Trike na samochód!

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
ODPOWIEDZ
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

jasny gwint jaki silnik. Ile to ma ??? 7 litrow?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

jakie batmany !!!!!
amerykanie jednak sa zdrowo popierdolnizwacieni
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
idą zmiany
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 175
Rejestracja: 04 lip 2006, 17:54
Krótki opis: ABG
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: grzegorz »

Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

oni podobno płaczą że paliwo drogie jest :) a ja tu widze drugi jumbo jet :) to chyba pali jak 747 nad PAcyfikiem :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 175
Rejestracja: 04 lip 2006, 17:54
Krótki opis: ABG
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: grzegorz »

Zabudować trajke Wiktora w tym stylu i była by niezła maszynka
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

grzegorz pisze:Zabudować trajke Wiktora w tym stylu i była by niezła maszynka
ALe oni takie silniki jak Wiktora to mają w wycieraczkach :) to są hamerykańce :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

kurwa mac moją trike tak zeszmacić !!!!
nie dam sie!!!
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
idą zmiany
e7218
Posty: 39
Rejestracja: 17 sty 2009, 12:31
Kontakt:

Post autor: e7218 »

Amerykańskie silniki mają duszę jak i ich pojazdy , oczywiście te trochę starsze , nikt nie robi takich jak oni i to jest właśnie to , są nie do podrobienia i właśnie o to chodzi - a jaki to jest materiał customowy - wszystko można zrobić i to jak !
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez e7218, łącznie zmieniany 1 raz.
lech

Post autor: lech »

e7218 pisze:Amerykańskie silniki mają duszę jak i ich pojazdy , oczywiście te trochę starsze , nikt nie robi takich jak oni i to jest właśnie to , są nie do podrobienia i właśnie o to chodzi ...!
Miałem w swoim długim życiu sporo różnych samochodów, większych i mniejszych, lepszych i gorszych Od jakiegoś czasu jeżdżę Chevim G20 z 1987r. Silnik 5700ccm w benzynie, masa własna 2900kg, koni sporo, opony szerokie na pół samochodu. Wybór rocznika i modelu w pełni przemyślany - żadnych plastików, żadnych komputerów i bajerów. Pali trochę, nie jest niezawodny ale ma w sobie coś.

Nie wiem na czym to polega, ale: pomruk silnika V8, pozycja kierowcy, duży zapas mocy i ta masa... ten samochód ma coś w sobie. Może jest to też sprawa odbioru tego auta przez innych kierowców: czasami nie śpieszy mi się nigdzie, wtedy pomykam sobie wolno będąc ewidentnym zawalidrogą (jak muszę coś przemyśleć, to siadam za kierownicą i jadę) i jeszcze nikt nigdy na mnie nie zatrąbił; jadą oni spokojnie z tyłu i czakają na okazję do wyprzedzenia.

Ostatnio znalazłem fajną traję z V8: http://pansin-trajka.blogspot.com/2009/ ... rajka.html
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez lech, łącznie zmieniany 1 raz.
e7218
Posty: 39
Rejestracja: 17 sty 2009, 12:31
Kontakt:

vette

Post autor: e7218 »

Lechu widzę bratnią duszę - czujesz to ! Kiedyś miałem Trans Ama czwartej generacji do tej pory płaczę za nim ale musiałem wybrać samochód czy motocykl i nie miałem wątpliwości . Dziś właśnie dojechała Corvette 1969 r z Canady silnik 572 - 850 KM skrzynia 6 i wiele nieoryginalności aż ręce mi się trzęsą . Nic tak nie pracuje jak V8 , nawet Viper V10 to nie to życzę dobrych wibracji - pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez e7218, łącznie zmieniany 1 raz.
Czarek-trike
Posty: 9310
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: Czarek-trike »

Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Czarek-trike, łącznie zmieniany 1 raz.
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Panowie, duzy, szeroki z ogromnym silnikiem jakis amerykanski muscle car. Mnie osobiście najbardziej podobal sie mustang z bodajze 67 roku i ta stara corvetta z bodajze konca lat 70, ale cała reszta ich aut była wspaniała. Na studiach koles miał ze swoim starym Camaro, czerwone. Jak to odpalali to sikałem po nogawkach a oni płakali jak zajezdzali na stacje benzynową :) posiadali je jako jedyne auto w domu co było sprawą troche niedorzeczną :) ale trzeba przyznac że piekny to on był. Teraz jak widze auta amerykańskie (chodzi mi o nowe) to żygac sie chce. Jedynie F150 chyba i Suburban jezeli go jeszcze robią to sa dalej pieknymi maszynami. Nowy Mustang wyglada jak przez okno niestety :( Teraz pewnie polowa z tych firm padnie i to wszystko o czym rozmawiamy to juz historia na ktora pewnie nigdy mnie nie bedzie stać :( (głownie zapewne przez cene paliwa). NAjbardziej jednak mnnie urzekają ich przednie kanapy jednoczęściowe :) wspaniała sprawa. Szkoda że Plan Marshalla z nas nie zrobił 52 stanu :) (pomarzyc zawsze mozna)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Czarek-trike
Posty: 9310
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: Czarek-trike »

Teraz pytanie nie związane z tematem. Czemu nie mam dostępu do działu technicznego? :shock:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Czarek-trike, łącznie zmieniany 1 raz.
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Czarek-trike pisze:Teraz pytanie nie związane z tematem. Czemu nie mam dostępu do działu technicznego? :shock:
Juz patrzę........i naprawiamy. Daj mi szanse :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

luksky pisze:
Czarek-trike pisze:Teraz pytanie nie związane z tematem. Czemu nie mam dostępu do działu technicznego? :shock:
Juz patrzę........i naprawiamy. Daj mi szanse :)
ZOBACZ TERAZ i daj znać
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
mateo
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2009, 00:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: mateo »

Po przejrzeniu wszystkiego co mogłem odnaleźć na temat "motocykl trójkołowy m-ki SAM" i dzisiejszych szarpaczkach z wydziałem komunikacji,oraz gliniarzem z drogówki nadal nie jestem na 100%pewien jakie prawko na trajkę.W dowodzie stoi jak wół:"motocykl trójkołowy marki Sam"Wiem o L5E,znam definicję (ustawową )motocykla i pojazdu samochodowego i co mi z tego?Jak popaprańcom to wszystko wytłumaczyć przy kontroli na drodze?Przecież jak przeciętny-zaznaczam przeciętny bo mało jest kumatych, gliniarz zobaczy w dowodzie rej."motocykl"to będzie wołał o prawko A,nie zawracając sobie głowy kategoriami homologacji ,interpretacjami ustawy itd.Albo bulisz mandat za jazdę bez uprawnień(mam tylkoB),albo odmawiasz i szarpiesz się w sądzie grodzkim-tak to widzę.Jak ktoś ma jakieś patenty na takich tępaków(co ze sobą oprócz prawka i dow.rej. i oc)jeszcze wozić,albo jak skłonić tępaka w razie problemów do myślenia niech podrzuci zanim krew mnie zaleje :? .Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez mateo, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Nie mam patentu, jak mnie zatrzymuja a zatrzymuja mnie prawie zawsze z ciekawości to nawet sie nie pytają, gdyż na tą kat homologacyjną czyli L5e jest jak byk napisane prawko B. Jakiś czas temu gdzies ktos tutaj zapodał kawałek ustawy, ktora mówi o tym wyraźnie, nie tak dawno podobno był program na TVN TURBO o tym samym, niestety nie słyszałem tego osobiście gdyz nie posiadam w domu żadnej telewizji wiec tylko polegam na donosach. Kowal bodajże dysponuje tym programem a ja dysponuje traja zarejestrowana na L5e i nikt jeszcze nie robił problemu, a jakby robil to bym odszukał ten kawałek ustawy i z nim jezdził.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
triker
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:22
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

Post autor: triker »

luksky i reszta ekipy dzięki za info na temat rejestracji! Zanim zbuduje trike jeszcze kupa czasu minie ale już się upewniam co i jak! silniczek od malca zacząłem odnawiać (czyszczę z syfu, maluje itp)! kupilem kilka lat temu ze skrzynią biegów i całym tylnym zawieszeniem od kumpla który rozwalił rocznego eleganta :) 35tyś przebiegu :) chwile miałem go w swoim malcu ale oddałem go na złom ze starym zatartym silnikiem bo buda się rozsypała :) a ten mi został i w końcu się za niego wziąłem :) jeśli bylibyście uprzejmi podzielić się ze mną doświadczeniami z czasu budowy waszych trajek to byłbym bardzo wdzięczny :) btw już jestem wdzięczny bo rozwialiście moje wszelkie wątpliwości co do rejestracji :) ciesze się że tutaj trafiłem :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez triker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: szymon »

lepiej szybko buduj i smigaj:) a co do budowy to na stronie jest masa informacji. jakbys byl zainteresowany pod koniec roku bede mial na sprzedaz moj przodzik z kolem hamulcem tarcza kierownica pulkami... ful service;)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez szymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam jednak takie miejsce gdzie jest lepiej chodzić z nożem
Całe górne i podlasie wszyscy są za Kolejorzem...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

triker pisze: jeśli bylibyście uprzejmi podzielić się ze mną doświadczeniami z czasu budowy waszych trajek to byłbym bardzo wdzięczny :)

u mnie czas rejestracji wynikał głównie z tego iż:
- brakowało kasy
- brakowało czasu
- brak doświadczenia i wszystko trzeba było robic experymentalnie i testować.

Teraz jakby sie wziąść za trajkę od podstaw majac migomat w garazu to sądze że miesiąc czasu i jest. Kiedyś walczyłem z tym prawie 4 lata :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
triker
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:22
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

Post autor: triker »

szymonbliss: Oczywiście że jestem zainteresowany i nawet czas mi odpowiada :) a co to masz za przodzik?

luksky: tak, jak jest kasa i jakieś pojęcie na temat budowy to miesiąc wystarczy :) dlatego najbliższy czas spędze na czytaniu tego forum :) nie jestem też lewusem spawać umiem i na mechanice się znam :cool: u mnie ojciec kiedyś spawał ramy więc tu już jestem bardzo do przodu. Trzeba też jakoś uchwycić ten smak podczas budowy żeby to wyglądało:) Ładną trajke zrobić to trzeba niestety umieć! może podołam. Teraz tylko pozostaje mi zebranie części, materiałów i nad tym mi zejdzie bo gotówkę trzeba mieć :neutral:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez triker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: szymon »

zobacz sobie w galerii zdjec. trapezik+kolo+tarcza+zacisk+mocowanie kierownicy+kierownica+manetki+piurnik+centralna lampa. co do ceny napewno sie dogadamy jak bedziesz zdecydowany;) ale tak jak mowilem po sezonie
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez szymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam jednak takie miejsce gdzie jest lepiej chodzić z nożem
Całe górne i podlasie wszyscy są za Kolejorzem...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

szymonbliss pisze: ale tak jak mowilem po sezonie
to macie problem :) bo sezon na traję trwa 365 dni - przynajmniej u mnie
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: szymon »

hehe no tak luksky masz racje;) z tym ze ja lubie smigac od wiosny do poznej jesieni a na zime rozbieram czyszcze odnawiam maluje co sie da zeby na wiosne wyjechac jak nowy:) 4 motory rozlozylem na czesci zeby poczyscic;p z czego pierwszy nie ppojezdzil za dlugo...:D
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez szymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam jednak takie miejsce gdzie jest lepiej chodzić z nożem
Całe górne i podlasie wszyscy są za Kolejorzem...
Awatar użytkownika
triker
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:22
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

Post autor: triker »

szymonbliss pisze:trapezik+kolo+tarcza+zacisk+mocowanie kierownicy+kierownica+manetki+piurnik+centralna lampa.
Ty no kurde pełna opcja :) w ogóle niezła traja! dobra, będe miał to na uwadze :) a co masz już upatrzony jakis nowy przodzik? dziś skonczyłem czyścić skrzynie biegów do swojego. Jutro biorę się już za silnik :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez triker, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości