Trajka yunkersa

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: winda »

pijesz wodę?jak zwierzęta?
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: Sulkyrider »

Japierdole, profesjonalnie widzę podchodzisz. Oby tak dalej, będzie jedna z bardziej dopracowanych maszyn.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: yunkers »

winda pisze:pijesz wodę?jak zwierzęta?
Widzisz, nie wdając się w szczegóły, mam problemy zdrowotne i alkohol mi nie służy
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: yunkers »

Wahacze tylne.

Jako że istnieje zainteresowanie co i jak z tymi wahaczami opiszę swoja drogę wykonania.
Wiadomo na początku trzeba wszystko dobrze zaplanować, ja zacząłem od pomiarów, przekonsultowania zagadnienie na forum gdzie spotkało się z zainteresowaniem Sulkyego, który poniekąd naprowadził wszystko na dobry tor, ale o tym można poczytać na forum.
Mając już pojęcie o kwestiach geometrii sporządziłem rysunki wykonawcze, zakupiłem materiał, zleciłem wykonanie potrzebnych elementów u tokarza. Po skompletowaniu wszystkiego przyszedł czas na realizację.

Pierwszy etap to przygotowanie uchwytu, który utrzyma wszystko i zapewni powtarzalność wykonanych elementów. Mając już uchwyt zamontowałem w nim tuleje i elementy gwintowane do główek cięgła, istotne jest ich ustawienie aby ich odległość od osi głównej wahacz była taka sama.
Następnie docinanie rurek, zakładałem że pójdzie gładko, ale tu miałem najwięcej problemów. Jako że na wahacze wybrałem rury średnicy 30 mm zakupiłem do nich otwornice bimetalowe firmy DEDRA średnicy 32 mm wraz z pilotem (całkiem przyzwoita relacja jakości do ceny),do wypoziomowanej wiertarki stołowej zapiąłem imadło krzyżowe, ustawiłem potrzebny kąt przy pomocy kątomierza magnetycznego i zacząłem przycinać, okazało się że otwornica w uchwycie wiertarki dostaje bicia w zetknięciu z materiałem i na początku nie szło mi dobrze, na szczęście regulacja imadłem w dwóch płaszczyznach pozwoliła korygować odchylenia, pomogło też wstępne nawiercenie rurki pod wiertło pilota bo przy większych kątach trochę błądził zanim zaczął swoja robotę. Po wykonaniu nasuwa mi się uwaga że najlepiej wychodziłoby to chyba na tokarce bądź frezarce z poziomym wrzecionem i frezem palcowym średnicy rury - w jednym programie widziałem to w akcji i szło burza, ale nie ma co narzekać ważne że się udało.
Po obrobieniu końców otwornicą pozostały do wykonania połączenia z tulejami główki cięgła i tu sprawdziła się kątówka, cienkie tarcze do metalu, różne knify i wyobraźnia.
Po dopasowaniu wszystkiego w uchwycie przeszedłem do spawania, na początku zapunktowanie tigiem z obu stron, a później spawanie, z tym że wykonując dolne wahacze od razu przyspawałem tulejki po stronie ramy co było błędem bo całość dosyć mocno była rozgrzana i po ostygnięciu okazało się że ściągnęło lekko do środka, niby po 1 mm, ale za to równo w obu wahaczach. Ponieważ blachy które mają trzymać te wahacze mogę jeszcze dowolnie ustawić to skorygowałem rozstaw w uchwycie i wykonując górne wahacze tulejki przyspawałem na samym końcu do reszty wahacza jak był pospawany i ostygł.
Dla wyglądu nadspawałem migiem i oszlifowałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Socrates
Posty: 541
Rejestracja: 01 kwie 2009, 21:19
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: Socrates »

Zajebiście wyższa szkoła jazdy i czekam na dalsze postępy a to co pisałem o budowie trajki zapomniałem że nie dotyczy Twojej konstrukcji :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: custom »

Mówiłem że pomyliłeś zawody , co nie panie inżynierze :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: yunkers »

custom pisze:Mówiłem że pomyliłeś zawody................... :mrgreen:
Tak jak pisałem, nerwowa robota z tym jest........szybko zniechęca, pewnie dostęp do lepszego sprzętu skróciłby czas wykonania, ale efekt końcowy mnie zadowala............ na razie pozostanę przy wykonywanym zawodzie :D :D
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: custom »

junkers pisze:
custom pisze:Mówiłem że pomyliłeś zawody................... :mrgreen:
Tak jak pisałem, nerwowa robota z tym jest........szybko zniechęca, pewnie dostęp do lepszego sprzętu skróciłby czas wykonania, ale efekt końcowy mnie zadowala............ na razie pozostanę przy wykonywanym zawodzie :D :D
Zostań Junkers , zostań :D
bo nas w branży metalowej chińczycy niedługo wypierlolą całkowicie .Wystarczy popatrzeć co się dzieje u mnie w ogrodzeniach.
W tej chwili Castorama sprzedaje przęsła malowane proszkowo za 128 zł ,
jak obliczyliśmy to za tyle można tylko materiał kupić.
Tobie w budowlance nic raczej nie grozi , chyba że chinole przyjadą do nas budować :mrgreen:
Omne Trinum Perfectum.
furbobolek
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2010, 18:57
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: furbobolek »

cześć Junkers. mam do ciebie pytanie gdzie mogę kupić dostać GAŁKI które użyłeś do wahacza w twojej trike.Także buduje niezły wynalazek i są mi bardzo potrzebne takie gołki.Za informację wielkie dzięki. PWM Bolek
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: mały »

furbobolek pisze:cześć Junkers. mam do ciebie pytanie gdzie mogę kupić dostać GAŁKI które użyłeś do wahacza w twojej trike.Także buduje niezły wynalazek i są mi bardzo potrzebne takie gołki.Za informację wielkie dzięki. PWM Bolek
goń chłopie do powitalni a potem zadawaj pytania :| :twisted:
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: custom »

mały pisze:
furbobolek pisze:cześć Junkers. mam do ciebie pytanie gdzie mogę kupić dostać GAŁKI które użyłeś do wahacza w twojej trike.Także buduje niezły wynalazek i są mi bardzo potrzebne takie gołki.Za informację wielkie dzięki. PWM Bolek
goń chłopie do powitalni a potem zadawaj pytania :| :twisted:
Jak robisz niezłe wynalazki to rzeczywiście najpierw się z nami przywitaj a póżniej fotki zapodaj :D
Wynalazki dla nas to coś jak oddychanie .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: yunkers »

Co prawda wiele się nie dziej, ale dzisiaj odebrałem moje poszerzone 18-tki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Krzychu
Posty: 73
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:47
Lokalizacja: Kolonowskie;)
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: Krzychu »

junkers, gdzie poszerzales felgi?
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: yunkers »

w Mikołowie, gość nazywa się Mandera
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: yunkers »

teraz mają coś koło 13 cali, jeszcze nie mierzyłem, co do cen to wszystko zależy od średnicy felgi i szerokości poszerzenia, ceny zaczynają się od 180/szt, jak ktoś ma bliżej do Łodzi to mam namiar na gościa co poszerza felgi - max 17 cali
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: Sulkyrider »

Renegat pisze:w luboniu tez poszerzaja :wink:
http://e-trike.pl/forum/poszerzanie-felg-t954.html
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
zetor
Member
Member
Posty: 3156
Rejestracja: 01 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Wielka wieś pod Konstancinem
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: zetor »

zajebiste te fele bedziesz za soba asfalt zwijal
"żyj a nie istniej"

"Nie ważne ile razy upadasz.
ważne, że potrafisz pić na leżąco"
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10882
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: Rob_trike »

i jak z tym biciem felg ? złożyłeś je do kupy ? na sucho wyważałeś ? Poprosze o nr telefonu do tego pana który poszerza - w Luboniu nie przetnie tak dużych falg :?


pozdr rob
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: yunkers »

Rob_trike pisze:i jak z tym biciem felg ? złożyłeś je do kupy ? na sucho wyważałeś ? Poprosze o nr telefonu do tego pana który poszerza - w Luboniu nie przetnie tak dużych falg :?


pozdr rob
zawiozłem do znajomka na wyważarkę i on stwierdził że na taką robotę jest w pytke, nie zakładałem jeszcze opon bo ostatnio sporo roboty i krucho z czasem :( myślałem że dzisiaj da radę, bo mam taki ala biurowy dzień, ale kosztorysów kilka do zrobienia i porozliczać trzeba trochę robót i pewnie nic z tego, numer zapodam na pw
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10882
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: Rob_trike »

ok thx czekam na pw :D
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 240
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:41
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: MISIEK »

Zostań Junkers , zostań :D
bo nas w branży metalowej chińczycy niedługo wypierlolą całkowicie .Wystarczy popatrzeć co się dzieje u mnie w ogrodzeniach.
W tej chwili Castorama sprzedaje przęsła malowane proszkowo za 128 zł ,
jak obliczyliśmy to za tyle można tylko materiał kupić.
Tobie w budowlance nic raczej nie grozi , chyba że chinole przyjadą do nas budować :mrgreen:[/quote] z kąd ja to znam przez tych chinoli interes musiałem zamknąć bo co drugi koleś co nie przyjechał to że w castoramje to za tyle idzie kupić .
masakra w budowlankę tez te krasnale wejdą z czasem.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: Luksky »

nie wejdą, jak bedziemy miec swój honor i nie bedziemy korzystac z usług kitajców i przestaniemy kupowac to ich kitajcowate gówno pod postacia produktów uzywanych na codzien.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: winda »

a nawigacje luk to skąd masz?
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Devil
Posty: 2704
Rejestracja: 15 sie 2009, 22:35
Krótki opis: *TRAJKERS*
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: Devil »

Luksky pisze:nie wejdą, jak bedziemy miec swój honor i nie bedziemy korzystac z usług kitajców i przestaniemy kupowac to ich kitajcowate gówno pod postacia produktów uzywanych na codzien.
Gowno prawda kto bedzie kupowal drogie jak moze kupic tanie nie wazne ze badziew ze za miesiac sie rozpierdoli ludzie tak maja ja tez to czuje na wlasnej skorze w marketach mozna kupic szafke z umywalka za 129 zlotych kuzwa normalnie samej umywalki sie nie kupi za ta cene nie mowiac o szafce
Awatar użytkownika
agramer1966
Posty: 864
Rejestracja: 17 mar 2010, 16:53
Krótki opis: *ASSISTANCE*
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie
Kontakt:

Re: Trajka junkersa

Post autor: agramer1966 »

a nawigacje luk to skąd masz?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jebać chińskie komule! Kto świadomy kupuje chińskie produkty "bo tanie" pomaże system komunistyczny przeciwko którego Polaki oraz Chorwaty walczyli 40 lat! Pomażemy warunki jak poniżej:

Oto raport NKC o Fabrycy KYE

Wczoraj, Narodowy (państwowy) Pracowniczy Komitet wyprodukował (wyprodukowany) sprawozdanie na pracy stwarza warunki dla przy *KYE* Fabryka w *Dongguan* Miasto (miejski), *Guangdong*, Chiny. *KYE* operuje wiele fabryki w Chinach i wyprodukuje transakcje warte $400 milion w 2008. *KYE* produkcj& *outsourced* produkty dla FIRMY HEWLETT, Lepszy Kupują, *Samsung*, *Foxconn*, *Acer*, *Logitech*, i *ASUS*. Ich największy klient, jednak, jest według wiadomości Mikrosoft. ...*KYE* rekrutuje setki nawet do 1,000- "roboczy studenci badania (gabinet) " 16 i 17 lata wieku, który pracują 15- zmiany godziny, sześć i siedem dni tydzień. W 2007 i 2008, tuziny studentów byli dopiero co 14 i 15 lata stary. typowa zmiana jest od 7:45 przed południem do 10:55 po południu Razem z praca (roboczy) badanie (gabinet) studenci najwięcej (najbardziej; największa część) kogo zatrzymują (pozostawać) przy fabrycznych trzech miesiącach, chociaż pewna ilość pozostają sześciu miesiącami albo *longer-KYE* woli żeby najmować kobiety 18 do 25 lat wieku, zaczynając od (od tego czasu, jak) one są lżejsi dyscyplinovać i kontrolować. Robotnicy są zapłaceni 65 centy godzina, który bioru do domu zarobek od 52 centów po potrącaniu zaplaty dla fabrycznej żywności. Robotnicy są zabraniani od mówienia, słuchający muzyka (muzyczny) albo używający łazienkę podczas pracowniczych godzin. Jako ukaranie, robotnicy który wyrabiają błędy być wyrabiane żeby oczyszczać łazienki. Czternastu robotnicy mieszka w prymitywnej sali, śpiący na wąskim podwójnym poziomie . Do micia robotnicy sprowadzają gorącą wodę w małym plastiku a bi brać kąpiel. Robotnicy opisują fabryczną żywność jak straszny (straszliwie). Robotnicy tylko mogą pozostawiać poza terenem fabryki podczas uregulowanych godzin.

Sorko translator jest Google

Pracownice śpi na miejscu prace podczas 15-minutowej przerwie.
China_sweatshop_MS_2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Uwaga: światełko na końcu tunelu jest wyłączone z powodu oszczędzania energii.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości