Przedni hamulec

Karoseria, błotniki, lakierowanie, tapicerstwo, instalacja elektryczna i inne...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Przedni hamulec

Post autor: Lipa »

orientujecie się czy musi być przedni hamulec, żeby przejść przegląd ???
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

musi
i to jeszcze dwa nizalezne byc musza
jest wyjatek jak masz reczny to nie musi byc przednigo bo w przepisach jest o dwoch ukladach hamulcowych ale nie ma mowy o osiach
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

wg mojego rzeczoznawcy, ktory mi sporządzał opinię, równiez przedni musiał być. Miałem ale pytałem czy musi.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
3oo

Post autor: 3oo »

"Trzykołowy pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 1t powinien być wyposażony w:
- dwa niezależne hamulce działające na wszystkie koła
- hamulec postojowy działający na koło (koła) co najmniej jednej osi; hamulec ten może mieć wspólne części z jednym z hamulców wymienionych w pkt 1 i powinien być nie zależny od hamulca działającego na koło (koła) drugiej osi."

Czyli jasno wynika z tego, ze musisz mieć w trajce hamulec przedni, hamulec tylny i ręczny!!

Wiktor... nie pisz bajek...
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Post autor: Lipa »

Luk a masz ty ręczny :shock:
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

Ja nie mam ręcznego bo nie musiałem mieć za czasów kiedy to rejestrowałem jako motocykl.
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Post autor: Lipa »

przedni to nie ma problemu /oprócz kasy/ wyrzeźbie... ale ręczny??? na chu.. to komu
Czarek-trike
Posty: 9311
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: Czarek-trike »

no właśnie. K***a 3 hamulce?? :shock:


chociaż tak sobie myśle,że może się boją o to,że jak się postawi traje na wzniesieniu to się może stoczyć itp. CHOLERA WIE.
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

nie pisze bajek poprostu sie niedoinformowalem
a tak naprawde to reczny hamulec bardzo łatwo zrobić -- wystarczy wziać pompe od quada z taką magiczną zapadką i juz jest reczny haha.
ja mam funkcje parking w skrzyni moze wystarczy???
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

nie mam recznego, jezeli rejestrujecie pojazd jako L5e to reczny nie potrzebny

nie wiem dlaczego, nie wiem jak, ale nie wymagany jest. Nikt mi sie nie doczepił.

Dwa hamulce musi miec a najwazniejsze o co skakali u mnie to aby były osłony na wszystkie elementy wirujące silnika.

Może dlatego że ja nie miałem osłon na wiatrak chłodzący :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
3oo

Post autor: 3oo »

Luk... też bajek nie opowiadaj... czy cytat z przepisów to mało??
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

3oo pisze:Luk... też bajek nie opowiadaj... czy cytat z przepisów to mało??
Moge przytoczyć opinie moją. Nie był wymagany ręczny w kwietniu 2008 i dlatego go nie mam po prostu. Jakby sie rzeczoznawca uparł to bym zrobił.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
3oo

Post autor: 3oo »

luksky pisze:
3oo pisze:Luk... też bajek nie opowiadaj... czy cytat z przepisów to mało??
Moge przytoczyć opinie moją. Nie był wymagany ręczny w kwietniu 2008 i dlatego go nie mam po prostu. Jakby sie rzeczoznawca uparł to bym zrobił.
Wiec mam rozumieć, że to nie jest rzeczowa dyskusja tylko pierdolimy o głupotach?? Fragment który zacytowałem nie pochodzi z kwietnia czy tam maja 2008 tylko na pewno obowiązywał 15 lat temu... i w niezmienionej wersji obowiązuje do dziś. Kwestia jest tylko taka, że wtedy nie było dokładnej wykładni co to jest trike...
Twój rzeczoznawca chyba kupił uprawnienia na stadionie dziesięciolecia... Rejestracji trajki i rzeczoznawcy gratuluję...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

co Ty, facet ma uprawnienia ADAC, szkoli w PL policjantów i diagnostów :) najwyzszy stopień wtajemniczenia jeżeli chodzi o ich stopnie władzy. Nie wiem czym sie zajmuje w DE ale tez ma tam jakies intratne zajęcie.

Wiele rzeczy mozna zrobić tak albo tak, kwestia jak to ujmie w opinii wg tego co mówił. Np u mnie kwestia błotników to duża zagryzka, gdyż teoretycznie nie musze ich posiadać.

Analogocznie BANDIT pisał i mówił o swoim rzeczoznawcy, ktory mu rejestruje trajki w ten sposob że tylko i wyłącznie na A mozna nimi jezdzić.

Wydaje mi sie iz to kwestia opisania....w tym kraju wiesz że wiele rzeczy jest mozliwych :)

Poza tym z tego co pamiętam L5e to nic innego jak wymagania takie jak motocykl, nic wiecej....L7e miało juz jakis wałek pamiętam bo kiedys nad tym sleczałem....

awaryjne stwierdzil że moge miec, ale nie muszę... wiec dla swietego spokoju zrobiłem..
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości