Hamulce do Trike 126 p

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamikwia
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:32
Kontakt:

Hamulce do Trike 126 p

Post autor: kamikwia »

WITAM PANOWIE
MAM TRIKE NA 126P Z BĘBNAMI. HAMUJĄ BYLE JAK. ZAKŁADALIŚCIE MOŻE TARCZE ? ROZUMIEM ŻE FLANSZE ITP..A CO Z POMPĄ ?JAKĄ ZAMONTOWALIŚCIE I W KTÓRYM MIEJSCU.?
BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA POMYSŁY LUB FOTKI.
DZIĘKI POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: yunkers »

A do teraz pompy nie miałes??
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: Arek »

yunkers pisze:A do teraz pompy nie miałes??
:shock: :shock: :shock: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: Yesvs666 »

kamikwia pisze:WITAM PANOWIE
MAM TRIKE NA 126P Z BĘBNAMI. HAMUJĄ BYLE JAK. ZAKŁADALIŚCIE MOŻE TARCZE ? ROZUMIEM ŻE FLANSZE ITP..A CO Z POMPĄ ?JAKĄ ZAMONTOWALIŚCIE I W KTÓRYM MIEJSCU.?
BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA POMYSŁY LUB FOTKI.
DZIĘKI POZDRAWIAM
Zostaw bębny, załóż pompę z małą średnicą tłoczka i będzie hamować jak wściekła (no chyba, że uspawałeś ramę z heba 200 i trajka waży 2 tony) Druga sprawa- jak wyglądają przełożenia na cięgnach (długości ramion pedału, popychaczy etc)? Może tu tkwi problem.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: bandit »

Kupujesz pompę sprzęgła od stara https://allegro.pl/oferta/star-200-266- ... e=facebook
Kupujesz włącznik hamulca ciśnieniowy od traktora np ursus, rozbierasz pompę , nawiercasz korpus po przeciwnej stronie od wejścia i gwintujesz pod gwint czujnika. Oczysczasz pompę z opiłków i składasz do kupy.
Pompe montujesz z przekładnia, dzięki temu pręt łączący dźwignie przy podnużku z przekładnia pompy będzie ciągnięty podczas hamowania, a nie pchany ( nie będzie się giąć,)
Dźwignie i przekładnie musisz sam dobrać, tak aby po naduszeniu dźwigni hamulca nie trza było się mocować. W swojej traji maluchowej miałem tak zrobione na oryginalnych bębnach i hamulce hamowały jak wryte.

Na przyszłość wyłącz Capslocka bo nie lubię czytać krzyku w poście.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: krobia »

Jutro zrobię Ci fotki.,nie chce mi się teraz lecieć w kszaciory za garaż :)
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: dark »

U mnie pompa od Ursusa nie trzeba gwintować ma otwór na ciśnieniowy włącznik Stopu i dźwignia ramię przełożenie 1 do 4 lub do 5-ciu.
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: yunkers »

krobia pisze:Jutro zrobię Ci fotki.,nie chce mi się teraz lecieć w kszaciory za garaż :)
Kszaczory powiafasz, to weź coś na przeczyszczenue i przy okazji dwie sprawy ogarniesz.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
kamikwia
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:32
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: kamikwia »

Więc.. Pompę mam z 126p. Wszystkie 3 wyjścia z pompy odprowadziłem do przewodów hamulcowych na trójnik i na bębny. Pompa na,, nacick,, jak można zrobić na,, ciągnięcie,,.?Zmienić pompę? Wysyłam fotki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
MIKOLAJ
Posty: 76
Rejestracja: 06 wrz 2016, 23:35
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: MIKOLAJ »

Przed pompa instalujesz dziwignie. Dlugi pret ciagie,os obrotu zmienia kierunek i krotki pret dziala na tloczek pompy. Odleglosciami od osi obrotu regulujesz skok pedalu hamulca co sie wiaze z sila nacisku na tlok w pompie.
Awatar użytkownika
kamikwia
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:32
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: kamikwia »

Ok kumam, a jeśli chodzi o pompę.. Może być od 126p?Czy są lepsze?
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: Yesvs666 »

kamikwia pisze:Więc.. Pompę mam z 126p. Wszystkie 3 wyjścia z pompy odprowadziłem do przewodów hamulcowych na trójnik i na bębny. Pompa na,, nacick,, jak można zrobić na,, ciągnięcie,,.?Zmienić pompę? Wysyłam fotki.
Drugie zdanie odpowiada na pytanie o hooyowych hamulcach. Fizyka- mały tłok w pompie, duży ruch, mała siła, duży tłok w zacisku czy szczęce, mały ruch, duża siła. Podłączając wszystkie sekcje do trójnika "ujebałeś" przełożenie hydrauliczne wynikające z różnic powierzchni tłoczków, zrobiłeś jeszcze gorzej, niż było w maluchu. Najpierw rozpierdol tą wydumkę i podłącz tylne koła do przedniej sekcji pompy (to ta, która w maluchu hamowała przodem, z 2 wyjściami) prosta robota, jedno wyjście do jednego koła, drugie do drugiego, drugą sekcję pompy zaślep, tylko zostaw suchą. Zobacz wtedy, czy się nie polepszy :-)
Jak będzie jeszcze za mało, wtedy kombinować, ale zacznij od naprawy babola
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: dark »

Kup pompę od ursusa ma dwa wyjścia na dwa koła i już ...
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
kamikwia
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:32
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: kamikwia »

No właśnie jak miałem jedno wejście zaślepione to była tragedia. Teraz jest lepiej ale nie dobrze. Chyba zdecyduje się na wymianę pompy. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: dark »

Niestety fotki Ci w tych dziwnych czasach nie zrobię , pompa ma z tyłu wejście na ciśnieniowy czujnik stopu to i ten problem będziesz miał z głowy tylko kabelki wystarczy podłączyć ... :D
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
MIKOLAJ
Posty: 76
Rejestracja: 06 wrz 2016, 23:35
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: MIKOLAJ »

jednosekcyjna pompa lub sekcje polaczone. sprawa drugga walca 295/50 raczej bebnem od malca nie zblokujesz. moge sie mylic m
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: GREGOR »

Ja w swojej traji miałem pompę od Łady (sprzęgłową) na wyjściu miałem jeden trójnik po to by stop podłączyć, a na tyle traji drugi by podzielić na dwa kołą, traja ważył w ostatnim czasie 650 kg i hamowała bez problemu.
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Hamulce do Trike 126 p

Post autor: tim »

Ursus c 360 ma dwie pompy krótką i długą. Weź krótką wkręć czujnik stopu( są dwa rodzaje jeden ma płaskie konektory a drugi okrągłe) Z pompt jeden przewodzik i rozgałęzienie na dwa koła. Przy okazji masz Stop gdzie podpiąć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości