Pojazd zimowego utrzymania dróg

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: rożek »

hellmood pisze:No co za pesymiści. Można się czepiać o wszystko łącznie z tym, że niebezpiecznie jest jeździć trajką. Tak, tak wiem przy dzwonie itp itd. Ile dzwonów było na forum ? Tak wiem w kwitach itp. Przerobiłem niejeden motocykl z którego została tylko główka i jakoś jeździły przechodził przeglądy i mają się dobrze. Ba nawte 2 teraz sprzedaję. Kurde ludzie więcej optymizmu. W kwitach będzie.sam a chyba chodzi o to żeby podczas kontroli policji wszystko się zgadzało. A to czy ktoś jeździ jak dupa i ma dzwona to inna inszość.
albo
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: krobia »

.......kurde. albo jeestem całkiem głupi albo....
czytając te "kombinacje alpejskie" z przerejestrowaniem tak se pomyślałem :idea:
były już podejścia do trajek jako samochód,jako kład,jako motocykł teraz mamy jako pług śnieżn...a może pójdźmy dalej.ja bym proponował pójść w stronę jachtu:!: czaicie...jachtem po ulicy zapierdalać :?: :mrgreen: albo może bojer :shock: tylko kto wystawi zaświadczenie o demontażu tych łyżew :?: bo chyba będą musiały być zdemontowane aby podczas jazdy po asfalcie nie rysować go :roll:
....jeszcze mógł bym pofantazjować ale i tak napisałem wystarczająco aby hellmood mógł po mnie "pojechać " :mrgreen:



coś mi się jeszcze przypomniało....a w razie jakiejś kolizji to ten drugi uczestnik do końca życia będzie wszystkim opowiadał ..."miałem kolizję z jachtem" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wiem ,że poczucie humoru nie jest mile widziane w tematach kolegi ale musiałem i chyba razem z kowallem bedziemy na cenzurowanym :? :?
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
hellmood
Posty: 123
Rejestracja: 25 sty 2012, 15:57
Krótki opis: HELLMOOD
Lokalizacja: KĘTRZYN/ WARSZAWA
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: hellmood »

Dla mnie to możesz i jako balon zarejestrować. Nie wiem skąd te dziwne akcje. Jest maluch który ma pług i wpis o tym w dowodzie. W pełnym majestacie prawa pozbawiam go tych gratów czyli zostaje zwykłym samem. A chyba samem jeździ każdy z Was? W czym widzicie problem? Skoro prawo pozwala na taki manewr to czemu nie mam tego zrobić?
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7511
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: pawlikTrike »

hellmood pisze:Dla mnie to możesz i jako balon zarejestrować. Nie wiem skąd te dziwne akcje. Jest maluch który ma pług i wpis o tym w dowodzie. W pełnym majestacie prawa pozbawiam go tych gratów czyli zostaje zwykłym samem. A chyba samem jeździ każdy z Was? W czym widzicie problem? Skoro prawo pozwala na taki manewr to czemu nie mam tego zrobić?
Tak, prawo pozwala na taki manewr Ok, więc zdemontowałeś pług i możesz zgodnie z prawem jeździć tym maluchem.
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
hellmood
Posty: 123
Rejestracja: 25 sty 2012, 15:57
Krótki opis: HELLMOOD
Lokalizacja: KĘTRZYN/ WARSZAWA
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: hellmood »

Tak też uczynię i będę cieszył się z jazdy SAMem boz pługu.
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: dark »

Spojrzenie szerszym okiem , a na ile osób zarejestrowany ???
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
hellmood
Posty: 123
Rejestracja: 25 sty 2012, 15:57
Krótki opis: HELLMOOD
Lokalizacja: KĘTRZYN/ WARSZAWA
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: hellmood »

Na 2 osoby.
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: dark »

Czyli może być i trajką i picupem ...
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
hellmood
Posty: 123
Rejestracja: 25 sty 2012, 15:57
Krótki opis: HELLMOOD
Lokalizacja: KĘTRZYN/ WARSZAWA
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: hellmood »

No i pługiem śnieżnym. Normalnie fura Pana Samochodzika :).
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: Yesvs666 »

Witam. Jak już wspominałem w powitalni mam do ściągnięcia z UK "złom" z papierami do trajki, który na 99% będę miał na sprzedaż, bo póki co, nie am rady nic klecić. Traja to VW 1300, zastanawiam się, czy przed importem nie spróbować zmienić pojemności silnika na np 1600 (pod silnik ogórka, albo ej16 od subaru imprezy), albo 1800 (pod silnik subaru ea81/ea82, ej18), tam da się to w miarę łatwo zrobić i w ten sposób będzie gotowa baza do "odbudowy" trajki.
Poradzicie coś? Próbować walnąć mu 1,6 lub 1,8 (bo więcej chyba nie ma co- skrzynia garba nie wytrzyma) czy zostawić 1,3 i próbować ewentualnie, jak będzie taka potrzeba zmieniać w PL (nie wiem ile tu z tym problemu), jeśli zmieniać to na co? Co teraz najpopularniejsze będzie w trai? Wiem, że silnk vw jest ok, bla, bla, uczyłem takie swego czasu latać (najlepiej chodzą na gaźniku... POLONEZA!!! Trudno w to uwierzyć, bo Polonez na nim chodził średnio, ale do garba ideał- przyrost mocy mocno wyczuwalny, tak na 1 jak i 2 dolotowych głowicach), ale to konstrukcja stara, chłodzona wiatrem, no i moc... doradźcie jakie są teraz trendy, żeby ktoś miał łatwiej, bo jak już wspominałem będę sprzedawał prawie na 100%.
Dzięki
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: Arek »

Zmiana pojemności silnika to u nas też niewielki kłopot, ale zmień dmc na jak największą, łatwiej będzie Ci "traję" sprzedać. Im większa dmc, tym łatwiej zrobić zmianę silnika :wink:
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: custom »

Właśnie . Najważniejsza jest dmc, można wtedy V8 wrzucić .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: Yesvs666 »

W DMC i liczbie miejsc pole puste w papierach (w UK to nic niezwykłego), także hulaj dusza ;-), tylko o tą pojemność mi chodziło, lepiej mieć na gotowo, niż zmieniać, bo od razu budujesz co chcesz i rejestrujesz, a tak to łażenie, zmienianie...
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: GREGOR »

A kto powiedział że skrzynia garba nie wytrzyma 2,0 subaru lub 2,2 , a nawet 2,5 :wink:
W tej chwili to chyba najlepszy trend Subaru Engine, najlepiej jak by Lipa coś na ten temat napisał, chyba najbardziej doświadczony.
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: sekuwawa »

Yesvs666 pisze:W DMC i liczbie miejsc pole puste w papierach (w UK to nic niezwykłego), także hulaj dusza ;-), tylko o tą pojemność mi chodziło, lepiej mieć na gotowo, niż zmieniać, bo od razu budujesz co chcesz i rejestrujesz, a tak to łażenie, zmienianie...
Prawdopodobnie nie puszczą Ci tych dokumentów w polskim wydziale komunikacji. Odeślą Cię na przegląd i każą uzupełnić DMC i liczbę miejsc.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: winda »

Zmiana pojemnosci w Polsce to koszt ok. 70 zł. Urzędniczka nie zarejestruje Ci bez DMC i ilości miejsc. Bedziez musiał to zrobić u Polskiego diagnosty. to też groszowe sprawy.
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: Yesvs666 »

Wiem, rozumiem, wg mnie to zaleta że DMC nie ma- jak buduje się traję, nie trzeba się szczypać z wagą itp- jak gotowa to wtedy się waży i w urzędzie wpiszą w dowód to, co diagnosta na świstku wystawi :D . Z liczbą miejsc u mnie podobnie- też puste pole- więc autobus można zrobić :lol: To może nie ruszać tej pojemności, albo walnąć ze 2 litry, w dół chyba łatwiej zejść niż w górę w razie co w PL ???
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Pojazd zimowego utrzymania dróg

Post autor: Arek »

sekuwawa pisze:
Yesvs666 pisze:W DMC i liczbie miejsc pole puste w papierach (w UK to nic niezwykłego), także hulaj dusza ;-), tylko o tą pojemność mi chodziło, lepiej mieć na gotowo, niż zmieniać, bo od razu budujesz co chcesz i rejestrujesz, a tak to łażenie, zmienianie...
Prawdopodobnie nie puszczą Ci tych dokumentów w polskim wydziale komunikacji. Odeślą Cię na przegląd i każą uzupełnić DMC i liczbę miejsc.
Dokładnie. Na 100 %
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości