Potrzebna rama

ODPOWIEDZ
pgargala

Potrzebna rama

Post autor: pgargala »

Witam koledzy.
Już kiedys miałem ochote zabrac sie za traję ale jak nie brak funduszy to wojsko i zawszse cos stało na przeszkodzie.
teraz juz pracuje mam troche czasu i chciałbym stworzyc w koncu moja dawno upragniona traje.
Potrzebuje pomocy koledzy.
Może którys z was mógłby mi przesłac jakies zdjecia gotowej juz ramy lub jakis schemat z wymiarami.
chodzi o to ze zrobie sobie wszystko tylko potrzebuje wymiary.jezeli by ktos mi mógł takie coś udostepnic byłbym zobowiazany.
planuje zrobic to na silniku malucha z przodem od Mz i na kołach narazie 14.

pozdrawiam i jeszcze raz prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez pgargala, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

Podziwiam i gratuluję pomysłu bo jest nie tuzinkowy.

P.S. Jak ukończysz tą trajkę to prześlij fotki gotowej oraz z powstawania to umieszczę to w galerii i na stronie głównej serwisu.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez andrew1985, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Witam kolegę, słuchaj po pierwsze to wątpię aby ktokolwiek udostepnił ci dokladnie zwymiarowaną ramę. To tak jakbyś chciał od razu za żonę bez poznawania - wspaniała laskę, ktora super gotuje, sprząta i zajebiście daje dupy :) a lizaki robi takie że prześcieradło Ci wciągnie w tyłek. Tak sie nie da. Te ramy to nasze wydumki i jak sądzę nikt nie udostepni dzieła nad ktorym siedział 4 lata w garazu aby jezdziło i wszystko grało. Jest wśród nas kolega, ktory sie zajmuje zawodowo robieniem ram do takowych pojazdów i nawet on nie udostepni swojego patentu. Po prostu zdjęcia z internetu, i jazda. Masz gotowe ramy REWACO ktore sa dokladnie rozrysowane, masz gotowe ramy Phenix'a masz gotowe ramy tej amerykanskiej trajki, wszedzie oni daja rysunki.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
NAZTEER
Posty: 151
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:05
Kontakt:

Re:

Post autor: NAZTEER »

Luksky pisze:Witam kolegę, słuchaj po pierwsze to wątpię aby ktokolwiek udostepnił ci dokladnie zwymiarowaną ramę. To tak jakbyś chciał od razu za żonę bez poznawania - wspaniała laskę, ktora super gotuje, sprząta i zajebiście daje dupy :) a lizaki robi takie że prześcieradło Ci wciągnie w tyłek. Tak sie nie da. Te ramy to nasze wydumki i jak sądzę nikt nie udostepni dzieła nad ktorym siedział 4 lata w garazu aby jezdziło i wszystko grało. Jest wśród nas kolega, ktory sie zajmuje zawodowo robieniem ram do takowych pojazdów i nawet on nie udostepni swojego patentu. Po prostu zdjęcia z internetu, i jazda. Masz gotowe ramy REWACO ktore sa dokladnie rozrysowane, masz gotowe ramy Phenix'a masz gotowe ramy tej amerykanskiej trajki, wszedzie oni daja rysunki.
no własnie i o to chodzi!!! Dlaczego temat ramy jest strzeżony jak skarp templariuszy, dlaczego w tym temacie nigdy nie jest wszystko do końca powiedziane.
Luksky, raz napisałem maila i w odpowiedzi dostałem "...Chodz na forum, zarejestruj się, tam wiecej ludzi Ci pomoze" owszem pomogą w każdej kwestii, również ramy ale jak pojawia sie pytanie "projekt" czy "wymiary" to jest cisza.
Niektórzy na tym forum są zawodowcami w tym temacie ale są też laikami do których ja również należę. Czemu nam nie chcecie pomóż, owszem może jakoś damy radę ale z 6 lat w garażu możemy spędzic tylko 3 lata i tym sposobem będzie nas więcej na drogach
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez NAZTEER, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: Luksky »

Nie ma ciszy. Przynajmniej napewno jest zwymiarowana rama Andrew, gdzies była moja, jest masę rysunkow ram garbusowych. Poszperaj w starszych tematach.....
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: Luksky »

Luksky pisze:Nie ma ciszy. Przynajmniej napewno jest zwymiarowana rama Andrew, gdzies była moja, jest masę rysunkow ram garbusowych. Poszperaj w starszych tematach.....

Inna sprawa, że nikt raczej nie robi ramy z rysunkiem w mm w reku. Po prostu idziesz do garażu, bierzesz rury, myslisz wczesniej jaki kształt by Ci odpowiadał i kątówka i migomat musi chodzić minimum 2 godziny dziennie. Wymiarujesz ramę dopiero wtedy jak podczas rejestracji sie doczepią, że musisz posiadac opinię rzeczoznawcy. Wtedy miarka i wymiarowanie.....
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
WiseBlade
Posty: 359
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Wrexham(UK) Bełchatów (PL)
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: WiseBlade »

NAZTEER pisze:
Luksky pisze:Witam kolegę, słuchaj po pierwsze to wątpię aby ktokolwiek udostepnił ci dokladnie zwymiarowaną ramę. To tak jakbyś chciał od razu za żonę bez poznawania - wspaniała laskę, ktora super gotuje, sprząta i zajebiście daje dupy :) a lizaki robi takie że prześcieradło Ci wciągnie w tyłek. Tak sie nie da. Te ramy to nasze wydumki i jak sądzę nikt nie udostepni dzieła nad ktorym siedział 4 lata w garazu aby jezdziło i wszystko grało. Jest wśród nas kolega, ktory sie zajmuje zawodowo robieniem ram do takowych pojazdów i nawet on nie udostepni swojego patentu. Po prostu zdjęcia z internetu, i jazda. Masz gotowe ramy REWACO ktore sa dokladnie rozrysowane, masz gotowe ramy Phenix'a masz gotowe ramy tej amerykanskiej trajki, wszedzie oni daja rysunki.
no własnie i o to chodzi!!! Dlaczego temat ramy jest strzeżony jak skarp templariuszy, dlaczego w tym temacie nigdy nie jest wszystko do końca powiedziane.
Luksky, raz napisałem maila i w odpowiedzi dostałem "...Chodz na forum, zarejestruj się, tam wiecej ludzi Ci pomoze" owszem pomogą w każdej kwestii, również ramy ale jak pojawia sie pytanie "projekt" czy "wymiary" to jest cisza.
Niektórzy na tym forum są zawodowcami w tym temacie ale są też laikami do których ja również należę. Czemu nam nie chcecie pomóż, owszem może jakoś damy radę ale z 6 lat w garażu możemy spędzic tylko 3 lata i tym sposobem będzie nas więcej na drogach
Ja pamietam jak ta strona nazywala sie jeszcze trajkakolejorza.republika.pl czy jakos tak i tam endriew dawal jakies tam rysunki ramy moze i nawet wymiary nie pamietam za bardzo w kazdym razie to bylo fajne bo bylo czarno na bialym narysowane jak ta rama wyglada ale teraz tego znalesc nie moge
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez WiseBlade, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciey
Posty: 1441
Rejestracja: 11 lip 2010, 16:26
Krótki opis: Narzędziem pracy artystów jest...DŁUTO!!!
Lokalizacja: Zadupie koło Chełmna
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: maciey »

Gotową ramę ma nasz Brat do sprzedania.
Jeśli coś robię to sam. Jest tu wielu którzy pomogą przy budowie :!:
Z Trajką jest jak z babą...jak się raz za nią zabierzesz to do końca życia będziesz się pierdolił!
Niekoniecznie z tą samą...
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: Sulkyrider »

Słuchaj, tajemnic nie ma. Są opisy na forum. Gotowego przepisu nie znajdziesz. Każda maszyna jest inna. Wybierz tę, która Ci się podoba, i zapytaj autora w jego temacie o to, co Cie interesuje.
Czy np. rzeźbiarz na forach rzeźbiarskich pyta jak wysoką rzeźbę najlepiej zrobić?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: adaśko »

ja tam żadnych rysunków i wymiarów nie stosowałem , robiłem wszystko z głowy przykładałem spawałem petrzałem jak to wygląda , jak mi nie odpowiadało to kontóweczka i cięcie i dalsza improwizacja . Nie ma dwóch jednakowych trajek i za to je kochamy
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Szefciu
Member
Member
Posty: 1047
Rejestracja: 26 kwie 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: Szefciu »

Sulkyrider pisze:Słuchaj, tajemnic nie ma. Są opisy na forum. Gotowego przepisu nie znajdziesz. Każda maszyna jest inna. Wybierz tę, która Ci się podoba, i zapytaj autora w jego temacie o to, co Cie interesuje.
Czy np. rzeźbiarz na forach rzeźbiarskich pyta jak wysoką rzeźbę najlepiej zrobić?
Sulky, ale to jest tez pierwszy odsiew- na forum nie znajdzie ( a były na 100%), sam nie wymyśli to albo się "skupi w sobie" i będzie kombinować sam z wymiarami, albo porzuci projekt i nie będzie zawracać dupy pierdołami.

Tak mi sie przypomniało :" dać facetowi rybę, to ja zje, dać wędkę, to będzie na łódce z kolegami piwo pić"
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Szefciu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NAZTEER
Posty: 151
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:05
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: NAZTEER »

Luksky pisze:
Luksky pisze:Nie ma ciszy. Przynajmniej napewno jest zwymiarowana rama Andrew, gdzies była moja, jest masę rysunkow ram garbusowych. Poszperaj w starszych tematach.....

Inna sprawa, że nikt raczej nie robi ramy z rysunkiem w mm w reku. Po prostu idziesz do garażu, bierzesz rury, myslisz wczesniej jaki kształt by Ci odpowiadał i kątówka i migomat musi chodzić minimum 2 godziny dziennie. Wymiarujesz ramę dopiero wtedy jak podczas rejestracji sie doczepią, że musisz posiadac opinię rzeczoznawcy. Wtedy miarka i wymiarowanie.....
I WŁAŚNIE TO CHCIAŁEM USŁYSZEC!!!!!!!
Myslałem że trzeba siedziec przez rok nad projektem ramy i kombinowac. Moje myślenie jak zwykle nie było najlepsze
Luksky masz u mnie 0.7 w porywach do 2l
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez NAZTEER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NAZTEER
Posty: 151
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:05
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: NAZTEER »

adaśko pisze:ja tam żadnych rysunków i wymiarów nie stosowałem , robiłem wszystko z głowy przykładałem spawałem petrzałem jak to wygląda , jak mi nie odpowiadało to kontóweczka i cięcie i dalsza improwizacja . Nie ma dwóch jednakowych trajek i za to je kochamy
tu jest własnie problem bo chce użyć paczke elektrod i kilka tarcz do flexa a nie kilkaset i przy okazji zajechac kilka kontówek - poprosty jak najmniej pracy a zyskac dobry efekt
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez NAZTEER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: krobia »

NAZTEER pisze:
adaśko pisze:ja tam żadnych rysunków i wymiarów nie stosowałem , robiłem wszystko z głowy przykładałem spawałem petrzałem jak to wygląda , jak mi nie odpowiadało to kontóweczka i cięcie i dalsza improwizacja . Nie ma dwóch jednakowych trajek i za to je kochamy
tu jest własnie problem bo chce użyć paczke elektrod i kilka tarcz do flexa a nie kilkaset i przy okazji zajechac kilka kontówek - poprosty jak najmniej pracy a zyskac dobry efekt
Jak bedziesz bazował się na kątówce za 30 zł to weź ich od razu ze dwa tiry to na ramę Ci starczy .Na karoserie dokup już mniej,tak ze 48 szt. powinno Ci wystarczyć :mrgreen: A na poważnie zainwestuj raz w dobry firmowy sprzęt i będziesz miał spokój na lata.Wiem z własnego doświadczenia.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez krobia, łącznie zmieniany 1 raz.
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: mały »

krobia pisze:
NAZTEER pisze:
adaśko pisze:ja tam żadnych rysunków i wymiarów nie stosowałem , robiłem wszystko z głowy przykładałem spawałem petrzałem jak to wygląda , jak mi nie odpowiadało to kontóweczka i cięcie i dalsza improwizacja . Nie ma dwóch jednakowych trajek i za to je kochamy
tu jest własnie problem bo chce użyć paczke elektrod i kilka tarcz do flexa a nie kilkaset i przy okazji zajechac kilka kontówek - poprosty jak najmniej pracy a zyskac dobry efekt
Jak bedziesz bazował się na kątówce za 30 zł to weź ich od razu ze dwa tiry to na ramę Ci starczy .Na karoserie dokup już mniej,tak ze 48 szt. powinno Ci wystarczyć :mrgreen: A na poważnie zainwestuj raz w dobry firmowy sprzęt i będziesz miał spokój na lata.Wiem z własnego doświadczenia.
Tak właśnie zrobiłeś z trajką,kupiłeś gotową rozjebaną a teraz wszystko w niej zmieniasz i wyniesie cię tyle co ładne cacko...
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez mały, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
foob
Posty: 338
Rejestracja: 11 gru 2010, 16:28
Krótki opis: wszyscy wyprowadzeni w pole trafiają do lasu
Lokalizacja: Zagórz
Kontakt:

Re: Potrzebna rama

Post autor: foob »

Sulkyrider pisze:Słuchaj, tajemnic nie ma. Są opisy na forum. Gotowego przepisu nie znajdziesz. Każda maszyna jest inna. Wybierz tę, która Ci się podoba, i zapytaj autora w jego temacie o to, co Cie interesuje.
Czy np. rzeźbiarz na forach rzeźbiarskich pyta jak wysoką rzeźbę najlepiej zrobić?
zgadza sie kapitanie ja tez poprosilem ciebie o wymiar i zachwile mialem (dzwięczny ci za to jestem) bo zalezalo mi na tych dwóch rurach wzdłuz zeby spawane nie były a teraz chodze sobie do szopki i tworze moja wydumke
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości