Perseidy 2018

Zloty i lokalne "spotkania" :)
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: winda »

krobia pisze:
winda pisze:Pewnie w Bieszczadach będę w tym czasie :mrgreen:
Dlatego, że tam jest morze czy, że nie ma parawanow :?:
Te parawany przeważyły
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Czarek-trike
Posty: 9308
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: Czarek-trike »

winda pisze:Nie posiadam parawanu i wkurwiają mnie parawaniarze(..)
no niestety... ja bardzo lubie Kołobrzeg.. ale poza sezonem... pierdolnąć się na piasku i słuchać szumu morza :D Niestety w sezonie..plaża zajebana parawanami, dziwnymi ludźmi ...także odpoczynek zerowy :evil:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: custom »

Też nie lubię tłoku na plaży . Kiedyś będąc we Władku szliśmy parę kilometrów aby znaleźć spokój , ale przy okazji nabawiłem się kompleksów :mrgreen: :mrgreen:
Idąc brzegiem morza dotarliśmy do grupki nudystów , z któroch jeden miał knura po kolana i to w zwisie :shock: a ja bidny człowiek ze wsi wychodząc z zimnej wody , niejednokrotnie muszę szukać swojej sikawki bo jest w zaniku . Wtedy zrozumiałem , że wielkość ma znaczenie .
Takiego knura jak miał ten nudysta do żadnych majtek nie schowasz :lol: Nawet z bokserek wystaje .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3674
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: bandit »

Czarek masz rację. Obecnie przebywam z rodzinka w Międzywodziu, zaludnienie plaży obłędne. O 7.20 zapindalam na plażę aby dzieciaki nie musiały fruwać 2 metry nad ziemią bo zapory parawanowe uniemożliwiaja normalne przejście.. a jak już byliśmy przy brzegu rozbici to jeszcze rodzinka z kuzynka jakaś i szwagrem z rodziną wbiła się przed nami i przed przejściem które zostawiłem z lewej i prawej. Porażka . Dobrze że córcie dobrze się bawią.
Czarek-trike
Posty: 9308
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: Czarek-trike »

bandit pisze:Czarek masz rację. Obecnie przebywam z rodzinka w Międzywodziu, zaludnienie plaży obłędne. O 7.20 zapindalam na plażę aby dzieciaki nie musiały fruwać 2 metry nad ziemią bo zapory parawanowe uniemożliwiaja normalne przejście.. a jak już byliśmy przy brzegu rozbici to jeszcze rodzinka z kuzynka jakaś i szwagrem z rodziną wbiła się przed nami i przed przejściem które zostawiłem z lewej i prawej. Porażka . Dobrze że córcie dobrze się bawią.
masakra.. ja w tym roku ze 2 godziny ''odpocząłem'' nad morzem, bez tłumów na plaży i to paradoksalnie podczas zlotu w Darłowie..gdzie zlotowisko jest ze 30 metrów od plaży..
Teraz na wrzesień kobita moja klepnęła nam temat w sarbinowie.. sarbinowo po sezonie też spoko, mozna się plażą przespacerować do miejscowości chłopy.. od razu przy morzu mają wędzarnie..a kawałek dalej sprzedają ''lokalne wino z bartexu'' podawane w kuflu :lol: :shock: :lol: :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3674
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: bandit »

Chłopy są zajebiste wg mnie. Byliśmy tam dwa lata z rzędu i cisza spokój. W Sarbinowie też jest ok. I Trajka tam stoi:)
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3229
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: kowall »

Coś mi się wydaje że Sulky będziesz musiał zmienić temat z --perseidy-- na --morze -- :mrgreen: :mrgreen:
Z prognozy pogody wynika że może ci się uda ta dzisiejsza obserwacja , u nas całą noc padało i wieczorem na śląsku też ma a tam u ciebie w Wielkopolsce ma być czysto .
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1345
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: Baran »

Kowall ma rację, Franky nie może wyjechać z Krakowa tak leje...
Pisał, że rano Kury ratował z powodzi :lol:
Chyba się nie uda na Perseidy dojechać :(
Szkoda i sorki za kłopot
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4354
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: Arek »

Gwiazd rankiem nie widać... Bunkrów też niea ma... Ale i tak jest zajebiście :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1880
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: andrzejqs »

Warunki są idealne księżyc nie będzie przeszkadzał w obserwacji. Aparaty naszykowane a teraz pozostaje tylko czekać.


w nocy z 12 na 13 sierpnia będziemy świadkami maksimum roju Perseidów, czyli „spadających gwiazd”, i to w najlepszych warunkach od wielu lat! Warto wiedzieć, skąd się biorą te meteory i jak prowadzić ich obserwacje.
Tegoroczne Perseidy będą wyjątkowe dzięki współgraniu dwóch ważnych elementów: nowiu Księżyca i idealnego dla Polski momentu przejścia Ziemi przez maksimum tego roju meteorów. Nów Księżyca przypada na 11 sierpnia, a punkt szczytowy Perseidów w nocy z 12 na 13 sierpnia – niebo będzie wciąż bardzo ciemne, dzięki czemu będzie można dostrzec więcej świetlistych smug. Dodatkowym plusem jest to, że najwięcej tych zjawisk pojawi się między 22 a 10 rano, a więc w czasie panującej w Polsce nocy. W ostatnich latach nie mieliśmy tyle szczęścia, bo maksimum Perseidów przypadało w czasie dnia. Tym razem będzie można zobaczyć nawet do 110 zjawisk świetlnych na godzinę!Liczniejsze bywają tylko styczniowe Kwadrantydy i grudniowe Geminidy, jednak wówczas pogoda często nie sprzyja obserwacji. Potrzebne jest pogodne niebo, koc, leżak i oddalenie od świateł wielkiego miasta. Znajdźcie sobie miejsce gdzieś na otwartym polu i odszukajcie Gwiazdozbiór Perseusza – Perseidy wylatują z tego punktu, a nosi on nazwę radiantu. Być może łatwiej będzie zlokalizować pobliski Gwiazdozbiór Kasjopei, który układa się w charakterystyczny kształt litery „W”. Kiedy już go znajdziecie – nie patrzcie na niego, tylko na pozostałą część nieba, pamiętając o tym, że Perseidy będą nadlatywać od strony Gwiazdozbioru Perseusza,
perseidy.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: Sulkyrider »

My juz po obserwacji. Każdy widział po kilka spadających gwiazd, najwięcej widział sąsiad - 86 naliczył, ale on też najwięcej wypił, więc mógł się pomylić w liczeniu.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
BOOM
Posty: 533
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:48
Lokalizacja: MIKOŁÓW
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: BOOM »

andrzejqs pisze:Warunki są idealne księżyc nie będzie przeszkadzał w obserwacji. Aparaty naszykowane a teraz pozostaje tylko czekać.


w nocy z 12 na 13 sierpnia będziemy świadkami maksimum roju Perseidów, czyli „spadających gwiazd”, i to w najlepszych warunkach od wielu lat! Warto wiedzieć, skąd się biorą te meteory i jak prowadzić ich obserwacje.
Tegoroczne Perseidy będą wyjątkowe dzięki współgraniu dwóch ważnych elementów: nowiu Księżyca i idealnego dla Polski momentu przejścia Ziemi przez maksimum tego roju meteorów. Nów Księżyca przypada na 11 sierpnia, a punkt szczytowy Perseidów w nocy z 12 na 13 sierpnia – niebo będzie wciąż bardzo ciemne, dzięki czemu będzie można dostrzec więcej świetlistych smug. Dodatkowym plusem jest to, że najwięcej tych zjawisk pojawi się między 22 a 10 rano, a więc w czasie panującej w Polsce nocy. W ostatnich latach nie mieliśmy tyle szczęścia, bo maksimum Perseidów przypadało w czasie dnia. Tym razem będzie można zobaczyć nawet do 110 zjawisk świetlnych na godzinę!Liczniejsze bywają tylko styczniowe Kwadrantydy i grudniowe Geminidy, jednak wówczas pogoda często nie sprzyja obserwacji. Potrzebne jest pogodne niebo, koc, leżak i oddalenie od świateł wielkiego miasta. Znajdźcie sobie miejsce gdzieś na otwartym polu i odszukajcie Gwiazdozbiór Perseusza – Perseidy wylatują z tego punktu, a nosi on nazwę radiantu. Być może łatwiej będzie zlokalizować pobliski Gwiazdozbiór Kasjopei, który układa się w charakterystyczny kształt litery „W”. Kiedy już go znajdziecie – nie patrzcie na niego, tylko na pozostałą część nieba, pamiętając o tym, że Perseidy będą nadlatywać od strony Gwiazdozbioru Perseusza,
perseidy.jpg
A tak konkretnie to mam patrzeć w którym kierunku :wschód/zachód /północ /południe /w górę :roll:
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: Sulkyrider »

Jak niebo bedzie czyste, to obserwuj północno-wschodnią część nieba, ale perseidy będą widoczne praktycznie na całym niebie, więc patrz tam, gdzie masz lepszą widoczność, tam gdzie mniej sztucznego światła, gdzie nie będzie chmur.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: GREGOR »

Arek pisze:Gwiazd rankiem nie widać... Bunkrów też niea ma... Ale i tak jest zajebiście :D
No i gicior jeszcze do Was zajedzie :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: winda »

Warunki chyba miałem dobre do oglądania ? Najbardziej na południe wysunięta miejscowość w Polsce. Trze i od końca dom. Brak latarni i zasięgu ;)
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: Sulkyrider »

winda pisze:Warunki chyba miałem dobre do oglądania ? Najbardziej na południe wysunięta miejscowość w Polsce. Trze i od końca dom. Brak latarni i zasięgu ;)
Ile naliczyłeś?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: winda »

Żadnej. Nie liczyłem ;)
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3229
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Perseidy 2018

Post autor: kowall »

Ja chciałem oglądać , ale byłem zalatany i jakoś nie było czasu , ale w nocy jechałem do roboty i u kumpla pod domem patrzę w niebo , szukam i nic , ale po chwili szukania/czekania nagle jest , jest jedna ,zdążyłem nawet życzenie powiedzieć , ale dziwne , ona dalej leci i nie gaśnie ........kurwa jebany samolot :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość