BMW V12

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: BMW V12

Post autor: Sulkyrider »

Jak się nie mylę "pedał" to ustrojstwo z potencjometrem. Myślę że da się zrobić adopcję do manetki jeśli ktoś preferuje gaz w ręce.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: BMW V12

Post autor: custom »

Sulkyrider pisze:Jak się nie mylę "pedał" to ustrojstwo z potencjometrem. Myślę że da się zrobić adopcję do manetki jeśli ktoś preferuje gaz w ręce.
Jak tak myślisz Sulk to już dobrze , bo jeden kolo adoptując taki silnik do terenowego pojazdu
zrezygnował , właśnie ze względu na ten pedał .
W efekcie zamontował silnik starszej generacji , bez tego ustrijstwa.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: BMW V12

Post autor: Sulkyrider »

custom pisze:
Sulkyrider pisze:Jak się nie mylę "pedał" to ustrojstwo z potencjometrem. Myślę że da się zrobić adopcję do manetki jeśli ktoś preferuje gaz w ręce.
Jak tak myślisz Sulk to już dobrze , bo jeden kolo adoptując taki silnik do terenowego pojazdu
zrezygnował , właśnie ze względu na ten pedał .
W efekcie zamontował silnik starszej generacji , bez tego ustrijstwa.
Ciekawe... ale nie kumam co w samochodzie przeszkadza pedał, bo przeciez właśnie pedałem steruje się gazem, czy w terenowym samochodzie czy w jakimkolwiek innym.
A jeśli nie da się "przerobic" pedała na manetkę, (choć nie wierzę) to zawsze można zrobić tradycyjny rolgaz który za pomocą linki bedzie sterował tym pedałem.
A może autorowi przeróbki do terenówki chodziło po prostu o to że sterowanie gazem ma być przez linkę bezpośrednio i chuj?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: BMW V12

Post autor: custom »

Sulkyrider pisze:
custom pisze:
Sulkyrider pisze:Jak się nie mylę "pedał" to ustrojstwo z potencjometrem. Myślę że da się zrobić adopcję do manetki jeśli ktoś preferuje gaz w ręce.
Jak tak myślisz Sulk to już dobrze , bo jeden kolo adoptując taki silnik do terenowego pojazdu
zrezygnował , właśnie ze względu na ten pedał .
W efekcie zamontował silnik starszej generacji , bez tego ustrijstwa.
Ciekawe... ale nie kumam co w samochodzie przeszkadza pedał, bo przeciez właśnie pedałem steruje się gazem, czy w terenowym samochodzie czy w jakimkolwiek innym.
A jeśli nie da się "przerobic" pedała na manetkę, (choć nie wierzę) to zawsze można zrobić tradycyjny rolgaz który za pomocą linki bedzie sterował tym pedałem.
A może autorowi przeróbki do terenówki chodziło po prostu o to że sterowanie gazem ma być przez linkę bezpośrednio i chuj?
Z tego co mówił , chodziło o jakąś elektronikę :shock:
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: BMW V12

Post autor: winda »

w autach terenowych urzywanych w terenie często pedał gazu jest poniżej lini wody.może to mu przeszkadzało aradzej nie jemu a elektronice
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: BMW V12

Post autor: Sulkyrider »

winda pisze:w autach terenowych urzywanych w terenie często pedał gazu jest poniżej lini wody.może to mu przeszkadzało aradzej nie jemu a elektronice
Tak, ta wersja nawet trzyma się kupy.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
Ziołek
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2010, 09:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BMW V12

Post autor: Ziołek »

Często cały silnik (a nawet kierowca) jest poniżej linii wody więc jakakolwiek elektronika w terenowym aucie to porażka :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość