rejestracja trajki

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Lipa »

Baran pisze:Tak sobie jeszcze pomyślałem, że za chwilę macie kongres Klubów Motocyklowych, może tam poruszycie ten temat???
Faktycznie jedynym wartym rozważenia tematem jest rejestracja samów...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: obawiam się, że tam raczej będzie brak atencji ku temu tematowi :mrgreen: :mrgreen: oczywiście moge sie mylić...
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: winda »

możesz się mylić ale chyba się nie mylisz :wink:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Baran »

Lipa pisze:
Baran pisze:Tak sobie jeszcze pomyślałem, że za chwilę macie kongres Klubów Motocyklowych, może tam poruszycie ten temat???
Faktycznie jedynym wartym rozważenia tematem jest rejestracja samów...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: obawiam się, że tam raczej będzie brak atencji ku temu tematowi :mrgreen: :mrgreen: oczywiście moge sie mylić...
winda pisze:możesz się mylić ale chyba się nie mylisz :wink:
Dlaczego mnie to nie dziwi...
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Czarek-trike »

Lipa pisze:(..)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: obawiam się, że tam raczej będzie brak atencji ku temu tematowi :mrgreen: :mrgreen: oczywiście moge sie mylić...
:lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Yesvs666 »

Mam pytanie, a w zasadzie dwa:
1. Ile ważą Wasze trajki? (Potrzebuję tak orientacyjne do porównania że swoją)
2. Czy do rejestracji trajki w pl potrzebne są jakieś zdjęcia do wydziału komunikacji? Trajka sprowadzona :wink: z UK?
Biorę się powoli za rejestrację i chcę się przygotować do tematu. Trajka jeszcze nie pomalowana i czekam na tapicera, a chciałbym już się powoli do tematu rejestracji przymierzać, stąd moje pytanie o fotki.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: andrzejqs »

650 kg. Przy rejestracji urzędnik robił zdjęcia z czterech stron trajki plus zdjęcia z opinii rzeczoznawcy, ale to było dawno 2013r. A teraz to pewnie zwykłe formalności jak przy pojeździe sprowadzanym. Na przeglądzie nie zapomni powiedzieć, że światła masz z UE i kierownica jest po właściwej stronie. :mrgreen:
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: GREGOR »

690 kg, teraz bo ostatnio się jej przytyło :mrgreen: co do zdjęć w moim przypadku tylko robił rzeczoznawca do opisu i to jest w wydziale komunikacji. Jak jest teraz :?: Nie mam pojęcia :roll:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
lukasz
Posty: 464
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:12
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: lukasz »

Trike-motocykl dmc 950kg, masa wlasna 750kg
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Yesvs666 »

Właśnie się zastanawiam, co z tymi fotkami, bo to nie jest przecież pierwsza rejestracja nowo wybudowanego motocykla tylko zarejestrowanie trajki z kraju unii europejskiej w PL.
Pojawiła mi się opcja przyspieszenia tematu rejestracji, a trajka nie gotowa (w sensie estetycznym, bo mechanicznie jest ok) i nie chciałbym na wariata teraz robić wykończeniówki tylko pod foto...
Czekam na dalsze opinie, bo tu ktoś na forum się chwalił że relianta rejestrował, czy też jakąś sprowadzaną z zagranicy, ale teraz odnaleźć to wśród tych wszystkich postów.... ojjjj...
Po weekendzie też spróbuję wo w.k. uderzyć z pytaniem co potrzeba, ale warto się wcześniej przygotować do walki z "czarną materią" ;-)
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: andrzejqs »

GREGOR pisze:690 kg, teraz bo ostatnio się jej przytyło :mrgreen: co do zdjęć w moim przypadku tylko robił rzeczoznawca do opisu i to jest w wydziale komunikacji. Jak jest teraz :?: Nie mam pojęcia :roll:
No nie da się ukryć, troszkę w masę poszła w końcu nie karmie ją etyliną fit. :lol:

Yesvs666 ma zarejestrowaną w UK pewnie tylko przegląd i dostanie blachy na motocykl no, chyba że Brexit tak się posunął, że cła zażądają.
trajka do przeglądu ma być sprawna technicznie, a nie wyglądać. Ja swoją rejestrowałem pomalowaną sprajem. :lol:

http://e-trike.pl/forum/download/file.p ... owek05.jpg
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Yesvs666 »

andrzejqs pisze:
GREGOR pisze:690 kg, teraz bo ostatnio się jej przytyło :mrgreen: co do zdjęć w moim przypadku tylko robił rzeczoznawca do opisu i to jest w wydziale komunikacji. Jak jest teraz :?: Nie mam pojęcia :roll:
No nie da się ukryć, troszkę w masę poszła w końcu nie karmie ją etyliną fit. :lol:

Yesvs666 ma zarejestrowaną w UK pewnie tylko przegląd i dostanie blachy na motocykl no, chyba że Brexit tak się posunął, że cła zażądają.
trajka do przeglądu ma być sprawna technicznie, a nie wyglądać. Ja swoją rejestrowałem pomalowaną sprajem. :lol:

http://e-trike.pl/forum/download/file.p ... owek05.jpg
O to mi chodzi, chcę temat zamknąć przed brexitem, bo się zaraz zacznie, że cło i (o zgrozo!!!) homologację będzie trzeba, bo przecież jak coś powstało w granicach wspólnoty i zostało zarejestrowane raz to ok, ale z poza wspólnoty.... łojjj, może się dziać...
lukasz
Posty: 464
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:12
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: lukasz »

Fotek zadnych nie trzeba pojazd zarejstrowany sprowadzony. Przeglad w pl tlumaczenie dokumentow z uk i rejstracja. jesli samochodowy to akcyza, na motocykle nie ma akcyzy. Im szybciej tym lepiej
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Yesvs666 »

lukasz pisze:Fotek zadnych nie trzeba pojazd zarejstrowany sprowadzony. Przeglad w pl tlumaczenie dokumentow z uk i rejstracja. jesli samochodowy to akcyza, na motocykle nie ma akcyzy. Im szybciej tym lepiej
To ciekawy temat... Czy to auto czy motocykl? W UK to jest po prostu trike i jeździ się na tym i na A i na B, jak kto woli, a tutaj, zobaczymy jak to diagnosta nazwie :-)
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: andrzejqs »

Jak nazwie motocykl? Wedle polskiego prawa to motocykl takie państwo urzędnik państwowy najniżej rangi morze zmienić homologacje UE samochodu na motocykl. Z wszystkimi rewaco, boom trike tak robią kupujesz w salonie trajke z papierami na samochód przyjeżdżasz do nas i masz nagle motocykl.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Yesvs666 »

andrzejqs pisze:Jak nazwie motocykl? Wedle polskiego prawa to motocykl takie państwo urzędnik państwowy najniżej rangi morze zmienić homologacje UE samochodu na motocykl. Z wszystkimi rewaco, boom trike tak robią kupujesz w salonie trajke z papierami na samochód przyjeżdżasz do nas i masz nagle motocykl.
Mierzi mnie to pytanie, choć nie niepokoi czym stanie się ta trajka- motocyklem czy autem? W kwitach nazwa volkswagen, rodzaj nadwozia- trójkołowe, liczba kół- 3 i tyle jest w kwitach. Siedzeń toto będzie miało 4... no ciekaw jestem jak to potraktują? A czy czasem to nie diagnosta określa co to jest? W końcu jak kwity z pierwszego przeglądu pisze, to coś musi tam naskrobać w tej rubryce? Tak szczerze to może być i pojazd rolniczy wg ich interpretacji, byleby się tym dało jeździć w PL na kwicie A+B. Już się rozpisują zresztą o tym nowym rozporządzeniu, że trajki mają pójść na B bez ograniczenia pojemności itp... Co i czy coś z tego będzie??? Tego się dowiemy niebawem. Jedyna taka wygoda, to że jakby to było auto, to baniaka na głowę nie trzeba ;-)
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Arek »

Yesvs666 pisze:
andrzejqs pisze:Jak nazwie motocykl? Wedle polskiego prawa to motocykl takie państwo urzędnik państwowy najniżej rangi morze zmienić homologacje UE samochodu na motocykl. Z wszystkimi rewaco, boom trike tak robią kupujesz w salonie trajke z papierami na samochód przyjeżdżasz do nas i masz nagle motocykl.
Mierzi mnie to pytanie, choć nie niepokoi czym stanie się ta trajka- motocyklem czy autem? W kwitach nazwa volkswagen, rodzaj nadwozia- trójkołowe, liczba kół- 3 i tyle jest w kwitach. Siedzeń toto będzie miało 4... no ciekaw jestem jak to potraktują? A czy czasem to nie diagnosta określa co to jest? W końcu jak kwity z pierwszego przeglądu pisze, to coś musi tam naskrobać w tej rubryce? Tak szczerze to może być i pojazd rolniczy wg ich interpretacji, byleby się tym dało jeździć w PL na kwicie A+B. Już się rozpisują zresztą o tym nowym rozporządzeniu, że trajki mają pójść na B bez ograniczenia pojemności itp... Co i czy coś z tego będzie??? Tego się dowiemy niebawem. Jedyna taka wygoda, to że jakby to było auto, to baniaka na głowę nie trzeba ;-)
Na dziś, przy zaawansowaniu remontów i rozbudowie infrastruktury drogowej jazda bez baniaka na głowie jest, delikatnie mówiąc, dość ryzykowną misją :mrgreen: wierz mi, trochę polatałem bez, ale już zakładam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Yesvs666 »

Arek pisze:
Yesvs666 pisze:
andrzejqs pisze:Jak nazwie motocykl? Wedle polskiego prawa to motocykl takie państwo urzędnik państwowy najniżej rangi morze zmienić homologacje UE samochodu na motocykl. Z wszystkimi rewaco, boom trike tak robią kupujesz w salonie trajke z papierami na samochód przyjeżdżasz do nas i masz nagle motocykl.
Mierzi mnie to pytanie, choć nie niepokoi czym stanie się ta trajka- motocyklem czy autem? W kwitach nazwa volkswagen, rodzaj nadwozia- trójkołowe, liczba kół- 3 i tyle jest w kwitach. Siedzeń toto będzie miało 4... no ciekaw jestem jak to potraktują? A czy czasem to nie diagnosta określa co to jest? W końcu jak kwity z pierwszego przeglądu pisze, to coś musi tam naskrobać w tej rubryce? Tak szczerze to może być i pojazd rolniczy wg ich interpretacji, byleby się tym dało jeździć w PL na kwicie A+B. Już się rozpisują zresztą o tym nowym rozporządzeniu, że trajki mają pójść na B bez ograniczenia pojemności itp... Co i czy coś z tego będzie??? Tego się dowiemy niebawem. Jedyna taka wygoda, to że jakby to było auto, to baniaka na głowę nie trzeba ;-)
Na dziś, przy zaawansowaniu remontów i rozbudowie infrastruktury drogowej jazda bez baniaka na głowie jest, delikatnie mówiąc, dość ryzykowną misją :mrgreen: wierz mi, trochę polatałem bez, ale już zakładam :mrgreen:
Nie jestem zwolennikiem jazdy bez, wręcz nawet jakby było bez to i tak bym jeździł z, ale o taki spontan koło komina chodzi, albo przebieranki typu pilotka i okulary ;-) Fajnie tak czasami, zwłaszcza że na trajce trudniej o glebę... Ale wracając do tematu, ciekawi mnie waga innych trajek i jak to jest z tymi fotkami do rejestracji- może ktoś niedawno przerabiał temat i wie...
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: krobia »

Yesvs666 pisze:
lukasz pisze:Fotek zadnych nie trzeba pojazd zarejstrowany sprowadzony. Przeglad w pl tlumaczenie dokumentow z uk i rejstracja. jesli samochodowy to akcyza, na motocykle nie ma akcyzy. Im szybciej tym lepiej
To ciekawy temat... Czy to auto czy motocykl? W UK to jest po prostu trike i jeździ się na tym i na A i na B, jak kto woli, a tutaj, zobaczymy jak to diagnosta nazwie :-)
W Polsce będzie motocyklem
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Czarek-trike »

Arek pisze:(..)
Na dziś, przy zaawansowaniu remontów i rozbudowie infrastruktury drogowej jazda bez baniaka na głowie jest, delikatnie mówiąc, dość ryzykowną misją :mrgreen: wierz mi, trochę polatałem bez, ale już zakładam :mrgreen:
u mnie (tak jak chyba w okolicy Żnina) budują obwodnicę... także bez integrala nie ma sensu jechać...
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Arek »

Czarek-trike pisze:
Arek pisze:(..)
Na dziś, przy zaawansowaniu remontów i rozbudowie infrastruktury drogowej jazda bez baniaka na głowie jest, delikatnie mówiąc, dość ryzykowną misją :mrgreen: wierz mi, trochę polatałem bez, ale już zakładam :mrgreen:
u mnie (tak jak chyba w okolicy Żnina) budują obwodnicę... także bez integrala nie ma sensu jechać...
no budują :) siemka Cezar, dawno Cię nie widziałem :mrgreen:
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Czarek-trike »

Arek pisze:
Czarek-trike pisze:
Arek pisze:(..)
Na dziś, przy zaawansowaniu remontów i rozbudowie infrastruktury drogowej jazda bez baniaka na głowie jest, delikatnie mówiąc, dość ryzykowną misją :mrgreen: wierz mi, trochę polatałem bez, ale już zakładam :mrgreen:
u mnie (tak jak chyba w okolicy Żnina) budują obwodnicę... także bez integrala nie ma sensu jechać...
no budują :) siemka Cezar, dawno Cię nie widziałem :mrgreen:
bedzie kilka godzin :lol: :mrgreen:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
melon82
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2010, 12:13
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: melon82 »

Panowie widziałem ogłoszenie Kaszpira trajka nowa zarejestrowana i ubezpieczona jak on to robi?
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Arek »

musisz Kaszpira spytać
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: GREGOR »

melon82 pisze:Panowie widziałem ogłoszenie Kaszpira trajka nowa zarejestrowana i ubezpieczona jak on to robi?
Homologacja, panie kolego :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7511
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: pawlikTrike »

GREGOR pisze:
melon82 pisze:Panowie widziałem ogłoszenie Kaszpira trajka nowa zarejestrowana i ubezpieczona jak on to robi?
Homologacja, panie kolego :wink:
Gregor, proszę Cię... :roll:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości