Kask?

Luźne rozmowy na temat trajek!
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: bandit »

Każdy jezdzi w tym co mu wygodnie i tyle. Jeden woli łupinę, drugi otwarty z szybą, jeszcze inny integrala, lub szczękowca.
W moim przypadku, z uwagi na fakt, iż nosze okulary, to jestem zmuszony do użytkowania kasku z podnoszoną szczęka.
Owszem integralny mógłbym użytkować, ale rytuał zakładania kasku by mnie doprowadził do szału.
Kupiłem cos takiego http://allegro.pl/item1151120816_kask_h ... czeka.html
Złego słowa na niego nie mogę powiedzieć, jakość proporcjonalna do ceny. Szybka zaopatrzona w folię anty fog.
Co do głośności nie narzekam. Jak dla mnie kask jak kask.
trikegliwice

Re: Kask?

Post autor: trikegliwice »

winda pisze:każdy jeżdzi w jakim chce.co tu zumieć?ja osobiście uważam ze jazda w poniemcu to nieporozumienie :wink:
a dla mnie to frajda, szczególnie wtedy kiedy idą babcie chodnikiem i się żegnają na widok tego co koło nich przejechało :lol: :twisted:
trikegliwice

Re: Kask?

Post autor: trikegliwice »

średnia prędkość traji przy normalnym jeźdzeniu po miescie to 50-70 km.h , nie mówcie mi że wtedy wieje i trzeba zmknięty kask ..... chyba że lubicie jak głowy wam się gotują :wink: :lol:
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: Luksky »

miałem niemca wersje desantową (ze skorzanymi zausznikami), mialem otwarty i mam orzeszka. Został mi tylko orzeszek, ktorego zaklada moj synek. Ja mam szczękowca. Mialem dosc bólu głowy po 400km przewiewów. Kask mam szczekowy i innego nie chcę.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
trikegliwice

Re: Kask?

Post autor: trikegliwice »

na 400km to tak , ale tak naprawdę ile razy w ciągu roku robisz trasy po 400km w jedną stronę .... 2,3 ,4 ??
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7511
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: pawlikTrike »

A dostałeś kiedyś kamieniem z przejeżdżajacej wywrotki ????
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: bandit »

Uniwersalnym rozwiązaniem jest kask właśnie z podnoszona szczeną. Jedziesz na mieście szczena w górę i kask otwarty, jedziesz na trasie szczena zamknięta i po problemie.
Jeżdziłem już różnymi motocyklami w różnych kaskach otwartych: orzeszkach, otwartych z szybą, integralnych i teraz mam z podnoszoną szczeną i powiem szczerze, że innego kasku nie chcę... chyba że też z podnoszoną szczeną ale jakiegos wypasika, ale ceny wówczas od 1700 w górę.
O gustach się nie dyskutuje, i każdy woli coś innego.
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: Wiktor »

trikegliwice pisze:nie rozumiem was ludzie ....na traje zamknięty kask ?????? załóżcie jeszcze dresy (bo skóra niewygodna) ,ciepłe kapcie , wyciszcie tłumiki i załóżcie radio , i tak żeby odbierało radio maryja ......jak was słucham to tak jak bym słuchał dziadków po 80 -siątce...... traja ma służyć dla frajdy a nie ma być "fotelem na kólkach " .....
ja mam osobiście coś takiego
Zalóz porzadny silnik i pozapierdalaj a wtedy pogadamy

Jezeli traja ma sluzyc do frajdy to czemu napedzac ją motopompą??
idą zmiany
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10866
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: Rob_trike »

O J P :mrgreen: Wiktor - dość ! :mrgreen:
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
trikegliwice

Re: Kask?

Post autor: trikegliwice »

Wiktor pisze:
trikegliwice pisze:nie rozumiem was ludzie ....na traje zamknięty kask ?????? załóżcie jeszcze dresy (bo skóra niewygodna) ,ciepłe kapcie , wyciszcie tłumiki i załóżcie radio , i tak żeby odbierało radio maryja ......jak was słucham to tak jak bym słuchał dziadków po 80 -siątce...... traja ma służyć dla frajdy a nie ma być "fotelem na kólkach " .....
ja mam osobiście coś takiego
Zalóz porzadny silnik i pozapierdalaj a wtedy pogadamy

Jezeli traja ma sluzyc do frajdy to czemu napedzac ją motopompą??

już widzę jak zapierdalasz całą drogę 200/h .... chyba w snach
trikegliwice

Re: Kask?

Post autor: trikegliwice »

pawlikTrike pisze:A dostałeś kiedyś kamieniem z przejeżdżajacej wywrotki ????
dostałem ,ale nic się nie dzieje bo mam strój IRON MAN'a , i szybe pancerną z przodu 50mm :wink:
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: Wiktor »

trikegliwice pisze:
Wiktor pisze:
trikegliwice pisze:nie rozumiem was ludzie ....na traje zamknięty kask ?????? załóżcie jeszcze dresy (bo skóra niewygodna) ,ciepłe kapcie , wyciszcie tłumiki i załóżcie radio , i tak żeby odbierało radio maryja ......jak was słucham to tak jak bym słuchał dziadków po 80 -siątce...... traja ma służyć dla frajdy a nie ma być "fotelem na kólkach " .....
ja mam osobiście coś takiego
Zalóz porzadny silnik i pozapierdalaj a wtedy pogadamy

Jezeli traja ma sluzyc do frajdy to czemu napedzac ją motopompą??

już widzę jak zapierdalasz całą drogę 200/h .... chyba w snach
pewnie ze nie całą
wiekszość idzie ponad 160 czasem tylko 200
:lol: :lol: :lol: :lol:
idą zmiany
trikegliwice

Re: Kask?

Post autor: trikegliwice »

widzisz ja mam ten problem z głowy , przy prędkości ponad 200 jak jadę w trasie to od tego mojego hełmu tworzy się takie opór że z przodu przed nim wytwarza się pole siłowe które wszystko niszczy co napotka na swoje drodze .... :lol:
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: Luksky »

Wiktor pisze:Zalóz porzadny silnik i pozapierdalaj a wtedy pogadamy

Jezeli traja ma sluzyc do frajdy to czemu napedzac ją motopompą??
zaczyna sie :mrgreen: :mrgreen:
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: Czarek-trike »

Ja śmigałem w tym niby hełmie niemieckim kilka razy i już mi się odechciało. Podwiewa go w chuj, do tego jest tak oklepany,że aż mi się siebie żal zrobiło. Dlatego teraz jeżdżę w taki garnku http://www.malyhd.com/katalog/kask%20titan%20mat.jpg lekki w chuj, wygodny. W integralu nie jeżdżę bo praktycznie żaden kask z firmy innej niż simpson lub bandit nie pasuje mi wizualnie. A te dwa które wymieniłem nie są dostępne w PL i trochę kosztują.
BTW kurwa dziś w bydgoszczy widziałem dziadka na takim bajku http://img34.imageshack.us/img34/3488/kinay.jpg

właśnie w hełmie niemieckim i goglach z allegro
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: Wiktor »

na takich bajkach to wedkarze jezdza
idą zmiany
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: custom »

trikegliwice pisze:widzisz ja mam ten problem z głowy , przy prędkości ponad 200 jak jadę w trasie to od tego mojego hełmu tworzy się takie opór że z przodu przed nim wytwarza się pole siłowe które wszystko niszczy co napotka na swoje drodze .... :lol:
JAPIERDOLE :shock: kosmici którzy zapierdalają przy budowie mojej traji mają tak samo .
Wreszcie się odnalazłeś :D
Omne Trinum Perfectum.
Devil
Posty: 2704
Rejestracja: 15 sie 2009, 22:35
Krótki opis: *TRAJKERS*
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: Devil »

Kuzwa ja mam lazera otwartego i bez szyby opuszczonej kicha wiezdzam na piasek lezacy na ulicy i zaraz mam go w mordzie dobrze jednak ze szyba siega do brody
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: winda »

trikegliwice pisze:
winda pisze:każdy jeżdzi w jakim chce.co tu zumieć?ja osobiście uważam ze jazda w poniemcu to nieporozumienie :wink:
a dla mnie to frajda, szczególnie wtedy kiedy idą babcie chodnikiem i się żegnają na widok tego co koło nich przejechało :lol: :twisted:
nie przekonasz mnie. :wink: tu masz zdjęcie wariata ktory twierdzi że poniemiew jest ok. do 150km/h.ten sam gośc twierdzi że jazda w integralu to jak jazda na motocyklu z głową w samochodzie.wariat
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff1 ... 4217d.html
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
trikegliwice

Re: Kask?

Post autor: trikegliwice »

winda pisze:
trikegliwice pisze:
winda pisze:każdy jeżdzi w jakim chce.co tu zumieć?ja osobiście uważam ze jazda w poniemcu to nieporozumienie :wink:
a dla mnie to frajda, szczególnie wtedy kiedy idą babcie chodnikiem i się żegnają na widok tego co koło nich przejechało :lol: :twisted:
nie przekonasz mnie. :wink: tu masz zdjęcie wariata ktory twierdzi że poniemiew jest ok. do 150km/h.ten sam gośc twierdzi że jazda w integralu to jak jazda na motocyklu z głową w samochodzie.wariat
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff1 ... 4217d.html
no i ma rację , ja też tak jeźdze ....
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: mały »

a ja mam kasztana i latam nim wszędzie chyba że jest oberwanie chmury no to stoję albo zakładam z szybką jeśli mam go przy sobie
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: winda »

trikegliwice pisze:
winda pisze:
trikegliwice pisze:
winda pisze:każdy jeżdzi w jakim chce.co tu zumieć?ja osobiście uważam ze jazda w poniemcu to nieporozumienie :wink:
a dla mnie to frajda, szczególnie wtedy kiedy idą babcie chodnikiem i się żegnają na widok tego co koło nich przejechało :lol: :twisted:
nie przekonasz mnie. :wink: tu masz zdjęcie wariata ktory twierdzi że poniemiew jest ok. do 150km/h.ten sam gośc twierdzi że jazda w integralu to jak jazda na motocyklu z głową w samochodzie.wariat
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff1 ... 4217d.html
no i ma rację , ja też tak jeźdze ....
to ja na tym zdjeciu :roll: :roll:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
trikegliwice

Re: Kask?

Post autor: trikegliwice »

jakiś taki nie podobny ..... musiałeś być pijany .... :wink:
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: winda »

jaki pijany?po pijaku nie latam po drogach publicznych.
tak na powaznie to uwielbiam poniemca.lubie jak woda spaliny kamienie napierdalaja mi na twarz.lubie czuc ze jade "na powietrzu".na starej trajce w okolicach max 126p. troszke podrywało poniemca.teraz przy większych predkościach powietrze tak dociska kask do głowy że jest gicior.mam jeszcze takie gogle jak ty ale jakoś nie moge sie przekonac.latam w okularach przeciwsłonecznych
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Kask?

Post autor: Luksky »

poddziwiam Was, ja ani orzeszek ani hitlerek nie daje rady..... ten co mialem z szybka tez byl do wyrzucenia i dopiero szczekowiec mi porzadnie zrobil dobrze....
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości