Zbiornik paliwa

Wszelakie sprawy techniczne, ktore nie maja swojego miejsca...
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: sekuwawa »

winda pisze:zastosuj wskaźnik paliwo z Trabanta 601. Bezawaryjny i bardzo dokładny
Tylko męczący w obsłudze :lol:
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: bandit »

A jak bedzie kiepska widoczność to przy pomiarze proponuje poświęcić zapalniczką!
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: franky »

A patysiem nie łaska!?
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: adaśko »

mazda pisze:O to to mnie trzeba. Terrano będzie miało modyfikacje to się przyda taki fachman. Zastanawiam się tylko jak zrobić pomiar paliwa tak by nie przekłamywał :roll:
lejesz do pełna , licznik motogodzin i łatwo obliczyć kiedy będzie stan krytyczny
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: Sulkyrider »

Wystarczy że mniej więcej wiesz, ile masz i wiesz na ile wystarcza Ci rezerwa. Rezerwę zrobić łatwo. Mechanicznie - czyli tradycyjnie jak się w motocyklach robi, jeden odpływ wyżej, jak przestaje lecieć, to przełączasz na niższy odpływ. Elektonicznie - czujnik pojemnościowy i kontrolka rezerwy. Chyba że chcesz wskaźnik jak w samochodzie, to montuj od samochodu.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: mazda »

To może lepiej opiszę.
W terrano mam duży zbiornik 80L. pod bagażnikiem. Podłogę w bagażniku będę wycinał i chce zrobić pod nią schowek na butle z gazem oraz graty które wożę jak łom, saperka, podnośnik, klucz do kół, przedłużka do klucza, narzędzia itd.
W innym miejscu pod podłogą mogę zmieścić zbiornik ok 30L i to na rozruch zupełnie wystarczy. Jak będzie on schowany pod podłogą pasażera po prawej to do wlewu będzie ze 120-130cm tak że patykiem, latarką czy innymi tego typu ustrojstwami się nie da :) Ma być normalny wskaźnik bez zbędnych kombinacji i rozwiązań technicznych rodem z nasa. Żadne motogodziny, przeliczanie, ma być jak jest teraz tylko w mniejszym opakowaniu.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: sekuwawa »

To może jakiś zestaw od chińskiego skutera za 2 dyszki.
Awatar użytkownika
Szalony-Mateo
Posty: 408
Rejestracja: 26 cze 2012, 15:19
Lokalizacja: Wielisławice w lesie.
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: Szalony-Mateo »

Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: kowall »

mazda pisze:To może lepiej opiszę.
W terrano mam duży zbiornik 80L. pod bagażnikiem. Podłogę w bagażniku będę wycinał i chce zrobić pod nią schowek na butle z gazem oraz graty które wożę jak łom, saperka, podnośnik, klucz do kół, przedłużka do klucza, narzędzia itd.
W innym miejscu pod podłogą mogę zmieścić zbiornik ok 30L i to na rozruch zupełnie wystarczy. Jak będzie on schowany pod podłogą pasażera po prawej to do wlewu będzie ze 120-130cm tak że patykiem, latarką czy innymi tego typu ustrojstwami się nie da :) Ma być normalny wskaźnik bez zbędnych kombinacji i rozwiązań technicznych rodem z nasa. Żadne motogodziny, przeliczanie, ma być jak jest teraz tylko w mniejszym opakowaniu.
Mazda przyjacielu trochę ci się dziwie ,traje chcesz budować a masz problem ze zrobieniem zbiornika ,jeśli chodzi o traje to ok ,to ma wyglądać więc się z tobą zgodzę nie czujesz się na siłach więc odpuszczasz ,ale do auta ???, jak tego nie widać to w czym problem ? chcesz mieć jakieś 30l -kaszlak ma coś koło tego i ma też czujnik poziomu paliwa ,jak nie podejdzie kup arkusz blachy -1.5- albo cieńszy -1 mm- wymaluj sobie coś w kwadracie albo prostokącie ,pozaginaj cztery boki tak żeby tylko rogi były do spawania ,na to dekiel z blachy z wyciętym otworem pod czujnik paliwa na przykład z dużego fiaćiora i jest ok,jak jest pływak za długi to go skracasz albo podginasz i masz polskie rozwiązanie a nie jakiś tam paten na patyku rodem z nasa :wink:

Pewnie napiszez że nie masz giętarki (bo spawarkę zakładam że masz ) ,jak będziesz na śląsku to wdepnij to na pewno to udupimy ,ale pewnie bez problemu znajdziesz jakiś zakład u siebie co ci to pozagina ,pamiętaj, Polska to bardzo dziwny kraj ,tutaj za trzy dychy nic nie załatwisz a za flachę wszystko :mrgreen:
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: adaśko »

kowall pisze:
mazda pisze:To może lepiej opiszę.
W terrano mam duży zbiornik 80L. pod bagażnikiem. Podłogę w bagażniku będę wycinał i chce zrobić pod nią schowek na butle z gazem oraz graty które wożę jak łom, saperka, podnośnik, klucz do kół, przedłużka do klucza, narzędzia itd.
W innym miejscu pod podłogą mogę zmieścić zbiornik ok 30L i to na rozruch zupełnie wystarczy. Jak będzie on schowany pod podłogą pasażera po prawej to do wlewu będzie ze 120-130cm tak że patykiem, latarką czy innymi tego typu ustrojstwami się nie da :) Ma być normalny wskaźnik bez zbędnych kombinacji i rozwiązań technicznych rodem z nasa. Żadne motogodziny, przeliczanie, ma być jak jest teraz tylko w mniejszym opakowaniu.
Mazda przyjacielu trochę ci się dziwie ,traje chcesz budować a masz problem ze zrobieniem zbiornika ,jeśli chodzi o traje to ok ,to ma wyglądać więc się z tobą zgodzę nie czujesz się na siłach więc odpuszczasz ,ale do auta ???, jak tego nie widać to w czym problem ? chcesz mieć jakieś 30l -kaszlak ma coś koło tego i ma też czujnik poziomu paliwa ,jak nie podejdzie kup arkusz blachy -1.5- albo cieńszy -1 mm- wymaluj sobie coś w kwadracie albo prostokącie ,pozaginaj cztery boki tak żeby tylko rogi były do spawania ,na to dekiel z blachy z wyciętym otworem pod czujnik paliwa na przykład z dużego fiaćiora i jest ok,jak jest pływak za długi to go skracasz albo podginasz i masz polskie rozwiązanie a nie jakiś tam paten na patyku rodem z nasa :wink:

Pewnie napiszez że nie masz giętarki (bo spawarkę zakładam że masz ) ,jak będziesz na śląsku to wdepnij to na pewno to udupimy ,ale pewnie bez problemu znajdziesz jakiś zakład u siebie co ci to pozagina ,pamiętaj, Polska to bardzo dziwny kraj ,tutaj za trzy dychy nic nie załatwisz a za flachę wszystko :mrgreen:
Oj Kowal z tym załatwianiem za flachę to się kurwa nie zgodze , chyba że tam u was na poludniu jeszcze normalni ludzie są , bo tutaj u mnie o wszystko trudno ,
A tokarze i inni fachmani od ślusarki to już zupelnie cięzki temat
jak słyszę ,że krtos tam udupił jakąs piastę pod koło , albo jakies dystanse , za jakąś tam flachę. to strasznie sie dziwie , bo wiem ile czasu traeba spędzić przy maszynie aby zrobic dana częśc ć .
Uwierzcie mi , za flachę to by mi się nie chciało
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: bandit »

Pierdalnij zbiornik od sejola tez i po problemie.
Mazda bez urazy nie idź droga Oila....
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: kowall »

adaśko pisze:
Oj Kowal z tym załatwianiem za flachę to się kurwa nie zgodze , chyba że tam u was na poludniu jeszcze normalni ludzie są , bo tutaj u mnie o wszystko trudno ,
A tokarze i inni fachmani od ślusarki to już zupelnie cięzki temat
jak słyszę ,że krtos tam udupił jakąs piastę pod koło , albo jakies dystanse , za jakąś tam flachę. to strasznie sie dziwie , bo wiem ile czasu traeba spędzić przy maszynie aby zrobic dana częśc ć .
Uwierzcie mi , za flachę to by mi się nie chciało
Adaś ,południe polski czy północ jeden kit ,tu człowiek się liczy ,ja jak bym miał zagiąć blachę w czterech miejscach ,co by zajęło jakieś dzieśięć minut i skasowałbym trzy dyszki to bym nie narzekał ,zakładając że mieszkasz koło mazdy ,mazda ma problem ,stawia fłachę i chce żebyś mu pospawał zbiornik ,dam se jaja ogolić że zrobisz to bez problemu i jeszcze na dodatek drugą postawisz :mrgreen: a co do ślusarzy to mi nie musisz mówić, oni chyba wszyscy są z marsa :shock: ,znam tylko jednego normalnego--mechaniora -- :D
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: pawlikTrike »

kowall pisze:[ znam tylko jednego normalnego--mechaniora -- :D
Ale sam wiesz, że to trochę inna bajka niż ta o której Adaś pisał... normalnie to każda usługa kosztuje sporo więcej niż przysłowiowa flacha czy czapka śliwek, każdy liczy koszty od noża do tokarki poczynając na prądzie i ZUS-ie kończąc tanio nic nie zrobisz...
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: adaśko »

Ale ja tych wszystkich tokażo- frezero ślusarzy , doskonale rozumiem , pomijając wszystkie waty i zusy , to i tak taki tokarz woli zrobić 1000 identycznych tulejek , lub innych detali , niż robić coś nietypowego . Trzeba maszynę , przestawiać , narzędzia inne urzywać itd. itp.
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: mazda »

Nie jestem ułomny i umiem kombinować, jak bym mógł założyć zbiornik z innego auta to bym to zrobił.
Muszę zbiornik zrobić na miarę, ma wejść między podłogę-ramę-wał-dyfer. Nie może wystawać niżej od dyfra i wału.
Co do spawania to nie jestem fachmanem i ciężko mi to idzie a wole by nie przeciekał. Do tego muszę wyciąć w podłodze otwór rewizyjny do wyjmowania smoka i pompy z baku, tak że wszystko musi się zgrać i z sejola czy innego pierdopęda nie spasuje ot tak.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości