Paliwo w oleju

Wszelakie sprawy techniczne, ktore nie maja swojego miejsca...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Paliwo w oleju

Post autor: franky »

Oczywiście przepraszam ,że w święta - wszystkiego dobrego dla Wszystkich, ale trochę więcej czasu się ma w tym okresie.

Po wymianie pompy wody, koła pasowego , oczywiście na takie które bardziej oko cieszą. Zlikwidowaniu wszystkich wycieków .Przepłukaniu układu chłodzenia. Się mi paliwo pokazało w oleju - mam szukać pompki paliwa? Z gaźnika wywala paliwo w kierunku filtra powietrza, który oczywiście też estetycznie pod kolor dobrałem.
Wnioskuję,że tylko gaz mi pozastanie, chciałem benzyne i mam, się silnik "odzwyczaił" i ma na mnie wypchane.

Zdjęcia przecudnej urody koła pasowego i filtra.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2016, 10:57 przez franky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: yunkers »

Piszesz o filtrze paliwa czy powietrza? Jak gaźnik przelewa to paliwo w oleju na pewno się pojawi, szukaj przyczyny w gaźniku. Masz ten co był wcześniej czy założyłeś jakiś inny?
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: franky »

yunkers pisze:Piszesz o filtrze paliwa czy powietrza? Jak gaźnik przelewa to paliwo w oleju na pewno się pojawi, szukaj przyczyny w gaźniku. Masz ten co był wcześniej czy założyłeś jakiś inny?
Z tego pośpiechu się zakręciłem, w kierunku filtra powietrza. Tamten z naprawionym pływakiem. Mam drugi, to chyba pora zmienić na niego.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: yunkers »

No to jak to są takie ilości, że przelewa aż do filtra powietrza, to czym prędzej spróbuj z tym drugim gaźnikiem, może nabyty pływak jest nie do końca kompatybilny albo wymaga regulacji.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: franky »

yunkers pisze:No to jak to są takie ilości, że przelewa aż do filtra powietrza, to czym prędzej spróbuj z tym drugim gaźnikiem, może nabyty pływak jest nie do końca kompatybilny albo wymaga regulacji.
To był pływak po renowacji i jakiś czas był spokój, od dwóch dni taki cyrk jak poskładałem wszystko.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: yunkers »

Na czym ta regeneracja polegała?
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: franky »

yunkers pisze:Na czym ta regeneracja polegała?

Był zmiażdżony, gdzieś chyba wiszą jeszcze zdjęcia, wtedy też był wir w baku , ale wywalało wydechem. Został rozebrany na części pierwsze, poprostowany i poskłądany. I działał.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: yunkers »

franky72 pisze:
yunkers pisze:Na czym ta regeneracja polegała?

Był zmiażdżony, gdzieś chyba wiszą jeszcze zdjęcia, wtedy też był wir w baku , ale wywalało wydechem. Został rozebrany na części pierwsze, poprostowany i poskłądany. I działał.
Tak pytam bo waga jest istotna, jeśli zrobione jak się należy nie on powinien być problemem, jak robił jakiś druciarz to nic pewnego, dobrze jest zważyć przed i po zabiegu. Jeśli po założeniu działał to może gdzieś ma nieszczelność i nabiera paliwa, albo zacina się w gaźniku zaworek iglicowy.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: franky »

yunkers pisze:
franky72 pisze:
yunkers pisze:Na czym ta regeneracja polegała?

Był zmiażdżony, gdzieś chyba wiszą jeszcze zdjęcia, wtedy też był wir w baku , ale wywalało wydechem. Został rozebrany na części pierwsze, poprostowany i poskłądany. I działał.
Tak pytam bo waga jest istotna, jeśli zrobione jak się należy nie on powinien być problemem, jak robił jakiś druciarz to nic pewnego, dobrze jest zważyć przed i po zabiegu. Jeśli po założeniu działał to może gdzieś ma nieszczelność i nabiera paliwa, albo zacina się w gaźniku zaworek iglicowy.
Po zadanym pytaniu, leciałem sprawdzić. Był nieszczelny. Wyciągnąłem z drugiego i już jest ok. Dziękuje Ci bardzo. Ale zamówię we wtorek cały zestaw naprawczy, bo się przyda. Piękna pogoda, trza troszkę się pokręcić.
piotrbuniowski
Posty: 233
Rejestracja: 22 sty 2012, 16:04
Krótki opis: bunio
Lokalizacja: ok.sieniawy/podkarpackie
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: piotrbuniowski »

Zacięty jesteś i skuteczny w dążeniu do celu...... :mrgreen:
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: andrzejqs »

Wymień olej jak ci do niego paliwo poszło bo zatrzesz panewki
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: franky »

piotrbuniowski pisze:Zacięty jesteś i skuteczny w dążeniu do celu...... :mrgreen:
Trza walczyć. Nikt nie mówił, że będzie lekko.
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: franky »

andrzejqs pisze:Wymień olej jak ci do niego paliwo poszło bo zatrzesz panewki
Tak zrobiłem przed dzisiejszym wyjazdem. Tym razem alternator w drodze powrotnej do domu zaczął mieć na mnie wypchane.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości