Trike na samochód!

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
ODPOWIEDZ
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: Czarek-trike »

luksky pisze:Co do mocy i umiejętności to w zyciu nigdy bym nie zasiadł za kierownica czegos co ma wiecej niż 600cm3 pojemności i tylko dwa koła.
Pojeździłbyś na 600 to zaraz chciałbyś 1000 :mrgreen:
hehe ''motocykl jest jak vódka, poniżej litra nie opłaca się kupować'' :mrgreen: to oczywiście żart, ale np mojego draga (1200ccm , 128 KM) kupił koleś który NIGDY nie jeździł na motocyklu, kupił sprzęt bez jazdy próbnej :mrgreen: :mrgreen: baa nawet dokładnie nie oglądał, nie sprawdzałświateł itp :lol: :lol: ........mam nadzieje,że żyje :twisted:


tak przy okazji ZROBIŁ SIĘ ROZPIERDOL W TYM TEMACIE . miało być o trajce na samochód, a jest o wypadkach motocyklowych itp :mrgreen:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

czyń porządki Czarek, poprzenoś nam do HYDEPARKU i zrob topik o rozjebkach - tam bedziemy sie doktoryzowac :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Skib81
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2010, 21:21
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: Skib81 »

panowie kolega mówił mi wczoraj ze Sam-y bedzie można rejestrowac tylko do konca chyba tego roku. Wie ktos cos więcej ?
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: mały »

z tego co tylko wiem że tylko można będzie robić przeglądy na okręgówce w swoim mieście,a że tylko do końca roku nic mi nie wiadomo :shock: :shock: :?
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: Luksky »

Skib81 pisze:panowie kolega mówił mi wczoraj ze Sam-y bedzie można rejestrowac tylko do konca chyba tego roku. Wie ktos cos więcej ?

kolega albo za mało albo za dużo pije. Jeżeli zaostrzą procedure rejestracji to na zasadzie badań tylko w 3(?) ośrodkach w PL, jak to kiedys było i za takie badanie grubo ponad 1000eu beda wołać.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Skib81
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2010, 21:21
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: Skib81 »

Dzieki za info . Jutro bede sie z nim widział to go op.... ze glupoty gada. Pozdro
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: Luksky »

Skib81 pisze:Dzieki za info . Jutro bede sie z nim widział to go op.... ze glupoty gada. Pozdro
niech poda źródło informacji. :mrgreen:
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Skib81
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2010, 21:21
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: Skib81 »

zapytam gdzie to wyczytał ....
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: Wodzu »

Pytalem czlowieka,ktory "usiluje" zdac egzamin na diagnoste, nic nie wie o tym 8)
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Awatar użytkownika
elmer
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2012, 22:08
Krótki opis: laik
Lokalizacja: S-ec/DG
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: elmer »

To jak to teraz wygląda i będzie wyglądać w przyszłym roku? Da rady zarejestrować trajke w kategorii L5e i jeździć nią na kat. B ?
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: winda »

wszystko wskazuje na to ze nie. a ze nowa ustawa jest niezgodna z prawem unijnym to huj
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
jacky
Posty: 46
Rejestracja: 18 lip 2012, 23:07
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: jacky »

winda pisze:wszystko wskazuje na to ze nie. a ze nowa ustawa jest niezgodna z prawem unijnym to huj
Dokładnie tak,od któregoś tam stycznia 2013 wszystkie pojazdy motocyklowe trójkołowe o symetrycznym układzie kół zarejestrowane jako l5e to motocykle,a prawko kat.A,taką nowelizację podpisał nam jaśnie panujący pajac zwany prezydentem,a unia tłumaczyła na czym to polega tylko te pajace nie rozumieją i takie mamy ustawy.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: Luksky »

ale skoro ma sie rację to ustawe można zaskarżyć? Co z Samochodowymi Innymi???
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
jacky
Posty: 46
Rejestracja: 18 lip 2012, 23:07
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: jacky »

Luksky pisze:ale skoro ma sie rację to ustawe można zaskarżyć? Co z Samochodowymi Innymi???
Powiem Ci szczerze że drążę ten temat dość mocno,wiem że większość ludzi tu na forum ma to w dupie,a ja nie bo mimo że kupiłem ramę od jednego pajaca ze Wschowy to pociąłem ją w cholerę bo linia symetrii uciekała 4 cm. w lewo więc główkę ramy musiałbym przyspawać do prawej rury,a cały osprzęt montuje od H-D więc latam jak wściekły po wszystkich znajomych urzędnikach i diagnostach bo chce zrobić wszystko zgodnie z cholernymi przepisami i za każdym razem zadają mi pytanie a na co będę chciał zarejestrować,pojazd motocyklowy czy samochodowy?,kurwa o co tu chodzi to ja już nie wiem,skoro samochodowy to niema niby takiej szansy zarejestrować i rzekomo wpis nie zgodny ze stanem faktycznym doprowadzi do zatrzymania dowodu i zmiany danych pojazdu itd.,itd.,....,a tak poważnie to pojazd motocyklowy wg.przepisów to nie motocykl tylko pojazd który musi spełniać wymogi techniczne jak dla motocykla i poruszanie się tym pojazdem w kasku ochronnym,a wszyscy twierdzą nawet urzędasy że to motocykl bo ma l5e,tak samo quad ciężki to l7e(i tu przerabiałem ten temat),a wielu diagnostów niema pojęcia jak takie coś dopuścić do ruchu kiedy ma powyżej 15 kw,a można...quad przywieziony ze stanów miał 30 kw,w profesjonalnej firmie był przystosowany do wymogów jakie mamy w przepisach(oświetlenie i takie tam pierdoły) i normalnie zarejestrowany jako pojazd samochodowy inny-podrodzaj inny o mocy 30 kw.A na pytanie skoro Traja to moto to co z samochodowym innym-innym,ta kategoria niema żadnego przydziału homologacyjnego czyli żadne L nie obowiązuje,a w urzędzie powiedzieli mi że to wszystko jedno,że to tylko kręci się w różnicę wyposażenia pojazdu trójkołowego,czyli co do samochodowego są bardziej przepisy rygorystyczne niż do motocyklowego.Reasumując wiem że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: winda »

wszystko co napisałeś jest prawdą. taki kraj
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
jacky
Posty: 46
Rejestracja: 18 lip 2012, 23:07
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: jacky »

winda pisze:wszystko co napisałeś jest prawdą. taki kraj
Winda i właśnie nie wiem co robić bo im więcej kasy i roboty wpieprzam w traje to coraz częściej mam zamiar opieprzyć to wszystko za grosze i pojechać do Niemiec za cztery koła euro kupię spokojnie taką jak mi się podoba(chociaż nie do końca),tam zarejestruje(mam tam meldunek) i w dupie z przepisami i interpretacją polskich przepisów...ale też chodzi mi o to że to co robię to jest to co chcę,ma być mała,zwarta, lekka,a z tym to się nikt nie liczy że potrzebuje konkretnej i rzeczowej interpretacji przepisów...jedyne co do tej pory jest najważniejsze w Polsce to pierdolona brzoza o którą rozpieprzył się tupolew i kto kogo przekręcił.
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2142
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: mechanior »

Ja tam nie wiem, mi rejestracja zajeła chwilę i bez problemu, a czy motocyklowy czy samochodowy inny ? , wolę motocyklowy bo z prawkiem nie ma znowu takich problemów i cena prawka jest o wiele mniejsza niż bym miał płacić za OC jak bym na samochodowy zarejestrował, teraz zapłaciłem za OC z NW 180 zł, jak traja była by samochodowa to min 1300 zł.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: andrzejqs »

jacky pisze: Powiem Ci szczerze że drążę ten temat dość mocno,wiem że większość ludzi tu na forum ma to w dupie,a ja nie bo mimo że kupiłem ramę od jednego pajaca ze Wschowy to pociąłem ją w cholerę bo linia symetrii uciekała 4 cm. w lewo więc główkę ramy musiałbym przyspawać do prawej rury
A co w nocy kupowałeś tą rame?
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
buszowanie
Posty: 253
Rejestracja: 25 paź 2011, 17:58
Krótki opis: Sergiusz
Lokalizacja: północna opolszczyzna
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: buszowanie »

Mechanior co Ty kolego za bzdury piszesz? 1300 zł?
Ja mam zarejestrowaną na samochodowy inny i płacę jednorazowe OC + NW 141 zł rocznie. Silnik 2.3L
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2142
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: mechanior »

buszowanie pisze:Mechanior co Ty kolego za bzdury piszesz? 1300 zł?
Ja mam zarejestrowaną na samochodowy inny i płacę jednorazowe OC + NW 141 zł rocznie. Silnik 2.3L
Myślałem że podciągają to jak opłata za samochód i za pojemnosć trza będzie zapłacić, chyba że masz takie zajebiste zniżki.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
jacky
Posty: 46
Rejestracja: 18 lip 2012, 23:07
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: jacky »

andrzejqs pisze:
jacky pisze: Powiem Ci szczerze że drążę ten temat dość mocno,wiem że większość ludzi tu na forum ma to w dupie,a ja nie bo mimo że kupiłem ramę od jednego pajaca ze Wschowy to pociąłem ją w cholerę bo linia symetrii uciekała 4 cm. w lewo więc główkę ramy musiałbym przyspawać do prawej rury
A co w nocy kupowałeś tą rame?
A co książkę piszesz?,sorry ale tego rozdziału nie będzie.
mechanior pisze:
buszowanie pisze:Mechanior co Ty kolego za bzdury piszesz? 1300 zł?
Ja mam zarejestrowaną na samochodowy inny i płacę jednorazowe OC + NW 141 zł rocznie. Silnik 2.3L
Myślałem że podciągają to jak opłata za samochód i za pojemnosć trza będzie zapłacić, chyba że masz takie zajebiste zniżki.
Mnie osobiście nie interesują opłaty,tylko fakt samej rejestracji,bo moja Pani niema prawa jazdy kat.A,a jest fanką motocykli i trajek więc byłaby to szansa żeby miała to co lubi nie robiąc prawka,a typowe sprawy zawodowe nie pozwalają jej na latanie na kursy i dlatego drążę ten temat,a że OC kosztuje 100 czy 200 czy 1000 to chyba nie oto chodzi,zawsze można złożyć sobie rower trójkołowy i nie płacić OC.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: andrzejqs »

jacky pisze:

A co książkę piszesz?,sorry ale tego rozdziału nie będzie

nie pisze ale nie chciał bym żebyś w jakimś innym miejscu napisał że pajace z forum tak ci doradzili
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2142
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: mechanior »

jacky pisze:
andrzejqs pisze:
jacky pisze: Powiem Ci szczerze że drążę ten temat dość mocno,wiem że większość ludzi tu na forum ma to w dupie,a ja nie bo mimo że kupiłem ramę od jednego pajaca ze Wschowy to pociąłem ją w cholerę bo linia symetrii uciekała 4 cm. w lewo więc główkę ramy musiałbym przyspawać do prawej rury
A co w nocy kupowałeś tą rame?
A co książkę piszesz?,sorry ale tego rozdziału nie będzie.
mechanior pisze:
buszowanie pisze:Mechanior co Ty kolego za bzdury piszesz? 1300 zł?
Ja mam zarejestrowaną na samochodowy inny i płacę jednorazowe OC + NW 141 zł rocznie. Silnik 2.3L
Myślałem że podciągają to jak opłata za samochód i za pojemnosć trza będzie zapłacić, chyba że masz takie zajebiste zniżki.
Mnie osobiście nie interesują opłaty,tylko fakt samej rejestracji,bo moja Pani niema prawa jazdy kat.A,a jest fanką motocykli i trajek więc byłaby to szansa żeby miała to co lubi nie robiąc prawka,a typowe sprawy zawodowe nie pozwalają jej na latanie na kursy i dlatego drążę ten temat,a że OC kosztuje 100 czy 200 czy 1000 to chyba nie oto chodzi,zawsze można złożyć sobie rower trójkołowy i nie płacić OC.
Jak nie interesują cię opłaty to zleć komuś zbudowanie i rejestrację trajki, mnie opłaty ubezpieczenia interesują bo to trzeci pojazd w domu, w dodatku każdy 2.5l, więc jak mam za każdy tyle płacić to dzięki, a rower już mam.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
jacky
Posty: 46
Rejestracja: 18 lip 2012, 23:07
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: jacky »

Ale mnie nie interesuje zlecanie budowy i ilość pojazdów w domu bo też mam nie jeden pojazd w domu i muszę to utrzymywać bo muszę i już,a związane jest to ze sprawami zawodowymi...,interesuje mnie tylko i wyłącznie rejestracja jak w temacie i jak ma się to prawnie czy raczej jest to nieudolna znajomość prawa naszych urzędników i czy nie skończy się to podczas kontroli policji problemami i to wszystko co chciałem wiedzieć,a nie dyskutować na tematy opłat czy ilości pojazdów w domu,każdy orze jak może i ja to rozumie,więc na co mogę sobie pozwolić to jest mój wybór.


A co książkę piszesz?,sorry ale tego rozdziału nie będzie [/quote]


nie pisze ale nie chciał bym żebyś w jakimś innym miejscu napisał że pajace z forum tak ci doradzili[/quote]

...nie czytaj między wierszami,a z forum nikt mi nic nie doradzał,od ćwierć wieku decyzje podejmuje sam choć nie zawsze słuszne,a że ktoś staną mi na odcisk to inna sprawa,a na temat ludzi z forum mam super zdanie i nie mam zamiaru się rozpisywać na innych forach,wolę powiedzieć komuś prosto w oczy co o nim myślę więc nie denerwuj się bo nie mam zamiaru nikogo obrażać...
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Trike na samochód!

Post autor: Sulkyrider »

Spokój mi tu!!!
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości