Trajka z silnikiem Uno.

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
ODPOWIEDZ
Krzychu
Posty: 73
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:47
Lokalizacja: Kolonowskie;)
Kontakt:

Trajka z silnikiem Uno.

Post autor: Krzychu »

Przymierzam sie do budowy trajki z silnikiem z uno 1.0. Silnik oczywiście z tyłu, skrzynia maluchowska i połączenie za pomocą flanszy :wink:
Co myślicie o takim połączeniu?? Mam takie małe obawy o ta skrzynie..czy się nie rozleci..
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, 19:35 przez Krzychu, łącznie zmieniany 2 razy.
3oo

Post autor: 3oo »

Skrzynia nie powinna się rozlecieć... ale woź przy sobie przeguby. :lol:
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

3oo pisze:Skrzynia nie powinna się rozlecieć... ale woź przy sobie przeguby. :lol:
jak powyżej. Skrzynia od kaszla jest dośc pancerna, kiepskie sa przeguby i wentylator od alternatora robi krzywdę. Reszta jest OK
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
molek83
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2009, 11:53
Lokalizacja: Rzeczenica
Kontakt:

Post autor: molek83 »

no nie wiem czy to naprawde dobry pomysl z ta skrzynia maluszka ... szczerze mowiac szkoda bedzie tylko twojej roboty zalatw lepiej jakas skrzynie od garbusa . skody 105.... albo od vw T2 te ta sa dopiero pancerne ....
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

A dodatkowo skoda czy T2 posiadaja nawet skrzynie o pieciu przelozeniach co na pewno zwiekszy przyjemnosc z jazdy...
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Krzychu
Posty: 73
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:47
Lokalizacja: Kolonowskie;)
Kontakt:

Post autor: Krzychu »

jak bym miał inna skrzynie..z garba czy skody..to i od razu silnik bo po co się wtedy bawić w flansze z fiatem :wink:
nie wiem czy ruszaliście kiedyś temat swapa w malcu..byle co tam ładują od 0.9 do 1.2 i hulaja na tych maluchowskich skrzyniach, wiec chyba nie jest to aż takie słabe...a traja tez nie mam zamiaru tak "extreme" jeździć :mrgreen:
lech

Post autor: lech »

Pomyśl nad wykorzystaniem oryginalnej skrzyni z Uno. Umieszczasz wtedy silnik i skrzynię między siodłem kierowcy a kołami z tyłu. Pomysłów takiego ustawienia szukaj w samoróbkach buggi. Sam przymierzałem się do podobnego rozwiązania.
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

lech pisze:Pomyśl nad wykorzystaniem oryginalnej skrzyni z Uno. Umieszczasz wtedy silnik i skrzynię między siodłem kierowcy a kołami z tyłu. Pomysłów takiego ustawienia szukaj w samoróbkach buggi. Sam przymierzałem się do podobnego rozwiązania.
Osobiscie jestem przeciwny centralnemu umieszczaniu silnika w trajce.
Na pewno wyszlaby ona dluga niezbyt ladna...
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Krzychu
Posty: 73
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:47
Lokalizacja: Kolonowskie;)
Kontakt:

Post autor: Krzychu »

już nad tym kombinowałem..ale wtedy silnik byłby nawet przed tylnią osią. Jeden plus..bo byłaby bardziej dociążona z przodu..ALE..co najmniej h..o wyglądałaby z tyłu i z boku pewnie tez, kolektor wydechowy jest z przodu silnika..czyli w takim układzie miałbym go za plecam...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości