napęd od alfy

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtek44
Posty: 70
Rejestracja: 18 mar 2009, 15:13
Krótki opis: assistance
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

napęd od alfy

Post autor: wojtek44 »

Witam,
zaczynam kombinować z projektem drugiej trajki, zastanawiam się czy silnik z przodu czy z tyłu. Dzisiaj zagłebiłem się w silniki boxery w alfach 146:
1,3 8V 90kM,
1,6 8V 103 kM,
1,7 16V 129 kM,
oraz 2,5 V6 24 V - kąt rozwarcia :P 60 stopni.
Może ktoś z forumowiczów zna te silniki i czy jest mozliwość odwrócenia mechanizmu róznicowego w skrzyniach współpracujących z tymi silnikami ( za wyjątkiem fałki).
Pozdrawiam.
"śpieszmy się kochać kobiety!!! bo tak szybko tyją..."
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: napęd od alfy

Post autor: krobia »

Winda ma na alfie
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: napęd od alfy

Post autor: adaśko »

wojtek44 pisze:Witam,
zaczynam kombinować z projektem drugiej trajki, zastanawiam się czy silnik z przodu czy z tyłu. Dzisiaj zagłebiłem się w silniki boxery w alfach 146:
1,3 8V 90kM,
1,6 8V 103 kM,
1,7 16V 129 kM,
oraz 2,5 V6 24 V - kąt rozwarcia :P 60 stopni.
Może ktoś z forumowiczów zna te silniki i czy jest mozliwość odwrócenia mechanizmu róznicowego w skrzyniach współpracujących z tymi silnikami ( za wyjątkiem fałki).
Pozdrawiam.
też ostatnio rozważam zakup silnika alfy , bodajże 1.7 na gaźniku ale Devil coś wiecej na ten temat wie :lol: ale się nie udziela bo ma neta przez gołębia pocztowego :lol:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: napęd od alfy

Post autor: yunkers »

wojtek44 pisze:Witam,
zaczynam kombinować z projektem drugiej trajki, zastanawiam się czy silnik z przodu czy z tyłu. Dzisiaj zagłebiłem się w silniki boxery w alfach 146:
1,3 8V 90kM,
1,6 8V 103 kM,
1,7 16V 129 kM,
oraz 2,5 V6 24 V - kąt rozwarcia :P 60 stopni.
Może ktoś z forumowiczów zna te silniki i czy jest mozliwość odwrócenia mechanizmu róznicowego w skrzyniach współpracujących z tymi silnikami ( za wyjątkiem fałki).
Pozdrawiam.
Dyfer jest niestety nieodwracalny, ale skrzynia UN1 prezentowana przez kogoś z forum daje możliwość dowolnej konfiguracji ułożenia napędu, co do silników to są gaźnikowe i wtryskowe, najstarsze jednostki pojedynczy gaźnik, późniejsze podwójne dwugardzielowe (generują piękny dźwięk i kręcą się nieco wyżej od wtryskowych i na skrzynię garbusową, którą trzeba dobrze rozbujać żeby to jakoś jeździło by się nadawały), jeśli chodzi o alfę 33 to najżywotniejsze to 1.4 1.7 8v, rzadziej spotykane są jeszcze 1.3 i 1.5; 1.7 16v maja słabe głowice i bardzo często przekręcają się w nich panewki za to zapierdalają jak się patrzy, 1.6 8v są z późniejszych modeli 145 i 146, występował tam też 1.7 16v; wspólnym dla wszystkich silników jest fakt że większość jest ostro pałowana przez użytkowników, więc najlepiej szukać takich jeszcze zabudowanych w samochodach co by pomierzyć kompresje, sprawdzić czy przedmuchy nie są zbyt duże, w 33-kach było kila systemów obsługujących elektronikę więc najlepiej wyciągać wszystko z kompletnego samochodu żeby nie było problemów , największym mankamentem jest pompa oleju która nie jest już osiągalna nawet w zamienniku, pozostaje regeneracja z którą też nie jest łatwo
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: napęd od alfy

Post autor: winda »

silniki 145 i 146 maja brzydki kolektor dolotowy. najładniejszy silnik to alfa 33. silnik gażnikowy przy połączeniu ze skrzynia garba potrzebuje niższego o kilka cm dystansu. to duża zaleta. połączenie silnika gażnikowego ze skrzynia garba to połowa roboty niz wtryskowy.
dostepnośc gażnikowych silników prawie zerowa. ( jak ktoś ma to się zamienię).
jest kilka rodzajów komputerów i wtrysków. ja mam bosch. fajny ale słabo dostepny. jak spaliłem kompa to zapłaciłem 200 po duzych poszukiwaniach. włoskie kompy popularne po 50 zł.
silnik alfa + skrzynia garda to wolne połączenie. przy 150km/h silnik juz ostro wyje. z miejsca zapierdala ale trzeba szybko biegi zmieniać bo krótkie

reszta zgodna z opinia junkersa. skrzynia UN1 zryła mi troche psychike i utrzymuje się w tym stanie.zajebiste rozwiązanie.
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: napęd od alfy

Post autor: winda »

wpadnij to popatrzysz sobie. silnik mam własnie wyjety....
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: napęd od alfy

Post autor: Luksky »

Alfa 146 to moje marzenie było.... Dzis jakbym dorwał piekny egzemplarz to bym nim śmigał...
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Szefciu
Member
Member
Posty: 1061
Rejestracja: 26 kwie 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: napęd od alfy

Post autor: Szefciu »

Luksky pisze:Alfa 146 to moje marzenie było.... Dzis jakbym dorwał piekny egzemplarz to bym nim śmigał...
ja mam 156, czerwoną:)
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: napęd od alfy

Post autor: Luksky »

Szefciu pisze:
Luksky pisze:Alfa 146 to moje marzenie było.... Dzis jakbym dorwał piekny egzemplarz to bym nim śmigał...
ja mam 156, czerwoną:)

to jest tak, co mieli na "Chłopaki Nie Płaczą"???? Piekne auto
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
lukasz
Posty: 464
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:12
Kontakt:

Re: napęd od alfy

Post autor: lukasz »

''chlopaki nie placza" mieli alfe 166
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość