Trike na samochód!

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: szymon »

mam teraz bardzo masywny bak i niebardzo ten trapez bedzie pasowal. planuje zakup masywnego wachacza pchanego
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez szymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam jednak takie miejsce gdzie jest lepiej chodzić z nożem
Całe górne i podlasie wszyscy są za Kolejorzem...
3oo

Post autor: 3oo »

Panowie... odbiegacie od tematu...
Mam to wykasować?? czy może Luk zrobisz z tym porządek...?? hmmm...?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez 3oo, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

porządkuj, zrobimy osobny....
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
kaski
Posty: 914
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:18
Krótki opis: do Admina - profil do usunięcia
Lokalizacja: nigdzie
Kontakt:

Post autor: kaski »

kowal pisze:Tak więc oni kłamią, TAK?
http://www.warminsko-mazurska.policja.g ... el_id=5317


Pozdrawiam
Witam
Przeczytałem uważnie ten wątek, sprawdziłem i Panowie mają racje.
Co więcej na stronie KGP jest równiez taka informacja

Komenda Głowna Policji

Niemniej jednak wczoraj byłem na festynie rodzinnym, przyjechali chłopcy z Sekcji Ruchu Drogowego na "hulajnogach" długo nie myśląc stwierdziłem iż warto sprawdzić wiedzę na ten temat Lubelskiej drogówki.
Poproszony Policjant o informacje o przepisach dopóki nie usłyszał konkretnego pytania był uśmiechnięty i dumny z siebie iż obywatel przychodzi do niego z taka prośbą.
Pytanie było następujące" Czy posiadając tzw Trajke czyli motocykl trójkołowy mogę nim sie poruszać z samą kategorią B czy też dostaną mandat"
Odpowiedź " Jeżeli pojazd jest zarejestrowany jako motocykl to nie , mandat 300 zł"
Ja na to " Ale to nie jest motocykl"
W tym momencie gliniarzowi humor się pogorszył do tego stopnia iż założył nawet okolary przeciwsłoneczne , chyba abym nie widział przerażenia w jego oczach.
Przeszedłem do dalszego katowania biedaka.
Pytanie" Jakimi pojazdami mogę sie poruszać posiadając kategorie B1"
Gliniarz" Pojazdami ......... podał regułke"
Pytanie" Chwila przed chwilą Pan powiedział że mogę się poruszać pojazdami trójkołowymi, to w końcu mogę czy nie. Poza tym KWP twierdzi inaczej, co Pan na to"
Po 15 minutach takiego katowania , pierwszy raz w życiu widziałem jak policjant uciekał przede mną :) stwierdziwszy że On nie wie i musi sie zwrócić do Biura Prawnego o wykładnie.

Reasumując , jest to straszne , Komenda Miejska/ Wojewódzka Policji a znajomość własnego prawa h....wa.

Pozdrawiam

Witaj kaski.
Szkoda, że nie przeczytałeś równie uważnie regulaminu tego forum.
Wypadało by zajrzeć do działu "Powitalnia" napisać kilka słów o sobie itp...
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez kaski, łącznie zmieniany 2 razy.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Dokładnie. Kwestia prawa jazdy mamy jasno wyjaśnioną. Motocykl trójkołowy w kat homologacyjnej L5e jest na kat B.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3675
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Post autor: bandit »

luksky pisze:Dokładnie. Kwestia prawa jazdy mamy jasno wyjaśnioną. Motocykl trójkołowy w kat homologacyjnej L5e jest na kat B.
Pognębię znów ten temat po raz kolejny....

Trajki są rejestrowane na SAM'y, a SAM'ów homologacje czy podkategorię homologacyjne nie dotyczą. Po raz kolejny stwierdzę to co kiedyś tu przytaczałem, kat prawa jazdy zależy od tego na co się to zarejestruje. Jak ktoś nie wierzy to gorąco polecam przestudiowanie Kodeksu Ruchu Drogowego. Z niego wszystko wynika, szczególnie polecam ART 68. Najpierw przeczytajcie punkty od 1 do 16, a potem zanim Luke mi napiszę abym przeczytał Rozporządzenie Rady Ministrów (nie pamietam już na które się powoływał) proszę o przeczytanie PUNKTU 17

Jestem otwarty na dyskusję w tym temacie, gdyż chcę aby to forum było kopalnią wiedzy dla ludzi, którzy się pasjonują Trajkami i chcą uzyskać tutaj fachową wiedzę.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

jedynie moge Ci przytoczyć to co przechodziłem osobiście.

Kat homologacyjna jest wpisana zawsze a przynajmniej od ok roku.

zarejestrowany quad czy to japonski czy to SAM ma wpisane w arkuszu L7e.

Traja jeżeli ja rrejestrujesz tak jak my tutaj ostatnio wszyscy ma w arkuszu wpisane L5e.

Jak uda Ci sie traję inaczej zarejestrować - może kwestia sie zmienia. W każdym razie wpisane jest u nas motocykl trojkołowy, co oznacza że nie wolno nim sie poruszac na kat A. i moto z wozkiem nie ma nic wspolnego z naszymi trojkolowcami, to w świetle prawa dwie rozne rzeczy. Ostatnio nikt nie rejestrowal traji inaczej, w kazdym razie nie pochwalił się jak tego dokonał......

Jeżeli ma w arkuszu wklepane L5e to B, jak ktoś ostatnio zarejestrował inaczej niech sie pochwali.

a dzienniki ustaw maja to do siebie że panowie niebiescy tylko i wyłacznie nimi się sugerują :) wiec trzymamy sie tego co stróże prawa od nas wymagają. Teraz jest naprawde duzo prościej z rejestracją, a to że niepotrzebny jest rzeczoznawca to juz wogole luxus jest i jestem ciekawy jak długo to potrwa w takiej fajnej jak dla nas formie.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
mateo
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2009, 00:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: mateo »

Po zapoznaniu się z wszystkim co mogłem,po jazdach jakie miałem z Uwaga:p r z e r e j e s t r o w a n i e m mojej trajki zwróciłem się do mojego kolegi adwokata,przedstawiłem mu rzecz i zleciłem analizę :jakie prawo jazdy.Odpowiedź jaką otrzymałem:B .Żadnego przyjmowania mandatu - powiedział w razie co zabawimy się w sądzie grodzkim.Nie mam powodu mu nie wierzyć,gdyż przy kilku znacznie poważniejszych sprawach już się zabawialiśmy i zawsze pomyślnie :grin: .Tak więc za dobrą radą dobrego prawnika przestałem się przejmować i jeżdżę na samym B.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez mateo, łącznie zmieniany 1 raz.
Fakty zazwyczaj są proste.Świetnie nadają się do naginania...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

trajka to nie jednoślad. Adwokacina ma rację. Swego czasu bodajże ze dwa lata temu z Kowalem pilnie prześledzilismy ten temat, wypytywalismy speców (tak twierdzili) oraz drogówke i to nie jednego gline tylko kilkunastu. Odpowiedź była taka jak powyżej, szczególnie jak widzieli trajeczkę :) Poza tym mam na koncie ok 15szt zatrzymań do kontroli i ogladania co to jest za dziwo :) i zawsze była ta sama rozmowa.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
mateo
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2009, 00:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: mateo »

luksky pisze:trajka to nie jednoślad. Adwokacina ma rację.

Rozwinięcie tematu było właśnie takie i do tego jeszcze ,że to nie pojazd wielośladowy z wózkiem bocznym etc...i jeszcze,ze skoro mieści się w kategorii wagi (nie więcej niż 550 kg),to niech się gliniarze uczą :grin: .Kwintesencja jednak brzmiała mniej więcej tak:To,że w dowodzie rej. jest napisane "motocykl" i na paczce kawy "kawa >inka<",nie oznacza,że twój pojazd jest motocyklem(w rozumieniu ustawy),a >inka < jest kawą.To są różne produkty :grin: :grin: :grin: .
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez mateo, łącznie zmieniany 1 raz.
Fakty zazwyczaj są proste.Świetnie nadają się do naginania...
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

ale jak jest motocykl to pewnie kask musi byc :idea:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Wiktor pisze:ale jak jest motocykl to pewnie kask musi byc :idea:
tak, dokładnie....
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

zreszta czy mozliwe jest jechac szybciej niz 70km/h bez chociazby okularow?
NIe polecam tego nikomu;)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Wodzu, łącznie zmieniany 1 raz.
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 175
Rejestracja: 04 lip 2006, 17:54
Krótki opis: ABG
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: grzegorz »

Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

dobra, jak tacy mądrzy jesteście :) jak wyglada kwestia przewożenia na trajce dziecka 4 letniego?????
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

bierzesz i wozisz ale pamietaj ze to twoja odpowiedzialnosc
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
idą zmiany
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

niedługoo pokaze wam ladnie zrobione pasy do mojej trike
lubie czxasem polansowc sie po miescie i skoro mozna bez kasku to czemu nie
dwie biodróweczki zalatwia sprawę
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
idą zmiany
3oo

Post autor: 3oo »

bandit pisze:
luksky pisze:Dokładnie. Kwestia prawa jazdy mamy jasno wyjaśnioną. Motocykl trójkołowy w kat homologacyjnej L5e jest na kat B.
Pognębię znów ten temat po raz kolejny....

Trajki są rejestrowane na SAM'y, a SAM'ów homologacje czy podkategorię homologacyjne nie dotyczą. Po raz kolejny stwierdzę to co kiedyś tu przytaczałem, kat prawa jazdy zależy od tego na co się to zarejestruje. Jak ktoś nie wierzy to gorąco polecam przestudiowanie Kodeksu Ruchu Drogowego. Z niego wszystko wynika, szczególnie polecam ART 68. Najpierw przeczytajcie punkty od 1 do 16, a potem zanim Luke mi napiszę abym przeczytał Rozporządzenie Rady Ministrów (nie pamietam już na które się powoływał) proszę o przeczytanie PUNKTU 17

Jestem otwarty na dyskusję w tym temacie, gdyż chcę aby to forum było kopalnią wiedzy dla ludzi, którzy się pasjonują Trajkami i chcą uzyskać tutaj fachową wiedzę.
A to czytałeś??
http://www.stacja.com.pl/prawo/2005/1360/zal1.htm
Polecam przeczytanie całości postów na ten temat...
Czasy wolnej amerykanki w Polsce skończyły się po wejściu do UE...
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez 3oo, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Wiktor pisze:bierzesz i wozisz ale pamietaj ze to twoja odpowiedzialnosc
ale jak to prawnie wyglada? kiedys było wolno ale było ograniczenie do bodajże 40km/h - tyczyło sie jednosladów, w tym zawiłym prawie jak to teraz wyglada na trike?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

luk jak chcesz bierzesz dzieciaka i wozisz sam dostosuj predkosc
ja jak latam z bobaską to nie przekraczam 50 km i tyle
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

woże go, jezdzimy ok 40max bo wieje mu powyżej wiec predkosc ok, ale kwestia jak pałkarze mnie zatrzymają.....
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

zrob mu pasy i bedziesz mial czyste sumienie
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Wiktor pisze:zrob mu pasy i bedziesz mial czyste sumienie
oparcie i porządne podłokietniki, ktore beda go obejmować....mam koncepcje tylko materiału brak.....
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3675
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Post autor: bandit »

3oo pisze:
bandit pisze:
luksky pisze:Dokładnie. Kwestia prawa jazdy mamy jasno wyjaśnioną. Motocykl trójkołowy w kat homologacyjnej L5e jest na kat B.
Pognębię znów ten temat po raz kolejny....

Trajki są rejestrowane na SAM'y, a SAM'ów homologacje czy podkategorię homologacyjne nie dotyczą. Po raz kolejny stwierdzę to co kiedyś tu przytaczałem, kat prawa jazdy zależy od tego na co się to zarejestruje. Jak ktoś nie wierzy to gorąco polecam przestudiowanie Kodeksu Ruchu Drogowego. Z niego wszystko wynika, szczególnie polecam ART 68. Najpierw przeczytajcie punkty od 1 do 16, a potem zanim Luke mi napiszę abym przeczytał Rozporządzenie Rady Ministrów (nie pamietam już na które się powoływał) proszę o przeczytanie PUNKTU 17

Jestem otwarty na dyskusję w tym temacie, gdyż chcę aby to forum było kopalnią wiedzy dla ludzi, którzy się pasjonują Trajkami i chcą uzyskać tutaj fachową wiedzę.
A to czytałeś??
http://www.stacja.com.pl/prawo/2005/1360/zal1.htm
Polecam przeczytanie całości postów na ten temat...
Czasy wolnej amerykanki w Polsce skończyły się po wejściu do UE...
Tylko "w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych mających dwa lub trzy koła"
Rozporządzenia Ministra Infrastruktury odwołują się do Kodeksu Ruchu Drogowego.
Trajka jest rejestrowana na SAM'a a SAM'y nie podlegają homologacji (ART 68 p.17)
Link który podajesz dotyczy HOMOLOGACJI I tyczy się motocykli trzykołowych produkowanych seryjnie. Jeśli wykonujesz trajkę nieseryjnie rejestrujesz na SAM'a, jeśli robisz serie, musisz uzyskać homologacje i wówczas masz trajkę jako motocykl trzykołowy i wymagane jest prawo jazdy kat. B(pomijam fakt jaka kasę byś musiał wybulić na homologacje) Piszesz o UE, więc jak rejestrowałem traje w 2007 roku to nie było żadnych wymysłów homologacyjnych, i nadal proces rejestracji przebiega tak jak przebiegał. Ten temat zgłębiałem już dawno (OSKP, Wydział Komunikacji, Policja). U mnie każdy przedstawił wersje z rejestracją albo na motocykl albo na samochód (kat A lub B). Jeśli u was jest inaczej no to mamy państwo w państwie.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
3oo

Post autor: 3oo »

bandit.... upierdliwie wracasz do początku dyskusji na temat rejestracji (kilka tematów) SAM nie wyciągając wniosków z tego co już zostało napisane w tych tematach. Nie wiem ku czemu to ma służyć i do czego prowadzić?? co chcesz przez to osiągnąć?? Przedstawiasz ciągle to samo swoje zdanie, a mnie (i innym chyba tez) nie chce się już polemizować na ten temat.
W tej chwili kończymy z kolegami pracę nad kompendium wiedzy na temat rejestracji trajki wykonanej samodzielnie (SAM). Zostanie ono opublikowane na forum być może z możliwością pisania postów nie na zasadzie dyskusji tylko na zasadzie "zrobiłem to inaczej".
Wtedy będziesz mógł opisać jak to zarejestrowałeś swoja trajkę na samochód.

Zarydzykuję stwierdzenie, że jestem na tym forum osobą, która trajkami zajmuje się najdłużej i jednocześnie najdłużej ją buduję. Znałem wszystkie myki co i jak obejść w przepisach od 1992 roku. Od 6 lat nie robiłem nic w tym kierunku także nie odświeżając wiadomości na ten temat z uwagi na stan zdrowia. W tej chwili dzięki temu forum nadrobiłem braki i doczytałem co nieco.

Oto próbka tego co się znajdzie miedzy innymi w kompendium:
luksky pisze:..............
Obecnie trajki są rejestrowane wg kategorii homologacyjnej L5e czyli prawo jazdy jakie musimy posiadać to B. Jest możliwa kwestia poruszania się na B1 (jeżeli pojazd waży mniej niż 550kg), ale to kategoria wirtualna :) i nie mam pojęcia czy w ogóle i gdzie robi się takowe coś. Sama kat. A nie upoważnia do poruszania się motocyklem trójkołowym (kat. A, A1 to tylko jednoślady lub dwuślady z wózkiem bocznym). Co więcej - Policja jest bardzo dobrze ostatnio poinformowana w tej kwestii. Zapytacie zapewne "dlaczego w dowodzie jest wpisane MOTOCYKL, a należy mieć kat. B", otóż wg przepisów:

Rozporządzenie Min. Infrastruktury z dn 28.07 2005>kategoria homologacji L5E(definicja "MOTOCYKL TRÓJKOŁOWY".)
Motocykl i motocykl trójkołowy w/g cyt. wyżej przepisów, to dwa odrębne pojazdy. Do prowadzenia motocykla zgodnie z ustawą uprawnia prawo jazdy kat. A(A1), a do prowadzenia motocykla trójkołowego B(B1).
.............
Cała kwestia tyczy się trajek rejestrowanych od niedawna. Nasze "wspaniałe" ministerstwo uczyniło ukłon jeszcze w inna stronę ułatwiając nam rejestracje i (w co nie mogę uwierzyć do teraz) - zaoszczędza nasze finanse. Zapraszam do udziału i czytania forum, bo tam się dowiesz więcej......
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez 3oo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość