brak mocy w silniku

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czerwonyskorpion
Member
Member
Posty: 926
Rejestracja: 14 gru 2008, 09:05
Lokalizacja: Ługów
Kontakt:

brak mocy w silniku

Post autor: czerwonyskorpion »

Witam mam problem ze swoim silniczkiem w trajce silnik jest od malca , na czwartym biegu brakuje mu mocy i co jakiś czas wydmuchuje mi uszczelkę pod głowicą .Leciałem ostatnio nad Solinę i myślałem że pod górki będę musiał ją pchać
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Re: brak mocy w silniku

Post autor: Wodzu »

glowica moze jest krzywa? jak wyglada gladz cylinda? wlej nafty,benzyny w komore sprezania i spojrz czy zawory nie puszczaja.
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: brak mocy w silniku

Post autor: Luksky »

jak dmucha uszczelke to kup na allegro za 22zł uszczelke miedzianą. Raz ją wkładasz i masz dozywotni spokoj.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
trikegliwice

Re: brak mocy w silniku

Post autor: trikegliwice »

sprawdz zapłon , spalanie w złym momencie położenia tłoka może powodować wydmuchiwanie uszczelki , wałek rozrządu lub łańcuszek rozrządu ale raczej to już skrajne przypadki bo łańcuszek się nie rozpadnie , chyba że ktoś o jeden ząbek źle założył , ale bardziej stawiał bym na zapłon (jeśli masz jeszcz z przeywaczem to przerwa może być nie taka) , gaźnik i inne takie nic nie mają do wydmuchiwania uszczelki , jedyne co przychodzi mi do głowy to zapłon mieszanki w złym momencie ...... chyba że jeszcze masz gdzieś wydech stłumiony ... zgnieciony ale w trajce to raczej nie realne
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: brak mocy w silniku

Post autor: Luksky »

Jeżeli juz o zapłonie, to w malcu proponuje zastosować moduł zapłonowy np taki: http://allegro.pl/item1097298163_modul_ ... lonez.html
pozakładalismy sobie takie z Kowalem ze 3 lata temu i od tego czasu skończyły sie hocki-klocki ze świeczkami, zapłonami, przerwami, itp.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
trikegliwice

Re: brak mocy w silniku

Post autor: trikegliwice »

standardowy elektroniczny z eleganta też jest bezproblemowy ... na szrocie gdzieś to znajdziesz za flaszke
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości