TUTORIAL - tyl garbusa

Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: Michael2304 »

Dzieki Jockey. A jeszcze jedno,zdjalem blache i gume z tej rurki ,do której (chyba) przymocowana jest szabla. Dopiero jak odkrece wahacz i sciagne szable z ogranicznika bedzie mozliwe wyjac te rurke na której byla guma i odjac szable z drazka? Do tego jeszcze nie doszedem a nie chcialbym czegos popierdzielic.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10866
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: Rob_trike »

uważaj na szable bo potrafi nieźle strzelić przy demontażu
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
Jockey
Posty: 389
Rejestracja: 29 sie 2010, 09:00
Lokalizacja: Konin - prawie ;)
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: Jockey »

Gumy są montowane na szabli po obu stronach. Szabla jest napięta, więc mocno strzeli po zdjęciu z ogranicznika.
Nalelpiej dorobić taki napinacz, wtedy idzie bezproblemowo zakładanie i zdejmowanie.
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: Michael2304 »

Dzieki Rob,Jockey :D Ok. Teraz ostanie pytanie,jesli glupie,to przepraszam. Jezeli kombinacja przekrecenia drazka i szabli o tyle czy tyle daje nam obnizenie lub podniesienie o wiadoma wartosc, w jakim celu poziomowac podloge i mierzyc wysokosc?

Chyba wiem. Jesli sie przestawia dobrze ustawione zawieszenie,to mozna nie mierzyc,bo jest prosto,tylko trzeba podniesc lub obnizyc. Jesli wystepuje roznica w wysokosci zawieszenia miedzy lewa a prawa strona trzeba mierzyc. Dobrze mysle? :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: Lipa »

Michael2304 pisze:Dzieki Rob,Jockey :D Ok. Teraz ostanie pytanie,jesli glupie,to przepraszam. Jezeli kombinacja przekrecenia drazka i szabli o tyle czy tyle daje nam obnizenie lub podniesienie o wiadoma wartosc, w jakim celu poziomowac podloge i mierzyc wysokosc?

Chyba wiem. Jesli sie przestawia dobrze ustawione zawieszenie,to mozna nie mierzyc,bo jest prosto,tylko trzeba podniesc lub obnizyc. Jesli wystepuje roznica w wysokosci zawieszenia miedzy lewa a prawa strona trzeba mierzyc. Dobrze mysle? :mrgreen: .
różnica zawsze występuje bo drążki są różnie spracowane - dlatego warto pomierzyć i ustawić najbliżej poziomu jak się da.
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: Michael2304 »

Taki maly przyrzad do zdejmowania i zakladania szabli, z lewarka od Saxo. Mala rzecz a rece cale. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: Yesvs666 »

Michael2304 pisze:Taki maly przyrzad do zdejmowania i zakladania szabli, z lewarka od Saxo. Mala rzecz a rece cale. :D
Czeka mnie niebawem taka zabawa- wszystko w sumie jasne, ale czy jest jakieś ustawienie wstępne, od którego się zaczyna? Chodzi mi o to, jakie jest wstępne napięcie wałków skrętnych? Zawias miałem można powiedzieć w kawałkach, nowe gumy, duperele... do budowy poskręcałem jakoś tam i wypoziomowane zostało na kobyłkach, także nie ma szans wiedzieć jak to było poskładane wcześniej. Fabryka jak robiła garby to chyba miała jakiś patent, przecież nie znęcali się nad każdym garbem godzinami żeby go wypoziomować??? Musiał być jakiś default do ustawienia i ewentualnie korekta szła. Ktoś coś???
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: adaśko »

z garbusem nie ma reguły , ale na pewno przy robocie z tylnym zawiasem trzeba się zaopatrzyć co najmniej w ochraniacz zębów , bo potrafi przypierdolić jak ze średniowiecznej kuszy :mrgreen:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: seta »

Raczej tylko metodą prób i błędów. Chociażby dlatego że te zawieszenia już swoje przeszły i nie pracują już jak nowe. Np u mnie mam wrażenie że jedna strona jest twardsza względem drugiej.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: Yesvs666 »

Znalazłem gdzieś na necie że wstępny nastaw to 21 stopni 20 minut (+/- 50 minut), niebawem się okaże, czy można się na tym bazować ;-)
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: winda »

seta pisze:Raczej tylko metodą prób i błędów. Chociażby dlatego że te zawieszenia już swoje przeszły i nie pracują już jak nowe. Np u mnie mam wrażenie że jedna strona jest twardsza względem drugiej.
To ty masz trajkę ?
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: seta »

No się stoi w garażu i się kurzy ale jest :D
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: tim »

Może ten wpis coś pomoże
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: custom »

Ja zawsze wkładałem drążek na ząbki tak , aby dolna krawędź szabli była 2 cm niżej niż warga, czyli docelowe miejsce jej spoczynku i zawsze było git . Ewentualna korekta, gdy drążek jest wyje...y .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: Yesvs666 »

custom pisze:Ja zawsze wkładałem drążek na ząbki tak , aby dolna krawędź szabli była 2 cm niżej niż warga, czyli docelowe miejsce jej spoczynku i zawsze było git . Ewentualna korekta, gdy drążek jest wyje...y .
Warta, czyli ogranicznik?
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: custom »

Yesvs666 pisze:
custom pisze:Ja zawsze wkładałem drążek na ząbki tak , aby dolna krawędź szabli była 2 cm niżej niż warga, czyli docelowe miejsce jej spoczynku i zawsze było git . Ewentualna korekta, gdy drążek jest wyje...y .
Warta, czyli ogranicznik?
Warga .
Omne Trinum Perfectum.
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: rożek »

seta pisze:No się stoi w garażu i się kurzy ale jest :D
Winda, co się dziwisz - niedawno po ślubie to się i traja kurzy. Ma chłop inne zajęcia i na wycieczki w góry na południowym wschodzie naszego pięknego kraju czasu nie ma.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: GREGOR »

rożek pisze:
seta pisze:No się stoi w garażu i się kurzy ale jest :D
Winda, co się dziwisz - niedawno po ślubie to się i traja kurzy. Ma chłop inne zajęcia i na wycieczki w góry na południowym wschodzie naszego pięknego kraju czasu nie ma.
Za tego co się orientuje to najważniejsza robotę zrobił :mrgreen: ,więc teraz ma wolne wieczory :lol:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: Yesvs666 »

Z ustawieniem twardości sprawa jasna, a zbieżność? Jak (w sensie czym) ustawić sprawa oczywista, ale ile pod szerokie laczki? Z chęcią przyjmę patent ;-)
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Post autor: GREGOR »

Motobanan pisze: 10 gru 2021, 07:30 https://vw.zenseeker.net/Wheels-TorsionBars.htm. Pomocny kalkulator pozdrawiam
Banan, myślisz że tutaj każdy uczony z językiem 🤔 Tomek tutaj prości ludzie :mrgreen:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości