Silnik 126p + automat

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Silnik 126p + automat

Post autor: mazda »

Widział ktos z was traje ze126p na automatycznej skrzyni biegów ? Ciekawe czy do się dopasowac z jakiegos wozu.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez mazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

wiesz, jeżęli to bedzie stara skrzynia, typowa planeta, bez elektroniki to pojdzie spokojnie, może być problem z ustawieniem prawidłowego momentu bo kaszlak ma jednak wolnoobrotowy silnik :) napewno porzadna flansza i pewnie przekładnia albo hydrokinetyk. Nowsza skrzynka sterowana elektronicznie nie pojdzie bo bedzie siać błedami z takim silnikiem a nie innym :)

nie lepiej jak juz wrzucic jakieś stare VW z automatem?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mazda »

koniecznie chce silnik z malca ot taki sentyment.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez mazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

WIem, ze sentyment bo wlasnie zarejestrowałem moją trajke z silniczkiem maluszka :) ale automat nie podejdzie Ci raczej do tego silniczka. ALe kombinuj, moze bedziesz pionierem? To nie jest łatwy i tani sport ;)) alefrajda jest nieziemska
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mazda »

Automat mi przeszedł bo nie mogę nic wymyślić a i ludzie których znam od takich wynalazków (po politechnice) też dobrze nie wróżą.
Co do samego silnika to posiadam z 2001roku który nie posiada aparatu zapłonowego :roll: przy kole pasowym ma czujkę i mnóstwo przewodów do dziwnych urządzeń... Zastanawiam się co będzie w deszczu. Ma ktoś taki silniczek w swojej ?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez mazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

mazda pisze:Automat mi przeszedł bo nie mogę nic wymyślić a i ludzie których znam od takich wynalazków (po politechnice) też dobrze nie wróżą.
Co do samego silnika to posiadam z 2001roku który nie posiada aparatu zapłonowego :roll: przy kole pasowym ma czujkę i mnóstwo przewodów do dziwnych urządzeń... Zastanawiam się co będzie w deszczu. Ma ktoś taki silniczek w swojej ?
nic nie bedzie. Spokojnie, wiekszosc z nas ma to samo (mowie tutaj o tych co maja 126). Ja osobiscie mam 3 silniki na zmiane w tym jeden wlasnie od Eleganta z modułem i czujnikiem indukcyjnym przy kole pasowym. Deszcz nie straszny, nawet możesz karcherem myć traję i sikać po silniku ile wlezie.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mazda »

luksky dzięki za odpowiedź. Czyli prace nad silnikiem ruszają. Czyszczenie, przeróbka blach wiatraka. Reszta w stanie bdb bo silniczek jeździł jeszcze miesiąc temu w maluszku i miał wymieniany rozrząd, olej uszczelki głowicy i cylindrów, uszczelkę miski olejowej. Pech chciał że jego właściciel dachował i maluch na złom poszedł z tym że ja zabrałem silnik, skrzynie, elektrykę, mechanizm biegów, ręczny, wahacze nawet dźwigienki do ssania i ta druga też jest. Wszystko kompletne :lol: i to za jedyne 200zł
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez mazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

mazda pisze:luksky dzięki za odpowiedź. Czyli prace nad silnikiem ruszają. Czyszczenie, przeróbka blach wiatraka. Reszta w stanie bdb bo silniczek jeździł jeszcze miesiąc temu w maluszku i miał wymieniany rozrząd, olej uszczelki głowicy i cylindrów, uszczelkę miski olejowej. Pech chciał że jego właściciel dachował i maluch na złom poszedł z tym że ja zabrałem silnik, skrzynie, elektrykę, mechanizm biegów, ręczny, wahacze nawet dźwigienki do ssania i ta druga też jest. Wszystko kompletne :lol: i to za jedyne 200zł
wiązke elektryczna możesz wywalić, tylko utnij wtyczki od zapłonu, itp i pozostaw sobie na nich ok 20cm przewodu aby potem polutować i połączyc do swojej wiązki
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości