Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Luźne rozmowy na temat trajek!
ODPOWIEDZ
Przemo30
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:45
Kontakt:

Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Post autor: Przemo30 »

Witam Szanownych Kolegów.
Od pewnego czasu na skutek pogarszającego się stanu zdrowia(zespól Chari typ 0-1)i walki o zachowanie sprawności( moją nadzieją jest nieustanna rehabilitacja rąk i nóg ,którą chciałbym połączyć z przyjemnością jazdy), noszę się z zamiarem nabycia bądź zbudowania przystawki do mojego aktywnego wózka inwalidzkiego( z aktywna ramą i aktywnymi podnóżkami typu Quickie Life. Marzę o nabyciu przystawki rowerowej typu Stricker Lipo Smart Electrodrive Paraplegic( gdzie obok standardowego napędu ręcznego, i wspomagania silniczkiem elektrycznym,jest podobno możliwość za dopłatą wykonania zintegrowanego napędu na nogi- ruch pedałów nożnych, wymusza ruch na[pędu ręcznego).Dobrze,gdyby miał opcjonalnie tzw mountain drive czyli wspomaganie jazdy przy nierównościach i sporą ilość biegów ok 27( nie dla szpanu, bowiem zwiększając opór , ćwiczy sie przy okazji i podtrzymuje siłę mięśni). Dodatkowo chciałbym doposażyć mojego trike handbikę w kierunkowskazy przednie i tylne -rowerowe do nabycia na allegro, klakson i owiewkę rowerową.Sposób połączenia z wózkiem , byłby za pomocą swego rodzaju demontowalnych niewielkich obejm,zamontowanych na drugiej rurce ramy przedniej licząc od kółek przednich( co pokazuje pogladowo na rysunku,kory poniżej zamieszczam mam identyczny wózek)oraz za pomocą demontowalnej,poprzecznej rury zakladanej pod siedziskiem pod krzyżakiem wózka( to rozwiązanie wydaje mi sie b.stabilne) ,przy połączeniu z przystawką ,kółka przednie idą do góry i uzyskujemy czystej wody trike..:) Niestety, niemieccy konstruktorzy z firmy Stricker choć uznali to za wykonalne, to rzucili zbyt wygórowaną cenę za wykonanie, przekraczającą możliwości niepełnosprawnego rencisty socjalnego( ponad 4 tys euro).Słyszałem,że od 2014 istnieje możliwość prawna zamieszczania apeli o zbiórki pienieżne na cele prywatne( z tym,że co jasne, należy się z tego potem rozliczyć z fiskusem)istnieją strony pomagam.pl(a nie wiem czy na stronie E TRIKE mógłbym taki apel i gdzie zamieścić?) ,lecz rejestracja jest jak dla mnie zbyt skomplikowana,złożona nie bardzo chwytam i niezbyt wierzę,że ludzie preferują istotnie b szczytne cele wobec niepełnosprawnych niż spontaniczne zrzutki na auta dla zdrowych...dlatego też po prostu zamieszczając Wam owe materiały składajace sie na sprzęt marzeń, chciałbym zapytać, czy cena za wykonanie ,musi bć istotnie w tak wysokich granicach?Pozdrawiam pieknie.


http://www.stricker-handbikes.de/en/pro ... art-detail
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2017, 14:12 przez Przemo30, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemo30
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:45
Kontakt:

Re: Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Post autor: Przemo30 »

Takowy dołączony napęd nożny
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemo30
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:45
Kontakt:

Re: Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Post autor: Przemo30 »

Lampka przednia z kierunkami i klaksonem

http://allegro.pl/kierunkowskaz-rowerow ... 75529.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemo30
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:45
Kontakt:

Re: Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Post autor: Przemo30 »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemo30
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:45
Kontakt:

Re: Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Post autor: Przemo30 »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemo30
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:45
Kontakt:

Re: Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Post autor: Przemo30 »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemo30
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:45
Kontakt:

Re: Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Post autor: Przemo30 »

System biegów Shimano 3x10 XT dokładnie jak w tym modelu
http://www.dynagil.de/handbike/dynagil-ap/
Przemo30
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:45
Kontakt:

Re: Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Post autor: Przemo30 »

System mocowania przystawki do wózka we wskazanym strzałka miejscu- posiadam b podobny model wózka,dokładnie Quickie Easy Life IC. Pozdrawiam:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2017, 18:11 przez Przemo30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14823
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Post autor: winda »

Patent raczej znany od lat i nie widze potrzeby płacenia 4 tys. euro.
Dwóch czy trzech moich kolegów korzysta z przystawki do wózka aktywnego. W jakim stanie masz ręce? Jeśli to nie tajemnica oczywiscie. Jesli masz zyczenie to popytam chłopaków jakiej firmy mają przystawki i ile płacili. Jaki dokładnie masz wózek aktywny?
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Przemo30
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:45
Kontakt:

Re: Zamiar zdobycia przystawki handbike do wózka a la trike

Post autor: Przemo30 »

Witam serdecznie.
Pomimo zmagań z chorobą Chiariego i nieznacznej spastyczności dłoni,siła motoryczna i krzepa w rękach jest zachowana w dosyć dobrym stopniu:-)
Mam wózek Quickie Life ( a doładna nazwa Easy Life IC) z aktywną ramą i odchylanymi podnóżkami,wg znawców tematu jest to najtrudniejszy typ wózka do współpracy z przystawką,choć gość ze sklepu ze sprzętem od którego mam wózek,twierdzi coś przeciwnego.
Podobno najoptymalniej zrobić przystosowania demontowane na tych pionowych rurkach powyżej przednich kółek i jedna metalową belkę poprzeczną demontowana.
Chodzi o sprzęt z napędem na ręce i nogi plus wspomaganie elektr.
Pozdrawiam:-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości