rejestracja trajki

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
Czarek-trike
Posty: 9304
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Czarek-trike »

pawlikTrike pisze:
GREGOR pisze:
melon82 pisze:Panowie widziałem ogłoszenie Kaszpira trajka nowa zarejestrowana i ubezpieczona jak on to robi?
Homologacja, panie kolego :wink:
Gregor, proszę Cię... :roll:
z tą homologacją to chyba taka sama prawda jak z tym,że w tych trajkach jest oryginalna skrzynia od A8 ;)
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: GREGOR »

Czarek-trike pisze:
pawlikTrike pisze:
GREGOR pisze:
melon82 pisze:Panowie widziałem ogłoszenie Kaszpira trajka nowa zarejestrowana i ubezpieczona jak on to robi?
Homologacja, panie kolego :wink:
Gregor, proszę Cię... :roll:
z tą homologacją to chyba taka sama prawda jak z tym,że w tych trajkach jest oryginalna skrzynia od A8 ;)
Nie wiem, na targach pytałem i odpowiedział to co napisałem :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
OLAF
Posty: 240
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:46
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: OLAF »

Nie tak dawno przy okazji konkursu Kaszpira w którym była do wygrania trajka ich produkcji dla lokalnej telewizji powiedział że dopiero się przymierzają do zdobycia homologacji na ich produkty. :)
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: krobia »

OLAF pisze:Nie tak dawno przy okazji konkursu Kaszpira w którym była do wygrania trajka ich produkcji dla lokalnej telewizji powiedział że dopiero się przymierzają do zdobycia homologacji na ich produkty. :)
Konkurs się odbył. Traje wygrał gość z... Gniezna :?
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Czarek-trike
Posty: 9304
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Czarek-trike »

krobia pisze:(..)
Konkurs się odbył. Traje wygrał gość z... Gniezna :?
przypadek... :lol: Wgl..jak ktoś poczytał regulamin, to wg regulaminu w chuj ''losów'' była nie ważna....moje oczywiście też :wink:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
OLAF
Posty: 240
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:46
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: OLAF »

Czarek-trike pisze:
krobia pisze:(..)
Konkurs się odbył. Traje wygrał gość z... Gniezna :?
przypadek... :lol: Wgl..jak ktoś poczytał regulamin, to wg regulaminu w chuj ''losów'' była nie ważna....moje oczywiście też :wink:

Przypadek ... nie chciałem głośno zadawać tego pytania ale jest bardzo trafne
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1345
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Baran »

Panowie! Trajka Kaszpira? No, Kaszpira.
Więc Kaszpir mógł wygrać kogo tylko chciał i już :lol:
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: seat »

..............................
Ostatnio zmieniony 07 sty 2019, 21:52 przez seat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: GREGOR »

dużo odwagi jest w tym , jak na taką skalę :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: dark »

seat pisze:
melon82 pisze:Panowie widziałem ogłoszenie Kaszpira trajka nowa zarejestrowana i ubezpieczona jak on to robi?
jak rejestrowal pierwsza to potem rejestrowal na ta pierwsza kolejnych 10 takie mam informacje od gosci z kalisza maja lub mieli serwis motocykli kolo zdz w podworku < info dla darka jak by chcial sprawdzic >
Zgadza się ...
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4343
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Arek »

no i jest homologacja :mrgreen:
Kufex735
Posty: 63
Rejestracja: 22 kwie 2013, 22:08
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Kufex735 »

Witam. Panowie mam pytanko trajka trzyosobowa rejestrowana jako jednoosobowa. Czy miał już ktoś coś w podobie i jakąś kontrole na drodze.? Jaka była ewentualna reakcja funkcjonariuszy? Dzięki Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: andrzejqs »

Będą dwa rodzaje reakcji.

1) jedziesz sam, pooglądanie zadanie pytanie poco ci ta kanapa z tyłu ty odpowiesz do wypoczynku, i będzie szerokiej drogi dowidzenia.


2)jedziesz w trzy osoby. Pooglądanie zapytanie, dlaczego przewozisz dwie osoby z a dużo, mandat i zakaz kontynuacji podróży w trzy osoby.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Czarek-trike
Posty: 9304
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Czarek-trike »

andrzejqs pisze:Będą dwa rodzaje reakcji.

1) jedziesz sam, pooglądanie zadanie pytanie poco ci ta kanapa z tyłu ty odpowiesz do wypoczynku, i będzie szerokiej drogi dowidzenia.


2)jedziesz w trzy osoby. Pooglądanie zapytanie, dlaczego przewozisz dwie osoby z a dużo, mandat i zakaz kontynuacji podróży w trzy osoby.
zależy od milicjanta, ja bym się bardziej zainteresował czy możliwa jest zmiana w DR na ''rzeczywistą liczbe osób''...co legal to legal, a nie jazda i rozkminka gdy widzisz psi patrol :wink:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Kufex735
Posty: 63
Rejestracja: 22 kwie 2013, 22:08
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Kufex735 »

diagnosta stwierdzil ze zmiana poj. tak ale zmiana jlosci miejsc to tylko ITS
Szefciu
Member
Member
Posty: 1061
Rejestracja: 26 kwie 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Szefciu »

Kufex735 pisze:diagnosta stwierdzil ze zmiana poj. tak ale zmiana jlosci miejsc to tylko ITS
Zmień diagnoste. zmiana liczy miejsc pod warunkiem, że masy będą sie zgadzały. Jaką masz mase i jakie dmc?
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14827
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: winda »

Zmień diagnostę. Zmiana miejsc coś ok. 80 zł. Ważne jakie masz DMC . Na każdą osobę musi być chyba coś ok. 70kg. Sa to przechodziłem.
Drugi tamat. Jedna osoba ponad normę = mandat.
Dwie osoby ponad normę = leci prawko.
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: dark »

Z tego co wiem ale nie praktykowałem to powyżej dwóch osób leci prawko czyli musi siedzieć trzech ponad stan zapisany w dowodzie ... :?
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Kufex735
Posty: 63
Rejestracja: 22 kwie 2013, 22:08
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Kufex735 »

panowie bylem dzis na drugiej staci okregowej i diagnosta tez potwierdzil ze niemaja mozliwosci od 1 stycznia ingerowac w zmiane ilosci miejsc tylko ITS i sie zesralo :evil: :evil: :evil:
Czarek-trike
Posty: 9304
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Czarek-trike »

Kufex735 pisze:panowie bylem dzis na drugiej staci okregowej i diagnosta tez potwierdzil ze niemaja mozliwosci od 1 stycznia ingerowac w zmiane ilosci miejsc tylko ITS i sie zesralo :evil: :evil: :evil:
Dwaj do kolejnej... chyba Cię to nic nie kosztuje... moj przyklad w tamtym sezonie kosz do harleya. Dzwonie do wydziału komunikacji u mnie w mieście ''ooo panie tylko stare z koszem'', dzwonie do WK na pomorzu ''można!'', OSKP u mnie.. '' o panie harley z koszem niet'' OSKP na pomorzu '' noł problemo''.... i mam legalnego hd xl 1200c 2004r. z wozkiem bocznym ( na silverado machałem DR ;) :wink:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
rob_bull
Posty: 816
Rejestracja: 07 sty 2010, 12:34
Lokalizacja: Osięciny
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: rob_bull »

Jak większość naszych przepisów jest posrana i zagmatwana. Opiszę to krótka na przykładzie zwiększenia liczby miejsc siedzących w samochodach ciężarowych. Właściciel lub posiadacz pojazdu ma obowiązek przedstawienia zaświadczenia wystawionego przez jednostkę uprawnioną (na tą chwile są to: Przemysłowy Instytut Motoryzacji Warszawa, Instytut Transportu Samochodowego Warszawa oraz CARPOL Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki), która potwierdza spełnienie wymagań technicznych dotyczących wytrzymałości siedzeń i ich mocowania oraz kotwiczenia pasów bezpieczeństwa dotyczy każdego przypadku zwiększenia ilości miejsc w samochodzie ciężarowym. Nie ma znaczenia, czy w następstwie zmiany ilości miejsc nastąpiła zmiana rodzaju pojazdu, czy też nie.
Diagnosta może odstąpić od żądania dokumentu wydanego przez jednostkę uprawnioną tylko w przypadku, gdy montaż dodatkowych siedzeń nastąpił w miejscach przewidzianych konstrukcyjnie przez producenta pojazdu.

Jak to wszystko ma się do motocykli a tym bardziej do motocykli trójkołowych marki SAM??? Nie mam pojęcia :D
Zasada nr 1: nie ma kurwa zasady!

Rob_Bull ;)
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3673
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: bandit »

Pojazdy typu autobus , ciężarowe, osobowe podlegają homologacji i muszą być wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Po stronie wytwórcy leży obowiązek wykonania homologacji. Testy statyczne i dynamiczne.
W przypadku motocykla jak dobrze wiemy to nie ma obowiązku wyposażać w pasy bezpieczeństwa. Ponadto pojazdy Marki SAM typ motocykl były rejestrowane bez wymogu homologacji. To jak teraz to z interpretować z tym co Bull napisał o obowiązującym prawie?
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4343
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: Arek »

bandit pisze:Pojazdy typu autobus , ciężarowe, osobowe podlegają homologacji i muszą być wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Po stronie wytwórcy leży obowiązek wykonania homologacji. Testy statyczne i dynamiczne.
W przypadku motocykla jak dobrze wiemy to nie ma obowiązku wyposażać w pasy bezpieczeństwa. Ponadto pojazdy Marki SAM typ motocykl były rejestrowane bez wymogu homologacji. To jak teraz to z interpretować z tym co Bull napisał o obowiązującym prawie?
Diagnosta może odstąpić od żądania dokumentu wydanego przez jednostkę uprawnioną tylko w przypadku, gdy montaż dodatkowych siedzeń nastąpił w miejscach przewidzianych konstrukcyjnie przez producenta pojazdu. Czyli, w naszym przypadku, przez nas. Wszystko zależy od diagnosty :mrgreen:
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3673
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: bandit »

A diagnosta dla świętego spokoju , co by nie mieć problemoe powie, że wynalazków nie tyka
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: rejestracja trajki

Post autor: krobia »

bandit pisze:A diagnosta dla świętego spokoju , co by nie mieć problemoe powie, że wynalazków nie tyka
....tak jest własnie na stacji w moim najbliższym sąsiedztwie. Nie ruszy trąbki, nie ruszy qada. Nawet o przed ladzie moznazapomniec
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość