Traja mazdy

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: seat »

Jest tylko jeden wybór SŁUSZNY Innego niema nikt ci nie doradzi nikt nie podpowie. Bo jak byś nie zrobił to droga opcja zawsze mogła by być ta lepsza a tego sie nigdy nie dowiesz. Fajnie bedzie mieć popitolemca w Bieszczadach gdzie można wpaść na hate i niebac sie o gospodarza ze coś. Sie stanie. Zawsze to ktoś znajomy ale i Kraków blisko nieboskłonu i łatwiejsze miejsce o prace jest dobra opcja
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: custom »

Doradzanie w takich sytuacjach to ciężki temat .Moim zdaniem Mazda jak nie masz wystarczającej gotówki na zakup Bieszczad i późniejszych ewentualnych remontów to chyba musisz poczekać jeszcze trochę .
Może z biegiem czasu otworzysz własną działalność a jak Ci się powiedzie to i finanse podreperujesz , ale z przejściem na swoje w parze idą wydatki , pewnie musiałbyś kupić autolawetę za gruby piniądz .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: GREGOR »

seat pisze:Jest tylko jeden wybór SŁUSZNY Innego niema nikt ci nie doradzi nikt nie podpowie. Bo jak byś nie zrobił to droga opcja zawsze mogła by być ta lepsza a tego sie nigdy nie dowiesz. Fajnie bedzie mieć popitolemca w Bieszczadach gdzie można wpaść na hate i niebac sie o gospodarza ze coś. Sie stanie. Zawsze to ktoś znajomy ale i Kraków blisko nieboskłonu i łatwiejsze miejsce o prace jest dobra opcja
w Krakowie największe zanieczyszczenie powietrza :mrgreen: Bieszczady to co innego :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: seat »

wszystko ma swoje plusy i minusy
dla tego masz przepitolone , bo jak nie wybiezesz tak bedzie pytanie .
A CO BY BYLO GDYBY
hahahahha
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: andy »

zabieraj rodzinę i wypiedalaj w bieszczady inaczej całe życie będziesz żałował
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: Sulkyrider »

andy pisze:zabieraj rodzinę i wypiedalaj w bieszczady inaczej całe życie będziesz żałował
Być moze będziesz żałował że pojechałeś, ale lepiej żałować w Bieszczadach niż w Krakowie :)
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: andy »

Sulkyrider pisze:
andy pisze:zabieraj rodzinę i wypiedalaj w bieszczady inaczej całe życie będziesz żałował
Być moze będziesz żałował że pojechałeś, ale lepiej żałować w Bieszczadach niż w Krakowie :)
ja to napisałem ? chyba byłem pijany :mrgreen:
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: mazda »

Dzięki za dobre słowa.
Niestety nie jest tak kolorowo jak sie wydaje. Zakup domu w Bieszczadach a mieszkania w Krakowie to są te same pieniądze. Czy tu czy tam to i tak muszę się wspomóc kredytem hipotecznym. W Krakowie oboje mamy dobrze płatną pracę i będzie z czego ten kredyt spłacać i zostanie kasa na dokończenie projektów.
W Bieszczadach niestety jest duże bezrobocie, tam gdzie bym nie poszedł pytać się o prace to oferują albo najniższą krajową albo umowę zlecenie jak jesteś potrzebny... To za mało by utrzymać dom dokończyć traje i Terrano a jeszcze coś musi zostawać na inne wydatki.
Po wielu bojach, rozpisek, wyliczeń i kalkulacjach podjęliśmy decyzje ze łzami w oczach :( że musimy
zakupić mieszkanie w Krakowie i pociągnąć jeszcze ze 2 lata, później mieszkanie można wynająć a kredyt sam się wtedy spłaca :wink:
Lepiej zacząć od zera niż od sporego minusa.
Co do Bieszczad to nie zamykamy tematu, może ten dom się nie sprzeda a w zanadrzu mam jeszcze dwie inne inwestycje tam upatrzone. Jak pojadę tam na urlop to będzie więcej czasu na rekonesans.

Teraz wracam do trajki, idę ja pomalować z pędzla bo ruda zaczyna łapać.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: custom »

Teraz domów na sprzedaż w cholerę pustych stoi , jak nie teraz to za dwa lata ,ale do celu .
Tak z boku patrząc , dobrze kombinujesz . Nie sztuka się zarżnąć na samym początku.
Omne Trinum Perfectum.
rożek
Member
Member
Posty: 3259
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: rożek »

mazda pisze:Dzięki za dobre słowa.
Niestety nie jest tak kolorowo jak sie wydaje. Zakup domu w Bieszczadach a mieszkania w Krakowie to są te same pieniądze. Czy tu czy tam to i tak muszę się wspomóc kredytem hipotecznym. W Krakowie oboje mamy dobrze płatną pracę i będzie z czego ten kredyt spłacać i zostanie kasa na dokończenie projektów.
W Bieszczadach niestety jest duże bezrobocie, tam gdzie bym nie poszedł pytać się o prace to oferują albo najniższą krajową albo umowę zlecenie jak jesteś potrzebny... To za mało by utrzymać dom dokończyć traje i Terrano a jeszcze coś musi zostawać na inne wydatki.
Po wielu bojach, rozpisek, wyliczeń i kalkulacjach podjęliśmy decyzje ze łzami w oczach :( że musimy
zakupić mieszkanie w Krakowie i pociągnąć jeszcze ze 2 lata, później mieszkanie można wynająć a kredyt sam się wtedy spłaca :wink:
Lepiej zacząć od zera niż od sporego minusa.
Co do Bieszczad to nie zamykamy tematu, może ten dom się nie sprzeda a w zanadrzu mam jeszcze dwie inne inwestycje tam upatrzone. Jak pojadę tam na urlop to będzie więcej czasu na rekonesans.

Teraz wracam do trajki, idę ja pomalować z pędzla bo ruda zaczyna łapać.
Myślę, że dobrze wybrałeś - nie ma co się wyrywać na wschód- stąd trzeba po prostu spierdalać - a jak chcesz czystego powietrza to se wyjedź na weekend
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: mazda »

Pany stała się rzecz straszna otóż okazało się że felga po poszerzeniu nie wejdzie na tarczę z zaciskiem. Nie piszę o et tylko o średnicy wewnątrz felgi. Jedyny ratunek to albo długie dystanse albo mniejsza tarcza i dystans z redukcja śrub pod moje felgi.

Więc po kolei: mam zrobione piasty z bębnów Garbusa, do tego mam tarcze + zaciski z BMW e36 2800mm
Felga oryginał z E36 po poszerzeniu już nie wchodzi tak jak ma wejść.
Zastanawiam się nad zrobieniem tak: piasta z Garbusa pod mniejszą tarczę z otworami 4x100 Tarcza nachodzi na piastę do tego dokręcam dystans z innym rozstawem śrub i będzie ok.
I w tym rozwiązaniu mam problem z doborem tarcz i zacisków z ręcznym.
Tarcze z VW Gilf II przednie były by ok ale czy jak dam zacisk tylny z tarczy z golfa II 226mm to będzie ok ? Wychodzi 13mm różnicy na średnicy tarczy.

Ogólnie to prawie nic się nie dzieje z trają chociaż przyszedł do mnie zestaw do połączenia skrzyni z silnikiem :mrgreen:

Sulki skusze się na półoś od Ciebie, moja wjebało ni chuja nie wiem gdzie.

A i jeszcze się pochwalę, w grudniu tego roku odbieram nowe mieszkanie :mrgreen:
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: Sulkyrider »

mazda pisze:
Sulki skusze się na półoś od Ciebie, moja wjebało ni chuja nie wiem gdzie.
Ile chcesz tych półosi?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Traja mazdy

Post autor: sekuwawa »

Mazda jak chcesz to leżą u mnie piasty z tarczami robione z bębnów garbusa pod tarcze od merca jakaś E classa. Rozstaw śrub mocujących 5x112. U mnie chodziło na zaciskach od Fiata Uno. Jedna piasta bije więc trzeba poprawić u tokarza. Jak to wygląda znajdziesz tu
http://www.e-trike.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=434

Oddam w cenie nowych tarcz, średnicę tarczy mogę zmierzyć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 2 gości