Trike na samochód!

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
ODPOWIEDZ
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

TOSZON pisze: nie zgodze sie, na B mozna ciągnąc ciągnikiem roliczym przyczepę jednoosiową o masie do 3.5t, no może do 2.5t.
to w końcu ile? Zdecyduj się albo podaj konkretną podstawe prawną. Pamiętam, że jest jakis knyf własnie z ciągnikami i na B nie pociagnie się za wiele :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
3oo

Post autor: 3oo »

TOSZON pisze:
luksky pisze:na B mozesz tylko jezdzic ciagnikiem bez przyczepy :)
nie zgodze sie, na B mozna ciągnąc ciągnikiem roliczym przyczepę jednoosiową o masie do 3.5t, no może do 2.5t.
Jeżeli w ogóle to całość zestawu nie może przekroczyć 3,5t...
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez 3oo, łącznie zmieniany 1 raz.
TOSZON
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:09
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: TOSZON »

no tak 3,5t... jak dla mnie wystarcza, lecz to nie zmienia faktu że przyczepę ciągnąć można, inaczej łamał bym prawo od pierwszego dnia odebrania prawa jazdy kat B
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez TOSZON, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie kręci sie jak pozytywka
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

ale z tego co pamietam to albo tylko jednoosiowa sie pod to łapała albo pusta. Jakos tak było dośc kiepsko z B na ciagnik i przyczepy.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

dajcie spokoj tym ciagnikom
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

co chcesz Wiktor, dobre ciągnięcie nie jest złe :)

właściwie to ten temat też ciagnie sie jak flaki z olejem a wszystko już było dawno wyciagniete na wierzch o obgadane ze 30x, wiemy jak rejestrowac, na co nam rejestrują......
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
TOSZON
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:09
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: TOSZON »

luk pisałem że jedno osiowa:) na pewno nie pusta:) pomijając już inne sprzęty kołowe i nie tylko:) to by już jaja były że za samochodem mozna ciągnąć przyczepę a za capem nie:)
Życie kręci sie jak pozytywka
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Post autor: kaski »

Nasz kochany ustawodawca straszy nas zmianami .
Niestety znalazłem tylko ogólne informacje, ale wygląda to nieciekawie dla poruszających się trajami tylko z kategorią B

Do dotychczasowych, ale zmodernizowanych kategorii A1 i A,dojdzie nowa - A2 wyodrębniona z dawnej kategorii A.

Kategoria A1 - będzie się można o nią starać od 16. roku życia; upoważni do prowadzenia motocykli o pojemności skokowej silnika do 125 cm sześc., mocy maks. 15 KM i stosunku mocy do masy nie większej niż 0,13 KM/kg, a także motocykli trzykołowych o mocy do 20,4 KM.

Kategoria A2 - wymagany wiek 18 lat; upoważni do prowadzenia motocykli o mocy do 47,65 KM i stosunku mocy do masy nie większej niż 0,27 KM/kg oraz motocykli niepochodzących konstrukcyjnie od pojazdów o mocy przekraczającej dwukrotność mocy takiego motocykla.

Kategoria A - upoważni do prowadzenia wszystkich motocykli; można się będzie o nią starać od 20. roku życia (jeżeli mamy co najmniej dwa lata prawo jazdy kategorii A2) lub od 24. roku życia (jeżeli nie mamy prawa jazdy kategorii A2).

Co wy na to ??
Jeżeli chodzi o dostosowywanie do przepisów EU wydawało mi się iż tam właśnie na traje tylko i wyłącznie prawko na samochód, chyba że się mylę.

Pozdrawiam
3oo

Post autor: 3oo »

JA JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA!!

Obecnie jest paranoja z wymaganym wiekiem i możliwościami co do kierowania pojazdem.
Przykład:
Wymagany wiek na kat. B1 to 16lat więc niepełnoletni może wsiąść na traję Wiktora (przykład bo chyba największa i najsilniejsza z tych tu) nie mając żadnego doświadczenia...
Ten sam niepełnoletni nie wsiądzie na motocykl, bo kat A jest potrzebna, by prowadzić WSK...
Po za tym w większości przypadków rozsądek przychodzi z wiekiem.
Dzięki temu prawu drastycznie zmaleje ilość wypadków i bezsensownych śmierci na drodze powodowanych przez niedoświadczonych i młodocianych pseudo motocyklistów bez wyobraźni.

Co do ograniczeń w mocy to podany wskaźnik jest wystarczający by zadowolić każdego konstruktora i użytkownika trajki.
550kg x 0.27KM/kg = prawie 150KM (jeśli konstrukcja własna to razy dwa)a standardowy silnik 1600 garba to 54KM.
Czyli Panowie MONSTER GARAGE na naszych drogach będzie legalny :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

3oo dzieki za dobre slowo
MONSTER GARAGE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale nie martwcie sie nie dam mojej trike prowadzic zadnemu 16 latkowi.
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

poczekajcie az wejdzie w życie ze stosownymi poprawkami (nie)rządu, to co oni tam planuja a to co uchwalaja to dwie rozne rzeczy :) Jednak głownie sprawa ma uderzyc w akuterowców i kładziarzy. Nas to raczej nie wiele uratuje/dobije :)

jednak po poczytaniu, ciekawi mnie jedna rzecz. Wszędzie sie trąbi aby na kłady wymagane było prawo jazdy B, a tutaj informacje że A? musimy poczekać na to co wymyśla w naszym Tuskmenistanie :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
mateo
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2009, 00:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: mateo »

CH... im w oko!Niech sobie wymyślają.Jeśli nie podniosą kwoty mandatu za jazdę bez uprawnień i nie zaczną za to dokładać punktów to mam głęboko w dupie ich wypociny.300 zł. mandatu...Nie trzeba tego przecież płacić od razu.Wpłaca się powiedzmy 50zł przekazem z adnotacją,że dotyczy mandatu nr xy ,a później powiedzmy po 10 zeta miesięcznie i mogą sobie gryźć wargi do krwi.Płacę tak jak mogę,aby regularnie i nie ma podstaw do ukarania mnie za to,że tylko tyle mam kasy :wink: .W ten sposób spłacałem pół roku mandat za jazdę ciężarówką :grin: .Jak mnie zatrzymali to chciałem się dogadać.Mieli by na obiad.Nie byli głodni,więc i ja miałem to później gdzieś :grin: .
Fakty zazwyczaj są proste.Świetnie nadają się do naginania...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

ale same przepisy nie wiedza co to jest motocykl :) jak byk jest napisane iz to pojazd jednosladowy, na ktorym trzeba utrzymywac rownowagę, itp. Trójkołowy to taki, ktory ma rozmieszczone koła symetrycznie, wiec nijak to sie ma do rzeczywistości. Ustawodawca do tej pory dał ciała trochę, bo nikt do konca nie wie nic :) sądze że pójda inaczej. Zrobia w ten sposob iz kategorie homologacyjne od takiej do takiej to A, czy A1, itp. Na kłada definitywnie bedzie trzeba posiadać B z tego co gadaja w telewizorni, ale zycie i banda złodzieji zweryfikuje :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

A slyszeliscie,ze teraz juz za brak oc nie holuja auta tylko daja proporcjonalny mandacik?
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: szymon »

Mateo - moj znajomy tez tak mowil ze niepotrzebne mu prawko. kiedys dostal mandat za jazde bez a niedawno go zlapali i przez jakis czas nie ma mozliwosci wogole zrobienia prawka a po drugie ma sprawe w sadzie grodzkim.

A co do tego przepisu wg mnie pierwszy raz zrobiliby cos mądrego
w srode w Bialych Blotach rozbil sie mlody chlopak na gsx-r 600... dodam ze motor kupil w niedziele. W danii dodatkowo jest tak ze przez pierwsze dwa lata mozna prowadzic motor do pojemnosci chyba 450cm3 dletego duzo ludzi smiga tu na takich sprzetach nie na 600 i 1000.
Znam jednak takie miejsce gdzie jest lepiej chodzić z nożem
Całe górne i podlasie wszyscy są za Kolejorzem...
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: szymon »

Znam jednak takie miejsce gdzie jest lepiej chodzić z nożem
Całe górne i podlasie wszyscy są za Kolejorzem...
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 175
Rejestracja: 04 lip 2006, 17:54
Krótki opis: ABG
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: grzegorz »

No u mnie a dokładnie w sąsiedniej wiosce właśnie dziś był pogrzeb 17 latka który wpakował się motocyklem w ciękolasa którego przeciął prawie na dwie części , nie wiem czym dokładnie jechał ale licznik ponoć zaczymał się na przeszło 190 km. a najgorsze że w cienkim jechały 3 osoby z których jedna w skutek odniesionych ran zmarła wczoraj w szpitalu.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Panowie, wypadek jest indywidualna sprawą, nie ma co generalizować, idioci sa wszędzie, nie tylko pośród motocyklistów, kierowców osobówek, busów czy ciężarówek. Co do mocy i umiejętności to w zyciu nigdy bym nie zasiadł za kierownica czegos co ma wiecej niż 600cm3 pojemności i tylko dwa koła.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 175
Rejestracja: 04 lip 2006, 17:54
Krótki opis: ABG
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: grzegorz »

Prawa jazdy nie miał a motocykl kupił mu ojciec który jest psem.
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: szymon »

co nie zmienia faktu ze ta ustawa moglaby w czyms pomoc... szaleja zazwyczaj osoby ktore dopiero kupily motor. siadasz i wydaje ci sie ze znasz juz sprzet bardzo dobrze a jak sie pozniej okazuje za slabo... wiem bo sam taki bylem i dzidowalem do czasu az skonczylem na osobowce......
Znam jednak takie miejsce gdzie jest lepiej chodzić z nożem
Całe górne i podlasie wszyscy są za Kolejorzem...
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

I tu ja dorzuce cos od siebie.
Niektorzy wsiadaja na motorki pojemnosci 600ccm choc wczesniej nie jezdzili niczym co ma dwa kola... mysla ze sa kozakami...
Jezdza bez glowy... Ilu jezdzi potworami 1000 i zyja-jezdza z glowa..
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Ano macie rację, w pełni sie z tym zgadzam i az się dziwię, że świadomośc społeczna nt temat jest aż tak wielka. Jakbym napisał tak dwa lata temu to byście mnie zajebali butem :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: szymon »

wielu jezdzi z glowa to prawda. Ale zasadnicza wiekszosc ta glowe traci kiedy pierwszy raz poczuje kucyki pod siodlem...
Znam jednak takie miejsce gdzie jest lepiej chodzić z nożem
Całe górne i podlasie wszyscy są za Kolejorzem...
Awatar użytkownika
pionowy
Posty: 215
Rejestracja: 19 cze 2009, 08:58
Krótki opis: ASSISTANCE
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: pionowy »

i dlatego właśnie nawet nie marzę aby dosiąść takiego sprzęta bo boję się że mogłoby mi się spodobać i w którymś momencie mógłbym stracić zdrowy rozsądek, co innego dosiąść "gulgota", posadzić żoneczkę na tylnym siedzeniu i z majestatycznym spokojem ruszyć w Polskę, coś wspaniałego
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Post autor: kaski »

pionowy pisze:i dlatego właśnie nawet nie marzę aby dosiąść takiego sprzęta bo boję się że mogłoby mi się spodobać i w którymś momencie mógłbym stracić zdrowy rozsądek, co innego dosiąść "gulgota", posadzić żoneczkę na tylnym siedzeniu i z majestatycznym spokojem ruszyć w Polskę, coś wspaniałego
To jest to co młode tygrysy lubią najbardziej.
Gulgot, z tyły kobieta i wacha w baku , czegoż więcej trzeba.
Właśnie planuje wypad z żoneczką do żywca w przyszły weekend , oczywiście trają.



Pozdrowionka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości