Rejestracja

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
Zablokowany
gizmo

Post autor: gizmo »

z tego co wiem to każdy silnik ma swój numer seryjny i jeśli nie ma numerów silnika jako takich to numer seryjny jest numerem silnika
jak kupowałem autko z niemiec tez w papierach nie było żadnego numeru silnika ale gośćiu na stacji diagnostycznej po 40 minutach szukania w końcu je znalazł i mimo że nigdzie w żadnych papierach nie ma o nich wzmianki to w urzezie przy rejstracji wpisali je w komputer w swoją baze danych a najlepiej zadzwoń do swojego urzedu tam wszystko ci wyjaśnią
Marcin.Jajo

Post autor: Marcin.Jajo »

Niema jusz numerów na silniku poniewasz on jest jako cześć wymienna tak jak to w niemczech. A wiec co za tym idzie nie potrzebujesz ich do rejestracju.
Czeslaw

Post autor: Czeslaw »

A ja mam pytanie czy jak mamy już samochod tzn. silnik skrzynie itd. to czy potrzebne są papiery samochodu z ktorego zostały wyjęte ??
irackman

Post autor: irackman »

Silnik i skrzynia biegów są traktowane jako część zamienna i NIE potrzeba do nich papierów. Równie dobrze można żądać kwitów na lusterka, albo pokrowce na siedzeniach.
stawiar

Post autor: stawiar »

Witam. chciałem sie was zapytać czy na pierwszy przeglad przy nabijaniu numerów i nadawaniu tablicki znamioniowej potrzebna jest jakas homologacja na rame? na stacji diagnostycznej zapytali mnie o nią, podobno to koszt w tysiacach. jak to było u was. Pozdrawiam, StawiaR.
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

Ja swoją trajkę rejestrowałem w czerwcu 2005 roku i wtedy wyglądało to następująco:
- na stacji diagnostycznej wystawili mi wniosek do Starostwa o nadanie numerów
- w starostwie nadali mi numery
- z tymi numerami od starostwa pojechałem na stacje diagnostyczną i mi nabili

Wtedy żadnej homologacji nie było. Wiem że była przed majem 2005 roku.
Zazwyczaj w urzędach i na stacjach diagnostycznych nie są na bieżąco z przepisami w tak egzotycznymi pojazdami więc muszą się zaznajomić jak to aktualnie wygląda. W moim przypadku tak było, najpierw właściciel stacji podszkolił się i dowiedział sie wszystkiego na temat rejestracji SAM-a w tamtym czasie.
Cały proces rejestracji SAM-a opisałem na mojej stronie. Ale ręki nie daje czy przepisy się nie zmieniły.
stawiar

Post autor: stawiar »

ok. dzięki. jeszcze pojeżdże i popytam. A w dowodzie rejestracyjnym pisze że jest to pojazd trzykołowy? ( rozważam kupno papieru, ale z tym też jak na lekarstwo), pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

W dowodzie "Marka pojazdu" zawsze jest "SAM" (nie wiem jak fabryczne Trike) wiec obojętnie czy to przyczepka, trójkołowiec, motocykl czy samochód SAM a w "Model" wpisane jest to co sobie sam wymyślisz / zażyczysz. Więc mógłbyś podpasywać papiery od czegoś. Ale jeżeli nic się nie zmieniło od 2005 roku to nie warto.
Może ktoś inny z forum wie jak to wygląda teraz?
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

Dzis bylem traja na nabicie numerów
teraz jeszcze przeglad
w tej stacji nie ma mowy o przegladzie
idą zmiany
3oo

Post autor: 3oo »

Już niedługo FAQ...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Nie robią SAMów na tej stacji. W moim przypadku było podobnie. Tam gdzie nabijali numery, nie mieli uprawnień na SAMy. Pojechałem na inną. Na trzeciej się dopiero udało. Dwie poprzednie to strata czasu i matoły 25letnie z papierami "diagnosty". Najzwyczajniej spróbuj na kolejnych.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości