Jakie felgi do malucha?

koła, kółeczka.....
pires

Jakie felgi do malucha?

Post autor: pires »

Mam pytanie czy idzie dopasować bez przeróbek jakieś felgi żeby pasowały do trajki z zawieszeniem od malucha. Chodzi o jakieś większy rozmiar np 15". I czy można je odwrotnie przykręcić, czy jednak trzeba mocowanie odwrotnie wspawać? Bo chodzi o to żeby szeroki rant był na zewnątrz.
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

Ja przy swojej trajce mam alusy 15" ale niestety nie wiem od jakiego auta. Być może od jakiegoś starego VW albo Audi. Rozstaw śrub pasuje idealnie z tym, że musiałem dorabiać szpilki bo po odwróceniu muszą być dużo dłuższe a kupić takich nie idzie.
Felgi mam przykręcone odwrotnie a rany przy felgach wypolerowane. Zapraszam do galeri tam są zdjęcia.
QBA

Post autor: QBA »

Witam
Powiedzcie mi oco chodzi z tym odwracaniem felg, przeciez felga wtenczas niebedzie chyba dobrze lezec na piascie (niebedzie rownomiernie sie dociskac) czy macie na to jakies patenty :idea: :?:
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

Akurat moje felgi nie maja żadnych zaokrąglonych wypukleń wiec leżą dobrze. Jedyny problem to szpiki bo muszą byc dłuższe i musiałem dorobić je.
Awatar użytkownika
pionowy
Posty: 215
Rejestracja: 19 cze 2009, 08:58
Krótki opis: ASSISTANCE
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: pionowy »

aby nie tworzyć nowego wątku przyłączę się do tego, tak wiec też mnie interesuje od czego braliście felgi do zawieszenia z maluch, interesuja mnie głównie stalowe bo jakoś do trajki alumy do mnie nie przemawiają, dopiero będę zbierał materiał wiec z kosztami też się będę liczył
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3673
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Post autor: bandit »

Felgi na piastę maluchowską pasują od poldka lub 125p, ewentualnie od VW np Golf lub Vento (do tych felg musisz zamontować dystanse, bo felga zostanie dociśnięta do wahacza) W przypadku tych felg, aby je obrócić należy dotoczyć dystanse mocujące)
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

dokładnie, mam fele od GOLF'a z dystansami
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
pionowy
Posty: 215
Rejestracja: 19 cze 2009, 08:58
Krótki opis: ASSISTANCE
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: pionowy »

dzięki za poradę ale jakby ktoś jeszcze miał jakieś inne rozwiązania proszę o pomoc, po co mam wywarzać otwarte już drzwi :)
bandit pisze:W przypadku tych felg, aby je obrócić należy dotoczyć dystanse mocujące)
nie do końca rozumiem o co chodzi
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

musisz miec flansze aby wpasować jedno z drugim. Co jest niejasne?
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
pionowy
Posty: 215
Rejestracja: 19 cze 2009, 08:58
Krótki opis: ASSISTANCE
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: pionowy »

nie do końca jasne jest obrócenie felg, mam rozumieć że ta strona która normalnie przylega do bębna ma być widoczna na zewnątrz?? skoro tak to nie bardzo łapię po co jeszcze dystanse mocujące, czyżby one różniły się czymś od normalnych dystansów??
Może dla was jest to coś normalnego ja niestety spotykam się z tym pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość. Może jakiś przykłąd???
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

http://images49.fotosik.pl/140/5108d70594a298c2med.jpg
U mnie tak wyglada odwrocona felga(125p)
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
molek83
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2009, 11:53
Lokalizacja: Rzeczenica
Kontakt:

Post autor: molek83 »

mozna tez isc do jakiegos kumatego tokarza i poprostu niech wytnie srodek felgi obruci i wspawa go spowrotem ;) i po problemie
molek83
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2009, 11:53
Lokalizacja: Rzeczenica
Kontakt:

Post autor: molek83 »

i wtedy tak to wyglada
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

ale chyba to sa poszerzone felgi;pObrocone i poszerzone...
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

andrew1985 pisze:Akurat moje felgi nie maja żadnych zaokrąglonych wypukleń wiec leżą dobrze. Jedyny problem to szpiki bo muszą byc dłuższe i musiałem dorobić je.
moje szpilki są też dorabiane. Trzymają felge i bęben. :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Krzychu
Posty: 73
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:47
Lokalizacja: Kolonowskie;)
Kontakt:

Post autor: Krzychu »

mam takie pytanie..fele z VW i podobnych pasuja na maluchowskie bebenki? z tego co wiem to jest inny rozstaw srub..vw 4x100 a fiat 4x98..chyba ze sie myle??? :wink:
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3673
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Post autor: bandit »

Krzychu pisze:mam takie pytanie..fele z VW i podobnych pasuja na maluchowskie bebenki? z tego co wiem to jest inny rozstaw srub..vw 4x100 a fiat 4x98..chyba ze sie myle??? :wink:
Felga od Golfa lub Vento pasuje na bęben maluchowski, tylko musisz zamontować na dystansach, gdyż nie wcisniesz felgi, gdyż jest za szeroka.
Awatar użytkownika
wojtek44
Posty: 70
Rejestracja: 18 mar 2009, 15:13
Krótki opis: assistance
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: wojtek44 »

Krzychu ma rację , maluch ma rozstaw śrub 4x98. Bardzo popularny w felagach jest 4x100. Są dwa rozwiązania umozliwoajace przejście:
1. śruby pływające - muszą (jeżeli bierzemy pod uwagę bezpieczeństwo) być atestowane. Rozmawiałem z wulkanizatorem, któy zakładał takie ustrojstwo i uważa że są one bardzo drogie coś koło 100 euro koplet na koło. Domoróbi trzeba dociągać co kilka dni ponieważ pracując się luzują. Osobiście bałbym się puścić syna na takich śrubach.
2. Tarcze redukcyjne, mozna zejść z średnic piast ( mam na myśli kołnierz centrujący koło) jak róznież przy odpowiedniej grubości przejść z setki na 98 bądź innych wymiarów. Po prostu jednym śrubami przykręca się kołnierz do piasty a następnym kompletem felgę do kołnierza.
"śpieszmy się kochać kobiety!!! bo tak szybko tyją..."
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

ciekawe jak wyglada ten zestaw nazistowski za 100EU - oni maja talent do robienia ze wszystkiego mercedesa a okazuje sie że faktyczny koszt to 10EU. Masz jakiegos linka do takich szpilek? ciekaw jestem......
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

lepiej otwory w felgach troche rozwiercic ale zadbac o dobre pasowanie wewnetrznego pierscienia centrująceogo co jest najwazniejsze
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

ja ciekaw jestem tego zestawu niemieckiego - dajcie jakiegos linka albo fotke pogladową....
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Krzychu
Posty: 73
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:47
Lokalizacja: Kolonowskie;)
Kontakt:

Post autor: Krzychu »

Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Post autor: Cicholc »

Każda jest dobra ale i tak musisz dorabiac nowy dystans tak aby przykręcic najpierw jego (dystans)do piasty a następnie założyc na niego felge. Ja mam założone felgi z rozstawem śrub od suzuki vitary(pięc śrub) akurat ładnie się mijają z rozstawem piasty malca
BORN TO BY WILD
Krzychu
Posty: 73
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:47
Lokalizacja: Kolonowskie;)
Kontakt:

Post autor: Krzychu »

wiem..a tu chyba będzie, dystans ze zmiana rozstawu śrub i po sprawie.
Tylko czy te fele z oponami za ta cenę opłaca się brać? bo średnio się orientuję w cenach...
Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Post autor: Cicholc »

Ciekawe jak one z bliska wyglądają? ja za swoje nowe dałem razem z zestawem montarzowym 800zł + dwie opony
BORN TO BY WILD
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości