Silnik - zapytanie.

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: andrzejqs »

Od czego by tu zacząć polecę po całokształcie

1) trajka 3-osobowa to nieporozumienie, dwie takie stworzyłem z nadzieją, że z rodziną będę jeździł.

i tu zonk rodzina była zainteresowana budową co ojciec tworzy, ale jak przyszło co do czego to sam jeżdżę.

2) taka kanapa to jeden wielki hamulec aerodynamiczny.

v max trajki z wiatrem 180 km/h pod wiatr to czasami 130 km/h

3) Skóra jest wybredna raczej tylko czarna no ale w d.... będzie parzyć. Po deszczu robi się twarda jak koci ogon, zaś na słońcu pęka, z racji, że kanapa wystaje na boki to świetnie zbiera komary więc po wieczornej jeździe jest kupe roboty z czyszczeniem tego g....

4) Kanapa ja mam od lexusa kupiłem, bo była tania cos 80 zł, ale jak po 3 latach już nie była taka ładna salonowa to wpadłem na pomysł, że kupie nową na aledrogo a tu zonk nowa była, ale za 800 -900 zł, kanapę, jeśli brać to od jakiś standardowych modeli aut, żeby były dostępne.

5) najpoważniejsza wada powyżej 120 km/h wyciąga zagłówki do góry i wtedy jak przyjeżdżam do domu dostaje zjebke, bo żona od razu widzi ze szybko jechałem.

Zalet od groma osobiście brał bym stelaż z auta i pokrył to jakąś syntetyczną skórą ktoś tu na forum pisał, że świetny jest materiał ze skuterów wodnych.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
piotrbuniowski
Posty: 233
Rejestracja: 22 sty 2012, 16:04
Krótki opis: bunio
Lokalizacja: ok.sieniawy/podkarpackie
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: piotrbuniowski »

Adaś a nie myślałeś o moscie z pandy 4x4,oczywiście tył i nie sztywny.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: adaśko »

piotrbuniowski pisze:Adaś a nie myślałeś o moscie z pandy 4x4,oczywiście tył i nie sztywny.
Nie myślałem, ale ciekawe jakie to ma przełożenie i w któtą stronę kręci się
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: Yesvs666 »

andrzejqs pisze:Od czego by tu zacząć polecę po całokształcie

1) trajka 3-osobowa to nieporozumienie, dwie takie stworzyłem z nadzieją, że z rodziną będę jeździł.

i tu zonk rodzina była zainteresowana budową co ojciec tworzy, ale jak przyszło co do czego to sam jeżdżę.

2) taka kanapa to jeden wielki hamulec aerodynamiczny.

v max trajki z wiatrem 180 km/h pod wiatr to czasami 130 km/h

3) Skóra jest wybredna raczej tylko czarna no ale w d.... będzie parzyć. Po deszczu robi się twarda jak koci ogon, zaś na słońcu pęka, z racji, że kanapa wystaje na boki to świetnie zbiera komary więc po wieczornej jeździe jest kupe roboty z czyszczeniem tego g....

4) Kanapa ja mam od lexusa kupiłem, bo była tania cos 80 zł, ale jak po 3 latach już nie była taka ładna salonowa to wpadłem na pomysł, że kupie nową na aledrogo a tu zonk nowa była, ale za 800 -900 zł, kanapę, jeśli brać to od jakiś standardowych modeli aut, żeby były dostępne.

5) najpoważniejsza wada powyżej 120 km/h wyciąga zagłówki do góry i wtedy jak przyjeżdżam do domu dostaje zjebke, bo żona od razu widzi ze szybko jechałem.

Zalet od groma osobiście brał bym stelaż z auta i pokrył to jakąś syntetyczną skórą ktoś tu na forum pisał, że świetny jest materiał ze skuterów wodnych.
Ja jednak się upieram, i nie za 3, ale za 4 osobową, bo tyle jest nas w domu ;-), ale też móżdżę, jak tu wykombinować, żeby 2 siedzenia można było demontować i w to miejsce stawiać bagażniki, kufry, sakwy, coś tam... Tak to wydumać, żeby w razie "w", jakby rodzina jednak nie chciała dupy wozić- to będzie 2 fotele, kierowca+ pasażer i gitara- temat teoretycznie prosty, bo niby jaka to trudność zdjąć 2 fotele, ale po przemyśleniu tematu jest jeden wielki problem- jak toto zbudować tak, żeby to wyglądało z 2 i z dołożonymi kolejnymi 2 fotelami? Muszę to jakoś sprytnie wymóżdżyć... Muszę temat jakoś rozsądnie rozkminić, bo żona napalona na jazdę jak ciapaty na kozę, ale sama nie siądzie- trzeba ją wozić, moje 2 smarki też już są w takim wieku, że by chcieli dupę wozić na czym się da- na skuter, czy moto pierwsi jako pasażer, więc nie zostaje mi nic innego, jak spełnić oczekiwania nas czworga jednym sprzętem ;-) Nie myślę też o zadziwianiu świata jakimiś nadzwyczajnymi osiągami- jak mi traja pojedzie stabilnie 120, to będę zadowolony- do wygłupów robiłbym traję z silnikiem w jajach, do spokojnej, bulwarowej jazdy- silnik w odwłok, 70+ koni i można jechać...
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: seta »

adaśko pisze:
piotrbuniowski pisze:Adaś a nie myślałeś o moscie z pandy 4x4,oczywiście tył i nie sztywny.
Nie myślałem, ale ciekawe jakie to ma przełożenie i w któtą stronę kręci się
Panda ma przełożenie około 2,7
Kręci się w lewo patrząc od przodu auta, czyli tak jak w Mercedesie
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: bandit »

Są jeszcze dyfry od passtuch, bory z napędem 4motion jakby co.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: adaśko »

seta pisze:
adaśko pisze:
piotrbuniowski pisze:Adaś a nie myślałeś o moscie z pandy 4x4,oczywiście tył i nie sztywny.
Nie myślałem, ale ciekawe jakie to ma przełożenie i w któtą stronę kręci się
Panda ma przełożenie około 2,7
Kręci się w lewo patrząc od przodu auta, czyli tak jak w Mercedesie
Ale w st1100 wał kręci się w prawo więc raczej dyfer od bmw, ale są wielkie i ciężkie niestety
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: Yesvs666 »

adaśko pisze:
seta pisze:
adaśko pisze:
piotrbuniowski pisze:Adaś a nie myślałeś o moscie z pandy 4x4,oczywiście tył i nie sztywny.
Nie myślałem, ale ciekawe jakie to ma przełożenie i w któtą stronę kręci się
Panda ma przełożenie około 2,7
Kręci się w lewo patrząc od przodu auta, czyli tak jak w Mercedesie
Ale w st1100 wał kręci się w prawo więc raczej dyfer od bmw, ale są wielkie i ciężkie niestety
Przecież można "do góry nogami" zamontować dyfer- tylko odpowietrzenie trzeba przerobić
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: seta »

Tylko czy nie zacznie wyć jak się będzie kręcił w drugą stronę.
W Suzuki Swift też jest fajny mały most ale nie wiem w którą stronę się kręci. I dość drogo kosztuje.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: Yesvs666 »

seta pisze:Tylko czy nie zacznie wyć jak się będzie kręcił w drugą stronę.
W Suzuki Swift też jest fajny mały most ale nie wiem w którą stronę się kręci. I dość drogo kosztuje.
To można spojrzeć szerzej i poszukać mostu przedniego, od teriosa, kia-nki, czy czegoś takiego.
Ewentualnie opcja B- wolny wydech- zagłuszy most jak zacznie wyć ;-), a tak na poważnie, to czy będzie wył? trudno powiedzieć, na pewno łożyska trochę bardziej w dupę zbiorą, bo skos trybów przeważnie jest zawsze w tę stronę, żeby je odciążać, ale waga trajki, notabene mniejsza niż auta, zapewne nieco zniweluje ten efekt
WETERAN
Posty: 61
Rejestracja: 06 wrz 2017, 09:27
Krótki opis: Żyj i daj żyć innym.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: WETERAN »

Jak wiecie mam trajke wyprodukowana przez Pawlika z MC Trajkersi, na "maluchu", nadszedł czas na zmianę silnika - chce kupić kompletny silnik od Fiata 1100/1200 ccm. V 8 na gaźniku - czy ktoś ma do sprzedania taki silnik, a może wie gdzie taki jest?
A może podpowiecie co by można było kupić i zamontować?
Ostatnio zmieniony 01 sie 2018, 09:31 przez WETERAN, łącznie zmieniany 2 razy.
Żyj i daj żyć innym.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: Yesvs666 »

WETERAN pisze:Jak wiecie mam trajke wyprodukowana przez Pawlika na "maluchu", ponieważ kompresja w cylindrach jest poniżej 8 at.czas na zmianę silnika - chce silnik od Fiata UNO 1200 ccm.na gaźniku - czy ktoś ma do sprzedania kompletny taki silnik, a może wie gdzie taki jest?
...a miałem swifta z gotową flanszą kilka tygodni temu do sprzedania, pojechał do Torunia wraz z ramą trajeczki. Kato miał zakładać smarta do tej trajeczki, może ma do odsprzedaży?- na takim swifcie też by ładnie popierdzielała. to była 900, ale do tej flanszy można też zapodać było 1.3
WETERAN
Posty: 61
Rejestracja: 06 wrz 2017, 09:27
Krótki opis: Żyj i daj żyć innym.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: WETERAN »

Yesvs666 pisze:
WETERAN pisze:Jak wiecie mam trajke wyprodukowana przez Pawlika na "maluchu", ponieważ kompresja w cylindrach jest poniżej 8 at.czas na zmianę silnika - chce silnik od Fiata UNO 1200 ccm.na gaźniku - czy ktoś ma do sprzedania kompletny taki silnik, a może wie gdzie taki jest?
...a miałem swifta z gotową flanszą kilka tygodni temu do sprzedania, pojechał do Torunia wraz z ramą trajeczki. Kato miał zakładać smarta do tej trajeczki, może ma do odsprzedaży?- na takim swifcie też by ładnie popierdzielała. to była 900, ale do tej flanszy można też zapodać było 1.3
Cóż, szkoda - jak możesz daj mi namiar na niego albo jemu mój numer tel. 516044105.
Ja nie mam pojęcia o tym, ale jak można 1,3 to ja nie mam nic przeciwko a nawet mi to odpowiada!
Żyj i daj żyć innym.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: krobia »

Yesvs666 pisze: Kato miał zakładać smarta do tej trajeczki,3
Smarta :?: :shock: :shock: :shock:
....ona już zapierdala na suzuki :)
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: Yesvs666 »

krobia pisze:
Yesvs666 pisze: Kato miał zakładać smarta do tej trajeczki,3
Smarta :?: :shock: :shock: :shock:
....ona już zapierdala na suzuki :)
...a gadał o smarcie, że komputer będzie upośledzał, etc... A mówiłem, zapodaj co jest, tak, jak było w planie, gaźnik od polda i będzie na 2 kołach jeździć- czyżby zostało w oryginale? Dawajcie jakieś foty, bo ciekaw jestem- u mnie 6 lat na strychu leżała i czekała na lepsze czasy.
Apropos to przeszukując stare pliki natknąłem się gdzieś na rysunek flanszy swift-126p, do cięcia wodą z amelinum, jakby ktoś potrzebował zrobić takiego swapa. Łyka swifty litrowe 3 cylindrowe i 1.3 4 cylindrowe.
WETERAN
Posty: 61
Rejestracja: 06 wrz 2017, 09:27
Krótki opis: Żyj i daj żyć innym.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: WETERAN »

Yesvs666 pisze:
krobia pisze:
Yesvs666 pisze: Kato miał zakładać smarta do tej trajeczki,3
Smarta :?: :shock: :shock: :shock:
....ona już zapierdala na suzuki :)
...a gadał o smarcie, że komputer będzie upośledzał, etc... A mówiłem, zapodaj co jest, tak, jak było w planie, gaźnik od polda i będzie na 2 kołach jeździć- czyżby zostało w oryginale? Dawajcie jakieś foty, bo ciekaw jestem- u mnie 6 lat na strychu leżała i czekała na lepsze czasy.
Apropos to przeszukując stare pliki natknąłem się gdzieś na rysunek flanszy swift-126p, do cięcia wodą z amelinum, jakby ktoś potrzebował zrobić takiego swapa. Łyka swifty litrowe 3 cylindrowe i 1.3 4 cylindrowe.


Tomek ma silnik Suzuki ale goły z flanszą - ja poszukuje kompletny silnik + flanszę do skrzyni mlucha.
Żyj i daj żyć innym.
WETERAN
Posty: 61
Rejestracja: 06 wrz 2017, 09:27
Krótki opis: Żyj i daj żyć innym.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Silnik - zapytanie.

Post autor: WETERAN »

WETERAN pisze:
Yesvs666 pisze:
krobia pisze:
Yesvs666 pisze: Kato miał zakładać smarta do tej trajeczki,3
Smarta :?: :shock: :shock: :shock:
....ona już zapierdala na suzuki :)
...a gadał o smarcie, że komputer będzie upośledzał, etc... A mówiłem, zapodaj co jest, tak, jak było w planie, gaźnik od polda i będzie na 2 kołach jeździć- czyżby zostało w oryginale? Dawajcie jakieś foty, bo ciekaw jestem- u mnie 6 lat na strychu leżała i czekała na lepsze czasy.
Apropos to przeszukując stare pliki natknąłem się gdzieś na rysunek flanszy swift-126p, do cięcia wodą z amelinum, jakby ktoś potrzebował zrobić takiego swapa. Łyka swifty litrowe 3 cylindrowe i 1.3 4 cylindrowe.


Tomek z Torunia ma silnik Suzuki ale goły z flanszą - ja poszukuje kompletny silnik + flanszę do skrzyni mlucha.
Żyj i daj żyć innym.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość