trajka seata

Od tego należy zacząć, kilka słów o sobie..
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: Sulkyrider »

Podejrzewam, że podobnie jak kiedyś próbowałem jechać we 2 na jeden bilet... zamiast jednego mandatu dostalismy 2.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: seat »

oki czyli bede musial podawac ze rama wyprodukowana przez firme BOOM jest mojej konstrukcji
ale ile by mi to ulatwilo zycie byly by papiery do trajki z silnikiem w tyle ale nie wiem jeszcze czy na motocykl czy na auto
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: trikelee »

seat pisze:Panowie Pomocy
a mianowicie chodzi mi o to czy trajki ze stajni BOOM czy moga miec ten sam numer ramy ?
wiem ze to glupie pytanie ale moglbym jeden przepis ominac dzieki temu

Witam i ja.
Ten numer Ci nie przejdzie w UK. Nie zrozumiem , jaki przepis chcesz w ten sposób ominąć? W Twoim powitaniu napisales ze masz silnik z Omegi razem z autem , a wiec masz i dokumenty V5 . W twoim przypadku rejestracja w UK to pikuś.
Pozdrawiam.
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: seat »

wszystko sie zgadza tylko ze silnik z omegi jest w polsce kupiony i czeka
a teraz dorwalem trajke i ( zaraz beda wolac zdjecia ) BOOMa w angli i musze troszke poczekac na dostawe i tak myslalem o pewnej sprawie zeby pozbyc sie sam wiesz czego i zarejestrowac trajke jako samochodowy inny jeszcze w angli czy jakos tak i wlasnie jak wypelniasz dokumenty do dvla musisz podac kto robil rame jak twoja to podajesz ze wlasna i wtedy masz wezwanie na badanie takiej ramy
jak rama z firmy BOOM czyli ma certyfikat juz to podajesz tylko jej numer i reszte podajesz kto zrobil silnik a raczej od czego i taka procedura rejestracji trajki jest bardzo ulatwiona poniewaz wszystko zalatwiasz praktycznie przez poczte i tylko badanie techniczne musisz zrobic i masz juz wszystko
no nic jakos sobie poradze z ta rama wkoncu spawana w fabryce to inspekcja powinna pujsc milo i gladko
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: seat »

wybacz ze pytam
jestes pewien ze dokument V5 a nie v62
nie bawilem sie z motocyklami jeszcze ani trajkami ale auta maja v62
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: trikelee »

seat pisze:wybacz ze pytam
jestes pewien ze dokument V5 a nie v62
nie bawilem sie z motocyklami jeszcze ani trajkami ale auta maja v62

Dokument V5 to inaczej dowod rejestracyjny pojazdu (czerwony)i taki powinieneś mieć . No chyba ze nie masz.
A V62 to nie Dowod rejestracyjny tylko papier o wydanie dokumentu rejestracyjnego V5.
Jeśli kupujesz w UK pojazd to dostajesz maly zielony wycinek V5C (zielony) z Dowodu V5 a reszte dokumentu czyli V5 poprzedni wlasciciel wysyla do DVLA , i po około 4-ch tygodniach lub szybciej zależy jak sa zajeci . Przychodzi do Ciebie nowy Dokument V5 z twoimi danymi adresem itd. Czyli jesteś posiadaczem tego pojazdu.
Natomiast jeśli nie otrzymasz do 4-ch tygodniach nowego V5 (a czasem tak się zdaza ) to wtedy wypełniasz Forme V62 ze jesteś nowym wlascicielem pojazdu i nadal czekasz na V5 (bo z jakiś przyczyn nie dotarl) jeśli przed 4-ma tygodniami wyślesz Forme V62 do DVLA to zapłacisz 25 Funta a po 4-tym tygodniu jak wyślesz to bezpłatnie.
I do tego wlasnie sluzy V62. Jeśli kupiles pojazd bez zadnych dokumentów , a jest rejestrowany w UK to tez wypełniasz Forme V62
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: seat »

dzieki za info bo jak dotej pory to tylko kupilem auto swoje i to w dodatku nowe wiec salon wypelnil wszystko i wyslal a trajka jeszcze domnie nie dotarla i pewnie bedzie dopiero w przyszlym tygodniu i jakich papierkow jej bedzie brakowac to sie dowiem jak bede widzial wiem tylko ze warta jest 7 000 funtow ale ze ma przebita opone i cos jeszcze cena byla mniejsza
wiem ze dupa zemnie bo zdjecia ogladalem 40 razy ale przyznaje sie bez bicia zadnego nie skopiowalem na kompa
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: trikelee »

seat pisze:wszystko sie zgadza tylko ze silnik z omegi jest w polsce kupiony i czeka
a teraz dorwalem trajke i ( zaraz beda wolac zdjecia ) BOOMa w angli i musze troszke poczekac na dostawe i tak myslalem o pewnej sprawie zeby pozbyc sie sam wiesz czego i zarejestrowac trajke jako samochodowy inny jeszcze w angli czy jakos tak i wlasnie jak wypelniasz dokumenty do dvla musisz podac kto robil rame jak twoja to podajesz ze wlasna i wtedy masz wezwanie na badanie takiej ramy
jak rama z firmy BOOM czyli ma certyfikat juz to podajesz tylko jej numer i reszte podajesz kto zrobil silnik a raczej od czego i taka procedura rejestracji trajki jest bardzo ulatwiona poniewaz wszystko zalatwiasz praktycznie przez poczte i tylko badanie techniczne musisz zrobic i masz juz wszystko
no nic jakos sobie poradze z ta rama wkoncu spawana w fabryce to inspekcja powinna pujsc milo i gladko
Silnik nie ważne skąd , abyś papier na niego miał. Zakladasz Omege na BOOM i na MOT smigasz male zmiany w DVLA i tyle.
Piszesz ze nabyłeś BOOM w Angli wiec pewnie i papier masz na VIN . Wypisz dokumenty i na badania jedz smialo.
Jeśli chcesz wykorzystać w dokumentach VIN Kowalskiego to lepiej podaj ze to konstrukcja własna i jedz zrób na nowo rejestracje DVLA nada Ci nowy VIN .
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: trikelee »

seat pisze:dzieki za info bo jak dotej pory to tylko kupilem auto swoje i to w dodatku nowe wiec salon wypelnil wszystko i wyslal a trajka jeszcze domnie nie dotarla i pewnie bedzie dopiero w przyszlym tygodniu i jakich papierkow jej bedzie brakowac to sie dowiem jak bede widzial wiem tylko ze warta jest 7 000 funtow ale ze ma przebita opone i cos jeszcze cena byla mniejsza
wiem ze dupa zemnie bo zdjecia ogladalem 40 razy ale przyznaje sie bez bicia zadnego nie skopiowalem na kompa


No to Dupa jest z Ciebie i jak teraz pochwalisz się Fotkami ?
Dawaj znać jak dotrze to wpadne do Ciebie na Inspekcje . Chętnie zobaczę Twoja BOOM
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: seat »

czekaj bo przez moj obecny metlik w glowie nie rozumiesz co chce zrobic
moim mazeniem byla i jest trajka
wiec z uporem maniaka szukalem sposobu zeby zrobic kupic
ale ze moj warsztat to prucz imadla nic pozatym to szukalem kogos kto mi rame zrobi
kumpel sie wycofal bo niechce sie podjac ryzyka uzytkowania ( nigdy nie robil ramy do trajki )
firma w kaliszu majaca kontakty z guferem to ten co robil trajke dla kaszpira i kaszpir za gufera zbiera nagrody i wyruznienia czyli spija smietanke z czyjes kawy ( ale taki juz los konstruktora ze wlasciciel sie cieszy i zbiera bonusy ) znalazlem wreszcie kogos kto ma wiedze nie bardzo teraz czas wiec tak za pomoca windy udalo mi sie kupic kola i szukalem gratow dalej ale ze mieszkam w angli to i tu poszukiwania trwaja
z czystej ciekawosci jak oni tutaj buduja jak to wyglada i ogulnie
kolega podsunl mi strone z aukcjami i tam byla jedna jedyna trajeczka
na pierwsza aukcje sie spuznilem ale wrucila poniewaz nie osiagnela ceny minimalnej i atak na nasepna i poszlo wygralem aukcje ale nie osiagnela ceny minimalnej
i bylo czekanie czy se zgodza za taka kwote czy wraca do nich na licytacje
ale ze sie udalo i trajka jest moja a dokladniej bedzie jak bede ja mial przed domem i wtedy bede wiedzial czy jest to motocykl czy auto czy jak oni tu to maja nie potrafie jeszcze nic powiedziedz
chyba ze ty wiesz czy ona moze byc jako auto jak ma tylko dwa siedzenia
a trajka a raczej graty takie jak silnik kola to co jest w polsce mam nadzieje ze juz niedlugo bedzie ubrane w ladna rame i wtedy zaczne zabawe z jakas szata do tej ramy czyli bede mial dwie trajki
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: trajka seata

Post autor: trikelee »

Zamieszales trochę .
Masz warsztat wyposażony w imadło to i tak zajebiście. Jak byś zobaczył w jakich warunkach ja zacząłem robić moją Trajke i w jakich nadal robię . To byś powiedział to samo co moi sąsiedzi :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości