Zawieszenie pneumatyczne

Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: kowall »

Yesvs666 pisze:
winda pisze:Ile waży przód? Czyli jaki nacisk na przednie koło masz?
Wrzucę na wagę bo już nie pamiętam, ale z tego co kojarzę to jakieś 40 kilo na pusto. Moje dupsko waży stówę. Niby jest ok, ale jak dociążę trochę to na pewno nie zaszkodzi, a wręcz będzie tylko lepiej.
Trochę mało , u mnie jest na pusto 75kg plus połowa mojej masy jak wsiądę to razem jest na przodzie jakieś 135kg. i podczas jazdy nie narzekam .
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: Yesvs666 »

kowall pisze:
Yesvs666 pisze:
winda pisze:Ile waży przód? Czyli jaki nacisk na przednie koło masz?
Wrzucę na wagę bo już nie pamiętam, ale z tego co kojarzę to jakieś 40 kilo na pusto. Moje dupsko waży stówę. Niby jest ok, ale jak dociążę trochę to na pewno nie zaszkodzi, a wręcz będzie tylko lepiej.
Trochę mało , u mnie jest na pusto 75kg plus połowa mojej masy jak wsiądę to razem jest na przodzie jakieś 135kg. i podczas jazdy nie narzekam .
Tak jest, więc planuję dorzucić jeszcze ze 25 kilo. Pasażerowie i tym bardzie woźnica siedzą za osią tylnych kół. Silnik niby alu, ciężar podobny do VW, ale jednak w rzędzie. Nie jest źle, jak się dociąży to będzie jeszcze lepiej. Jak wspominałem, wagę na sucho sprawdzałem i bez siedzenia, które też waży i jest za osią, jak się zaleje paliwka, to tez się polepszy (2 zbiorniki z przodu), wiem, paliwko się zużywa, ale w połączeniu z doważeniem przodu, będzie wszystko mocno na korzyść.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: Yesvs666 »

REWIZJA- mam 60 kilo, ważone bez siedzenia z 10 lirami paliwka- dorzucę jeszcze ze 25 i będzie gitara ;-)
Te 40 pamiętałem z budowy, jak jeszcze wszystkich gratów nie było ;-)
jarekqqq
Posty: 393
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:49
Krótki opis: Nic dodać nic ująć ..
Lokalizacja: Wałbrzych -Longford
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: jarekqqq »

Dorzuce się do tematu ja zakupiłem amorki dedykowane do tyłu MA803 Monro.. I do tego kompresorek za jakieś na polskie 90 zł I też jestem ciekawy co z tego wyjdzie .Odnośnie tego kompresorka kupiłem kiedyś kolesiowi do wana co na kurierce śmiga po europie i nigdy niemiał z nim problemu śmiga do dzisiaj ..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: tim »

A odwadniacz sprężonego powietrza czy inne ustrojstwo przewidujecie zamontować. Z drugiej strony to cały czas nie będzie pompować to i tej wilgoci nie będzie sporo .
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: Yesvs666 »

tim pisze:A odwadniacz sprężonego powietrza czy inne ustrojstwo przewidujecie zamontować. Z drugiej strony to cały czas nie będzie pompować to i tej wilgoci nie będzie sporo .
Po próbach też stwierdziłem, że by się przydał, niby nie dużo pompuje, ale...
Jak zdejmowałem wężyk z napompowanej poduchy to szła mgła, czyli mokro jest.
Właśnie zapodałem takie coś, nie działa co prawda w automacie, ale od czasu do czasu paluchem się naciśnie i gitara ;-)
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: tim »

Yesvs666 pisze:
tim pisze:A odwadniacz sprężonego powietrza czy inne ustrojstwo przewidujecie zamontować. Z drugiej strony to cały czas nie będzie pompować to i tej wilgoci nie będzie sporo .
Po próbach też stwierdziłem, że by się przydał, niby nie dużo pompuje, ale...
Jak zdejmowałem wężyk z napompowanej poduchy to szła mgła, czyli mokro jest.
Właśnie zapodałem takie coś, nie działa co prawda w automacie, ale od czasu do czasu paluchem się naciśnie i gitara ;-)
Takie dwa w jednym, wyłapie mgiełkę a przy okazji zawór do upuszczania ciśnienia :D
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: kowall »

Yesvs666 pisze:
tim pisze:A odwadniacz sprężonego powietrza czy inne ustrojstwo przewidujecie zamontować. Z drugiej strony to cały czas nie będzie pompować to i tej wilgoci nie będzie sporo .
Po próbach też stwierdziłem, że by się przydał, niby nie dużo pompuje, ale...
Jak zdejmowałem wężyk z napompowanej poduchy to szła mgła, czyli mokro jest.
Właśnie zapodałem takie coś, nie działa co prawda w automacie, ale od czasu do czasu paluchem się naciśnie i gitara ;-)
Takie coś --jak to nazwałeś -- mam przy pistolecie do malowania i też się sprawdza :wink:
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: Yesvs666 »

Hehe, a myślisz że skąd to zajumałem :-) ? Do pistoletu się dokupi na spokojnie. W planie było kupić większy, automat, ale ten zgrabniutki, łatwo upchać i najważniejsze był w garażu pod ręką :-)
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: kowall »

Yesvs666 pisze:Hehe, a myślisz że skąd to zajumałem :-) ? Do pistoletu się dokupi na spokojnie. W planie było kupić większy, automat, ale ten zgrabniutki, łatwo upchać i najważniejsze był w garażu pod ręką :-)
Kurwa nasze kochane forum :D , mam stary Polski pistolet , jak napiszę że ma ze trzydzieści lat to się chyba nie pomylę :lol: ,teraz w sobotę byłem u kumpla w sklepie i kazałem mu zamówić jakiś zwykły pistolet do podkładowania , a o tym filterku zapomniałem :?
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: kowall »

Dorwałem filterek w zwykłym --żelaznym--sklepie , tak więc jest już komplet ,trza się brać do roboty :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
tygrys
Posty: 15
Rejestracja: 10 lis 2020, 11:35
Krótki opis: lubię "wynalazki" tworzyć i jazda jazda j...
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: tygrys »

jarekqqq pisze: 28 kwie 2019, 13:29 Dorzuce się do tematu ja zakupiłem amorki dedykowane do tyłu MA803 Monro.. I do tego kompresorek za jakieś na polskie 90 zł I też jestem ciekawy co z tego wyjdzie .Odnośnie tego kompresorka kupiłem kiedyś kolesiowi do wana co na kurierce śmiga po europie i nigdy niemiał z nim problemu śmiga do dzisiaj ..
Odgrzeję temat :D ciekaw jestem czy coś wyszło z zawieszeniem na tych "Monro" ? Jestem na etapie kompletowania części do budowy czwartego z kolei "wózka" - doczepki do motocykla , ale chcę zrobić na pneumatyce . Latem kupiłem poduszki od kabiny ciężarówki Volvo , ale zainteresowały mnie te amortyzatory pneumatyczne...
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Zawieszenie pneumatyczne

Post autor: Arek »

Potrzebne tylne wachacze poprzeczne (drążki) do toyoty celici T-18. Może ktoś coś ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości