trike z kawasaki gpz 550

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
GZ 550
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2010, 12:11
Kontakt:

trike z kawasaki gpz 550

Post autor: GZ 550 »

Witam posiadam motocykl KAWASAKI GPZ 550 84R stan 5+ sprawdzony i w miare pewny , i wpadł mi do głowy pewien pomysł chciałbym zrobić z niego trike myślałem na razie nad wachaczem z quada np.raptor czy coś podobnego bo jak by na to nie patrzeć mam 70KM wiedz to musi być coś w miarę porządnego do tego alusy bbs 16 na oponach np.min.225 tak to widze bez większych kombinacji nie musi to być typowa trajka tolko coś co mi radość z jazdy przyniesie póżniej plastyki i sprzęt gotowy,nie chce aby była dziwna chodzi mi o coś takiego a nawet to samo co w linku

http://www.youtube.com/watch?v=ZbDIm11kHDs

bo też mam taki motor no i zamierzałbym jeżdzić na papierach z mtoru...pewnie szybko coś wynajdziecie i mi się odmieni ale chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie..pozdrawiam serdecznie
trikegliwice

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: trikegliwice »

dla mnie to wygląda jak motor na wózku inwalidzkim ....beznadzieja
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: kaski »

Jeżeli coś takiego Ci się podoba i będziesz mieć radoche z jazdy taka trają
To się nie zastanawiaj i buduj.
Pamiętaj to nie man ma się podobać tylko Tobie.
A lożą szyderców się nie przejmuj, sami pomogą Ci
w sprawach technicznych jako pierwsi.
do Admina - profil do usunięcia
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: Wiktor »

juz spiesze!!!!
pierwsza pomoc to nie psuj sobie motocykla!!!
idą zmiany
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: wisnia »

Naprawdę byłbyś zadowolony z takiej "trike" ??? Przemyśl to na spokojnie.
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: Sulkyrider »

Albo zrobić to konkretnie albo wcale. Pozostawienie oryginalnej ramy motocyklowej w trike to nieporozumienie. Jak już robic to albo tak: http://www.youtube.com/watch?v=Y6h_2-En ... re=related albo tak: ;) http://terraroot.neoneoism.com/wp-conte ... -img01.jpg
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
trikegliwice

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: trikegliwice »

to z drugiego linka zdecydowanie fajne :twisted:
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: Sulkyrider »

Zajebiste bym nawet powiedział :)
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
GZ 550
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2010, 12:11
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: GZ 550 »

Panowie pierwszy filmik już widziałem i do tego to już trzeba mieć kase pojęcie i sprzęt większy niż mam teraz...miałem już wszystko co jeżdzi teraz jednak stawiam się i wszystko idzie na ogród i fundusze są ograniczone więdz na początek i na pierwszy projekt wybrałem już coś co w miarę przypomina trajke i budowa prosta,wole to niż trike na maluchu,jak widzę silniki z malucha naprawdę w fajnej trajce to mnie trzepie , ale nie zamierzam moimi wypowiedziami abslutnie nikogo urazić piszę to po to by nikt mi nic takiego nie proponował jak napisał kolega każdy ma inny gust :)
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: Wiktor »

ja mowie powaznie nie psuj motocykla jezeli to ma wygladac jak pokazales.
przy budowie trajki wskazane jest posiadanie minimum poczucia estetyki!!!!
za jego brak loża moze ostro pojechac
jak chcesz zrobic takie cóś to lepiej trzymaj to w ukryciu
idą zmiany
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: Sulkyrider »

Ta maszyna z Twojego linku naprawdę nie wygląda dobrze i nie jest nawet namiastką trike. Zastanów się, jak dobrze pokombinujesz to myślę że da się zrobić coś co będzie jakoś wyglądało nie wydając ogromnej kasy. Ale jeśli chcesz tylko zamienić tylne koło na dupę od quada to nie jest zła droga... to zadna droga. Uzyskasz mutanta bez wyglądu, a o właściwościach jezdnych nie wspomnę.
Posłuchaj rad kolegów i zrób to porządnie, na pewno uzyskasz pomoc.

A to widziałeś?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: custom »

Widzisz kolego , zdania na temat Twojego pomysłu są delikatnie mówiąc podzielone . Może dlatego, że taka traja to rzadkość . Wiadomo że i tak zrobisz jak zechcesz mimo że chłopaki dobrze radzą. Najważniejsze żebyś był naprawdę z tego zadowolony i żeby nie okazało się puźniej (mogłem Was posłuchać) .
Fajnie by było przed budową mieć możliwość przejechania się takim sprzętem , wtedy mógłbyś stwierdzić czy naprawdę tego chcesz.
Omne Trinum Perfectum.
GZ 550
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2010, 12:11
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: GZ 550 »

Oczywiście !!! wiem ,że macie racje,nie zamierzam robić wiochy !!! żadnych led i tłumików głośnych z kąd ten pomysł?nie mam 20lat ! ! ! tej traji nie widziałem ale bardzo mi się podoba jednak to już wyższa szkoła jazdy!! powiem tak mam świetnego spawacza i kilka spawarek różnego typu to już duż prawda?poza tym chęci,i troszkę kasy ....nie pytajcie ile bo planowałem rozłożyć budowę na całą zimę aż do wiosny to długi czas i więcej kasy niż na jeden raz!to co radzicie?moto mi się znudziło obojętnie jakie by nie było ...mówię znajdę części założę i może nawet jeszcze w zimę pośmigam a tu lipa...trudno to co radzicie?
trikegliwice

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: trikegliwice »

myśle tak... zrób jak uważasz , jak będzie gotowa sam ocenisz i ew. przerobisz , ja swój sprzęt w przęciągu 10 lat już modyfikowałem kilka razy , zawsze coś człowiekowi ciekawego do głowy przyjdzie :)
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: winda »

ide o zakład że nigdy nie jechałeś trajka na maluchu.jak zapewne wiesz twój silnik osiąga ogromne 48Nm juz przy 8500.
twierdzę że jak załozysz szerokie samochodowe koła to szału nie bedzie
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: kaski »

300 pisze:
GZ 550 pisze:Oczywiście !!! wiem ,że macie racje,nie zamierzam robić wiochy !!! żadnych led i tłumików głośnych z kąd ten pomysł?nie mam 20lat ! ! ! tej traji nie widziałem ale bardzo mi się podoba jednak to już wyższa szkoła jazdy!! powiem tak mam świetnego spawacza i kilka spawarek różnego typu to już duż prawda?poza tym chęci,i troszkę kasy ....nie pytajcie ile bo planowałem rozłożyć budowę na całą zimę aż do wiosny to długi czas i więcej kasy niż na jeden raz!to co radzicie?moto mi się znudziło obojętnie jakie by nie było ...mówię znajdę części założę i może nawet jeszcze w zimę pośmigam a tu lipa...trudno to co radzicie?
Teraz staram się przemawiać muzyką...
http://www.youtube.com/watch?v=NUVCQXMU ... Dkf6CT-3vA
może taki styl...
Poszukaj słów i ich tłumaczenia w NET...
Traja ma być przyrządem do tego...
Jak mam podpowiedzieć inaczej jeśli mam 48 na karku?? :lol:
proszę o to tłumaczenie
http://www.tekstowo.pl/piosenka,david_g ... ories.html

a czy ktoś zauważył że na teledysku pojawia sie pojazd 3 kołowy :?:
do Admina - profil do usunięcia
trikegliwice

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: trikegliwice »

jak dostanie taki opór w postaci tych kół to chyba długo nie pojeździ , jak będziesz jeździł spokojnie w co nie wierze to będzie ok , jak będziesz go katował to wał w silniku dostanie tak po dupie że pewnie się niedługo rozsypie......
GZ 550
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2010, 12:11
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: GZ 550 »

miałem już do czynienia z trajkami przeróżnymi kiedyś jednak mnie to nie bawiło ale dzisiaj tak:) i nawet wczoraj miałem do czynienia z trajką zrobioną z MZ 250 wygląd okropny ale frajda nawet nawet panowie nie dodałem jeszcze jednego mam nowiuśki silnik zx12r ale puki co nie chce g w to mieszać mam względem niego inne plany ale jak trzeba będzie to pomyśle doszedłem jednak do tego ,że z chęcią bym sie pobawił w zamianę mojego moto na trajke mim tego co mówicie i proszę już nie przekonujcie mnie ,że robię żle bo wiem tym ale mam ochote się pobawić a jak mi wyjdzie cś mądrego to mam kolejne plany ...Miałem kiedyś HONDA VALKYRIE NRX 1800 i byłem tak blisko przerobienia jej że szok a tu dzidziuś :) i po planach,dlatego teraz mogę sobie odkuć a jak padnie silnik to kupie drugi w końcu dzisiąj to rzecz wymienialna :) :) :) więdz mam pytanie jaki most tylny zastosować by z jednego koła były dwa :) a dodaje że mam napęd łańcuch,moje moto ma 4,3sek do setki mnie to wystarcza nawet jak strace kolejne pare sekund to i tak będzie na początek ok. :lol: mam wrzucić fotki?
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: Wiktor »

most do lancucha mozna zrobic wykorzystujac orginalna zebatke tylną albo robiac nieco wiekszą
idą zmiany
GZ 550
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2010, 12:11
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: GZ 550 »

a jak? macie może jakieś schematy coś lub szkice ? kiedyś miałem tego multum dziś nic...
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: mazda »

Masz 20 lat i miałeś valkirie 1800 ? coś ty bank opierdolił czy rodzice dali :twisted: czemu teraz masz moto za kilka stówek jak tamto było za kilkadziesiąt tysięcy ? Zresztą nie moja sprawa ale za valkirie to fajna traja by była. Co do trajki z moto to sam się zastanawiałem czy magny 750C 99r. 90KM nie przerobić ale jak koledzy piszą to wał dostaje po dupie. Rób swojego wynalazka, jedynie co polecam to tył zrobiony na wahaczach alb sztywniak. A to z linka 1 to do bani to czerwone co zmienia kolory :roll: o wiele lepsze.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: Wiktor »

to nie takie proste trzeba zrobic dyferencjal na lancuch
idą zmiany
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: mazda »

taki dyfer na łańcuch widziałem jakieś 2 tygodnie temu w trajce z wsk + most z poloneza, żuka czy czegoś takiego na alegro była za kilka stówek cała trajka :mrgreen:
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10882
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: Rob_trike »

hmmmm czemu tas sadzisz 300 ? Nie jestem wyrocznią jesli chodzi o dobór łancuchów - ale jak zmieniałem łańcuch i zębatki w moim moto dosc dokładnie zapoznałem się z ofertą ..... Fakt był kurewsko drogi ale wart tych pieniedzy

Mam motocykl o mocy 140 KM z 5-cio biegową skrzynią - nie jeżdżę rekreacyjnie, a strzały ze sprzegła na 2 i 3 biegu to norma ..... Na razie 2 sezon spokój - podstawa to smarowanie w moim przypadku co 200 km..

Pozdrawiam Rob
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10882
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: trike z kawasaki gpz 550

Post autor: Rob_trike »

tak ale jak łancuch przenosi 150-200 KM to TEN SAM łańcuch bez problemu przeniesie kilkadziesiat koni x2 koła
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości