Regeneracja gaźnika - VW Ogórek

Wszelakie sprawy techniczne, ktore nie maja swojego miejsca...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaszaMadafaka
Posty: 38
Rejestracja: 01 sty 2012, 14:49
Lokalizacja: Wojnicz koło Tarnowa
Kontakt:

Regeneracja gaźnika - VW Ogórek

Post autor: MaszaMadafaka »

Cześć.Nie mogę wyregulować w mojej traji na silniku VW 1,6 z Ogórka obrotów.Mój zaprzyjaźniony mechanik stwierdził - chyba słusznie - że to głównie zasługa gaźnika i albo trzeba kupić nowy albo spróbować go zregenerować.Nowy qrcze kosztuje na garbusy.pl 760zł więc pytam czy znacie kogoś kto by się podjął regeneracji i to porządnie zrobił za -mam nadzieję mniejszą kwotę niz zakup nowego.
Pozdrawiam - MaszaMadafaka
PS.A może gdzieś w małopolsce albo na podkarpaciu znajduje się taki warsztat?
zamiast ćpać wcinaj nać
Czarek-trike
Posty: 9309
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Regeneracja gaźnika - VW Ogórek

Post autor: Czarek-trike »

Brrr, może warto wyregulować to poprzez wypierdolenie gaźników razem z silnikiem i wrzucenia czegoś bardziej współczesnego, raz się szarpniesz i masz komfort w chooy :-)
Znam to po sobie, miałem 2.0 ogórka na 2 gaźnikach. Kurwa tragedia, zanim to gówno było gotowe do jazd to musiałem sto razy odpalić, zeby się silnik nagrzał. Wyregulować się tego nie dało, jakiś kretyn podpowiedział , żeby zrobić na centralnym gaźniku, koleś mi to zrobił i też była chujnia. W końcu ktoś mi mądrze podpowiedział,żebym cały ten zestaw wypierdolił w wrzucił 1.6 TD taki jak np w golfie. Ooo panie, teraz to jest komfort . Traja po zimie odpala od jednego strzała, nic nie szarpie, równo pracuje. Jestem mega zadowolony :)
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: Regeneracja gaźnika - VW Ogórek

Post autor: fidel »

Wpisałem ,,regeneracja gaźników Tarnów" i znalazło spróbuj może Ci zrobią :D Radził bym Ci sprawdzić sprawdzić stan techniczny silnika ,bo czasem wszystkie problemy wynikają z tego że silnik jest delikatnie mówiąc ch...y [ ale o tym na pewno wiesz ]a wtedy wszelkie kombinacje z gaźnikiem pomogą jak umarłemu kadzidło i pozostaje rozwiązanie Czarka.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Regeneracja gaźnika - VW Ogórek

Post autor: Luksky »

pomiar ciśnień i porownanie ich z dokumentacją. Od tego bym zaczął
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
MaszaMadafaka
Posty: 38
Rejestracja: 01 sty 2012, 14:49
Lokalizacja: Wojnicz koło Tarnowa
Kontakt:

Re: Regeneracja gaźnika - VW Ogórek

Post autor: MaszaMadafaka »

fidel pisze:Wpisałem ,,regeneracja gaźników Tarnów" i znalazło spróbuj może Ci zrobią :D
Tez zacząłem od google i w obydwóch punktach co mi wyskoczyły już nie robia regeneracji :/
Faktycznie znalazłem na stronie z info o VW Ogórkach porade żeby zmierzyć ciśnienie silnika, tylko do tego o ile dobrze wiem potrzebne jest specjalne urządzonko.Może mój mechanik to ma.Przy okazji zapytam.
Wracając do silnika od Golfa.Zaintersowało mnie to, luknąłem na aledrogo i taki silnik ze skrzynią za tysiaka można kupić.Pytanie brzmi - czy mocno musiałbym przerabiać konstrukcję mojej traji , czy ten silnik ma inne mocowania, jest większy etc etc.... Ma ktoś doświadczenia?Czarek?
zamiast ćpać wcinaj nać
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Regeneracja gaźnika - VW Ogórek

Post autor: winda »

silnik bez skrzyni ci potrzebny
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość