Silnik 1,1 od Fiata

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: Cicholc »

Panowie co myślicie o tym silniku 1,1 ( 60konny ) z Fiata Uno na gaźniku i mechaniczną pompką paliwa czy warto się bawić w łączenie go ze skrzynią maluszka. Wszystkie wasze sugestie będą dla mnie cenne gdyż mam taki silnik do załatwienia za bardzo przyzwoite pieniądze.
BORN TO BY WILD
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: wisnia »

Podobno bardzo łatwo założyć od suzuki swifta silniczek. zakładają do aut i zapierdala całkiem nieźle. Nic więcej nie wiem, zdjęć niestety też nie posiadam....
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: winda »

ktos z forum nawet robi flansze na uno.przerabia sie prosto.sporo poczytasz na stronach o tuningu 126p.zagłębiałem temat bo chciałem do starej trajki taki włozyc
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: Luksky »

Cicholc - jedyna kwestia to połaczenie go ze skrzynia maluszkową. Obejrzyj miejsce łaczenia, porownaj. daj jakies foto.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: yunkers »

Ossama ma w swojej taki z uno
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: Wodzu »

http://www.budowaswapow.com/index.php?i ... cyc/sebcyc
Tu masz co nieco.
i to
http://motonews.pl/sh_forum.php?op=fvt& ... c=257&f=25 Ogolem to przeszukaj to forum-dzial "nasze samochody,duzo tam tego.
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Krzychu
Posty: 73
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:47
Lokalizacja: Kolonowskie;)
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: Krzychu »

Cicholc, jak bys chcial namiary do gostka co takie flansze wycina to pisz. Juz od niego kiedys bralem..sprawdzony.
Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: Cicholc »

Jak się dowiedziałem dziś niestety empirycznie silnik od Uno u mnie nie wejdzie ze względu na układ zapłonowy ( Kopułka ) muszę w takim razie szukać na module zapłonowym ale ogólnie silnik jak najbardziej mi się podoba i nie popuszczę. Mam pytanie ile kosztuje taka flansza łącząca?
BORN TO BY WILD
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: Luksky »

zaraz, chwilkę. Co chcesz od tej kopułki? co ci nie wejdzie????
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: winda »

krzychu wołał na allegro coś ok.200 zł
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Krzychu
Posty: 73
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:47
Lokalizacja: Kolonowskie;)
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: Krzychu »

dalem za taka flansze...zeby nie oklamac chyba 260..ale juz sprzedana.
Tybek
Posty: 25
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:10
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: Tybek »

Silnik na aparacie może się nie mieścić dlatego bo aparat będzie wypadał w miejscu oparcia dla pasażera. Proponuję motor na wtrysku 1.1 z CC/SC (to co miały sportingi) taki silnik mam w maluchu i wygląda to mniej więcej tak: Flanszę mam aluminiową grubości 30mm (sebcyc- www.budowaswapow.com robi cieńsze flansze wymagające innego zamachu i docisku ale o tym za chwilę) Ja zdecydowałem się na alu flanszę m.in. dla tego bo była akurat używka za 100pln dostępna, no i dochodzi kwestia docisku i zamachu. Przy 30mm flanszy można zastosować seryjny docisk i zamach z 1.1 (mam tylko podebrany kołnierz skrzyni żeby wszystko się zmieściło) Przy cieńszych flanszach trzeba do koła od 1.1 zaaplikować docisk z 899/903 bo jest cieńszy. Wiadomo- grubsza flansza, więcej miejsca na docisk i koło. I w przypadku trajki to tylko kwestia flanszy jest istotna, bo reszta (tj. mocowanie silnika) jest dowolna. Jest rama, więc możliwości jest sporo, mocowanie można praktycznie w dowolny sposób wygiąć. Oczywiście silnik jest chłodzony cieczą więc dochodzi jeszcze cały bajzel z chłodnicą... Pytanie jak to jeździ? maluch robi tym ok 10 do 100, spalanie w mieście 12litrów (ciężka noga+ króciutka skrzynia) na trasie 5,20-5-30 przy 80km/h. Jedynym minusem to brak V biegu, na trasie przy 80km/h obroty silnika to coś koło 4 tysięcy przy 13" kołach. W trajkach tyle dobrze że można założyć większe lacie+ do tego mech. różnicowy z bisa (inne przełożenie). Można dokmninić do tego skrzynię od skody rapid 5 biegową i np silnik 1.2 (75kuni) ale jeżeli miałbym mieć w trajce silnik chłodzony wodą to poszedłbym po całości w skodę 1xx/rapid seryjne wszystko, i najważniejsze V biegów. Skrzynia od boba przy umiejętnej jeździe wytrzyma. Moja jest tyrana już 2 lata i jeszcze się nie posypała, pomimo że jęczy jak szesnacha przy porodzie :lol: Strzały ze sprzęgła i tym podobne patenty na suchym betonie odpadają. W przeciwnym razie ukręcimy szybko półoś/zabierak/przegub/dyfer się posypie/zębatki obrobi na okrągło :D Ale jak najbardziej polecam zabieg, koszt silnika nie duży, samo podłączenie (nawet SPI, czy MPI to kwestia kilku kabelków, mając całą instalację silnika wpinamy bodajże 2 czy 3 kable w instalację maluchową i finał) Ustawianie zapłonu odpada, silnik odkąd włożyłem jest absolutnie bezobsługowy- dolewam tylko oleju do skrzyni :lol: Aha- przy wtryskowym motorze pompa elektryczna paliwa musi być. Podstawa przy takim zabiegu to dobra (WYCENTROWANA) flansza. Reszta wedle pomysłu :wink:
126p FL 1989 - Hard Core'owy BoB 1.1
125p 1.4 16v 1987- biała rajdówka
125p 1.6ME 1990- czerwona seria


www.myspace.com/coztegorock

www.fiat-furious.pl
Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 254
Rejestracja: 21 sty 2011, 14:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: Przemek »

Mam pyt, czy da radę połączyć silnik fiata uno 1,0 ze skrzynią seicento 900? Pyta mój brejdak ;)
Człowiek został stworzony przez miłość, dlatego ona tak bardzo go pociąga. J.M.Vianney
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Silnik 1,1 od Fiata

Post autor: Wiktor »

pewnie ze da
idą zmiany
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości