Prowadzenie trajeczki w zakretach

Luźne rozmowy na temat trajek!
ODPOWIEDZ
QBA

Prowadzenie trajeczki w zakretach

Post autor: QBA »

Witam Ja w temacie trajek jestem narazie na etapie zbierania wszelkie typu materialow technicznych co z czym itp no i na kompletowaniu niezbednych czesc ktore kiedys beda mi potrzebne. Mam dwie wizje (a moze i wiecej) na zrobienie bolida, interesuje mnie tak jak pisalem kiedys cos z silnikem z przodu albo klasyczna trajeczke i teraz mam dylemat tak jak napisalem w temacie, co wybrac? jak te dwa podobne a tak rozne pojazdy beda sie prowadzic po zakretach i przy agresywnej jezdzie
Musicie mi pomuc bo Wy juz macie sprzety i jezdzicie nimi a ja jeszcze niemam praktyki... raz tylko widzialem na zlocie jak gosciu (jak tak mozna powiedziec) zdachowal trajke nic sie niestalo bo brac bikerska odrazu postawila ja na kola tak jakby byla z pierza
Chodzi mi czy jak zaloze silnik z przodu to nieodciazu mi tylnej osi na tyle ze stanie sie ona niebiezpieczna w zakretach przy czym wiem ze takim sprzetami i tak nieposwiruje bo sama konstrukcja i zasady fizyki na to niepozwalaja, sami wieci o co mi chodzi
Dzieki za kazde info pozdrowienia
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Trójkołowiec nie jest maszyną do agresywnej jazdy, nie da rady bo jak napisano kiedyś na jednym bardzo fajnym forum - Trike łączy najgorsze cechy motocykla i samochodu. To jest hybryda i jeżęli na zakrecie siła odśrodkowa pokona ciężar i podniesie środek ciężkości do góry to masz problem a że nie mają trajki pałaków to problem taki się może zakończyć przy jakiejś normalnej prędkości 50< spotkaniem z Janosikiem, Elvisem lub Janem Pawłem II. Nawet na quadzie obowiazuje podobna zasada, chyba żę zrobisz coś bardzo niskiego i dowalisz przeciwwagę z traktora albo wózka widłowego. Trają raczej tak nie poszalejesz, zobacz na zlotach jak gość się wywali to jedzie bardzo wolno, najczesciej rusza z miejsca zakret jeden i drugi i gleba, to jaka on tam predkosc osiaga? Przy takim 70km/h taki upadek wraz z trają to zdecydowanie powitanie z Janosikiem. Ja osobiście jak moją rozpędzę to 80km/h to wiecej nie jezdzę po prostu, a jeżeli są ostre zakrety to 50-60 to max bo wiecej sie nie da po prostu. To głownie pojazd do tego aby ludziom szczeny opadały :) tak pokróce
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
QBA

Post autor: QBA »

Tak samo wlasnie myslalem, a moze ktos jeszcze opisze swoje doswiadczenia
Mnie i tak kreci silnik z przodu trajeczki, wiec tak jak napisales bede musial zbudowac cos bardzo niskiego jakiego dragsera z szerokim kapciami zeby byly ciezki i cos pomysle nad dodatkowym daciazeniem. Obczajalem juz kolka tylne zajebiste chromowane szprychowane 15" tylko ze 8cali szerokie ja mysle cos 10, 12 cali tak zeby zalozyc kapcia ponad 300 takie walce to powinny sie trzymac
pzdr
Gość

Post autor: Gość »

Witam panowie chciałbym dorzucic swoje trzy grosze

Pokonywanie zakretow z pretkoscią 50-70km/h dla trajki nie stanowi zadnych problemow ,wiec z stwierdzeniem ze nie sa to maszyny stwozone do agresywnwj jazdy raczej bym sie niezgodzil.
Jezdziłem na trajkach ktore miały jedna 150km oraz druga 180km i naprade nieznajdziecie wiele samochodow ktore mogą sobie stanac na starcie.

QBA pisze:Tak samo wlasnie myslalem, a moze ktos jeszcze opisze swoje doswiadczenia
Mnie i tak kreci silnik z przodu trajeczki, wiec tak jak napisales bede musial zbudowac cos bardzo niskiego jakiego dragsera z szerokim kapciami zeby byly ciezki i cos pomysle nad dodatkowym daciazeniem. Obczajalem juz kolka tylne zajebiste chromowane szprychowane 15" tylko ze 8cali szerokie ja mysle cos 10, 12 cali tak zeby zalozyc kapcia ponad 300 takie walce to powinny sie trzymac
pzdr


Silniczek z przodu ja tez jestem zwolenikiem,jesli chodzi o ciezar jak zrobisz za ciezką to bedziesz mial nielada klopoty na zakretach (problemy w sterowaniu)jak by to powiedziec bedziesz walczyl z kierownicą.Co do szerokich kapci to pierwszy problem łozyska beda padac jak muchy (jest na to sposob) drugi to znowu sterownosc.
Jutro postarm sie wkleic zdjecia czegos co byc moze przypadnie Tobie do gustu niskie szerokie z duzymi laciami.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość