Luźne rozmowy na temat trajek!
ODPOWIEDZ
peredzyn

Post autor: peredzyn »

Witam wszystkich jestem nieco nowy w temacie trike ale za to mocno utwierdzony w temacie off-road :) ponieważ sprzedałem swoją 4x4 i chwilowo nie stać mnie na ten sport postanowilem zainwestować w budowe trike bo od duższego czasu zaczęły mnie kręcić te wehikuły :). Interesują mnie wszelkie informacje na temat budowy tike na garbusie .Jeśli jest mi w stanie ktoś pomóc to z góry Wielkie dzięki .
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez peredzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin.Jajo

Post autor: Marcin.Jajo »

Zalerzy o jaką pomoc ci chodzi ja moge ci pomuc rada ale to przez GG bo tak raczej cieszko ale jak bedziesz pisał to ci bede sie starał odp. Moge ci równiesz pomuc z cześciami robie je dla siebie to czemu miałbym nie zrobić dla ciebie.Wiuec jeśli coś potrzebujesz to wal śmiało POZDRAWIAM!!!!
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Marcin.Jajo, łącznie zmieniany 1 raz.
peredzyn

Post autor: peredzyn »

Dobra zachowam sie jak zupełny laik . Powiedz mi jakie części oprucz skrzyni i silnika bede potrzebowal od garbusa ? po drugie jesli kupie całego garba to jak tu zrobic zeby go wyrejestrowac bez oddawania na złom czy taniej bedzie jak kupie wszystko osobno ale wątpie .Aha nastepnie przód od jakiego motoru powinien byc lub może być oraz rama .Aha zapomnialem powiedziec ze jestem na etapie zbierania złomu do budowy wiec prosze sie niesmiac :) Aha wielkie dzieki dla ciebie ze skłonny jestes mi pomoc :) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez peredzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
kowal

Post autor: kowal »

cześć.
Jak masz garbusa i zrobisz z niego sama czyli traję to przerejestrujesz go na inny pojazd.
Możesz wykorzystać całe tylne zawieszenie od garba i połączyć je z ramą motocykla lub z własną konstrukcją. Przednie zawieszenie możesz zaadoptować od seryjnego motocykla ale radzę zainwestować w ładnego springera lub trapez. Zbiornik też motocykl lub samoróbka (wykonuję różne więc mogę ci pomóc) ale większość potrzebnych elementów wyjdzie sama podczas pracy. Zaopartrz się w ładne koła, pod silnik od garba możesz wcisnąć wielkie koła od terenówki.
Jak potrzebujesz rady dzwoń śmiało Bartek 507077951 lub mail bees8@wp.pl
Mogę pomóc Ci w zdobyciu niektórych elementów.
Ale dużo znajdziesz na złomie. Ja tam szukam wszystkiego.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin.Jajo

Post autor: Marcin.Jajo »

Witam z tego co sie orietuje to najlepiej spisać umowe kupna-sprzedarzy na kwote ponirzej 1000zł po powyrzej musisz zapłacić podatek. Żeby go wyrejestrowac musisz w umowie kupna-sprzedarzy wpisać ze auto jest kupione na CZEŚCI!!!! pojść do ubespieczalni i złorzyć odpowiednie podanie (da ci je tam pani) ze auta nie bedziesz jusz wiecej rejestrowac. A z tym czy taniej jest kupić osobno to ci nie powiem (bo niewiem) mi sie udało i cału tyło od garbiego kupiłem za 300 zł ale bez silnika bo chce jakiś 1,8 z passata a za rozbitego garbiego musisz dać koło 1000zł w każdym bądz razie tyle odemnie chcieli.
Rame jak i przud radził bym ci zrobić samemudurzo wiekrza przyjemność.Niewiem z jakich motorów biorą ja robie je samemu . Jeśli jednak niestać cie zlecik komuś zrobienia tych elementów albo niewiesz jak je złozyć to morzesz pojeździć po złomowiskach i poszukać cierzkich motocyki (jakiś rusków)
OK jakby co to pisz pytania jak bede wstanie to ci odp.POZDRAWIAM!!!
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Marcin.Jajo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

Jezeli chodzi o trajkie z garbusa to sprawa jest prosta bo praktycznie całe tylnie zawieszenie i mocowanie silnika jest na tej "tylnej belce" wystarczy to starannie wyciąc z garbiego i dospawac przód do tego i trajka prawie gotowa........
a co do przodu to przy takiej maszynie musi byc cos masywnego...
polecam jakiego sprongera lub trapez....zwykły olejowy sie raczej do tego nie nadaje...chyba ze wezmiesz jakis bardzo masywny i bedzie pod neiwielkim kątem .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość