pl/harley-pneumatyc ... 31188.html
Po co szkoda kasy, ,lepiej z poduszki od kabiny, dwa zawory poziomujce i jest git....
z tego co wiem to te kabinowe poduszki nie mają regulacji wysokości
Co rozumiesz pod pojęciem regulacji wysokości?? Z mojej wiedzy jest zawór poziomujący który sam ustawiasz i on odpowiada za utrzymywanie odpowiedniej ilości powietrza w miechach.
jeśli chodzi o zawieszenia w naczepach to tak działają te poduszki-miechy, w kabinowych w środku jest amortyzator i często sprężyna przez co jest stała długość a powietrzem poprzez miechy tylko twardość regulujesz, chciałem takie do tylnego zawieszenia ale pomysł upadł bo bez regulacji to patent jak ze zwykłymi amorami, temat omawiałem z Banditem bo on takie już montował w zawieszeniach, żeby mieć regulację poprzez zawór poziomujący trzeba by zamontować jakieś źródło sprężonego powietrza np akumulator który kompresorem można załadować, albo zamontować na pokładzie jakiś elektryczny kompresor i zbiornik do tego, dodatkowo zawór regulujący do nich jest wielkości alternatora z granady :) Takie amortyzatory można zamontować bez tej całej otoczki, ale wtedy pompujesz je jednakowym ciśnieniem i zawór wtedy nie jest potrzebny bo w przednim nie widzę potrzeby żadnej regulacji automatycznej.
W odróżnieniu proponowany zestaw od HD daje możliwość większej regulacji i można opuścić pojazd na glebę co dałoby świetny efekt :mrgreen:
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10883
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Rob_trike »

Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: yunkers »

O widzisz Rob takie w trajce bym chciał mieć, zajefajna sprawa.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: dark »

przedni pomysł ,do zapamiętania.
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: winda »

zaskoczyłeś mnie.super
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10883
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Rob_trike »

ja prawie zdecydowałem się w mojej trzeciej ( juz sie nie mogę doczekać kiedy zacznę robić ) na przedni zawias taki trochę popierdolony - bez dolnej półki ;) zobaczymy jak to wyjdzie :mrgreen:
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
Bogdan7
Posty: 92
Rejestracja: 04 lut 2010, 19:47
Lokalizacja: Pomorskie -Koszwały
Kontakt:

Re: Bogdan 7 trike

Post autor: Bogdan7 »

jeśli chodzi o zawieszenia w naczepach to tak działają te poduszki-miechy, w kabinowych w środku jest amortyzator i często sprężyna przez co jest stała długość a powietrzem poprzez miechy tylko twardość regulujesz, chciałem takie do tylnego zawieszenia ale pomysł upadł bo bez regulacji to patent jak ze zwykłymi amorami, temat omawiałem z Banditem bo on takie już montował w zawieszeniach, żeby mieć regulację poprzez zawór poziomujący trzeba by zamontować jakieś źródło sprężonego powietrza np akumulator który kompresorem można załadować, albo zamontować na pokładzie jakiś elektryczny kompresor i zbiornik do tego, dodatkowo zawór regulujący do nich jest wielkości alternatora z granady :) Takie amortyzatory można zamontować bez tej całej otoczki, ale wtedy pompujesz je jednakowym ciśnieniem i zawór wtedy nie jest potrzebny bo w przednim nie widzę potrzeby żadnej regulacji automatycznej.
W odróżnieniu proponowany zestaw od HD daje możliwość większej regulacji i można opuścić pojazd na glebę co dałoby świetny efekt :mrgreen:[/quote]





Witam z kompresorem żaden problem bo na tył i tak montuję zestaw poduszek nivo od bmw e 39 tak że cały zestaw sprężarka +sterowanie mieści się pod deklem koła zapasowego inie jest dużych rozmiarów trzeba tylko podciągmąć przewód powietrzny na przodzik traji i dorobic sterowanie przodem 1 elektrozawór +włącznik i powinna być gitarra :mrgreen:
Dzięki Bogu za edycję ludzie uważali by mnie za karła :-) :-) ;-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 4 gości