Grzejacy się wydech

Wszelakie sprawy techniczne, ktore nie maja swojego miejsca...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NAZTEER
Posty: 151
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:05
Kontakt:

Grzejacy się wydech

Post autor: NAZTEER »

Mam taki mały problem. Miałem puste wydech w silniku 1.3 garbus. Dałem je to przerobienia żeby było ciszej i.... Od tego czasu prawy wydech bardzo się grzeje, robi się niebieski od temperatury. Co go boli
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: Arek »

Za dużo gazu dajesz, znam przypadki gdzie kolektory były wręcz czerwone od takich działań (traja Lipy użytkowana przez Bulla w Babkach) :lol:
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: kowall »

NAZTEER pisze:Mam taki mały problem. Miałem puste wydech w silniku 1.3 garbus. Dałem je to przerobienia żeby było ciszej i.... Od tego czasu prawy wydech bardzo się grzeje, robi się niebieski od temperatury. Co go boli
A pokaż no ten wydech w całości jak masz jakieś zdjęcia może wtedy ci ktoś coś doradzi , u mnie są też puste wydechy silnik 1.6 i chodzi cicho jak pszczółka , nie wiem tylko czemu nikt za mną nie chce jechać :mrgreen: :mrgreen:
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: Czarek-trike »

może pali tylko na jedną strone ? :mrgreen:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Fido
Posty: 668
Rejestracja: 08 sty 2011, 16:16
Lokalizacja: LTM
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: Fido »

Może za bardzo wytłumiony, dlatego się grzeje.
Co tam wstawili ???
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
NAZTEER
Posty: 151
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:05
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: NAZTEER »

Arek pisze:Za dużo gazu dajesz, znam przypadki gdzie kolektory były wręcz czerwone od takich działań (traja Lipy użytkowana przez Bulla w Babkach) :lol:
Ale u mnie tylko jeden się grzeje po przejechaniu kilometra może dwóch. Dodam że temperatury są jakie są
Awatar użytkownika
NAZTEER
Posty: 151
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:05
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: NAZTEER »

Fido pisze:Może za bardzo wytłumiony, dlatego się grzeje.
Co tam wstawili ???
Nie wiem, jutro spróbuję tam zaglądać
Awatar użytkownika
Fido
Posty: 668
Rejestracja: 08 sty 2011, 16:16
Lokalizacja: LTM
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: Fido »

Ja mam u siebie DB killery z HD ale i tak musiałem je lekko przerobić bo za bardzo tłumiły.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: Czarek-trike »

Fido pisze:Ja mam u siebie DB killery z HD ale i tak musiałem je lekko przerobić bo za bardzo tłumiły.
u mnie bd killery w wydechu SE w sportsterze tłumią na 124dB :lol: ..mam plan w tym sezonie je wyjąć :mrgreen:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
NAZTEER
Posty: 151
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:05
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: NAZTEER »

Jak widać na zdjęciach rura przelotowa jest przecieta/wycieta częściowo i zagnieciona czyli totalna partyzantka. Nie chcę wracać do tego "fachowca od tłumików" z przyczyn oczywistych. Tłumik po lewej stronie jest zrobiony podobnie ale się nie grzeje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Fido
Posty: 668
Rejestracja: 08 sty 2011, 16:16
Lokalizacja: LTM
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: Fido »

Nie ma dziwota że się grzeje.
Masakra.
Wywal to, rozwierć lub wykmiń coś innego.
Tak to nie przejdzie.
Wydech tłumi się ale nie w taki sposób.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: kowall »

Hm , myślę że i tak masz szczęście że ci ten fachowiec całkiem tej dziury nie zaspawał , byłby wtedy całkiem wyciszony :wink:
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: dark »

Ja pierd...e , jakaś masakra ... :evil:
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Grzejacy się wydech

Post autor: Yesvs666 »

Tak spozieram w ten "otwór" i się przyglądam- a to nie jest tak, że widać tylko koniec tej rurki, a ona ma dajmy na to 10cm i jest nawiercona z boku? Jeśli tak, to gazy idące w bok z tych dziurek z boku rozgrzeją dolną część tłumika (bo może to jest to, o czym mówisz), jeśli to tylko tyle, co widać, to hooynia jakich mało, ale wtedy tłumik by się nie grzał, tylko rury, bo gazy w tym przypadku idą prosto.
W mojej mam 2 wydechy przelotowe bez żadnych dbkillerów itp, cichutka jest jak pszczółka ;-) tłumi pewnie po części też trochę katalizator, ale odpowiednia długość tłumików, średnica itp robi swoje- oporów w "wypróżnianiu" nie ma, a dźwięk skutecznie zostaje stłumiony.
Pewnie nie o taki efekt Ci chodzi, tylko żeby z 200 db zrobić 100 ;-)- to na przelotowym nie powinno być wielkim wyzwaniem, a i grzał się nie będzie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości