Astra f 1,6 16v świruje

Wszelakie sprawy techniczne, ktore nie maja swojego miejsca...
ODPOWIEDZ
zagiel
Posty: 255
Rejestracja: 07 sie 2012, 08:24
Lokalizacja: Rzechcino pow. Słupsk
Kontakt:

Astra f 1,6 16v świruje

Post autor: zagiel »

Mam pytanko,mój kolega z Norwegii ostatnio w astrze wymieniał przewody i świce swojemu sąsiadowi i nic nie pomogło. Przed wymianą po otworzeniu maski świeciła się choinka i świece były z nagarem. Po wymianie nic się nie świeci,a i tak chodzi jak stara kurwa. Jak się powoli dodaje gazu to dźwięki wydaje normalne, nie przerywa i niby wszystko jest OK, a jak się wciśnie gaz do dechy to przerywa jakby chodził na dwa gary, a po przekroczeniu 4000 wkręca się normalnie do odciny. Jak od początku się wciśnie do dechy to powyżej 4000 dopiero jest ok. Czyżby to był jakiś czujnik położenia wału,albo wałka? Pewnie spotkaliście się z czymś takim i liczę na Waszą pomoc .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Astra f 1,6 16v świruje

Post autor: Wiktor »

ja bym stawiał na pompe paliwa.
idą zmiany
zagiel
Posty: 255
Rejestracja: 07 sie 2012, 08:24
Lokalizacja: Rzechcino pow. Słupsk
Kontakt:

Re: Astra f 1,6 16v świruje

Post autor: zagiel »

Ja bym to normalnie olał,ale kumpel wynajmuje od tego gościa mieszkanie i jest dość mechanikowaty,po co ma wypaść kiepsko. A że tam nie przykładają do aut w ogóle wagi i jeżdżą tam takimi kornikam to już ich sprawa.
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: Astra f 1,6 16v świruje

Post autor: mechanior »

Pod kompa niech go podepnie bo powodów może być kilka, ja miałem podobnie i wina była przepływki, ale zanim wymienił zresetowałem mapy zapłonowe (odpiołem akum na kilka godzin i po podpięciu odpalałem dopiero po jakiejś godzinie) i pomogło.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
zagiel
Posty: 255
Rejestracja: 07 sie 2012, 08:24
Lokalizacja: Rzechcino pow. Słupsk
Kontakt:

Re: Astra f 1,6 16v świruje

Post autor: zagiel »

Tam ceny usług są zajebiście drogie,w zaszłym tygodniu wymienił w mazdzie 626 z lat 90 amorki z tyłu z gumami i koszt cześci to jakieś 3,5 koła na nasze,więc lepiej kupić w razie co u nas jakieś części i próbować. Jak na Polskę to temat nie warty fatygi,tam mają inne podejście,mimo tego,że ich stać na lepsze auto.
Awatar użytkownika
pasek36
Posty: 194
Rejestracja: 19 kwie 2011, 23:05
Krótki opis: obecnie dłubie
Lokalizacja: piła obecnie irlandia
Kontakt:

Re: Astra f 1,6 16v świruje

Post autor: pasek36 »

mechanior pisze:Pod kompa niech go podepnie bo powodów może być kilka, ja miałem podobnie i wina była przepływki, ale zanim wymienił zresetowałem mapy zapłonowe (odpiołem akum na kilka godzin i po podpięciu odpalałem dopiero po jakiejś godzinie) i pomogło.
też bym obstawiał przepływkę , tylo zastanawia mnie skąd ten nagar na świecach, czyżby spalał olej ? :?:
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Re: Astra f 1,6 16v świruje

Post autor: Wodzu »

zawilgocony czujnik polozenia walu,walkow.
nagar na swiecach bo gubi sygnal.
Najtaniej jest wysuszyc owe czujniki i sprawdzic jak sie zachowa.
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: Astra f 1,6 16v świruje

Post autor: mechanior »

pasek36 pisze:
mechanior pisze:Pod kompa niech go podepnie bo powodów może być kilka, ja miałem podobnie i wina była przepływki, ale zanim wymienił zresetowałem mapy zapłonowe (odpiołem akum na kilka godzin i po podpięciu odpalałem dopiero po jakiejś godzinie) i pomogło.
też bym obstawiał przepływkę , tylo zastanawia mnie skąd ten nagar na świecach, czyżby spalał olej ? :?:
Ople tak mają.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
zagiel
Posty: 255
Rejestracja: 07 sie 2012, 08:24
Lokalizacja: Rzechcino pow. Słupsk
Kontakt:

Re: Astra f 1,6 16v świruje

Post autor: zagiel »

Kumpel co nieco czytał na innych forach i jakby to wskazywało na czujnik,pamiętam jak u mojego wujasa walczyłem z goldasem 1200 to tak samo się działo jak był zjebany impulsator. Chodził jak chciał, i nie było znaczenia jak na cewce się zamieniło kable. W sumie zasada jest ta sama
zagiel
Posty: 255
Rejestracja: 07 sie 2012, 08:24
Lokalizacja: Rzechcino pow. Słupsk
Kontakt:

Re: Astra f 1,6 16v świruje

Post autor: zagiel »

Wina leżała po stronie cewki,wymienił na drugą przywiezioną z naszego szrotu i chodzi jak trzeba :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości